Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 23
  1. #1
    Član Avatar korisnika vlax
    Član od
    30.11.2009.
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    146
    Lajkovi
    1257
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Tissot prc200 - oprez pri kupovini sa neta!

    Pozdrav,

    kao sto u naslovu pise, pri kupovini ovoga sata preko interneta (posebno obratite paznju na Ebay) budite jako oprezni. Naime, ako je vas prodavac iz Kine, Hong Konga i sl. i jos ako sat mozete kupiti za 150-200$ onda se sa velikom vjerovatnocom radi o replici.

    Na sledecoj stranici mozete da vidite detaljno upustvo kako da uocite lazni Tissot 200 http://forums.watchuseek.com/showthread.php?t=339622
    Konkretno, moj sat je kupljen preko Amazona (Jomashop prodavac) i ispunjava skoro sve stavke navedene u linku osim sto na poledjini kozne narukvice ne pise genuine leather i sto je na kopci narukvice pored stainless steel ugravirano i BI. I pored toga sto ljudi imaju pozitivna iskustva sa kupovinom kod ovog prodavca, sto sat ima dobru finalnu izradu, i sto neki smatraju da BI i ne znaci da je rijec o replici, ja i dalje nisam siguran da li je moj sat autentican.

    Sta mislite vi o svemu ovome? Da li vas sat ispunjava navedene stavke i, generalno, kakva su vasa iskustva sa kupovinom preko interneta? Citajuci razna iskustva i gledajuci ono sto sam ja kupio sticem utisak da je ipak bolje kupovati kod ovlascenog dilera pored toga sto online kupovina nudi "povoljnije" cijene.

    Pozdrav i oprostite na malu duzem postu

    P.S. Nije mi namjera bila da reklamiram dugi forum jer ovaj forum smatram najboljim na ovim prostorima, ali zbog kvalitetnog i sadrzajnog teksta i zbog toga sto se radi o mozda najprodavanijem Tissot modelu, smatrao sam da clanove treba upozoriti o opasnostima pri kupovini preko interneta. Ako moderatori smatraju da sam ovim prekrsio pravilnik neka izbrisu temu.

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Tissot prc200 - oprez pri kupovini sa neta!

    Pa generalno nije preporučljivo linkovati ka drugim forumima. Pošto si postavio link ka određenoj temi kako bi upozorio članove i skrenuo im pažnju na postojanje re*lika a ujedno i radi diskusije koju si pokrenuo, ne smatram da si prekršio pravila i tema kao i link mogu da ostanu.
    Inače, za sve koji nisu znali, Tissot PRC 200 chrono ovog proizvođača je model koji se najviše kopira i postoje prilično dobre i verne re*like na tržištu.

    Postavi par svojih slika, kvalitetnijih, makro snimci brojčanika recimo, zatim kazaljki, kućišta, narukvice, osvetlenja u mraku, kopče i kutije sata u kojoj je stigao kako bi eventualno mogli da uporedimo sat sa slikama na linku. Što se kopče tiče, možda su se u nekom trenutku usled nedostatka istih okrenuli drugom proizvođaču koji je mogao da proizvede traženu količinu u određenom vremenskom intervalu, pa je zbog došlo do te razlike?!

    Pošto znam da ima nekoliko članova foruma koji su kupili ovaj sat kod ovlaštenog distributera Tissot satova u Srbiji, nadam se da će se javiti i izneti svoje mišljenje ili čak postaviti svoje slike ovog modela (takođe malo detaljnije) radi poređenja sa vlaxovim i otklanjanja eventualne sumnje u originalnost sata.

    Pozdrav

    btw
    Na postavljenom linku, postavljene su slike sata i pri samom dnu teme i slike kutije u kojoj sat stiže, obratite pažnju i na to.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  3. #3
    Član Avatar korisnika vlax
    Član od
    30.11.2009.
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    146
    Lajkovi
    1257
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Tissot prc200 - oprez pri kupovini sa neta!

    Hvala dragon na odgovoru,

    na zalost nemam dobar aparat da bih postavio kvalitetne fotografije, ali uporedjujuci sa fotografija iz pomenutog linka sve stavke su zadovoljene izuzev narukvice i kopce. Ako budem u prilici, postavicu fotografije visokog kvaliteta pa sami da procjenite. Inace, dobro bi bilo da se neko ko je kupio ovaj model kod ovlascenog dilera javi i ako je u prilici postavi slike.

    pozdrav

  4. #4
    Novi član
    Član od
    5.3.2010.
    Poruke
    25
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tissot prc200 - oprez pri kupovini sa neta!

    Ja sam danas svoj dobio od ovlastenog distibutera u UK. Uzeo sam metalnu narukvicu tako da ne mogu konkretno odgovoriti na ovo pitanje. Ali ako ima jos nesto da uporedimo, nije problem.

    Pozdrav.

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Tissot prc200 - oprez pri kupovini sa neta!

    vlax, jesi li saznao nešto? Uspeo negde da uporediš sat?
    Što ne odeš do distributera ili neke manje lokalne radnjice koja prodaje ove satove, pa uporediš na licu mesta? Možeš da poneseš svoj sat pa objasniš o čemu se radi ili da odeš bez sata pod izgovorom da želiš da kupiš taj model, pa ga malo detaljnije zagledaš, pogotovo one delove koji su ti sumnjivi.

    Moram da budem iskren, meni je prosto neverovatno da se niko od ljudi koji su kupili ovaj model, nije do sada oglasio...

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  6. #6
    Novi član
    Član od
    5.3.2010.
    Poruke
    25
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tissot prc200 - oprez pri kupovini sa neta!

    Ja jesam cim sam ga dobio

    Ako ikako mogu pomoci - sa slikama il nesto rado cu.

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Tissot prc200 - oprez pri kupovini sa neta!

    Znam Simurgh, međutim ne znam koliko mu je tvoj model od pomoći obzirom da je kupljen sa metalnom narukvicom a koliko sam razumeo Vlax-a, njemu je najproblematičniji i najsumnjiviji deo upravo kožna narukvica kod koje se pojedini detalji ne poklapaju sa originalnom.

    Možda bi slike same kutije sata pomogle u tvom slučaju... Sat stiže u identičnoj kutiji, pa bi ti možda mogao, ako si voljan da uslikaš kutiju kako bi Vlax mogao barem to da uporedi?! Recimo, ako možeš da uslikaš detalje na kutiji kao što su oni uslikani na priloženom linku u prvoj poruci?!

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  8. #8
    Član Avatar korisnika vlax
    Član od
    30.11.2009.
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    146
    Lajkovi
    1257
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Tissot prc200 - oprez pri kupovini sa neta!

    dragon,

    upravo sam tako i uradio. Obisao sam sve radnje Identica i jos jednu na Bulevaru koja prodaje Tissot satove i nisam mogao da zapazim razlike u izgledu kucista, kazaljki, kvalitetu izrade.. I kod njih kao i kod mene ima blagog odstupanja hrono (zute) kazaljke od podeoka, a i ranije sam citao da je to cest slucaj pa se nisam oko toga zabrinuo. E sad, u Identicu nemaju PRC 200 sa koznom narukvicom tako da nisam mogao da pogledam ono sto me je interesovalo, ali u radnji na bulevaru, kod drugih Tissot modela sa koznom narukvicom, sam zapazio da im je takodje na kopci ugravirano BI i da negdje pise, a negdje ne, genuine leather... Tako da mi tek sad nije nista jasno Ne znam sta bih mogao vise da uradim a da nisam uradio.. Inace, ja sam zadovoljan kako sat izgleda, jedino sto me bune te 2 "sitnice".

    pozdrav

  9. #9
    Novi član
    Član od
    5.3.2010.
    Poruke
    25
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tissot prc200 - oprez pri kupovini sa neta!

    Tissot prc200 - oprez pri kupovini sa neta!-slikice-136..jpgTissot prc200 - oprez pri kupovini sa neta!-slikice-134..jpgTissot prc200 - oprez pri kupovini sa neta!-slikice-135..jpgTissot prc200 - oprez pri kupovini sa neta!-slikice-133..jpgTissot prc200 - oprez pri kupovini sa neta!-slikice-132..jpg

    Ovo su slike mog pakovanja, ako ti ista mogu pomoci.

  10. #10
    Član Avatar korisnika vlax
    Član od
    30.11.2009.
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    146
    Lajkovi
    1257
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Tissot prc200 - oprez pri kupovini sa neta!

    Simurgh, ne vidim neke razlike na mojoj i tvojoj kutiji. Ko ce ga znati.. U svakom slucaju hvala na slikama i trudu.

    Pozdrav

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Tissot prc200 - nedoumice oko kupovine
    By vlax in forum Tissot
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 11.6.2010., 8:24
  2. TISSOT heritage vs. TISSOT prc 200
    By Banesi in forum Tissot
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 24.10.2009., 20:39

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •