Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 12
Like Tree10Likes

tema: Autenticnost sata

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Autenticnost sata

    Jednostavno pitanje. Necemo zalaziti u replike satova ves iskljucivo u originale.

    Koliko vam je bitna? Da li biste postovali i nosilili sat na kojime su menjani kaisevi, kopce, stakla, ciferi, pa cak i mehanizmi, u istoj meri kao sto bi postovali sat koji je potpuno auntetican odnosno u stanju u kojem je izasao iz fabrike.

    I na kraju pitanje koje mene muci: Da li biste nosili sa ljubavlju sat, koji bi vi "sastavili", odnosno kupili nebrendirano kuciste bez logoa i u njega ubacil poznati i dobar mehanizam koji vec imate?
    Vladimir NS and umbra like this.

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Autenticnost sata

    [ Da li biste postovali i nosilili sat na kojime su menjani kaisevi, kopce, stakla, ciferi, pa cak i mehanizmi, u istoj meri kao sto bi postovali sat koji je potpuno auntetican odnosno u stanju u kojem je izasao iz fabrike.
    Da

    da li biste nosili sa ljubavlju sat, koji bi vi "sastavili", odnosno kupili nebrendirano kuciste bez logoa i u njega ubacil poznati i dobar mehanizam koji vec imate?

    Da.
    Verovatno i sa većim zadovoljstvom
    Poslednja ispravka: vladas (12.3.2012. u 1:02) Razlog: korekcija citata
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #3
    Član Avatar korisnika Vladimir NS
    Član od
    26.7.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    332
    Lajkovi
    1481
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Autenticnost sata

    O, daaaa!
    Kao sto bi voleo da sklopim svoj automobil, tako bi rado sklopio i svoj sat, sto je lakse i, verovatno, jeftinije za izvesti...
    VLADAN P likes this.

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Autenticnost sata

    Da, ali nevoljno...ustvari zavisi sta, kopcu i kais mogu da prezalim, cifer i staklo, mehanizam pogotovu, ne nikako...ne znam, jace je od mene. Cak mi i poliranje sata ubija dusu istog, a to drugo bih i te kako nosio. Sta vise, jedno vreme sam "sakupljao" delove za jedan,ali zapelo je kod nekih sitnih, pa je proekat "na ledu"...
    Don_Krstic likes this.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Autenticnost sata

    ja licno nikad ne bih nosio cak ni vrhunski napravljenu koznu narukvicu za sat ako nije original od tog brenda. jednostavno kada imam sat hocu da bude 100% original.

  6. #6
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Autenticnost sata

    Da, vrlo rado bih nešto promenio da se bar po nekom detalju razlikuje od fabričkog. Uh, s posebnim guštom bih to uradio kada bih bio u mogućnosti da imam neki iz male, limitirane serije.

    O sastavljanju nekog hibrida od već postojećih delova nisam nikada ni razmišljao, ali bih zato bio jako srećan kada bih mogao da nosim sat koji sam sam dizajnirao...recimo nešto ovako...umbra - moja kolekcija
    ...požuri polako...

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Autenticnost sata

    Citat bezbi kaže: Pregled poruke
    Jednostavno pitanje. Necemo zalaziti u replike satova ves iskljucivo u originale.
    Koliko vam je bitna? Da li biste postovali i nosilili sat na kojime su menjani kaisevi, kopce, stakla, ciferi, pa cak i mehanizmi, u istoj meri kao sto bi postovali sat koji je potpuno auntetican odnosno u stanju u kojem je izasao iz fabrike.
    I na kraju pitanje koje mene muci: da li biste nosili sa ljubavlju sat, koji bi vi "sastavili", odnosno kupili nebrendirano kuciste bez logoa i u njega ubacil poznati i dobar mehanizam koji vec imate?
    Da da da....posebno kad bi sam sastavio sat

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Autenticnost sata

    Kaiš nije problem, ali sve ostalo (staklo, krunica, mehanizam nikako) ako nije originalno mi "kucka" u mozak i nervira tako da i ako kupim sat na kraju ću ga se otarasiti i krenuti u potragu za boljim... Naravno to se odnosi na starije satove, dok za neki novi model mi ne bi bio problem da mu stavim drugačiji cifer, kazaljke, kais (što dosta rade sa Seiko jeftinijim automaticima) i da tako na neki način imam bar malo autentičniji sat . A o sklapanju sata svakako razmiljam i kao što Vlada reče, verovatno će mi biti i veće zadovoljstvo da ga nosim...

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom

    ^Da, bili smo u kontaktu u vezi tog sklapanja al' ja nikako na prelomim

  10. #10
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Autenticnost sata

    Moram priznati da mi je na ovo pitanje teško da direktno odgovorim, a da ne spomenem razlike između onoga što želim i onoga što mogu da nabavim. Kada su u pitanju vintage satovi, svakako da bih voleo da na tržištu ima više satova sa svim originalnim delovima, ali je u praksi to teško izvodljivo. Ukoliko je sat nošen, prvo što ode jeste kožni kaiš, dok se neki primerak sa metalnom narukvicom još i može upecati. Imao sam sreće za nekoliko seika i jednu doxu, zbog kojih mi je veoma drago. Kod nekih je teško utvrditi da li su menjani krunica i staklo, jer često nisu potpisani, a ukoliko su zamenski, teško je utvrditi originalnost. Svakako da ne bih uzeo vintage omegu kod koje su kazaljke sa npr. darwila, a krunica sa roamera i trudim se da izbegavam takve frankenštajnovske kombinacije.

    Što se tiče sata za svoju dušu, već neko vreme razmišljam da napravim neki pilotski, i to najverovatnije od džepnog. Nikako da nađem vremena da se posvetim ovome, a svakako da bih voleo. Nadam se da ću steći i neka znanja da ovo uradim, a nekoliko takvih primeraka koje je napravio naš član Vukas potvrđuju da se uz ličnu kreativnost i tehničko znanje mogu dobiti veoma lepi i zanimljivi primerci.
    popovac 76 and Vukas like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. sat CITIZEN autenticnost
    By Laslo51 in forum Citizen
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 31.10.2009., 8:36

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •