Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 17
Like Tree8Likes

tema: Tissot 516 Automatic, da li da mu radim servis i gde?

  1. #1
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Question Tissot 516 Automatic, da li da mu radim servis i gde?

    Pozdrav,

    imam Tissot 516 automatic (ETA 2825-2) skoro 9 godina. Cim sam ga kupio radjen mu je servis jer nije radio tacno (ni bilo gde blizu tacnog). U tom trenutku nije bila opcija da ga vratim posto je kupljen u Americi, ali u svakom slucaju je sredjen problem za nekih 1000-2000din kod lokalnog casovnicara u Nisu.

    U zadnje vreme je opet poceo da zeza, zakasni i par minuta dnevno. Krunica se tesko okrece prilikom navijanja u poredjenju sa svim ostalim satovima koje imam. Probao sam da ga rucno navijem do kraja i drzi nekih 36 sati (trebalo bi 42). Deluje mi kao da je zreo za servis.

    Odneo bih ga kod istog casovnicara koji ga je prvobitno sredio (Milan iz Nisa), ali on nazalost vise nije medju zivima. Nosio sam ga kod casovnicara koji mi je skorije sredio stari dzepni sat i on mi kaze da cekam jos dok iole radi...sto mi je malo cudno.

    Da li da mu uradim servis? Cini mi se da bi trebalo. Imate li neku preporuku za majstora za Nis ili Novi Sad? Ovaj majstor u Kalci u Nisu mi je ostavio ok utisak za prethodno uradjeno, mada me malo zbunio njegov savet...mozda samo hoce da mi ustedi pare, nemam pojma

    Hvala,
    Bane

  2. #2
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.314
    Lajkovi
    27286
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Tissot 516 Automatic, da li da mu radim servis i gde?

    Treba mu servis,ali ga ja ne bih odneo kod tog majstora,koji ti je rekao da ga nosiš dok radi,jer to mi govori "koliki" je znalac.Pošto si sam predložio NS,onda ti savetujem da to bude Simović.
    Omega rules !!!

  3. #3
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.314
    Lajkovi
    27286
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Tissot 516 Automatic, da li da mu radim servis i gde?

    Časovničar Simović Damir
    Bulevar Cara Lazara 39, 21000 Novi Sad, Srbija
    Tel.: +381 21 636 3831
    Mob.: +381 64 1171 788

    Omega rules !!!

  4. #4
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Tissot 516 Automatic, da li da mu radim servis i gde?

    Hvala, pozvacu ga sledeci put kad idem do NS, pa da odradimo.

  5. #5
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.314
    Lajkovi
    27286
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Tissot 516 Automatic, da li da mu radim servis i gde?

    Nema na čemu !!!
    Omega rules !!!

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Tissot 516 Automatic, da li da mu radim servis i gde?

    Pored Simovica, u Beogradu je jedan od najboljih privatnih servisa u zemlji , Dojcinovic-Kostic servis, nalazi se na samom Zelenom vencu u Beogradu, bilo ko ko dolazi u Bg busom i koristi gradski prevoz moze pometi sat na servis, jer je pomenuti servis na stajalisu gde staju busevi. Kolio znam oni primaju na servis i satove poslate postom, samo ih treba kontirati i objasniti o cemu se radi. Ja bih iskreno pre to uradio nego slao sat u ovlasceni Tissotov servis. Licno sam radio 7,8servisa kod njih, i uvek sam bio prezadovoljan. A na tvom mestu ne bih koristio sat dok ga ne sredim.
    Link ka servisu
    https://www.google.com/search?q=caso...25C4%2587%2522


    Taj sat ima providan poklopac, da li se rotor okrece kada sat navijas preko krunice(kada sat stoji ravno vodoravno sa poklopcen na gore)? Da li si sat cesto navijao na krunicu?

  7. #7
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Tissot 516 Automatic, da li da mu radim servis i gde?

    Probao sam to sad i rotor se malo okrece dok se okrece krunica.

    Do prosle godine mi je to bio jedini sat i nosio sam ga radnim danima, tako da je navijan na krunicu uglavnom samo ponedeljkom jer mi je vikendom stajao. Od prosle godine sam se malo "prokurvao" sa satovima, i nosim ga redje...sto zbog toga da isprobam druge satove, a i dobrim delom sto mi je mucno da ga navijam jer ide teze od ostalih.

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Tissot 516 Automatic, da li da mu radim servis i gde?

    A onda kada si ga navijao, jesi ga navijao do kraja?

    Eta 2824-2 je jedan od najcescih mehanizama, ako ne i najcesci mehanizam koji se koristi u Svajcarskim automtskim satovima, direktno ili indirektno(kada se koristi kao baza za drugi mehanizam, ili kao klon u vidu Selite). U oba slucaja postoje razredi koji se najvise odnose na tacnost, ali sustina je jedna, a to je da je 2824 temelj Svajcarske industije. I svi se kunu u taj mehanizam. On izmedju ostalog ima neke svoje odlike, kao sto su zaustavljanje sekundare kada se izvuce krunica sto je jako prakticno kada se podesava sat da radi u sekundu, al to je nebitno za ovaj problem. Ono sto je bitno je da on ima jos jednu funkciju a to je rucno navijanje ili zvanicno handwind. Ali ono sto nije zvanicno je da je to opcija koja se ne sme koristiti! Preporuka proizvodjaca je da se ta opcija sme koristiti samo u smislu da se sat pokrene, tj da krunicu okrenes nekoliko puta(konkretno kod tebe u taj ponedeljak), zatim da nastelujes vreme, pa onda stavis sat na ruku i on se navije do kraja. Prvobitna ideja jeste verovatno bila da se sat moze navijati rucno, ali je problem u sistemu nekoliko zupcanika koji se jakoo brzo okrecu i pro tome trpe ogromno opterecenje koje vremenom dovodi do tvog problema. Sada ces verovatno biti malo izgrdjen zato sto to nisi znao, kao sto nisam ni ja znao, pa mi se desila ista stvar. To nikako ne znaci da je mehanizam los, ali ono sto je realnost je da su to neki uzeli za manu mehanizma onog trenutka kada su drugi proizvodjaci osmislili bolje resenje, gde se sat sme navijati rucno a da se ne osteti, ili da se osteti u manjoj meri.

    Ono sto je bitno je da prestanes koristiti taj sat i da ga posaljes na servis. Moguce je da su sitne cestice metala pomenutih zupcanika gore malo uprljale ceo mehanizam i dodatno ga usporile. U najboljem slucaju, serviser ce ocistiti mehanizam on ce biti kao nov, a ti vise ne smes koristiti rucno navijanje da se opet ne bi desilo isto. To ti nece tesko pasti, u taj ponedeljak protreses sat 5,6 sekundi, podesis vreme i stvis na ruku, kao sto bi uradio sa svim drugim automaticima bez handwinda, a ima ih puno.

    Naravno, moze i nesto drugo biti problem, ali je velika verovatnoca da je ovo u pitanju. I najbezbolnija.
    stanis likes this.

  9. #9
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Tissot 516 Automatic, da li da mu radim servis i gde?

    Hvala na informacijama, dobro je znati! Obicno ga nikad navijao do kraja osim ovo jednom sata da vidim koliko dugo drzi. Najcesce je i bilo tako kao sto si opisao, par okreta da se pokrene i onda se on sam dopunjuje.

    Nista, idem sledece nedelje do Novog Sada, pa cu ga poneti sa sobom.

    Sve najbolje!

  10. #10
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Tissot 516 Automatic, da li da mu radim servis i gde?

    Ostavljen sat kod Simovica...bice gotov za 10ak dana.
    don Alberto likes this.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •