Strana 20 od 22 PrvaPrva ... 1016171819202122 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 191 do 200 od ukupno 218
Like Tree192Likes

tema: Apple pametni sat

  1. #191
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Милан Милановић
    Po svakom razumnom merilu, sat savremenog pilota na primer bi trebao biti kompjuterizovan sat - takav mu je i kokpit. Dok, zarad tradicije, piloti nose mehanicke satove koji su podlozni nepouzdanostima kojima parce silikona i zica uronjeno u polikarbonat i metal nikako nije. Davnih dana su mehanicki upaljaci u artiljerijskim i raketnim sistemima zamenjeni elektronskim. Davnih dana su analogni navigacioni sistemi i kontroleri leta i vatre zamenjeni elektronskim. Jedino im ostase satovi, jer ko jebe zivot - bitna je moda i machismo.

    Nisam nigde citao kako ce kompjuterizovani satovi zameniti ove "obicne", mada su isti podosta popularni i igrom slucaja su ih i mogli uveliko zameniti (kao sto ih je zamenio kvarcni "analogni", ili kao sto su kompjuterizovani telefoni uveliko zamenili sve druge). Koliko je nesto popularno, da se videti ako se pogleda sta orijentalne "manufakture" vole da plagiraju. Kineske kopije "pametnih" satova su danas ucestale koliko i kopije G-shock satova, ne bi ih oni pravili da se ne prodaju.

    E, sad, pitanje je sta svako zasebno hoce od sata. Meni se ni jedan "smartwatch" ne svidja estetski, a ni sa upotrebne strane mi ne odgovara. Ali, ja sam neko ko, osim povremenih prilika, svakodnevno nosi kvarcne satove, tako da je moja zamerka na, recimo, trajanje njihove baterije sasvim razumna. Ironicno, meni su upravo ovde i preporucili "smartwatch" u mom upitu u kom sam pitao za preporuku za dress digitalca, i kao primer naveo segmentirani LCD i minimalisticki komplet (dakle, prikaz vremena i nista vise). Dok, sa druge strane, ovde su se mnogi svakodnevni miljenici mehanickih satova pozalili kako baterija Apple sata traje "samo" tri-cetiri dana. A baterija mehanickog sata (da, mehanicki satovi imaju bateriju, verovali ili ne nisu perpetum mobile) traje... cekaj malo... retko duze od 40ak sati... I, naravno, potpuno kompjuterizovani sat jeste bez ikakve sumnje sat, svideo se on nama ili ne (cinjenice nisu ovisne o nasim osecanjima). To sto CVN-21 uopste ne izgleda kao otruli camac necijeg dede na Moravi, Tisi, Savi ili Drini ne znaci da CVN-21 nije plovilo, CVN-21 sigurno ne pluta losije od crvotocnog camca necijeg dede, a pride jos moze i da fizicki izbrise varosicu u kojoj je neciji deda rodjen raketnim salvoom sa drugog kraja kontinenta i da odrzava posadu od vise hiljada ljudi zivom i zdravom na otvorenom moru godinama.

    Svaka cast (ocigledno bivsem) korisniku Tiha, ocigledno racionalna ali i previse kulturna i odmerena osoba - pregazise je ovi kojima kompjuterizovani satovi povredise osecanja i tradicionalisticke deluzije.

  2. #192
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.866
    Lajkovi
    16435
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Druže... Pitaj bilo kojeg profi ronioca zašto uz diving računalo obično nosi obični zastarjeli ISO diver.

    Malo razmisli...

  3. #193
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Mislim sa ti nije OK poredjenje baterije i rezerve snage. Baterija kod pametnog traje, uzmimo, 4 dana kad koristis sat. Rezerva snage kod automatskog traje 2 dana kad se sat NE koristi.

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
    Petar012 likes this.

  4. #194
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    sin.er

    Ne bih znao, ali sam svakako radoznao da cujem. Rekao bi neracionalan strah od stvarcica koje im obicno izgledaju kao cista magija. Moderne elektronske (solid state) komponente mogu da prezive sile koje bi coveka pretvorile u kasu. Ono kada na mehanickom satu pise "2000m" ili tako neka suluda dubina koja bi podmornicu pretvorila u klupko metala i plastike, prilagodjenoj elektronici to zapravo nije problem. Razmisli malo kolika je sila kada racunar ispalis iz topa dalekog dometa. To se inace radi ovih dana, laserski vodjene granate (npr. "Excalibur") postoje. Inace, i digitalni racunar se moze napraviti mehanickim, ali ce prestajati sa radom svakih pet minuta i to ako nas imas srece. Da je elektronika pouzdanija od mehanike, to je vec nesporiva stvar fizike - sad sto mnogi zapustaju fiziku zarad religijskih poimanja sveta, to je vec druga prica.

    eee

    Hajde onda da izbacimo automatike, mi svi ovde volimo i navijace, zar ne? Zamerka je uveliko apsurdna, osim ako ju je napravio onaj ko svakodnevno nosi kvarcne satove koji traju mesecima i godinama bez problem. Ja bih se takodje slozio da je neko rekao da su opcije u kontekstu satova kic kada se ima procesor (i licno ih zapravo priznajem samo kod mehanike, tu treba vestina da se komplikacije realizuju, kao sto i kic rezbarija po kucistu kada ih radi CNC masina ili kalup), ali to sam vec rekao za G-shock i tada se niko nije bas sa tim slozio. Razlika izmedju modernog G-shock-a i Apple sata sa stanovista elektronike je u tome da Casio ima kantu od procesora i arhaicni nefleksibilan ekran, inace su oba uredjaja zapravo i sat i racunar (Apple je bar dizajnirao neko sa stilom, iako mi se still licno uopste ne svidja).
    eee likes this.

  5. #195
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Da, priznajem, na navijace sam zaboravio .

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
    No42 likes this.

  6. #196
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    eee


    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	farnborough-f35-co_2974754k.jpg
Viđeno:	370
Veličina:	110,4 KB
ID:	134176
    Ma, kažem ja, ovi što dizajniraše ovo sa slike iznad - BUDALE!
    Šta zna zemlja sa najviše asova na svetu o borbenim avionima i letenju u ekstremnim uslovima. Možeš misliti... stručnjaci...
    Priložene slike Priložene slike Apple pametni sat-0426116.jpg  

  7. #197
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.866
    Lajkovi
    16435
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Druže.. Brkas babe i žabe.

    Ja osobno poznajem rekreacijakog ronioca koji nosi 2 računala na urone...i ronilački sat. Mehanički. Zadnji put su mu krepala OBA računala, nastavio je roniti sa mehaničkim.

    Kapiš? Isto tako teorijski ti uopće ne treba osovina volana kao mehanička veza između volana i kotača. Dovoljan je volan za igrice, kabel i elektromotor na letvi volana... Pa još uvijek nitko to ne koristi.

    I ne znam kako smo sa smart watcha otišli na avijaciju i navođene granate.



    Ko je prije nosio satove, nosit će ih i sad. Smart watch može biti handg gadget.

    Ko prije nije nosio satove, nosit će smart watch jer eto to je sad moderno.
    chuck likes this.

  8. #198
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Ne brkam ja ništa, fizika je fizika.

    Zapravo, svi to koriste. Servo je mehano-elektronska sprega. Inače, servo sistem je preuzet iz borbenih aviona. Kontrola proklizavanja, takođe. Sve te stvari se mogu potpuno mehanički rešiti, ali nisu pouzdane jer bi mehanički sistemi komplikovane kontrole bili nepraktično podložni kvaru. Elektronika se koristi iz razloga pouzdanosti gde god se to može priuštiti. Da ne pričamo da je ceo kontrolni sistem Tesla-inih automobila čista elektronika i elektrika. Inače taj F-35 sa slike ima upravo to što ti nazivaš volanom iz igrice, ali bolji je tvoj Yugo što ga Tito gradio, ne?

    Anegdote mi koji volimo naučne činjenice ne priznajem. Verujem ja da ti imaš i prijatelja koga je i majka djeva belog boga iz Palestine navodila kada mu je sonar i GPS na čamcu stao, ali me to neće ubediti da je molitva bolja od fizike.

    Smart watch jeste sat, to što on vređa tvoja religijska osećanja ne menja činjenice fizike. Ja pretpostavljam da tvoj drugar gnjurac ima i mehaničko računalo i mehanički televizor, zar ne? U poređenju sa većinom tehnologije, satovi su igračke - većina tehnologije je nemoguća za praktičnu mehaničku realizaciju baš zato što je mehanika bitno nepouzdanija od elektronike. Moderan LCD televizor se može replikovati od mehaničkih piksela (svaki kluster bi bio sistem zglobnih poluga koje regulišu ugao tri pločice sa bojama RGB sistema), ali ovaj put samo u teoriji.
    Poslednja ispravka: No42 (30.11.2017. u 20:33)

  9. #199
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.866
    Lajkovi
    16435
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Issa ti...





  10. #200
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18036
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    ZAJEDNO SMO SKUPA!

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •