Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
Like Tree2Likes
  • 1 Post By eee
  • 1 Post By eee

tema: Tissot PR100 Chrono Alarm - pomoc

  1. #1
    Novi član
    Član od
    20.11.2018.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    28
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Tissot PR100 Chrono Alarm - pomoc

    Pozdrav ljudi. Imam problem u vezi ovog satica, ne snalazim se bas najbolje sa ovim fly-back hronografom, kao i sa podesavanjem alarma. I ova crvena kazaljka me buni isto. Na netu vrlo malo ima o ovom satu, a doduse nasao sam uputstvo u pdf formatu za ovakve satova, al opet ne snalazim se. Molio bih vas ako neko zna mi malo pojasni kako sve ovo funkcionise. Evo i fotografija modela sa neta i uzivo:

    Tissot PR100 Chrono Alarm - pomoc-relogio-tissot-pr100-flyback-chrono-alarm-d_nq_np_791699-mlb40818366955_022020-f.jpgTissot PR100 Chrono Alarm - pomoc-103877732_3047433985351356_6933358131105531099_n.jpg
    Poslednja ispravka: Stefanelli990 (9.6.2020. u 23:37)

  2. #2
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Tissot PR100 Chrono Alarm - pomoc

    Stavi link do pdf-a

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

  3. #3
    Novi član
    Član od
    20.11.2018.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    28
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tissot PR100 Chrono Alarm - pomoc


  4. #4
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Tissot PR100 Chrono Alarm - pomoc

    Meni se čini da je ova velika crvena kazaljka, ispod centralne sekundare, isto sekundara i da se koristi u double chrono i fly-back modu.

    Za alarm, pritisneš gornji levi taster da ti kazaljka na podbrojčaniku na 11 sati dođe na poziciju set alarm (kao da je 6 sati na tom, malom, brojčaniku). Sa gornjim desnim i donjim desnim tasterom podešavaš sat i minut za alarm, kad podesiš opet gornji levi da snimiš. Bar ja tako razumem.

    Pozicije I, II, III se odnose na krunicu, na svakoj od onih slika je naznačeno u kom položaju krunica mora biti za određenu akciju. Pozicija I je krunica do kućišta sata, ne znam da li se kod tebe šrafi ili je, ako se šrafi, onda zašrafljena. Pozicija II je prvi klik krunice, pozicija III drugi klik.

    Velike sekundare su samo za štopericu i ako štoperica ne radi obe bi trebalo da su na 12h. Sekundara za trenutno vreme je na poziciji 6, u malom podbrojčaniku.

    Znam da imaš više kazaljki nego sat na clip-u ispod, ali je princip resetovanja kazaljki sličan. Deluje mi po slikama da su sekundare raštelovane.


    https://youtu.be/Fnyk2YE5BX8


    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
    Stefanelli990 likes this.

  5. #5
    Novi član
    Član od
    20.11.2018.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    28
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tissot PR100 Chrono Alarm - pomoc

    Ja sam 99% ubedjen da nikad necu koristiti ove hronografe, osim ako nekad spremam nesto u kuhinji ali i to cisto sumnjam. Tako da sam velike sekundare vratio na 12 sati, a ovo neka sljaka samo za vreme i datum manje vise bitan. Hvala puno na pomoci, moracu ja da izdvojim vreme za ovo dok provalim kako funkcionisem. Uzgred, sat mi se jako dopao, bracleta, ima tu neku retro notu obzirom da je model iz 2000tih, luminescencija fenomenalna i dalje. Pozdrav

  6. #6
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Tissot PR100 Chrono Alarm - pomoc

    Zaboravih da napomenem, ako štoperice rade stalno - kraći vek baterije

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
    Stefanelli990 likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •