Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
Like Tree8Likes
  • 5 Post By krstin
  • 1 Post By RUS
  • 1 Post By Shmizla
  • 1 Post By anbeast

tema: Devon Works - Tread 1 Steampunk

  1. #1
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Post Devon Works - Tread 1 Steampunk

    U poslednje vreme u časovničarskoj industriji sve češće susrećemo manje kompanije koje se ističu po tome što zaista nesvakidašnje ideje sprovode u delo. Očigledno se radi o dobrom receptu da se privuče pažnja javnosti. Međutim, napraviti jedan unikatan sat koji će zaseniti sve do sada viđeno veoma je teško.

    Kompanija Devon Works nastoji da sa svojim modelom Tread 1 učini tako nešto. Iako je predstavljen pre nekog vremena, postoji razlog zašto sada pišemo o njemu. Naime, naš dizajner Marko Petrović izvršio je redizajn ovog modela u steampunk duhu. Tako je ove godine predstavljen novi Tread 1 Steampunk model u ograničenoj seriji.

    Devon Works - Tread 1 Steampunk-484039_553555834656581_1606098502_n.jpg

    Kada je predstavljen, Tread 1 je sa inovativnim principom funkcionisanja začudio sve ljubitelje horologije. Takav prikaz vremena nikada do tada nije bio primenjen. Veoma komplikovani elektro-mehanički mehanizam pokreće ispreplitane trake, putem kojih se prikazuje tačno vreme. Mehanizam je razvijen samostalno u okviru kuće i veoma je kompleksan. Napaja se uz pomoć litijum-jonske baterije, koja uz maksimalnu napunjenost obezbeđuje autonomiju od dve do tri nedelje. Kako bi se uštedela energija, može se aktivirati i štedljivi režim rada. U tom slučaju prikazuju se samo sati i minuti, bez sekundi.

    Devon Works - Tread 1 Steampunk-srxzhp5xbao.jpg

    Tread 1 Steampunk započeo je svoj život kao dizajnerski poduhvat Marka Petrovića. Kada su renderi prikazani kolekcionarima satova, reakcije su bile odlične. Tako je Tread 1 Steampunk dobio zeleno svetlo za proizvodnju.

    Devon Works - Tread 1 Steampunk-tread%25201%2520and%2520me.jpg
    dizajner Marko Petrović

    Pošto je model Tread 1 poslužio kao polazna osnova, dimenzije su ostale slične. Kako se radi o veoma složenom mehanizmu i načinu prikaza vremena, potrebno je dosta prostora za sve komponente. Tako sa dimenzijama 56mm x 50 mm x 18,5 mm Tread 1 Steampunk zaista zauzima veliki deo zgloba.

    Devon Works - Tread 1 Steampunk-679875_4921298909354_2050645656_o.jpg

    Karakterističan za Steampunk model je bronzani oklop, koji doprinosi atraktivnosti, ali i štiti kućište Tread 1 modela. U Steampunk duhu je i veliki broj zavrtnjeva, koji nemaju praktičnu funkciju, ali dočaravaju specifičan izgled. Najlonske trake ojačane su fiberglasom, u braon su boji, a brojevi se ističu svojom belom bojom.

    Devon Tread 1 Steampunk biće proizveden u svega 150 primeraka. Cena iznosi pozamašnih 25,000 američkih dolara. Za te pare može se kupiti veliki broj satova renomiranih proizvođača, ali jedno je sigurno – ni jedan neće privlačiti poglede kao Devon Tread 1 Steampunk.

    Za kraj pogledajte jedan strani review ovog zaista zanimljivog sata.

    Poslednja ispravka: krstin (10.1.2013. u 21:29)
    Shmizla, RUS, VLADAN P and 2 others like this.

  2. #2
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Devon Works - Tread 1 Steampunk

    Dobar tekst Krstin.
    Zanimljiv koncept, jos pogotovo sto je sat dizajnirao covek sa ovih prostora.
    Samo ovo sa trajanjem baterije mi deluje porazavajuce.
    Ali sta sad, ovo je verovatno sat za kolekcionare sa malo dubljim dzepom i viskom para.
    HADzI DALIBOR likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  3. #3
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Devon Works - Tread 1 Steampunk

    Hvala Rus Nisam napomenuo, baterija se puni. Sta ces, treba te trake pokretati

  4. #4
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Devon Works - Tread 1 Steampunk

    Ovaj sat je po meni totalno ludački. Nemojte pogrešno da me razumete, ali je baš drugačiji / nestandardan.
    Iskreno, ne dopada mi se nešto preterano. Nije po mom ukusu, jer sam ja više za neku klasiku.

    ALI jako mi je drago da je redizajn ovog modela odradio naš čovek. Ovo je svakako velika pohvala za njega, jer kada smo ga intervjuisali, govorio je da lično voli satove i da mu je želja da odradi nešto (dizajn) u toj oblasti.

    Krstin bravo za tekst / Marko bravo za redizajn !

    Pozz!

  5. #5
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Devon Works - Tread 1 Steampunk

    Samom svojom ludoscu ovo cudo ima moj glas Malo bronze ili mesinga i koja zakovica tu i tamo ne znace da je Steampunk duh i ''uhvacen'', licno - nisam fasciniran iako je osnova bila dobra. Mozda se dizajner previse uzdrzavao pa je rezultat nekako kozmeticki, kao kad se nesto napravi da ''lici'' na nesto, a ne da ''bude'' to... Ustvari, ne znam sta da mislim...vise mi se dopada nego neke steampunk skalamerije, a s druge strane nesto mi fali, a ja ne znam da to definisem....Odo da gledam jos fotki...mozda i shvatim...(a mozda mi i ovih 39.3 pomalo pomucuje ionako pomucen razum?! )
    krstin likes this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •