Strana 15 od 57 PrvaPrva ... 511121314151617181925 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 141 do 150 od ukupno 570
Like Tree1815Likes

tema: Seiko 5 satovi clanova foruma

  1. #141
    Stariji član Avatar korisnika ckvrlj
    Član od
    25.12.2012.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    837
    Lajkovi
    3692
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Seiko 5 satovi clanova foruma

    Čestitam!
    Ta petica je i moja velika želja, prelepa je.
    vlehmen likes this.

  2. #142
    Novi član
    Član od
    13.2.2013.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko 5 satovi clanova foruma

    Pozdrav svim"petičarima", a i ostalima!Juče natrčim na pijaci na čoveka koji prodaje polovne satove,ima svakakvih i MORTIMA i DOXA I OMIKRON,ma svašta nešto ali sve to u očajnom stanju i ja taman da krenem on kaže "imam ja još" i izvadi kutijicu sa 5-6 komada"5-ica" ali i to u lošem stanju,te nema ključ te oksidovale kazaljke te loš cifer i samo jedna koja izgleda "ko lutkica",odmah mi se svidela,Prilično dobro očuvana,čist cifer,dobri markeri na kazaljkama i brojevima,na staklu jedva primetna ogrebotina i ja jadan šta ću,sažalim se i ponesem je kući.Koštala me 3000-din.E,sad pošto ja nisam neki expert treba mi par saveta?!Na poklopcu piše br.060723,pa onda 7009-3170 A2,može li neko da mi to "dešifruje"?Dok sam je nosio,nekih 4-5 sati radila je prilično tačno ali kad sam je skinuo i ostavio primetio sam da kasni?!Onako "na uvo"radi jako lepo,pa me interesuje šta bi mogao da bude razlog kašnjenja?,Kakav je kvalitet tog modela,koliko je otprilike stara?Unapred hvala na odgovorima,a ja čim budem savladao tehniku, postavljam fotke!POZDRAV!
    vlehmen likes this.

  3. #143
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Seiko 5 satovi clanova foruma

    Prema serijskom broju proizvedena je juna 1980.
    Verovatno je potreban servis. Ko zna kad je zadnji put uradjen i koliko je sat stajao.

    Ovde imas uputstvo za postavljanje slika.
    http://www.svetsatova.com/forum/f62/...rumu-1191.html
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  4. #144
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Seiko 5 satovi clanova foruma

    Pozdrav Strogiša.
    Pretpostavljam da sat ovako izgleda.

    Seiko 5 satovi clanova foruma-289303d1275052020-seiko-7009-3170-sat22pics-006.jpgSeiko 5 satovi clanova foruma-289304d1275052020-seiko-7009-3170-sat22pics-038.jpgSeiko 5 satovi clanova foruma-289305d1275052020-seiko-7009-3170-sat22pics-040.jpgSeiko 5 satovi clanova foruma-289306d1275052020-seiko-7009-3170-sat22pics-043.jpg

    Mehanizam je 7009, automatik.Pritiskom na krunicu menjaš dan u nedelji, na prvo koleno menjaš datum , na drugo podešavaš vreme. Masovno proizvođen mehanizam, delova za njega ima u izobilju, meni lično vrlo drag mehanizam. Proizvođen je , koliko ja znam, od 1978 do 1995 godine tako da ta početna nula može biti 1980. godina ili 1990. godina. Mesec kada je sat proizveden je jun (6). Ako sve radi a kasni ili žuri treba uraditi servis što je najčešće oko 2000-2500 din.
    Poslednja ispravka: skydrummer (7.4.2013. u 1:04)

  5. #145
    Novi član
    Član od
    13.2.2013.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko 5 satovi clanova foruma

    Hvala na odgovorima!Skydrummer-u,identična je toj koju si postavio,jel da da je lepa!?Ti kažeš da si zadovoljan pa se nadam da ću i ja biti i da nisam pogrešio što sam je izvuko iz onog"pokvarenog"društva!Pozdrav i još jednom hvala!

  6. #146
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Seiko 5 satovi clanova foruma

    Kada si kupio ovaj sat, ušao si u začarani krug ljubitelja i kolekcionara. Mislim da će satu biti potrebno samo obično čišćenje, što je obično slučaj sa starim satovima koji dugo nisu bili kod časovničara. Naravno, časovničar će dati krajnji sud o tome, ali najčešće nema razloga za brigu. Čak i u najgorem slučaju, tj. da mu fali pola delova, za šta ne verujem da je kod tebe slučaj, uvek se može naći neki u lošijem stanju da posluži kao davalac.

    Sat koji si kupio je veoma popularan i pouzdan, a i delovi se mogu lako naći. Pošto si napisao da staklo ima ogrebotinu, i to se može srediti, bilo zamenom, bilo poliranjem. Ukoliko si u mogućnosti, postavi slike sata, pa da vidimo. Ukoliko zadržavaš sat za sebe, predlažem da ga odneseš kod časovničara na kozmetičko-mehanički tretman.

    Imajući u vidu u kakvom je stanju, platio si ga malo više, ali to ti je ulaznica u ovaj svet koji smo manje-više svi platili. Satovi se kod nas mogu kupiti i preko oglasa na internetu, a praktično svaki prodavac dozvoljava i lično preuzimanje, dok se svaki skuplji sat obavezno nosi na proveru kod časovničara. Ima i onih koji primaju reklamacije, što je za svaku pohvalu, a za to imaju i dobrog razloga. Pošto je tržište malo, svakako da im se isplati da sačuvaju mušteriju kolekcionara/ljubitelja, jer mnogi ljudi kupuju satove od njih upravo iz ovog razloga i cilj im je da od njih kupuješ i u budućnosti. Treba se paziti kokošara, tj. onih koji prodaju loše satove siromašnim građanima koji sat kupuju da bi znali koje je vreme.

    Ukoliko budeš rešio da nastaviš sa kupovinom, budi strpljiv i traži savete. Tu smo da pomognemo. Možda će se desiti da neki primerak pobegne, ali nema razloga za brigu, jer satova će uvek biti.
    RUS, Zagor, somy and 1 others like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  7. #147
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.028
    Lajkovi
    58591
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: Seiko 5 satovi clanova foruma

    Strogisa samo napred,slozio bih se sa Nesom oko svega.Pozdrav
    Neša likes this.

  8. #148
    Novi član
    Član od
    13.2.2013.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko 5 satovi clanova foruma

    HVALA na savetima,podršci i razumevanju,ja sad stigoh sa posla (veterinar),vidim da nemam razloga za brigu jer danas sam je navio na "tačno",nosio oko 12-13 sati i radi "ubija",ma da svakako ide na pregled radi čišćenja i podmazivanja(ko zna kad je bila),svakako ostaje kod mene,a što se tiče ogrebotine,to samo"bolesnici"kao ja mogu da vide i ja ne žalim ni din. što sam dao,jer mnogo volim automatike i u svojoj"kolekciji"imam i CAMY -88-89-god.(poklon od dede),BWC-75-80 god.,VOSTOK-AMPHIBIA,"=2011-12,(kad je otvoren zbog podešavanja tačnosti)piše na tegu VOSTK_EUROPE i žao mi je što ne mogu da dodjem do nečeg kvalitetnijeg,samo da ih slušam i odmaram glavu.Bože zdravlja,biće!Pozdrav i hvala!
    vlehmen likes this.

  9. #149
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Seiko 5 satovi clanova foruma

    Možeš li da postaviš fotografije ostalih satova? Imamo ceo podforum namenjen tome,a nalazi se na sledećem linku: Galerije satova članova foruma

    Ne znam da li si pod kvalitetnim podrazumevao skupe satove, jer ovi su svakako kvalitetni. Ovde nije važno koliko sat košta, već da voliš satove. Mnogi članovi koji poseduju omege, longinese i slično vrlo rado nose rekete, seiko ili vostok, tako da nema razloga za brigu.
    vlehmen likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  10. #150
    Novi član
    Član od
    12.4.2013.
    Poruke
    13
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko 5 satovi clanova foruma

    da li neko zna koji je ovo model 5 ice i koja je godina.napred pise crystal water proof i 7009 606.Seiko 5 satovi clanova foruma-130408_144714.jpgSeiko 5 satovi clanova foruma-130404_133731.jpg

Slične teme

  1. Mala pomoc od Admina i ostalih clanova
    By Mardz Simpson in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 13.10.2008., 22:32

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •