Strana 7 od 10 PrvaPrva ... 345678910 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 70 od ukupno 91
Like Tree162Likes

tema: Omega vs Rolex

  1. #61
    Banned
    Član od
    21.12.2020.
    Poruke
    40
    Lajkovi
    35
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega vs Rolex

    Vladimire vidim raspituješ se za Rolex, ako hoćeš alternativni stav o Rolex satovima, savetujem ti da pročitaš review Walt Odets-a. To je svetski poznati klinički priholog, koji je u slobodno vreme voleo da rastura vrlo fine primerke horologije i ništa drugo. U njegovom su fokusu bili Patek, Vacheron, Jaeger i IWC. Mnogo se ljudi slaže da su to najkvalitetniji izveštaji o satovima napisani na internetu.

    Walt nije nikada radio review satova koji su klasa ispod, sve dok mu nije došao baš Explorer u ruke. Ono što je rekao za Rolex je dovelo do toga da ga je kontaktirala centrala Rolexa zabrinuta za svoju reputaciju.

    Forumi nisu tako humana sredina više, okupirani su od strane veoma ostrašćenih i agresivnih ljubitelja i Walt je doživeo jako potresna iskustva od forumaša nakon tog izveštaja, pa je zauvek napustio forume.
    stanis and don Alberto like this.

  2. #62
    Banned
    Član od
    21.12.2020.
    Poruke
    40
    Lajkovi
    35
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega vs Rolex

    Samo da prenesem stav ovog izuzetnog čoveka o tom satu, baš o tom Exploreru. Bio je veoma iznenađen nekvalitetom izrade, fasciniran kako je moguće da sat sa takvim tolerancijama radi tako precizno (faktor je bila debljina mehanizma koja je izvukla stvari), sve je obrazložio fotografijama i dao poređenja sa drugim mehanizmima.

    Zanimljivo je kako su rubini bili ukucani u most tako da ivice rubina nisu bile oborene, a sva prljavština u formi šponova je sabijena dole da visi i povremeno otpada. Na kraju je izneo ocenu da je realna cena tog sata od 600 do 800 dolara. Na TZ forumu je tada nastao haos jer vlasnici Rolexa koji su dali 8.000 evra za takav sat nisu mogli to da prihvate.



    Da se razumemo, prepričavam ono što je rekao ovaj izuzetni čovek, a tebi nudim samo jedan alternativni materijal da pogledaš pre nego što odlučiš da potrošiš recimo 5.000 evra za nešto što ide na ruku.
    stanis and don Alberto like this.

  3. #63
    Član
    Član od
    7.6.2019.
    Poruke
    372
    Lajkovi
    3597
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Omega vs Rolex

    Hvala na savetima, sve opcije su otvorene, ali mislim da cu kad se stvore uslov (citaj kad se uspara novca), uzeti Rolex. Kao sto i sam kazes, forumi nisu tako humana sredina vise, pa zato i ja uzimam sve sa dozom rezerve. Mnogo ljudi je navijacki nastrojeno i pise maliciozno. Drugo, kazes da taj explorer radi jako precizno. Meni kao nekom ko se bavi masinstvom je funkcionalnost primarna, materijali od kojih su sacinjene vitalne komponente, tehnicka resenja, to je bitno. Estetika obrade nefunkcionalnih povrsina mehanizma mi je nebitna (narocito ako sat ima metalni caseback). Da napravim digresiju, najmasovnije proizvidjena automatska puska AK 47 je projektovana da radi u svim mogucim atmosferskim uslovima (blato, voda, prasina, 50 stepeni u plusu i minusu) i to postize upravo zbog velikih tolerancija iako je uslovno receno ruzna i radjena manje kvalitetno od zapadnog oruzja. Sa druge strane americki pandani M16 i noviji AR15, koje odlikuje visoki kvalitet izrade i precizne tolerancije se listom zaglavljuju na niskim temperaturama i prisustvu prasine. Poznata je cinjenica da su americki vojnici u Vijetnamu stavljali kondome na vrhove cevi svojih M16 pusaka da sprece prodiranje kise i prasine u mehanizam dok je oruzje stajalo, a sve u cilju da ih ne bi izdalo kasnije u borbi. Sto se tice estetike, bitniji mi je izgled cifera, kao i izgled sat u celini. Mehanizam ipak gleda serviser, a ne ja kao korisnik. Dalje, Patek, Vacheron .... ne znam, nekako nisu "my cup of tea". Izgledaju mi suvise nezno, iako priznajem da su remek dela casovnicarstva. Sto se IWC-a tice, definitivno mi je na listi zelja. I da zakljucim na kraju, ovaj nas hobi je izrazito individualan i ne svidjaju nam se svima iste stvari. Ja naprimer izbegavam klasicne dress satove zato sto imam ogroman zglob. I tu zavidim drugima. Dok neko moze kupiti lep IWC dress sat za 600-700 eura, ja za nesto od istog proizvodjaca moram izdvojiti 3-4 puta vise novca, ukoliko zelim da mi to skladno stoji na ruci. Zato i preferiram stopere i Omege, zbog cinjenice sto ima vintage primeraka vecih dimenzija.

  4. #64
    Član
    Član od
    7.6.2019.
    Poruke
    372
    Lajkovi
    3597
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Omega vs Rolex

    Evo Milane, nisam bio lenj pa sam izguglao doticnog. Koliko je "izuzetan covek" ne znam, ali vidim da je po profesiji klinicki psiholog koji se bavi psihologijom gay populacije i njihovom interakcijom sa okolinom, kao i uticajem AIDS-a na psiholosko ponasanje clanova gay populacije koji boluju od pomenute bolesti. Iskreno verujem i ubedjen sam da je covek uspesan u svom pozivu. Dalje dolazimo do cinjenice da je covek casovnicar hobiist. I u toj recenici lezi odgovor na svaki zakljucak koji je doticni izveo u svojim analizama (koje su u velikoj meri objektivne). Papir trpi svasta pa tako i zakljucak da explorer treba da se prodaje po ceni od 600-800 USD. I zakljucak kao takav ne bi bio pogresan da je proces izrade mehanizma obicni "plug and play" gde se ubace delovi u CNC masinu i na kraju proizvodne linije dobijes gotov mehanizam, tj. zakljucak bi bio ispravan ukoliko bi posmatrali samo troskove izrade. Ali, posto doticni (namerno ili ne) ne ukljucuje troskove razvoja (kao neko ko se bavi istrazivackim radom decidno tvrdim da pomenuti troskovi nisu niski) niti tradiciju, odnosno trzisnu cenu imena brenda Rolex, zakljucak se cini logicnim, a sve je samo to nije. Drugi pucanj u sopstveno stopalo je ucinio kada je retrospektivno u odnosu na pouzdanost rolexa rekao da bi bio jos pouzdaniji i sa manjim troskovima odrzavanja ukoliko bi koristio kvarcne mehanizme. Tipicno mesanje baba i zaba koje je svojstveno ljudima koji nemaju profesionalno pokrice u vidu zavrsenog obrazovanja vezanog za casovnicarstvo, masinstvo i razvoj proizvoda. Ili sto je gore, nekoga ko je maliciozan prema odredjenom proizvodu (ali to vec spada u domen psihologije koja je izvorno zanimanje doticnog). I da rezimiran, ja bio oprezan u citiranju misljenja sa interneta, narocito ukoliko se ne proveri i uporedi sa nekolicinom drugih pa na osnovu toga izvuce neutralan, objektivan zakljucak (u skladu sa onom narodnom: Misljenje je kao dupe, svi ga imaju, al to ne znaci da je svacije lepo). Ispade da je Swatch bolji od Rolexa, ne zahteva odrzavanje, samo mu s vremena na vreme zamenis bateriju. Lep pozdrav!
    Haifisch23 and aleksandar88 like this.

  5. #65
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    777
    Lajkovi
    3128
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Omega vs Rolex

    Mogu reci za ovo vrijeme koje sam Na forumu (otprilike 3 god) dobio sam utisak da dobar dio članova foruma ima averziju na Rolex. Da li Rolex vrijedi svojih cijena je po meni smješno pričati. Roba se prodaje po onoj cijeni po kojoj nadje kupca.
    Da li marketing odradjuje svoj dio, vjerovatno da ali da proizvod nema svoju vrijednost tu ne bi marketing ništa pomogao.
    Nije Rolex izmislio nešto sto drugi ne bi mogle i druge kompanije. Ja ne znam ni jednu liniju Rolex sata da se dosad pokazala lošom. Svi su svjesni da kad kupe Rolex da je to dobar kvalitet.
    Sve ovo ne umanjuje vrijednost drugih marki satova.
    eee likes this.

  6. #66
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.911
    Lajkovi
    13196
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Omega vs Rolex

    Walt Odets je i dalje radio reviewe satova, što svedoče reči Richarda Paige-a, jednog od suvlasnika TZ foruma:"
    "Ironically, after time, Walt began to review a more eclectic array of watches, and after reviewing enough of these “me too” watches, he admitted that Rolex was a good value for the money. Go Figure."

    Richard je, 2002 godine Walta zamolio, da mu odradi receniziju Explorera sa tadašnjim mehanizmom 3000, koji nema veze sa današnjim 3132 (tada je bio COSC Chronometer a ne Superlative Chronometer, bez Parachrom spirale i Paraflex shock absorbera). To su bila pionirska vremena On Line reviewa i Walt se proslavio sa time, što je sa njima ušao u tajne Pateka, Langea i Vacherona. Glavni problem je u tome što je sa kalibrom 3000 pao za ceo sprat niže, ili kako je Richard slikovito naglasio: "Rolex i Omega su bili kraljevi Workhorsa a ne umetničkih završnih obrada i najfinijih izrada ("Rolex, as well as Omegas, were the kings of “workhorse” watches, not of artistic finishes and high caliber workmanship").
    Inače, Richard je po struci časovničar a Walta je zamolio, da mu odradi to, jer je imao izviran način predstavljanja i neke lude mikroskope, kroz koje se mogo videti i skoro nezamislivo. Pošto je Walt pre toga radio samo najviša dostignuća na tom području, nije čudno, da kada se je prvi put susreo sa nižim stpenom, da je bio razočaran. Moramo znati, što se više penjemo, vazduh je sve ređi Jedan od najboljih nazavisnih časovničara današnjice Kari Vouitilainen je na pitanje, koji su mu od današnjih brendova vredni pažnje ispostavio samo jedno ime: A. Lange & Sohne. I to uz obavezan dodatak, da se radi o industrijskom proizvođaču.

    Zato, nekoliko postova ranije navedenom Exploeru i njegovoj dramatičnoj oceni ne bih davao previše pažnje. Nije samo dramatičan, nego je začinjen dozom zavođenja. Walt Odets je Explorer u zajljučku taj sat zaista svrstao u razred sata od 600 do 800 $. A zavodljiv je zato, što je naš kolega napisao - citiram: "
    Na TZ forumu je tada nastao haos jer vlasnici Rolexa koji su dali 8.000 evra za takav sat nisu mogli to da prihvate". Exploer ni danas ne košta 8.000 eura, nego 6.200 €. A te, 2002 godine, Explorer je koštao 2.100,€.
    4x puta jeftinije. Walt ga nije svrstao u 10 puta niži razred, nego u 3.
    Ali, mišljenja se menjaju pa tako je i Walt kasnije to primenio u ono, što se meni lično kod ocenjivanja svih satova čini najbitnije: Dano / Dobijeno. Waltovo kasnije mišljenje je naglasio i Richard, koje je navedeno na početku ovog teksta.

    A kada smo, već kod promene mišljenja, evo šta se može desiti nakom samo 11 meseci. Ovo je 23.1.2020, godine u 12.55, napisao naš dotični kolega, koji se ovoj temi okomio na Rolex. Naravno, tada pod drugim nickom - Tito Puente. Citiram:

    "
    Dodao bih i kako danas izgleda mehanizam Rolex satova, u pitanju je serija 3135 koja verovali li ne ima 40 rubina, desetak više nego što su deklarisali, dakle vi kod Rolexa uvek dobijate mnogo više nego što izgleda na papiru, dok kod Grand Seika imate samo ukrašen prvi most i rotor."
    Tema: Rolex vs. Grand Seiko i ostali dvoboji titana.

    Ako sam pogrešio i čoveka uzalud optužio, ne samo da predlažem moderatorima, da me banuje sa foruma, nego ću to i sam uraditi. Ionako sam već umoran i verovatno beskrajno nepodnošljivo dosadan, od plasiranja činjenica, koje iznosim nakon svih ovih šankerskih insiunacija.
    I nisam od onih, koji se izbacuju kroz vrata, pa se posle vrate nazad kroz prozor.
    Poslednja ispravka: Haifisch23 (26.12.2020. u 20:42)
    milan zmaj, dule bg, piksi and 3 others like this.

  7. #67
    Banned
    Član od
    21.12.2020.
    Poruke
    40
    Lajkovi
    35
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega vs Rolex

    vidim opet se osećaš ugroženim i pozvanim da opovrgavaš svaki moj post ognjem i mačem u ma kojoj temi, svoje činjenice nazivaš ČINJENICAMA, a tuđe nazivaš bez obzira na težinu ipak samo naklapanjima ili koji već termin si upotrebio i koristiš ad hominem retoriku

    nisam čitao, vidim na početku gde ide priča, pa sam prestao....uopšte ne želim više da se uplićem u sve ovo

    ajde pozdrav i savet forumašima kupujte Rolex, vrhunski je proizvod, toliko da zaista vredi da date vaš petogodišnji lični dohodak za neki ulazni model, a ako hoćete malo više, prodajte kuću i imanje, eno ima daytona za 33.000, svaki evro opravdava
    stanis likes this.

  8. #68
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    777
    Lajkovi
    3128
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Omega vs Rolex

    Citat Mali tigrillo kaže: Pregled poruke
    vidim opet se osećaš ugroženim i pozvanim da opovrgavaš svaki moj post ognjem i mačem u ma kojoj temi, svoje činjenice nazivaš ČINJENICAMA, a tuđe nazivaš bez obzira na težinu ipak samo naklapanjima ili koji već termin si upotrebio i koristiš ad hominem retoriku

    nisam čitao, vidim na početku gde ide priča, pa sam prestao....uopšte ne želim više da se uplićem u sve ovo

    ajde pozdrav i savet forumašima kupujte Rolex, vrhunski je proizvod, toliko da zaista vredi da date vaš petogodišnji lični dohodak za neki ulazni model, a ako hoćete malo više, prodajte kuću i imanje, eno ima daytona za 33.000, svaki evro opravdava
    Slazem se da ko kupi Rolex na takav način da je smiješan.
    Sat vrijednosti 10 000e se kupuje kad čovjek završi bitne stvari u životu pa sebe nagradi sa tako nečim ili mu već neko pokloni.

  9. #69
    Član
    Član od
    7.6.2019.
    Poruke
    372
    Lajkovi
    3597
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Omega vs Rolex

    Citat Mali tigrillo kaže: Pregled poruke
    vidim opet se osećaš ugroženim i pozvanim da opovrgavaš svaki moj post ognjem i mačem u ma kojoj temi, svoje činjenice nazivaš ČINJENICAMA, a tuđe nazivaš bez obzira na težinu ipak samo naklapanjima ili koji već termin si upotrebio i koristiš ad hominem retoriku

    nisam čitao, vidim na početku gde ide priča, pa sam prestao....uopšte ne želim više da se uplićem u sve ovo

    ajde pozdrav i savet forumašima kupujte Rolex, vrhunski je proizvod, toliko da zaista vredi da date vaš petogodišnji lični dohodak za neki ulazni model, a ako hoćete malo više, prodajte kuću i imanje, eno ima daytona za 33.000, svaki evro opravdava
    Da dodam, nema ovde mojih, tvojih, nasih cinjenica. Imaju samo zakljucci koji se na osnovu istih donose. Problem je kada se ti zakljucci donose na osnovu nepotpunih cinjenica (nepotpunih namerno ili ne, u to ne ulazim) i to prezentuje kao aksioma. Naravno da ce ti u tom slucaju ljudi replicirati.
    Sto se tice toga ko ce i da li ce kupiti Rolex, poruka ti je krajnje degutantna. Kupice onaj ko moze i zeli. To je privatna stvar. Prica o davanju petogodisnje godisnje zarade za njega je patetika .... ja to tako vidim. Ispadose da ljudi koji kupuju Rolex nemaju hleba da kupe. Sto se tice ove i slicnih tema, ja se odjavljujem. Pre ili kasnije se nadje neko zbog koga se sve pretvori u prepirku. Pozdrav i svako dobro ...

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  10. #70
    Član Avatar korisnika sasa14
    Član od
    17.3.2013.
    Poruke
    340
    Lajkovi
    1185
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Omega vs Rolex

    Može li jedan laik da se uključi u temu.Kad sam video ovu Omegu uživo,ne znam koji Rolex da mi daju pre bih uzeo ovaj.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •