Strana 4 od 7 PrvaPrva 1234567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 61
Like Tree1Likes

tema: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

  1. #31
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    [off topic]
    Zdravo Corsair! Welcome back, bas mi je drago da te vidim ovde! Bas sam se pitao gde si, posto smo, cini mi se, u isto vreme kupovali i pisali o i Nighthawku .
    [off topic]

    on topic:
    I ovaj prelog za D3100 mi se cini (bar na papiru) jako dobar. Moze li neko od "profija" da potvrdi?
    No time to lose

  2. #32
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    +1, d3100 je odlican entry dslr, pa i vise od toga...!
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  3. #33
    Član
    Član od
    26.2.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    100
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    Hvala na toploj dobrodoslici! Da, bese to nekad davno ovde na forumu kada se kupovao Nighthawk.. Nisam bio u mogucnosti da posecujem redovno forum zbog nekih komplikacija, ali eto me ponovo..
    Red je da ti cestitam ovom prilikom na tituli i prinovama u kolekciji! Vidoh slike Omege, prelep sat!

    Sto se teme tice, ja sam skoro bio u slicnim dilemama kao Vlada, tako da sam se malo vise informisao.. Ovaj D3100 mi se cini kao pravo resenje za te novce, videcemo, mozda me neko od iskusnijih demantuje..

    Pozdrav

  4. #34
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    E ovo nije los predlog, moze i D3100. Posto smo izbombardovali Vladana raznim informacijama, mozda nije da i sam malo procita i pogleda testove fotoaparata na ovom linku Nikon D3100 digital camera specifications: Digital Photography Review , i ovom Digital Camera Database .

  5. #35
    Mlađi član Avatar korisnika rasa
    Član od
    7.3.2009.
    Poruke
    92
    Lajkovi
    98
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    Po meni D3100 ima jednu manu istu kao i ostali pocetni modeli Nikona,,,,,nema motor u telu za auto fokus pa si ogranicen samo na nove tipove objektiva a mnogo dobrih starih ima i to po ok cenama!
    Inace ja sam Pentax obozavalac!

  6. #36
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    Pozdrav svima i VELIKO HVALA na zaista kvalitetnim odgovorima a posebno Dzoniju i nickname-u!

    Konačno su se stekli uslovi (vratio sam se sa puta; žena trenutno spava ) da pažljivo pročitam sve što je napisano i da dodatno prokomentarišem.

    Što se tiče pitanja zašto bih kupio dSLR, odgovor koji priliči jednom laiku je da sam u nekoliko navrata bio oduševljen slikama kolega koji poseduju dSLR a koje su slikane u uslovima slabog svetla (zatvoreni prostori raznih tipova), što me je inicijalno navelo da razmislim o kupovini istog.

    Takođe je bilo pitanje u kojim prilikama bih ga koristio, a odgovor je uvek kada putujem i kada idem sa namerom da napravim dobre fotografije, a ono što će mi u budućnosti biti jako bitno i što je možda i najjači razlog za kupovinu je fotografisanje satova!
    Konkretno koristio bih ga za fotografisanje satova na sajmovima, u prodavnicama itd. Drugim rečima na mestima gde možda neće biti adekvatnog osvetljenja a da pritom ne želim da pravim kompromis u kvalitetu fotografija.

    Dosta ste me bacili u dilemu u smislu da li uopšte kupiti dSLR, i pogledao sam i non-dSLR aparate konkretno Canon S95, mada kada sam video cenu zapitao sam se da li se isplati kupiti taj fotoaparat za 440 EUR kada mogu da kupim Nikon D3100 kit 18-55mm za 499 EUR? Koje su prednosti i mane i jednog i drugog a za svrhu za koju mi je potreban?

    Iskreno manje sam zbunjen nego na početku, dosta toga se iskristalisalo, svestan sam da je potrebno da se dodatno edukujem (hvala nickname na linkovima i savetima), ali mi i dalje treba vaša pomoć pre donošenja konačne odluke.

    Na kraju, bio bih zahvalan i na predlogu mesta za kupovinu aparata (kod nas, u inostanstvu, u prodavnici, online...).

    Pozdrav!

  7. #37
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    Ja te podrzavam sto se tice DSLR-a, i mislim da je to pravi izbor. Sto se tice kupovine, uvek je povoljnije naruciti napolju online, ako imas nekoga tamo da to preuzme, jer ako ti ovde salju onda carina i porezi iznose oko 30%, provereno jer je drugar prekjuce dobio narucenu kameru i carinsku delaraciju. Tako da je na kraju bila skuplja nego da je ovde narucio.

  8. #38
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    Hvala, i ja sam ipak bliži izboru dSLR-a.

    Danas baš naleteh na zanimljiv tekst sa pregledom najboljih non-dSLR aparata pa rekoh da ga podelim sa vama: Compact cameras for advanced shooters - CNET Reviews

  9. #39
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    Resih da ozivim ovu temu jer su mi potrebne dodatne informacije oko video funkcionalnosti dSLR fotoaparata.
    Naime, procitah u jednom domacem casopisu recenziju modela Nikon D5100 gde pise sledece:

    Autofokus: Multi-CAM, 11 tacaka
    Takodje je navedeno da razlika ovog fotoaparata u odnosu na skuplji i bolji D7000 jeste upravo i u ovoj karakteristici, posto D7000 ima autofokusni sistem sa 39 mernih tacaka.

    Moje pitanje je koliko to ima veze prilikom snimanja video predmeta koji se ne pomeraju tako brzo, kao npr. sat prilikom video recenzije? Shvatate naravno zasto ovo pitam, posto bih hteo da ubuduce radim video recenzije mnogo veceg kvaliteta, pa me zanima koliko ova funkcionalnost utice na kvalitet takvog videa. Podrazumeva se da zelim full HD snimak.

    Ako moze pojasnjenje i preporuke za fotoaparat, ali ovoga puta ne mora da bude u rangu cene do 500 EUR

    Hvala unapred!

  10. #40
    Član
    Član od
    16.1.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    452
    Lajkovi
    1595
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Preporučite mi DSLR fotoaparat do 500 EUR

    Kada se snima video DSLR-om, ne koristi se autofokus, samo ručno. Tako da ova stavka ne znači puno. Najbolje da pozajmiš od nekoga aparat sa mogućnošću snimanja pa da probaš kako će to ići. Aparat na stativ, dobro osvetljeno da može da se zavrne blenda da ne bi bio previše plitak DOF, a ti sa slobodnim rukama držiš sat na otprilike istom mestu gde je fokus i radiš recenziju.

    Ja bih, ovako laik kakav jesam za to, tako pokušao. Svakako pozajmi prvo aparat, lako može da se desi da sve to bude preskupo da bi se pravili filmići koji će na kraju da se gledaju na youtube u 480p. Sam aparat bez dodataka za snimanje je mnogo teži za rukovanje od ostalih kućnih kamerica, prvenstveno jer nema autofokusa, a polje dubine je jako plitko, nezgodan je za držanje u određenom položaju itd.

Slične teme

  1. Odgovora: 761
    Poslednja poruka: 25.3.2024., 12:26

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •