Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 23
  1. #11
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.586
    Lajkovi
    5189
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Tissot prc200 - oprez pri kupovini sa neta!

    Pa kad su u pitanju jeftiniji satovi, donekle covjek moze da se kocka, ali skuplje satove bih uvjek kupovao kod ovlascenog dilera. Ovo je moj odgovor i na zakljucanu temu dali je puno dati za rolex bez papira...

  2. #12
    Novi član
    Član od
    11.6.2010.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tissot prc200 - oprez pri kupovini sa neta!

    ...................................

  3. #13
    Novi član
    Član od
    11.6.2010.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tissot prc200 - oprez pri kupovini sa neta!

    Citat vlax kaže: Pregled poruke
    Pozdrav,

    kao sto u naslovu pise, pri kupovini ovoga sata preko interneta (posebno obratite paznju na Ebay) budite jako oprezni. Naime, ako je vas prodavac iz Kine, Hong Konga i sl. i jos ako sat mozete kupiti za 150-200$ onda se sa velikom vjerovatnocom radi o replici.

    Na sledecoj stranici mozete da vidite detaljno upustvo kako da uocite lazni Tissot 200 http://forums.watchuseek.com/showthread.php?t=339622
    Konkretno, moj sat je kupljen preko Amazona (Jomashop prodavac) i ispunjava skoro sve stavke navedene u linku osim sto na poledjini kozne narukvice ne pise genuine leather i sto je na kopci narukvice pored stainless steel ugravirano i BI. I pored toga sto ljudi imaju pozitivna iskustva sa kupovinom kod ovog prodavca, sto sat ima dobru finalnu izradu, i sto neki smatraju da BI i ne znaci da je rijec o replici, ja i dalje nisam siguran da li je moj sat autentican.

    Sta mislite vi o svemu ovome? Da li vas sat ispunjava navedene stavke i, generalno, kakva su vasa iskustva sa kupovinom preko interneta? Citajuci razna iskustva i gledajuci ono sto sam ja kupio sticem utisak da je ipak bolje kupovati kod ovlascenog dilera pored toga sto online kupovina nudi "povoljnije" cijene.

    Pozdrav i oprostite na malu duzem postu

    P.S. Nije mi namjera bila da reklamiram dugi forum jer ovaj forum smatram najboljim na ovim prostorima, ali zbog kvalitetnog i sadrzajnog teksta i zbog toga sto se radi o mozda najprodavanijem Tissot modelu, smatrao sam da clanove treba upozoriti o opasnostima pri kupovini preko interneta. Ako moderatori smatraju da sam ovim prekrsio pravilnik neka izbrisu temu.
    Pozdrav!

    Vidim pomenuo si jomashop - rec je o firmi s kojom ja imam uzasno iskustvo. Naime, narucio sam jedan Tissot model kod njih (T-sport V8 u braon varijanti, vrlo poplaran model) i platio paypal-om. Medjutim, ispostavilo se da ga uopste nisu imali na lageru, iako su reklamirali model kao "in stock", a pare su mi stavili "on temporary hold". Onda su mi poslali email i rekli da ce morati da urade back-order tog modela, sto ce potrajati izmedju 3 nedelje i mesec dana. Ja sam rekao da mi to ne odgovara i zatrazio da otkazem narudzbinu i da mi vrati pare. Poslao sam ukupno 6 email-ova, oni nisu odgovorili ni na jedan. Nakon mesec i po dana stigao mi je email da taj model ne mogu da nadju i da mi vracaju pare. Jednom recju - uzasno iskustvo. Sem toga, jomashop radi u "sivoj zoni", tj. prodaje uglavnom originalne modele ali ne izdaje garanciju proizvodjaca, posto nije ovlasceni distributer, vec neku svoju bezveznu garanciju koja ti je beskorisna ukoliko ne zivis u Americi. Dakle - sto dalje od njih.

  4. #14
    Novi član
    Član od
    11.6.2010.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tissot prc200 - oprez pri kupovini sa neta!

    Citat vlax kaže: Pregled poruke
    Simurgh, ne vidim neke razlike na mojoj i tvojoj kutiji. Ko ce ga znati.. U svakom slucaju hvala na slikama i trudu.

    Pozdrav
    Tissot kutije se cesto razlikuju posto oni imaju "seasonal changes" kad je rec o pakovanju. NIsta oko cega treba brinuti.

  5. #15
    Član Avatar korisnika vlax
    Član od
    30.11.2009.
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    146
    Lajkovi
    1257
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Tissot prc200 - oprez pri kupovini sa neta!

    AmusedToD,

    hvala na odgovoru i podjeljenim iskustvom. Sto se jomashopa tice sa njima sam zavrsio. Od sada kupujem iskljucivo kod ovlascenih dilera. Ipak moram da kazem da sam sa satom jako zadovoljan, jedino sto me je bunila pomenuta BI oznaka na kopci, mada sam kasnije na WUS-u procitao da ne mora da znaci da je rijec o replici (dosta korisnika je imalo tu oznaku ali su sat ovlasceni dileri potvrdili kao autentican). Sad sam vec prestao da obracam paznju na to

    Pozdrav

  6. #16
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Tissot prc200 - oprez pri kupovini sa neta!

    Malopre prokrstarih jednim forumom (WUS) i naleteh na još par interesantnih fotki gde se poredi re*lika sa original satom. Možda nekom pomogne...





    U svakom slučaju, ne kupujte na ebay-u i drugim online berzama ili na sivom tržištu one satove koji se dosta kopiraju. Bolje je dati par hiljada više i kupiti sat kod ovlaštenog distributera nego li kod sumnjivog trgovca i biti koliko toliko miran po pitanju originalnosti sata.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  7. #17
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Tissot prc200 - oprez pri kupovini sa neta!

    Citat AmusedToD kaže: Pregled poruke
    Pozdrav!

    Vidim pomenuo si jomashop - rec je o firmi s kojom ja imam uzasno iskustvo. Naime, narucio sam jedan Tissot model kod njih (T-sport V8 u braon varijanti, vrlo poplaran model) i platio paypal-om. Medjutim, ispostavilo se da ga uopste nisu imali na lageru, iako su reklamirali model kao "in stock", a pare su mi stavili "on temporary hold". Onda su mi poslali email i rekli da ce morati da urade back-order tog modela, sto ce potrajati izmedju 3 nedelje i mesec dana. Ja sam rekao da mi to ne odgovara i zatrazio da otkazem narudzbinu i da mi vrati pare. Poslao sam ukupno 6 email-ova, oni nisu odgovorili ni na jedan. Nakon mesec i po dana stigao mi je email da taj model ne mogu da nadju i da mi vracaju pare. Jednom recju - uzasno iskustvo. Sem toga, jomashop radi u "sivoj zoni", tj. prodaje uglavnom originalne modele ali ne izdaje garanciju proizvodjaca, posto nije ovlasceni distributer, vec neku svoju bezveznu garanciju koja ti je beskorisna ukoliko ne zivis u Americi. Dakle - sto dalje od njih.
    Nekako mi je promakla ova tema. Ali moram da se ukljucim ipak sada. Drugar je imao gotovo isto iskustvo sa Jomashop-om. Njemu su odgovorili posle 4 meseca, i vratili novac posle 5 meseci. Takodje je tacno da ne izdaju odgovarajucu garanciju proizvodjaca, jer i nisu ovlasceni distributer za sve modele koje prodaju.

  8. #18
    Novi član
    Član od
    24.6.2013.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    11
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tissot prc200 - oprez pri kupovini sa neta!

    Da li neko zna da li je sajt satovi online pouzdan za kupovinu? Vrlo mi je bitna ta informacija! Hvala unapred..

  9. #19
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Tissot prc200 - oprez pri kupovini sa neta!

    Jel si mislio na Sense???

    next year at this time I'll be a millionaire




  10. #20
    Novi član
    Član od
    24.6.2013.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    11
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tissot prc200 - oprez pri kupovini sa neta!

    da sense..

Slične teme

  1. Tissot prc200 - nedoumice oko kupovine
    By vlax in forum Tissot
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 11.6.2010., 8:24
  2. TISSOT heritage vs. TISSOT prc 200
    By Banesi in forum Tissot
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 24.10.2009., 20:39

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •