Strana 4 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 47
Like Tree33Likes

tema: Seiko SRPC93K1 Save the Ocean VS Certina DS Action Diver

  1. #31
    Stariji član Avatar korisnika Nenad Arandjelovic
    Član od
    19.11.2012.
    Poruke
    1.925
    Lajkovi
    11522
    Reputacioni uticaj
    28

    Određen forumom Re: Seiko SRPC93K1 Save the Ocean VS Certina DS Action Diver

    Milan Vuckovic Gs

    Probao sam Samuraja i Certinu,sto se tice kvaliteta-Certina,sto se tice smeka-Seiko,ali...

    Zbog duzine lugova,probaj Certinu uzivo,jer nije za tanku ruku,ipak se nosi kao malo veci sat,bar po mom misljenju.

    Sto se tice mehanizma,malo sam vise na strani Seika,jer su njihovi mehanizmi robusniji i msm da je servis za Seiko mehanizme jeftiniji(neka me kolege isprave ako gresim),cisto da napomenem.

    Sto se tice Powermatic 80 mehanizma,gledao sam za sebe Mido Ocean star cpt. 5 i imam samo reci hvale za sat.Takodje,mehanizam u tom modelu ima i karakteristike top grade-a.Mozda su meni promakli ti plasticni delovi,ali cisto sumnjam.

    Rezime,dajem glas za Seiko,ali naravno,neces pogresiti ni sa Certinom,ali prvo probaj sat.

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk

  2. #32
    Mlađi član
    Član od
    27.8.2018.
    Poruke
    60
    Lajkovi
    592
    Reputacioni uticaj
    6

    Određen forumom Re: Seiko SRPC93K1 Save the Ocean VS Certina DS Action Diver

    Seiko 5 za throwaway, jel se taj casovnik nekada nekome uopste pokvario mimo udarca? Cisto mi nesto skrenu misao na to pitanje


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    stanis and Petar012 like this.

  3. #33
    Član
    Član od
    3.9.2012.
    Poruke
    273
    Lajkovi
    150
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Seiko SRPC93K1 Save the Ocean VS Certina DS Action Diver

    Seiko uvek ispred, pogotovu kada je rec o ovim "proizvodjacima" koji prave kuciste i narukvice, ostatak je ebauche Eta mehanizam, sa potpisanim rotorom i jos po nekim dekorisanom detaljem ili glupostima tipa paljenih srafova da poplave... cast izuzecima, mada od svih tih silnih proizvodjaca jedva na prste jedne ruke da mozes da nabrojis one koji imaju izvorno svoje mehanizme, a mozda ni toliko!
    Vise para potrose na reklame po raznim modnim casopisima nego na razvoj i poboljsanje samog proizvoda.
    Seiko pravi svoje, pa makar to bilo i bez prisustva ljudske ruke kako neko rece...uvek se trudio da napravi nesto novo, da kvalitet ne zaostaje a da cenom priblizi kupcima pa i nizih socijalnih slojeva, za raziku od svabova cija poslovna politika podseca na njihove proizvodjace automobila, sa devizom:kuš more istocno evropska i ostala sirotinjo, i bogu si teska!

  4. #34
    Stariji član Avatar korisnika popovac 76
    Član od
    18.12.2008.
    Lokacija
    Paraćin
    Poruke
    581
    Lajkovi
    2740
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Seiko SRPC93K1 Save the Ocean VS Certina DS Action Diver

    Citat Shaneman kaže: Pregled poruke
    Seiko 5 za throwaway, jel se taj casovnik nekada nekome uopste pokvario mimo udarca? Cisto mi nesto skrenu misao na to pitanje
    Jbg teško iz prostog razloga što se taj sat kupuje da se "arči" a ne da se licka u kolekciji tako da ga pre ili kasnije džvokneš kao ja moju 0 0 sedmicu... ! E sad servis i delovi su za Seiko jeftiniji koliko ja znam (barem sam ja mnogo manje platio servis za sedmicu nego za zeno-a)

  5. #35
    Član
    Član od
    3.9.2012.
    Poruke
    273
    Lajkovi
    150
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Seiko SRPC93K1 Save the Ocean VS Certina DS Action Diver

    A kada je rec o kvalitetu narukvica, pa do skoro je i rolex (cija cena je proizvod ljudkog ludila i pohlepe i nicime opravdana), imao limene kopce i end likove, bez otvora/rupica na lugovima za promenu narukvice, pa se niko nije bunio...
    Petar012 likes this.

  6. #36
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Seiko SRPC93K1 Save the Ocean VS Certina DS Action Diver

    Haha, to da, probam Pepsi gmt stari, gledam, šta je ovo kolega, neka replika? Ma jok kolega, oriđi.... Što se tiče Cartine, ne shvatam poentu tog powermatica... Shvatam, 80 ali opet viša frekvencija mi je draža...

    Sent from my Redmi 5A using Tapatalk

  7. #37
    Član
    Član od
    3.9.2012.
    Poruke
    273
    Lajkovi
    150
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Seiko SRPC93K1 Save the Ocean VS Certina DS Action Diver

    Ja sam moj seiko 5 dobijen za 18 rodjendan pre 30 godina udarao, padao mi je vise puta, staklo mu je skroz izgrebano od ciganske klade da moze da se zalepi na staklo (krisom dunes da dahom zamaglis staklo, pa ga zalepis za prozor a svi se cude)...30 godna nije servisiran, nosim ga po kuci i kad spavam i jos uvek radi kao prvog dana!
    Nisam komunista ali sat i jeste za takve stvari, obican jeftini merni uredjaj a ne statusni simbol i predmet obozavanja u jednom bolesnom dekadentnom drustvu kojemu se na srecu uskoro blizi kraj...
    Poslednja ispravka: stanis (22.11.2018. u 12:45)

  8. #38
    Mlađi član
    Član od
    27.8.2018.
    Poruke
    60
    Lajkovi
    592
    Reputacioni uticaj
    6

    Određen forumom Re: Seiko SRPC93K1 Save the Ocean VS Certina DS Action Diver

    Seiko 5 od djeda radi od kad pamtim, moj sea urchin skoro da i nema odstupanja kad je stalno na ruci, kad sam uzeo seiko pitao sam urara treba li mi garancija, covjek kaze da samo dodjem za 5 godina da ga sredi.
    Samo kazem da seiko pravi veoma pouzdane mehanizme




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    stanis likes this.

  9. #39
    Član
    Član od
    3.9.2012.
    Poruke
    273
    Lajkovi
    150
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Seiko SRPC93K1 Save the Ocean VS Certina DS Action Diver

    Tako je, sve si rekao...
    Citat Shaneman kaže: Pregled poruke
    Seiko 5 od djeda radi od kad pamtim, moj sea urchin skoro da i nema odstupanja kad je stalno na ruci, kad sam uzeo seiko pitao sam urara treba li mi garancija, covjek kaze da samo dodjem za 5 godina da ga sredi.
    Samo kazem da seiko pravi veoma pouzdane mehanizme




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #40
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Seiko SRPC93K1 Save the Ocean VS Certina DS Action Diver

    @sky - pun ti inbox

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
    Nenad Arandjelovic likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •