Strana 60 od 123 PrvaPrva ... 105056575859606162636470110 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 591 do 600 od ukupno 1226
Like Tree649Likes

tema: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

  1. #591
    Novi član
    Član od
    6.1.2015.
    Poruke
    29
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Citat himmelstrider kaže: Pregled poruke
    Odmah da ti odgovorim na par stvari:
    - Rasprava o replikama na forumu nije dozvoljena, i na njih se inace u krugovima poznavalaca satova ne gleda blagonaklono, razloge i sam razumes.
    - Banalna pitanja nisu nikakav problem ni smaranje, odatle moras i da krenes. Svi smo jednom tako poceli, ja relativno skoro, racuna se to sto volis satove Bez da hvalim svoga konja, odabrao si pravo mesto, posto sam ovde dobio preporuku za prvi sat, a onda i naucio manje vise sve sto trenutno znam o satovima.

    Kad sat stigne, proveri ga kod casovnicara, ako nije original javi se coveku i trazi da vratite satove. Ja se iskreno nadam da ce sat biti u redu, posto mi se primerak stvarno svidja, ako si se raspitivao znas da je TAG vrlo cenjena marka, a njihovi satovi su vredni i ako su stari, ne toliko po ceni koliko po kvalitetu. U svakom slucaju to bi ti bio odlican start u ove vode. Ja imam srecu da sam student, pa nemam sredstava da raspaljujem satitis, ali zna da bude gadno, duzan sam da te upozorim

    Obavezno javi kako je sve proslo

    Pozdrav,
    Marko
    Evo samo da javim kako je proslo,sat je bio na proceni,upravo dolazim od casovnicara.U pitanju je original Tag,pokrece ga kvarcni ETA V8 mehanizam,calibar 955 114 sa 7 rubina. Oznaka na metalnoj narukvici i leptiru nosi broj 300/3 sto nisam uspeo da saznam sta znaci jer nisam ni pitao,tek sam video kada sam stigao kuci. Okvirnu varijabilnu procenu vrednosti sata sam dobio,ali me zanima i mishljenje i nekog od vas,i ako mi neko mogao da me uputi na link sa katalogom mehanizma gde bih bas detaljno mogao da pregledam situaciju,bio bih zahvalan.
    himmelstrider likes this.

  2. #592
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Opasne su te novosadjanke, cudesa rade....uhhhh, dobro je sto sam sam....zamislite sta bi neka meni uradila od mojih satova...a sto se sata tice, misljenja sam da bi bila skuplja pita neg' tepsija.


    nikola888, potrazi tu

    Mehanizmi-maloprodajne cene
    Poslednja ispravka: MMario (26.5.2015. u 14:03)
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  3. #593
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Citat Nikola888 kaže: Pregled poruke
    ako mi neko mogao da me uputi na link sa katalogom mehanizma gde bih bas detaljno mogao da pregledam situaciju,bio bih zahvalan.

    bidfun-db Archive: Watch Movements: ETA-ESA 955.114
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #594
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    te oznake na narukvici, to je neka njihva interna oznaka, tiče se ja bih rekao izgleda linkova i kopči, pa kad odeš recimo u servis i trebaju ti dodatni linkovi ili nova kopča oni taj broj posalju proizvodjacu....mislim da je to ali totalno nebitno

    sat je u dobrom stanju, odlicnom, ja mislim da retko koji obicni kvarc ide preko 300evra, ali ako ti je bitno ajde da lupim, 150evra bi neko dao za TAG

    koliku si ti procenu dobio
    nokru likes this.

  5. #595
    Novi član
    Član od
    6.1.2015.
    Poruke
    29
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Sto se narukvice tice mislio sam dal' se mozda ne odnosi na kvalitet samog celika obzirom da je ronilacki sat u pitanju ali kapiram,inace procena koju sam ja dobio je od 300 do 500e. Ali to je misljenje jednog coveka,raspitacu se ovih dana na jos par mesta cisto da ga ni ne precenim niti potcenim.Mada vec imam ponudu za jednu zamenu u toj nekoj srednjoj vrednosti tako da da videcemo..

  6. #596
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    za keš 500 maltene možeš bez kutije i papira uzeti kvarcni glanc novi model, 300 je p meni isto jako mnogo no ko zna, probaj, možda uspeš da ga prodaš...kad je zamena, znaš i sam vrv, tu idu druga pravila

  7. #597
    Novi član
    Član od
    6.1.2015.
    Poruke
    29
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Naravno,svaka mogucnost je u opticaju,ne zuri mi se, pa sta izadje kao najbolja solucija.Hvala na savetima.
    nokru likes this.

  8. #598
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Ljudi, nije ovo ljubitelj, ovaj je preprodavac ! Za mesec dana ima da kupi Rolex

    Salim se, drago mi je da je sve dobro proslo.
    nokru and Nikola888 like this.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  9. #599
    Novi član
    Član od
    6.1.2015.
    Poruke
    29
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Brate necu Rolex, ocu Fortis Flieger pa ako je neko raspolozen
    Hvala ti.
    Poslednja ispravka: Nikola888 (2.6.2015. u 13:07)

  10. #600
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Nov bese oko 400, hronometar... cini mi se barem. Odlicni satovi
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

Slične teme

  1. Čišćenje spoljašnosti sata
    By theemp in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.12.2019., 21:25
  2. Da li je moguce ovako malo odstupanje u tačnosti
    By nikola0406 in forum Opšti forum
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 1.7.2010., 7:42
  3. Omega satovi i poznate ličnosti
    By Shmizla in forum Omega
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.6.2010., 15:06
  4. Longines satovi i poznate ličnosti
    By Shmizla in forum Longines
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 5.4.2009., 20:20
  5. Software za regulaciju tačnosti sata
    By watchmag01 in forum Opšti forum
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 27.8.2008., 21:57

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •