Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 13
Like Tree5Likes

tema: T-Race swissmatic

  1. #1
    Novi član
    Član od
    9.3.2013.
    Poruke
    14
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom T-Race swissmatic

    Interesuje me kakav je mehanizam u ovom satu? i generalno misljenje o satu?
    Na nasem trzistu he cena oko 70000din...
    Procitao sam na forumu da neki mehanizmi od Tissot- sadrze plasticne delove i da kad se pokvari ne vrsi se popravka nego se komplet menja. Da li je moguce da se satovi od 600-700e ne popravljaju? Da li se isplati za ove pare? Ili pak dodati jos pa uzeti Hamilton-a?

    https://www.tissotwatches.com/en-en/...071704100.html

    Послато са SM-A805F помоћу Тапатока

  2. #2
    Član
    Član od
    3.9.2012.
    Poruke
    275
    Lajkovi
    153
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: T-Race swissmatic

    I on ti ima plasticne/silikonske delove ...

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: T-Race swissmatic

    Hamilton nema.

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

  4. #4
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: T-Race swissmatic

    Mene bi kod njega pre brinula integrisana narukvica nego plastican deo u mehanizmu. Mehanizam se servisira, a narukvicu ces na par godina kad se osteti morati da kupujes fabricku koja nije bez 100 monetarnih jedinica. Ne mozes da stavis nista drugo osim fabricke. A pitanje je koliko dugo ce da im zivi taj model i koliko dugo ces moci da nabavljas fabrice.
    Poslednja ispravka: bancika (27.7.2020. u 8:37)

  5. #5
    Član
    Član od
    3.9.2012.
    Poruke
    275
    Lajkovi
    153
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: T-Race swissmatic

    Koliko znam novi mehanizam Hamilton H10 ima plasticni anker (pallet fork) i silicijumsku spiralnu oprugu na nemirnici

  6. #6
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: T-Race swissmatic

    ?????
    Bsš me zanima odakle ova informacija.
    A još više me zanima, otkada se silicijum smatra plastikom?


    Citat stanis kaže: Pregled poruke
    Koliko znam novi mehanizam Hamilton H10 ima plasticni anker (pallet fork) i silicijumsku spiralnu oprugu na nemirnici
    popovac 76 and don Alberto like this.

  7. #7
    Član
    Član od
    3.9.2012.
    Poruke
    275
    Lajkovi
    153
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: T-Race swissmatic

    Procitao sam ovde na forumu negde prosle godine da je neko spominjao da je kupio sat i da je razocaran hamiltonom jer mu na poklopcu pise da je drugi mehanizam a ne onaj koji je u njemu... i da je cuo da su plasticni delovi kao i u tisotu i certini i da je pisao fabrici i tako dalje...silicijum, silikon, plastika sta je ...jebemliga
    Posle me nije interesovalo kako se zavrsilo ali je bilo podosta o tome a i ne cudi me kakve su stipse i jajare svabovi a sve to masno naplacuju.
    I sto je najvaznije, nista im ne verujem, i da napisu da je od gvozdja, ne bih poverovao posle svega.
    Poslednja ispravka: stanis (27.7.2020. u 14:57)

  8. #8
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: T-Race swissmatic

    Bilo bi dobro videti taj post. Ja se samo sećam jednog od pre dve godine, kada je kolega kupovao polovan sat, koji je dolazio iz vremena, kada je Hamilton menjao klasične mehanizme sa Powermatic (2014 godine), pa podaci na poklopcu nisu odgovarali onim na dokumentima. Nakon toga, došli smo do zaključka, da su u tom modelu upotrebili poklopac od klasičnog mehanizma (ako se ne varam ETA 2824-2) a sat je pokratao H10.

    Šteta, što nisi temu ispratio do kraja pa onda ne bi pisao, ono što si danas navodio. Ako te nešto ne zanima, onda je zaključke nakon toga besmisleno iznositi u javnost, jer obično nisu tačni. Ni ja nigde ne pišem o digitalnim kvarc satovima, G Shocku i slično, jer mi to nije polje interesovanja.

    Što se tiče H-10 mehanizma, on NE SADRŽAVA plastične komponente. Baziran je na ETA C07.6XX kalibrima i opremljen je sa Swiss Anchor Escapement. Sve je metalno.

    Pošto ti, kako si napisao, ne veruješ tim jajarama i stipsama (usput oni nisu švabovi, neko švajcarci), u nastavku šaljem odgovor (za one koje ih zanima), koji sam pre dve godine dobio od Hamiltona na ovu temu. Mislim, da je ovo treći put, da ga postavljam na forum ali u cilju održavanja kredibilnosti tog istoga i izbegavanja zavođenja čitatelja čudnim insuacijama, bolje je i više puta ponoviti nego ostaviti istinu sakrivenu od očiju:

    Dear Mr. ....,

    Thank you for your message and feedback.

    Please feel free to contact us at any time for your questions as many amateur forums are not quite accurate.

    Please note that the base caliber of the Hamilton H-10/H-30/H-40 family is the ETA caliber C07.6XX. Other brands use the base C07.1XX.

    The C07.1XX version does feature a synthetic escapement, Hamilton does not use the synthetic escapement. The C07.6XX is equipped with a Swiss anchor escapement, the traditional metal part escapement used in all Hamilton watches.

    The three Hamilton movements based on the C07.6XX do not contain any synthetic parts.

    We rest at your disposal.
    Kind regards,
    Sebastian Kärle

    Customer Service Team
    ---------------------------------------------



    HAMILTON INTERNATIONAL Ltd.
    Mattenstrasse 149
    2503 Biel/Bienne, Switzerland
    Phone : + 41 32 343 38 60
    www.hamiltonwatch.com
    FacebookTwitterYoutube - Instagram - Pinterest


    Još samo jedna činjenica. Nekoliko puta sam primetio, da neke članove zbunjuje izraz Silicon Spring u raznim specifikacijama proizvođača, pa ga onda automatski prevode kao silikonska opruga i onda odmah u svest dolazi alarm po pitanju prisustva plastike u mehanizmima.
    Pravi prevod za Silcon Spring je Opruga iz Silicijuma.

  9. #9
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: T-Race swissmatic

    Jeste bio post, sećam se i ja, čini mi se da je kolega dobio hamiltona sa 2824-2 umesto powermatic-a a na poklopcu pisalo powermatic.

    I sećam se i maila koji je kolega @Haifisch23 zakačio za Hamilton i plastične delove - da ih nema (isti ovaj iz posta iznad )

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
    stanis likes this.

  10. #10
    Novi član
    Član od
    9.3.2013.
    Poruke
    14
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: T-Race swissmatic

    A sta mislite konkretno za ovaj model Tisott-a? Kakav je taj mehanizam u poredjenju sa 2824 i taj iz Hamiltona? Da li je dosta losiji? I da li je istina da se taj mehanizam ne popravlja? To mi je jako cudno da se automatik ne popravlja.

    Послато са SM-A805F помоћу Тапатока

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •