Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 19 od ukupno 19
Like Tree22Likes

tema: Fotografija za neupućene

  1. #11
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Fotografija za neupućene

    Dzoni,Tiha
    Zahvaljujem na prosvetljenju
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  2. #12
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Fotografija za neupućene

    Stabilizacija da ili ne? Stvar je veoma prosta, ok za nocne snimke gde je obicno potrebno da fotoaparat duze snima, potrebno je da stoji na stativu dovoljno cvrstom da neki blazi vetar ne utice na njega, ali sta ako je vec nek isumrak a nemamo stativ? Onda se moze koristiti par trikova, kesica koja je nesto veca od osnove fotoaparata zatvorena i napunjena nekim srnevljem, stavi se na podlogu zemlju beton ili slicno i aparat se utisne u nju da bude stabilan, ili se koriste zidici, al zgodnije je ukljuciti image stabilisation i resen problem Isto tako ko se popeo par spratova sa 20 kg opreme na ledjima ima da mu se tresu ruke i opet dobro dosla stabilizacija Ili to ili kad zelite da okinete, udahnete ucvrstite svoj polozaj i kliknete Inace ja imam jedan pdf dokument gde je na laicki nacin dosta toga objasnjeno kako i sta za dslr fotoaparat i fotografiju!
    RUS and Serb like this.

  3. #13
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Fotografija za neupućene

    Slobodno zakaci taj file. Forum podrzava priloge u PDF formatu.
    Dodatne edukacije nikad nije na odmet...
    Pozz!

  4. #14
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Fotografija za neupućene

    nazalost nemogu da ga okacim prosto ucita fajl i onda mi kaze cvrc ! ako neko ima mejl da mu posaljem pa nek okaci ?

  5. #15
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Fotografija za neupućene

    E ovo je bilo zeznuto, u pitanju je rar datoteka, ali posto sistem prima zip samo promenite ekstenziju iz zip u rar i otpakujte pdf je format i imao je vise nego sto mi je dozvoljeno za upload pa sam morao ovako, nadam se da ce vam znaciti
    foto.zip
    RUS, Serb and Dragojlovic Darko like this.

  6. #16
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Fotografija za neupućene

    Bluesky hvala puno
    Bluesky likes this.

  7. #17
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Fotografija za neupućene

    Nema na cemu nadam se da ce vam biti od pomoci, tu je kolk oja znam dosta toga sazvakano, ali jedna napomena fotografija jeste umetnost ali je isto tako i zanat, po meni morate znati kak oda napravite tehnicki dobru fotografiju, i da pride iamte taj umetnicki pogled da vidite nesto iz neke druge perspektive i eto dobrih fotki Ovak osa tim pdf fajlom mozete tehnicki deo lak oda savladate, ali pored aparata i oka za dobru fotku je kljucno svetlo! Licno ja najvise volim prirodno te se i trudim da tako i slikam kako bi iskoristio potpuno sve sto mogu eto to je bar moje misljenje i nemojte mi zameriti
    Serb and Dragojlovic Darko like this.

  8. #18
    Stariji član Avatar korisnika GIvan
    Član od
    11.11.2009.
    Lokacija
    Zemun, Srbija
    Poruke
    508
    Lajkovi
    2418
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Fotografija za neupućene

    ...i ja malo o tome...

    Sportskim recnikom, centarfor se radja, biti u pravom trenutku na pravom mestu to je po meni potreban uslov za fotografiju. Matematicki receno, to naravno nije i dovoljan uslov, tu dolaze napred navedeni tehnicki detalji ali moram vam reci da sam najlosije fotografije video iz najboljih fotoaparata; pravi majstori mogu da prave umetnicke fotografije i sa Zenitom i sa Smenom 8 (naravno ovi mladji ce morati da guglaju da vide sta je to...) a tu smo ponovo na terenu urodjenog prirodnog osecaja za vreme i mesto.
    Zanat je opisan u dodatku koji je Bluesky postavio i hvala mu.
    Bluesky likes this.
    vezba stvara majstora

  9. #19
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Fotografija za neupućene

    Kod novih fotoaparata dovoljno je podesiti na Auto i kliktati kolko traje baterija ili kartica, matematicki a i po onoj narodnoj da i svaka corava koka ubode neko zrno, dobicete bar jednu dobru fotku, al dolazimo do bitnog dela, a to je da nemate pojma kako ste to uradili
    Istina je ono sto je GIvan rekao, ili imas to u sebi ili ne, odnosno ili imas oko za fotografa ili nemas tj pravi trenutak i treba umeti prepoznati! Fotoaparati sami po sebi su uredjaji koji nam omogucavaju da zauvek uhvatimo jedan trenutak naseg sveta koji vidimo, ta magicna kutija nam to moze olaksati ili ne, ako znamo sta je ekspozicija, sta je otvor blende, fokus, zlatni presek, za koje uslove kako da podesimo aparat da bi dobili ono sto zelimo... onda je sve moguce i sa smenom 8 i sa Lajkom, inace Smena 8 je bio moj prvi fotoaparat, a posle je Zenit bio tek nesto, aparat sa kojim mozete da lomite orahe i da se posle jos i slikate robustan, corav, ogranicen, ali pouzdan i zbog svega pre navedenog aparat koji ce vas nauciti osnovnom do te mere da posle o tome ne razmisljate tolko svesno kolko podsvesno, taj lepi manuelni osecaj je malo izgubljen sada kada vecina ode pazari dslr ili kompaktni aparat i klik klik klik, ali isto tako mogu reci da je fotografija nesto sto stalno ucimo i svaki put saznamo nesto novo i to je ono sto je lepo u celoj prici Izvinjavam se ako sam oduzio, umem ja to pa mi nemojte zameriti !

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Fotografija kao hobi
    By ANGEL II in forum Kafić
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 30.7.2011., 19:46

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •