Strana 153 od 457 PrvaPrva ... 53103143149150151152153154155156157163203253 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.521 do 1.530 od ukupno 4569
Like Tree12244Likes

tema: Fotografije satova iz vase kolekcije!

  1. #1521
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Fotografije satova iz vase kolekcije!

    @omegasea odlična kolekcija, Tag odličan, Oris fenomenalan, Omega je prelepa. Interesuje me samo kakav Je Tissot, kako si zadovoljan njime?

    @sale ldp, odličan Longines! Piši malo o njemu.

  2. #1522
    Novi član
    Član od
    7.4.2011.
    Poruke
    17
    Lajkovi
    18
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Fotografije satova iz vase kolekcije!

    Drago mi je da Vam se sviđaju moji ljubimci. Inače sam zaljubljenik prvenstveno u Divere i Chronographe, a kombinacija oba je još bolji dil.
    Što se tiće Tissotovog Seastara moram reći da imam samo jednu zamjerku, a to je luneta od 60 klikova, to je jedino što uopće ne volim kod Divera. Doduše ne iz nekog profi razloga tj. preciznosti nego je samo stvar u čvrstoći lunete ništa drugo, jer je vrlo čest slučaj da satovi sa 60 klikova imaju "Loh" lunetu, imaju prazan hod između svakog klika, a to ne podnosim. Evo jedan dobar primjer, onaj moj gore navedini Zodiac koji je u slobodnoj prodaji koštao cca 150$ ima lunetu od 120 klikova koja se ne srami ni Orisove ni Omegine lunete. Tako da je Tissot po meni na Seastaru trebao tu lunetu definitivno rješiti ipak malo kvalitetnije.

    Malo sam razvezo jezik, sorry. Tissot je robustan, težak i stvarno izgleda ko ozbiljan Diver. Zapravo sa Mesh narukvicom mu dizajnom rijetko koji diver iz te cijenovne kategorije može biti konkurencija. Sat ovisno o remenu ili narukvici drastično mjenja izgled, a vjerujte mi sve druge kombinacije (koža, nato, guma) mu legne dobro ko budali šamar.

  3. #1523
    Član
    Član od
    5.1.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    252
    Lajkovi
    79
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom re: Fotografije satova iz vase kolekcije!

    @ omegasea

    svaka cast na kolekciji. slazem se sa vladasom - Omega, Oris i Hamilton su a i Tag je super sat!
    takodje ovaj Tissot je vrlo lep, narukvica - kopca deluju odlicno (do sad nisam video ovaj model).

    pozdrav

  4. #1524
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Fotografije satova iz vase kolekcije!

    Hvala na odgovoru, planiram da uzmem sebi takvog Tissoa pa mi je info bio potreban!

  5. #1525
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom re: Fotografije satova iz vase kolekcije!

    Omegasea - u pravu si za Seastar, super sat. Ja sam ga imao u plavoj boji na metalu. Mehanizam je ETA2824 koji je ETA lepo utegla za ovaj model. Detalj - ronilac na rotoru je cool Njega bi mogao da slikas ako ti nije problem.

    edit - nisam siguran, ne vidim na slici, radi se modelu 1000 (automatik)?
    Imas kolekciju za pozavideti
    Poslednja ispravka: d1d (7.4.2011. u 18:10)

  6. #1526
    Novi član
    Član od
    7.4.2011.
    Poruke
    17
    Lajkovi
    18
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Fotografije satova iz vase kolekcije!

    @crane
    to ti je model iz 2004 godine i nažalost mnogih zaljubljenika u satove ne proizvodi se već par godina.

    @angel II
    samo naprijed nečeš pogriješit ako ga kupiš.
    Btw, jedan kolega sa foruma ti prodaje taj sat za o.k. pare samo ne brojčanik srebrni a ne crni kao kod mene.

    @d1d
    eee, hvala,



    Da radi se o automaticu, naravno ETA 2824-2 sa lijepom gravurom ronioca kao što si sam rekao.
    I da dodam, da recimo ta ista Eta 2824 koja se nalazi u tom satu na mene ostavlja dojam kvalitetnije maišina nego Sellita SW200 koja mi se nalazi u Orisu, a koja je kao što večina Vas i zna zapravo Eta 2824 samo je Eti istekla patentna zaštita te je tim slijedom sellita preuzela to što se nudi na tanjuru. Nemam neki poseban razlog da to tvrdim jer nemam nikakvih problema sa Orisom nego kao što kažem ostavlja takav dojam.

  7. #1527
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Fotografije satova iz vase kolekcije!

    Imam potpuno nov sat, ta serija je završena bar za sada, ne proizvode je više?

  8. #1528
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom re: Fotografije satova iz vase kolekcije!

    uff... lepa fotka seastar masine i jos lepsi sat
    Taj sat se odavno vise ne nalazi u proizvodnom programu Tissot-a, steta.

  9. #1529
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom re: Fotografije satova iz vase kolekcije!

    Citat omegasea kaže: Pregled poruke
    ...I da dodam, da recimo ta ista Eta 2824 koja se nalazi u tom satu na mene ostavlja dojam kvalitetnije maišina nego Sellita SW200...
    ...Nemam neki poseban razlog da to tvrdim jer nemam nikakvih problema sa Orisom nego kao što kažem ostavlja takav dojam.
    Ja sam pricao sa jednim casovnicarom koji je imao prilike da servisira i ETA i Sellita mehanizme i nazalost (jer se iskreno bas nadam da ce jos neko biti u stanju da pravi velike serije pouzdanih svajcarskih mehanizama) - pokazalo se da je Sellita u vise navrata bila daleko nekvalitetnija!?!

    Cak je rekao da su neki kvarovi na Sellitinim mehnizmima bili u prvih 6-9 meseci po kupovini sata i da su pokazivali vidne znake pohabanosti .

    Vreme ce vec pokazati...
    No time to lose

  10. #1530
    Novi član
    Član od
    7.4.2011.
    Poruke
    17
    Lajkovi
    18
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Fotografije satova iz vase kolekcije!

    pa da to zapravo i ne čudi jer je Sellita do prije par godina radila završnu obradu i uljepšanja mehanizma za ETU dakle oni su zapravo ETIn koperant ili ti šegrt.
    U ovom slučaju šegrt tj. učenik još nije postao bolji od učitelja, još Sellita mora puno žganaca pojest da bi se mogla uspoređivat sa ETOm koja je u slučaju 2824 i 7750 mehanizama neprikosnovena i vjerojatno su to najtestiranije mašine u povijesti satne industrije.
    Zapravo mislim da bi svi brendovi iz viokog urarstva dali desni bubreg da se mogu pohvaliti da je 2824 njihov proizvod.

LinkBacks (?)

  1. 1.3.2011., 21:35

Slične teme

  1. K: Neki iz kolekcije Armani Meccanico satova
    By Zoran Ilic in forum Kupovina satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 13.12.2011., 18:13
  2. Casio Edifice EF-535BK-1AV - Vase misljenje ??
    By Altair in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 13.1.2011., 21:08
  3. Da li nosite satove iz vaše kolekcije?
    By majstor98 in forum Ruski satovi
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 24.12.2010., 12:04
  4. Casio-vase misljenje o ovom satu
    By Barbarez in forum Japanski satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 4.1.2010., 15:49

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •