Strana 157 od 457 PrvaPrva ... 57107147153154155156157158159160161167207257 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.561 do 1.570 od ukupno 4569
Like Tree12244Likes

tema: Fotografije satova iz vase kolekcije!

  1. #1561
    Član Avatar korisnika Misko81
    Član od
    7.6.2010.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    277
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom re: Fotografije satova iz vase kolekcije!

    Citat sima hrabri kaže: Pregled poruke
    ^ misko, daj koju informaciju - koji su modeli u pitanju, koliko su stari...
    Sorry, muški je 6309-5000R (to piše na brojčaniku, a na poklopcu 6309-5001), a ženski 2906-3040.
    Milsim da su oba iz '70 i neke, nemam precizniji info.

  2. #1562
    Član
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    208
    Lajkovi
    252
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom re: Fotografije satova iz vase kolekcije!

    Mala prinova u mojoj kolekciji. Kazu stari kolekcionari da TAGA prosto moras da imas :-)
    u pitanju je TAG HEUER 4000 automaticFotografije satova iz vase kolekcije!-tag-heuer.jpg
    Djordje, RUS, vladas and 4 others like this.

  3. #1563
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.627
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom re: Fotografije satova iz vase kolekcije!

    Laneni,česitam.Vrlo mi se dopada.Nek je sa srećom.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #1564
    Član Avatar korisnika Koska23
    Član od
    2.1.2011.
    Lokacija
    Guelph, ON, Canada
    Poruke
    221
    Lajkovi
    847
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom re: Fotografije satova iz vase kolekcije!

    Pozdrav svima!

    Ok, mislim da uopste nije posteno reci da je nas klub vlasnika Bell-matica mali...

    Danas sam preuzeo svoj novi Seiko 4006-6031. Pre nego sto pocnem sa plusevima i minusima reci cu da obozavam ovaj sat. Cisto da ne bude neke zabune.

    Pored toga sto je prelep, ono sto me je odusevilo jeste njegova masivnost. U nedostatku srpske reci... sat je bas hefty...

    Malo o ocuvanosti... Sat je u prilicno dobrom stanju. Kutija i poklopac bez ikakvih znacajnijih ogrebotina. U svakom slucaju poliranje bi mu leglo, ali zaista je lepo ocuvan. Kada je u pitanju pleksi, ispostavilo se da ono sto je prodavac nazvao ogrebotinom meni vise lici na naprslinu. To znaci da je gotovo neprimetno kada sat gledate kako se inace gleda (pod pravim uglom), ali kada pogledate iskosa vidite mnostvo crtica. Takodje, ove "ogrebotine" se ne osecaju pod noktom. Ukoliko sam u pravu, i ukoliko su u pitanju naprsline, to znaci da bi staklo moralo da se promeni, i da poliranje nece dati rezultate.
    Cifer i prsten su u odlicnom stanju. Postoji jedna tackica iznad bellmatic-ovog "i" za koju prodavac tvrdi da je trunka prasine, ali sve i da nije, za ovako star sat jedna tackica na ciferu koji je inace besprekoran po meni je sasvim prihvatljiva.
    Kais je crni, kozni, ne izgleda lose, ali vidi se da je stavljen samo da bi povecao cenu satu. Uz to, kais je 18mm, a bellmatic-u odgovara 19mm, tako da ima malo lufta. U svakom slucaju, planiram tamno braon kais za njega, tako da je ovo privremeno.
    Ono sto mi se nije dopalo jeste date wheel... Voleo bih da mi je prodavac skrenuo paznju na to, mada, da se ne lazemo, opet bih ga kupio. Naime, neki od brojeva su delimicno obrisani... Verovatno kao posledica starosti i habanja. Ali to nije sve, neko je flomasterom "popravljao" cifre, tako da to prilicno lose izgleda... Nisu u pitanju svi datumi, vec mozda 5-6, ali to bas upada u oci. Date wheel bi morao da bude zamenjen, ali posto pretpostavljam da nije lako doci do ovog dela, moracu da pokusam da bar obrisem flomaster i pokusam elegantnije da resim problem.
    Kada je u pitanju mehanizam, na oko deluje ocuvano. Posle testiranja od nekoliko sati, zakljucujem da sat zuri oko minut dnevno. Naravno, potrebno mu je ciscenje i fino podesavanje. S obzirom na to da je casovnicarski budzet za ovaj kvartal zestoko probijen, nosim se mislju da pokusam sam da ga regulisem. Molim vas dajte neke scary price, kako je neko tako unistio sat, kako bih o toga odustao.
    Ovaj zvonar zvoni. Svima je jasno da ovo zvono nema neku preveliku upotrebnu vrednost, ali slatko je. Primetio sam da kada alarm podesim na pun sat, na primer 16:00, on zvoni u 15:55... Pretpostavljam da je i to nesto sto se moze nastelovati.

    Sve u svemu... prelep sat... Evo i jedne slike koju sam stigao danas da napravim...


    Fotografije satova iz vase kolekcije!-bell-small.jpg

    Pozdrav!

  5. #1565
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom re: Fotografije satova iz vase kolekcije!

    Sve cestitke druze. Ovaj Bell je ko bombonica Dobrodosao u klub!
    Koska23 likes this.

  6. #1566
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.627
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom re: Fotografije satova iz vase kolekcije!

    Koska23
    Čestitam na satu.Ima potencijala da se lepo sredi.Po tvom opisu pleksi svakako treba da se menja.Svakako postavi još slika.
    Koska23 likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  7. #1567
    Novi član
    Član od
    18.4.2011.
    Lokacija
    Bavaniste
    Poruke
    7
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Fotografije satova iz vase kolekcije!

    Cao ja sam novi clan i pravo je cudo da ranije nisam cuo za ovaj sajt..poz..prvi sat je marke sydus(nisam uspeo da ga nadjem ni na jednoj listi ako neko nesto zna o ovoj marki satova neka mi javi...) drugi je G-shock i treci je tissot moj omiljeni...



    Fotografije satova iz vase kolekcije!-3-%5B%5D.jpgFotografije satova iz vase kolekcije!-1-%5B%5D.jpgFotografije satova iz vase kolekcije!-2-%5B%5D.jpg
    sima hrabri likes this.

  8. #1568
    Stariji član Avatar korisnika bt321
    Član od
    5.2.2011.
    Lokacija
    SKOPJE-MK
    Poruke
    1.834
    Lajkovi
    16238
    Reputacioni uticaj
    25

    Određen forumom re: Fotografije satova iz vase kolekcije!

    Evo sta danas sam kupio

    seiko automatic 17 jewels 4006-6040

    Fotografije satova iz vase kolekcije!-sdc10105.jpgFotografije satova iz vase kolekcije!-sdc10119.jpg

  9. #1569
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Fotografije satova iz vase kolekcije!

    Dakle,znam da ovo nije bas najomiljenija marka na forumu,ali meni se ovaj sat jako svidja i eto,nabavih sebi jedan komad.Sat je kupljen polovan i na njemu je bila neka gumena narukvica,koja mi se nije svidela.Nov sat dolazi sa braon koznom narukvicom,a ja sam privremeno stavio ovu,koja i nije toliko losa.Kasnije cu videti sta cu da radim.Mozda nabavim neku bolju.
    Priložene slike Priložene slike Fotografije satova iz vase kolekcije!-p1010375.jpg   Fotografije satova iz vase kolekcije!-p1010372.jpg   Fotografije satova iz vase kolekcije!-p1010371.jpg   Fotografije satova iz vase kolekcije!-p1010376.jpg  
    bt321 likes this.

  10. #1570
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Fotografije satova iz vase kolekcije!

    Citat Djordje kaže: Pregled poruke
    Dakle,znam da ovo nije bas najomiljenija marka na forumu,ali meni se ovaj sat jako svidja i eto,nabavih sebi jedan komad.
    Nikada ne gledaj da li će i kome će se sat svideti, uvek gledaj kao i što jesu u ovom slučaju da se samo tebi svidi. koliko ima izvikanih, a ružniš satova sa ne tako dobrim mehanizmima, a opet su ti satovi na glasu, a u stvari su jedno veliko đubre pa ljudi to i kupe. Prelep je sat u zdravlju ga nosio.

    @bt, u zdravlju te služio sat!
    @Burberry, odličan Sydus, piši malo o njemu, jel automatik, kvarc i još malo fotografija!

LinkBacks (?)

  1. 1.3.2011., 21:35

Slične teme

  1. K: Neki iz kolekcije Armani Meccanico satova
    By Zoran Ilic in forum Kupovina satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 13.12.2011., 18:13
  2. Casio Edifice EF-535BK-1AV - Vase misljenje ??
    By Altair in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 13.1.2011., 21:08
  3. Da li nosite satove iz vaše kolekcije?
    By majstor98 in forum Ruski satovi
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 24.12.2010., 12:04
  4. Casio-vase misljenje o ovom satu
    By Barbarez in forum Japanski satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 4.1.2010., 15:49

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •