Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 37
Like Tree123Likes

tema: Koliko vam je (ne)bitno tudje misljenje...

  1. #11
    Član Avatar korisnika somy
    Član od
    11.7.2012.
    Lokacija
    nis
    Poruke
    441
    Lajkovi
    409
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Koliko vam je (ne)bitno tudje misljenje...

    u principu volim da se konsultujem sa nekim oko kvaliteta sata i da on funkcionise dobro,a sto se tice estetike ,ako se meni dopadne uzimam ga 100000 posto.....

  2. #12
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Koliko vam je (ne)bitno tudje misljenje...

    Ma meni samu odluku donosi momenat, kad je kinta za sat u džepu ! E tada nemam mira ni 2 sekunde, već odmah u akciju ! Daleeeko je to od pametnog, ali šta da se radi...

    Samo kad se setim, da sam pred polazak na posao (u pola šest ujutro, još krmeljiv) video PP mog bata-23jewels-a, odmah sam kliknuo "kupujem" dugme, a u džepu ni dinara ! 001.gif icon_nervious.gif znoj.gif Pa koga da pitam u pola šest ujutro za savet i s`kim da se piskaram u to doba ? Ali , da tog trenutka nisam "kliknuo" na pravo mesto, ko zna da li bih sada uživao u satu....
    RUS, vladas, sima hrabri and 7 others like this.
    Victorinox - real steel with mechanical soul

  3. #13
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Koliko vam je (ne)bitno tudje misljenje...

    Citat 23jewels kaže: Pregled poruke
    Jasno je da svi kupujemo satove koji se nama iskljucivo svidjaju, ali sta je ono sto odnosi prevagu ako su dva u izboru. Cena, brend, namena ili tudje misljenje... Iskren da budem, najvise se konsultujem sa bratom Bakareliem
    Nisam rekao da mi je devojka bas odabrala sat,i ja ga nosio protiv volje, jer ju to ne zanima uopste, ali kada sam u nedoumici, ja volim da pitam.
    Da budem iskren u zadnje vreme prevagu mi donosi brend sata, a to mi se toliko preterano ne svidja , ali u zadnje vreme odredjene nedostake sata moze da mi nadomesti brend, sto je to tako ni sam ne znam Naravno imam osnovne kriterijume koje sat mora da ima, da bi ga uopste stavio u razmatranje , ali ako su dva sata slicnog kvaliteta, gledam koji je jaci brend.
    vladas and Zenith like this.

  4. #14
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Koliko vam je (ne)bitno tudje misljenje...

    Eh, dobra tema, jakjo dobra!

    Mislim da tu postoje dve faze - jedna dok se interesujem za brend, za mehanizme, za pojedine modele... i tada tudja misljenja upijam, vagam i premeravam a naravno forum je na prvom mestu (a tu su jos i neki izvori). Druga faza je kada sam stvio svoju sliku o satu koji mi se svidja i kada niko vise ne moze da me ubedi u suprotno.
    Izuzetak je milan zmaj koji me je u sekundi ubedio da uzmem moju ljubljenu Omegu Seamaster (i hvala mu na tome ).

    Iako znam da nije pametno, vremenom sam se vezao za neke brendove sa svim njihovim vrlinama i manama. Medju njima je recimo Hamilton koji nikome nije bio poznat i vec je to dovoljno da pokazem da mi je kupovina takvih satova radi mog uzivanja u njima znacila vise od misljenja okoline .
    Djordje, RUS, sima hrabri and 6 others like this.
    No time to lose

  5. #15
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18039
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Koliko vam je (ne)bitno tudje misljenje...

    Pa,evo ovako..
    Na temu brenda-
    Ako imam ispred sebe recimo Omegu i Poljot
    I,recimo,Omega mi je izgledom ''onako'' a Poljot
    Cena je ista.
    Uzeću Poljot.

    Mislim da je jasno kakav mi je odnos prema brendovima i pratećoj reklami.

    Tuđa (vaša) mišljenja me zanimaju u okvirima tehničkih karakteristika pojedinih modela,ali ne vidim način kako bi bilo ko mogao da mi kaže da li mi se neki sat sviđa ili ne.

    Između satova istog kvaliteta-biram onaj koji mi se više sviđa.
    Između satova različitog kvaliteta-biram onaj koji mi se više sviđa.
    Nikada ne bih kupio (a ni nosio) sat ''jakog'' brenda a da mi se ne dopada.
    Djordje, RUS, vladas and 7 others like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  6. #16
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Koliko vam je (ne)bitno tudje misljenje...

    To sam zaboravio da napisem. Nikad ne bih nosio sat koji mi se ne svidja samo zato sto je veliki brend, naravno mora da mi se svidi da bi uopste razmisljao o njemu
    RUS and vladas like this.

  7. #17
    Član Avatar korisnika iggy tee
    Član od
    31.1.2012.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    338
    Lajkovi
    2813
    Reputacioni uticaj
    92

    Određen forumom Re: Koliko vam je (ne)bitno tudje misljenje...

    Nikada mi nije bilo bitno niti ce ,sta misli okolina o satu koji nosim , ali uvek se nekako ispostavi da im se svidja, kako god,
    i da im se nesvidja bas me briga , ja ih volim zbog sebe a ne zbog drugih i ako se drugima svidja neki sat a meni ne , nema sanse da ga stavim na ruku...
    Sat je deo stila i ako ga neko nema dzabe mu bilo kakav sat ...
    Djordje, VLADAN P and backarelli like this.

  8. #18
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Koliko vam je (ne)bitno tudje misljenje...

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    Ako imam ispred sebe recimo Omegu i Poljot
    I,recimo,Omega mi je izgledom ''onako'' a Poljot
    Cena je ista.
    Uzeću Poljot.
    Za ovo
    23jewels likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  9. #19
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Koliko vam je (ne)bitno tudje misljenje...

    Pa kao što rekoh... sat na "prvu" mora da žbacne u srce, pa tek onda da vidimo odnos kvalitet-cena i ostalo (karakteristike, materijale...etc...) .

    Meni je još nešto jako bitno... ja sat pre kupovine moooram videti uživo (ukoliko je to ikako moguće), gde ću se u suprotnom teško odlučiti za kupovinu. Zato mi ta "on-line" kupovina ide malo teže, ukoliko je sa strane berze, a kod nas teže naći nekog vlasnika sa sličnim ili istim satom, da ga provučem bar na sec kroz prste...
    Poslednja ispravka: backarelli (12.11.2012. u 19:10)
    RUS, vladas and VLADAN P like this.
    Victorinox - real steel with mechanical soul

  10. #20
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Koliko vam je (ne)bitno tudje misljenje...

    Odgovor na pitanje da li mi je forum izmenio ukus po pitanju satova je krajnje jednostavan, jeste izmenio je. Oduvek sam voleo satove ali me detaljnije nisu interesovali. Takođe oduvek sam voleo satove sa hronografima međutim to se malo promenilo u smislu da i dalje volim takve satove ali više mi leže ronilački satovi, pilotsko-vojni satovi. Evo već 10-tak dana nosim Orient Babino čiji me dizajn apsolutno nebi privukao pre par godina, međutim sada ga nosim sa uživanjem. Dakle evoluirao sam. Takođe forum i čitanje raznih tekstova na ovom i drugim forumima je uticalo da mnogo više cenim mehaničke satove nego kvarcne koje takođe volim i nosim ali kada bih morao da nosim samo jedan sat ( ne daj Bože ) odabrao bih mehanički.

    Što se tiče podložnosti tuđim uticajima, nisam podložan. Da li se nekom sat sviđa ili ne, ne može uticati na to da li ću sat kupiti i nositi a i sam ukus mi nije toliko ekstavagantan da se moj sat neće baš svima odreda dopasti. Ono što ja volim da čujem od drugih jesu mišljenja o samom mehanizmu, kako se sat pokazao u eksploataciji, itd. Dakle iskustva . Postoje stvari koje cenim kod satova i to se moglo primetiti u tekstovim koje pišem. Volim kada sat ima neku priču, parče istorije, ili kada je neki sat bio prekretnica u nečemu, volim vojne satove itd. Često su takvi satovi skupi satovi ali mene ne privalači cena tih satova, ona me ometa da ih posedujem , a razlozi koje sam naveo me vuku tim satovima.


    Nisam podložan uticaju reklama, ne zanima me ( u smislu buduće kupovine ) koji sportista ili glumac, nosi koji sat, i onako većina njih ne zna ništa o satu koji nosi i satovima generalno a ugovore su potpisali sa onim ko je najviše ponudio u datom trenutku, pa zašto bi to imalo uticaj na mene. To će pre stvoriti odbojnost kod mene nego simpatije prema nekom proizvođaču satova. Objekti koji imaju status elitističkog u ogromnoj većini slučajeva me ne privalače. Potpuno komforno bih se osećao sa Amfibijom na ruci u prostoriju punoj ljudi sa, recimo, IWC ili Rolex-om na ruci.
    RUS, vladas, 23jewels and 5 others like this.

Slične teme

  1. Koliko je tačan vaš sat?
    By Baron in forum Opšti forum
    Odgovora: 83
    Poslednja poruka: 25.1.2021., 14:13
  2. Koliko satova imate?
    By VLADAN P in forum Opšti forum
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 1.4.2019., 18:22
  3. Koliko satova posedujete?
    By Vladan Stevanovic in forum Ankete
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 29.3.2013., 10:16
  4. Koliko plaćamo ime?
    By bozicko in forum Opšti forum
    Odgovora: 100
    Poslednja poruka: 27.10.2012., 15:12
  5. Koliko satova posedujete?
    By Laslo51 in forum Opšti forum
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 16.8.2010., 21:45

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •