Strana 4 od 7 PrvaPrva 1234567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 62
Like Tree42Likes

tema: Citizen Skyhawk

  1. #31
    Član Avatar korisnika vlada035
    Član od
    6.4.2011.
    Lokacija
    Jagodina
    Poruke
    366
    Lajkovi
    1185
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Citizen Skyhawk

    Ja sam to isto napisao u mom postu-tvoj Citizen je multi band sat, moze da prima vise signala, ako si u USA prima signal iz Fort Kolinsa u Koloradu, ako si u Evropi ili iz Antorna UK ili iz Mainflingena u Nemackoj, automatski prima signal za podrucje na kome se nalazi.
    U Japanu se jedan od transmitera nalazi na brdu blizu Fukusime...
    I Casio i Citizen kao i kucni stoni satovi rade na istom principu sinhronizacije.

  2. #32
    iwc
    iwc je offline
    Banned
    Član od
    21.9.2009.
    Poruke
    311
    Lajkovi
    49
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Citizen Skyhawk

    Samo da pomognem, sva trojica sve u pravu. Naime radi se o tzv frekventnom opsegu, koji je propisan od Medjunarodne komisije za dodelu frekvencija. U okviru tog opsega rade svi repetitori. A sto se tice broja repetitora, mislim da Citizen ima manje od Casio, za kucne satove ne znam tacan broj. Takodje mislim da Casio bolje pokriva teritoriju Srbije, bar sam ja imao takva iskustva.

  3. #33
    Novi član
    Član od
    19.3.2016.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Citizen SkyHawk JY0020-64E

    Pozdrav svima!!!
    Kupio sam navedeni sat Citizen SkyHawk JY0020-64E pa bih zeleo da mi neko malo vise kaze o ovom modelu!
    Inace sam nov u ovoj oblasti pa zelim da cujem vase komentare!!!

    Pozdrav i hvala.

  4. #34
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Citizen SkyHawk JY0020-64E

    Odlican sat si kupio. Postavi i neku sliku kad stignes...

    Da ne duzim, pisao sam neki kraci tekst o njemu(da te ne buni oznaka modela, ovaj moj i tvoj se razlikuju samo u safirnom staklu)

    Citizen Skyhawk - Kompletan test
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  5. #35
    Novi član
    Član od
    19.3.2016.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Citizen SkyHawk JY0020-64E

    Citizen Skyhawk-image.jpg

    Evo i slike !!!
    VLADAN P likes this.

  6. #36
    Novi član Avatar korisnika haramand01
    Član od
    7.2.2016.
    Poruke
    22
    Lajkovi
    233
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Citizen Skyhawk

    Isti kupio prije 2mj prezadovoljan!

  7. #37
    Novi član Avatar korisnika karlito
    Član od
    10.1.2011.
    Lokacija
    ZG
    Poruke
    16
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Citizen Skyhawk

    Nisam se dugo igrao sa ovim satom,uzeo ga neki dan htio alarm upalit pa nikako da zvoni....ne znam u čemu grijesim...molim savjet..hvala....

  8. #38
    Ivi
    Ivi je offline
    Novi član
    Član od
    19.8.2017.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    23
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Citizen Skyhawk

    Poštovani, registrovala sam se na ovom forumu pošto vidim da vas ima dosta, koji imate Citizen Skyhawk satove. Inače sam iz Slovenije i nikako ne mogu pronaći forume ili stranice sa koristnim informacijama, a ja prvi put kupujem sat pa sam se odlučila da pitam ovde za savete. Sat kupujem za dečka pilota, pa mi se čine Citizen Skyhawk pravi za njega.
    Koliko sam uspela videti, sviđaju mi se BJ7000-52E, JY8059-57E, JY8058-50L, AT8060-09E, BJ7010-59E. Da li ima još koji sličan za cenu oko 300€?
    Zanima me još, ako ko zna, gde bih mogla uopšte kupiti takav sat u Slo? Gledala sam, da bih naručila preko interneta na watchshopu, ali imaju dosta slabih recenzija pa se bojim.

  9. #39
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Citizen Skyhawk

    Dobrodošla na forum Ivi!
    Pošto sam i ja iz Slovenije i kao vlasnik dva modela iz serije BJ7010, nadam se, da ću ti moći pružiti nekoliko korisnih informacija.
    Reč je odličnim satoivma, jako dobre završne obrade, kvalitetnog eco-drive (solarnog) kvarčnog mehanizma sa 6 mesečnim radom iz jednog punog punjenja. Sa prilčnom sigurnošću se može reči, da ti satovi spadaju u uži vrh odnosa dano-dobijeno u rangu od 250 € do 350 €.
    Na žalost, zvanični retailer Citizena u SLO - Slowatch, nema u svojoj ponudi modele, koje si navela. Zapravo iz od Promaster Skyhawka nemaju ništa. Bilo je nešto malo oko 2014 godine ali to je brzo otišlo. Posle to više nisu nabavljali i mada se radi o jako dobroj firmi, nikada mi neće biti jasno, da ne drže jedne od najprodavanijih Citizenovih modela u istoriji brenda ili još gore: U SLO se ne može nigde kupiti nijedan Citizen Automatik.
    Nešto slično (mada nije Skyhawk) i odlično je ovo:
    Ročna ura CITIZEN AT8125-05E
    ili
    Ročna ura CITIZEN AT8124-91L
    Prednost u poređenju sa serijom BJ7000-52E i BJ7010-59E je, da se sat sam regulira sa pomoću satelitskog signala (što je u poveznaošću sa piltoskim zanimanjem tvojeg dečka vrlo praktično), safirno steklo i kronograf.
    Oba modela prelaze cenovni rang od 300 €, koji si navela ali ćeš u nastavku videti, da to i nije tako loša činjenica.

    Od ostalih modela, koje si navela, svi daleko prelaze granicu od 300 €, pa bih ti savetovao, da u tom slučaju razmotriš opciju sa domaćim Slowatchom
    https://www.firstclasswatches.co.uk/...8-50l-p-35405/



    Klasičan BJ model iz serije 7xxxx se može sve teže dobiti. Evo nekoliko varijanti:
    https://www.jomashop.com/citizen-bj7000-52e.html
    + 50 € poštarine. Pošto sad prelazi vrednost od 150 €, biiće nešto carine i troškova uvoznog postukpa: cca 50 €
    Total: cca 270 €
    Ceo postupak od potvrde naručbe do stizanja u Sloveniju obično traje 7-8 dana.
    Isti model se može nači i na Amazon. com ali je skuplji za 70 €
    https://www.amazon.com/Citizen-BJ700.../dp/B00074KYC8
    Ako ti ne leži ispunjavanje formulara uvozne dipozicije ili ako ti se žuri, pa želiš sat iamti u 3 do 4 dana, onda je opcija Amazon De, ali i to ima svoju cenu
    https://www.amazon.de/CITIZEN-NIGHTH.../dp/B00074KYC8

    Povoljna varianta za BJ7010-59E je Long Island Watch iz New Yorka.
    https://www.longislandwatch.com/Citi...bj7010-59e.htm
    Vrlo su profesionalni, šalju Fedexom, uvozna špedicija za SLO je Schenker.De i sve ide preko e-maila a carinu isplatiš kuriru prilikom isporuke sata. Sve zajedno bi te izašlo oko 300 €.

    Ostale opcije, koje si navela, daleko prolaze rang od 300 €, pa bih ti savetovao, da u slučaju, da se odlučiš za jednju od njih ipak razmotriš kupovinu u domaćem Slowatch-u.
    https://www.firstclasswatches.co.uk/...8-50l-p-35405/

    https://www.jomashop.com/citizen-watch-jy8058-50l.html

    Naime, za sve ove navedene opcije važi jedna činjenica, da nisu zvanični zastupnici Citizen kompanije na svojim tržištima, već se radi o globalnim on-line prodavačima. Od svih ćeš dobiti garanciju ali u preko 90 % slučajeva, garancija neće biti overena i podpisana, jer se ne radi o zvaničnom retaileru. Za Sloveniju a isto tako i za skoro sve države u EU karakteristično, da garancija važi samo u slučaju, da je sat kupljen kod zvaničnog zastupnika.
    To znači, da bi u slučaju bilo kakvog kvara ili neočekivanog oštećenja, koje krije garancija mogla imati puno problema prilikom usvajanja uslova iz nje. Garancija za Citizen važi 2 godine i to je isto tako činjenica, koju bi trebalo razmotriti prilikom odluke za kupovinu.
    ja sam oba modela kupio vani (Amazon UK, Long Island Watches NY), zato što se nisu mogli kupiti kod domaćeg prodavača. Prošlo je više od dve godine i nije bilo nikakvih problema. Sa druge strane, imao sam sreću da sam isto tako pouzdan model Seiko Padi Turtle kupio u SLO, pa mi je posle pola godine otišao sistem za nameštanje datuma i dana, pa sam koristio uslove iz garancije.) Zato uvek, ako postoji mogućnost, prvo kupujem kod zvaničnog retaliera.
    Ovo je link od Citizenovih zvaničnih retailera, pa se možeš malo poigrati i probati naći neku povoljniju variantu, mada ne verujem, da će ti puno pomoći, pošto su cene kod ozbiljnih firmi, kakav je Citizen preporučene i sve su više-manje u vrlo sličnom rangu.
    Find A Retailer - Citizen Watch - English (UK)

    Znam, da sam bio obširan ali pošto si napisala, da se radi o prvoj kupovini i još za dragu osobu....od viška glava ne boli.
    Puno sreće prilikom kupovine, jer izbor sata je već pravi.
    Slobdno se obrati ako imaš još kakvo pitanje. Kao što si napisala, ovde nas ima dosta poklinika ovih modela, pa će ti i moje kolega rado pomoći u slučaju bilo kakve nedoumice.








    Citat Ivi kaže: Pregled poruke
    Poštovani, registrovala sam se na ovom forumu pošto vidim da vas ima dosta, koji imate Citizen Skyhawk satove. Inače sam iz Slovenije i nikako ne mogu pronaći forume ili stranice sa koristnim informacijama, a ja prvi put kupujem sat pa sam se odlučila da pitam ovde za savete. Sat kupujem za dečka pilota, pa mi se čine Citizen Skyhawk pravi za njega.
    Koliko sam uspela videti, sviđaju mi se BJ7000-52E, JY8059-57E, JY8058-50L, AT8060-09E, BJ7010-59E. Da li ima još koji sličan za cenu oko 300€?
    Zanima me još, ako ko zna, gde bih mogla uopšte kupiti takav sat u Slo? Gledala sam, da bih naručila preko interneta na watchshopu, ali imaju dosta slabih recenzija pa se bojim.
    eee, piksi and Ivi like this.

  10. #40
    Ivi
    Ivi je offline
    Novi član
    Član od
    19.8.2017.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    23
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Citizen Skyhawk

    Hvala puno na detaljnom i brzom odgovoru! Satovi od Slowatcha mi se ne dopadaju, kada se usporede sa BJ7000-52E recimo. Kod ovog sata mi se najviše dopadaju kazaljke koje izgledaju ko mali avioni.
    Sviđaju mi se te opcije sa Jomashopa i Island Watcha. A kako je sa garancijama kod drugih stranica, recimo Men's Citizen Red Arrows World Time Chronograph Eco-Drive Watch (CA0080-03E) - WATCH SHOP.com�
    ili Citizen BJ7071-54E BJ7070-57E Eco-Drive GMT Pilots Mens Watch | Dutyfreeislandshop.com ?
    Prije mi se dopadao i ovaj, ali mi se sad čini malo prejednostavan: Citizen CA0295-58E Promaster Eco-Drive Nighthawk Chrono Stealth Black Watch | Dutyfreeislandshop.com
    Ne žuri mi se uopće, zasad istražujem, da stvarno kupim najbolji sat koji mogu, pa nisam ni sa buđetom još toliko ograničena. Sat bih trebala tek krajem septembra, početkom oktobra.
    Trenutačno ima ovaj sat za letenje, pa mu svako malo ode baterija: https://www.stentime.si/rocne-ure/ca...=ASC&limit=180 zato mi se sviđa eco-drive.

Slične teme

  1. Citizen Skyhawk satovi kod nas
    By KLL in forum Citizen
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 6.12.2016., 15:57
  2. Citizen Skyhawk sat ili slican
    By KLL in forum Kupovina satova
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 20.1.2011., 18:20
  3. Narukvica za Citizen Skyhawk JR3125-55E
    By dragon in forum Oprema za satove - narukvice, kaiševi, delovi...
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.1.2011., 11:13
  4. Citizen Skyhawk
    By RUS in forum Citizen
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 25.7.2010., 4:01
  5. Citizen Skyhawk JY0000-53E
    By Djordje in forum Kompletni testovi satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 22.5.2010., 12:33

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •