Strana 13 od 123 PrvaPrva ... 3910111213141516172363113 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 130 od ukupno 1226
Like Tree649Likes

tema: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

  1. #121
    Novi član
    Član od
    20.10.2012.
    Poruke
    10
    Lajkovi
    9
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Pomogli ste mi nema šta, nego sjetila sam se nekad davno sam nosila ovaj seiko sat kod časovničara, tražila sam da mi kopču popravi, a on mi je rekao kao ništa nemže da uradi jer nemam dokumenta za taj sat. Pošto nemam dokiumente od sata ja odustala i to je to. Pokušat ću ponovo.....

    U svakom slučaju popravila kopču ili ne taj sat ostaje kod mene.

    Hvala svima i ugodan dan.

  2. #122
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Svaka kopca moze da se promeni

    next year at this time I'll be a millionaire




  3. #123
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Vesna, kakvu je dokumentaciju tražio časovničar? Koliko znam, kopča se može lako srediti, što je Milan već napisao, ali nije mi jasno to oko dokumentacije.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  4. #124
    Novi član
    Član od
    20.10.2012.
    Poruke
    10
    Lajkovi
    9
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    Vesna, kakvu je dokumentaciju tražio časovničar? Koliko znam, kopča se može lako srediti, što je Milan već napisao, ali nije mi jasno to oko dokumentacije.
    koliko se sjećam, tražio je nekakvu karticu, tražio je račun, garanciju...... naravno ništa od toga nisam imala, ili je taj časovničar malo puko ili nezna posao, ili da me samo otkači .... pitala sam tog časovničara cijenu ovog sata, naravno lupio je neku cijenu baš bez veze, kao da ga otkupi, a ja sam ugledala ispod stakla fotografiju tog istog sata i čini mi se da je bila cijena negdje cca 1200 ili 1400 DM.... znam da moj pokojni otac nikada nije kupovao jeftine stvari.
    Dragi moji prijatelji ovdje gdje ja živim nema ovlaštenog servisa za ovu vrstu satova, pa vas lijepo molim, ako nije problem da me povežete sa ovlaštenim serviserom.... i da bih došla do BGD cca 400 kilometara jeste problem, poslala bih sat nekako.....busom, kao paket ili nekog ko ide za BGD pa da ponese

  5. #125
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Racun i garancija su bitni samo za popravke u garantnom roku a i to samo kod casovnicara koji su ovlasceni servis.
    RUS likes this.

  6. #126
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Ja mislim da je hteo da te ""otkaci", pa je zato trazio.

  7. #127
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Vesna, zvanicni serviser za Seiko je Vitanov. Posto sat nije u garanciji, ja mogu savetovati da ga pogleda bilo ko od boljih casovnicara. Imamo listu servisera, a ja cu pomenuti Simovica (NS), Dojcinovica, Bojovica, Mihajlovica (svi u BG) a ima ih jos dosta dobrih.

    Ako budes kontaktirala nekog od ovih servisa i dogovorila da preuzmu sat, mozemo se dogovoriti da ti pomognemo oko preuzimanja sata.

    Pozdrav,
    Vlada
    VLADAN P likes this.
    No time to lose

  8. #128
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Osim navedenih časovničara, postoji i seiko servis u Ruzveltovoj ulici. Ne znam njihov broj, ali verujem da će se neko javiti i sa tim podatkom. Najbolje je da telefoniraš servisima pre nego što dođeš u BG i da ih pitaš da li imaju delove za taj model. Svaki seiko ima 'ime i prezime'. To je broj koji se nalazi na poklopcu kućišta, pa ga možeš pročitati časovničaru. Broj je u obliku 1234-5678. Prve četiri cifre se odnose na mehanizam, a druge četiri na model.
    83stojan likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  9. #129
    Stariji član
    Član od
    9.12.2011.
    Lokacija
    Stuttgart
    Poruke
    1.430
    Lajkovi
    3274
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Citat Vesna Omeragić kaže: Pregled poruke
    koliko se sjećam, tražio je nekakvu karticu, tražio je račun, garanciju...... naravno ništa od toga nisam imala, ili je taj časovničar malo puko ili nezna posao, ili da me samo otkači .... pitala sam tog časovničara cijenu ovog sata, naravno lupio je neku cijenu baš bez veze, kao da ga otkupi, a ja sam ugledala ispod stakla fotografiju tog istog sata i čini mi se da je bila cijena negdje cca 1200 ili 1400 DM.... znam da moj pokojni otac nikada nije kupovao jeftine stvari.
    Dragi moji prijatelji ovdje gdje ja živim nema ovlaštenog servisa za ovu vrstu satova, pa vas lijepo molim, ako nije problem da me povežete sa ovlaštenim serviserom.... i da bih došla do BGD cca 400 kilometara jeste problem, poslala bih sat nekako.....busom, kao paket ili nekog ko ide za BGD pa da ponese

    Pazi kome dajes sat,prevaranata na svakom cosku a najvise u Beogradu!

  10. #130
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Citat 83stojan kaže: Pregled poruke
    Pazi kome dajes sat,prevaranata na svakom cosku a najvise u Beogradu!
    Imaš li podatak da je neki od pomenutih časovničara prevarant?
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Slične teme

  1. Čišćenje spoljašnosti sata
    By theemp in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.12.2019., 21:25
  2. Da li je moguce ovako malo odstupanje u tačnosti
    By nikola0406 in forum Opšti forum
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 1.7.2010., 7:42
  3. Omega satovi i poznate ličnosti
    By Shmizla in forum Omega
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.6.2010., 15:06
  4. Longines satovi i poznate ličnosti
    By Shmizla in forum Longines
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 5.4.2009., 20:20
  5. Software za regulaciju tačnosti sata
    By watchmag01 in forum Opšti forum
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 27.8.2008., 21:57

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •