Strana 6 od 56 PrvaPrva ... 234567891016 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 51 do 60 od ukupno 557
Like Tree1810Likes

tema: ZMA - moji satovi...

  1. #51
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: ZMA - moji satovi...

    Mnogo dobar pilot, slazem se da su dimenzije odlicne! Pogotovo sto mi je IWC mozda i omiljeni proizvodjac satova. U poslednje vreme sam shvatio da je 40mm prava mera

  2. #52
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.628
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: ZMA - moji satovi...

    Još jedan od (meni) ''taman'' satova.
    Lepo ga je videti,makar i na slici.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #53
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: ZMA - moji satovi...

    Hvala na odlicnom predstavljanju Isto su uradili i sa mehanizmo 79320 (baza eta 7750) ali su toliko modifikacija uradili i poboljsali ga da ja mislim da imaju pravo da ga zovu drugacije . Pa verujem da je isti slucaj i sa mehanizmom koji tvoj sat ima.

    Evo vec sam pisao o tome malo:

    Zanimljivo je da su određene komponente originalnih ETA mehanizama odmah bile zamenjene i nikad koršćene i najćešće zamenjivane boljim komponentama . Ovo nije ništa novo za IWC, tako su u Valjoux 7760 svi metalnih ležajevi (metal bearings) bili zamenjeni ležajevima sa rubinima (jewel bearings). Mnoge uvedene promene i prilagođavanja ( modifikacije) dovele su da toga da je mehanizam 7750 manje zahtevan po pitanju energije-snage . ETA Barrel ( mislim da je to pogonska opruga ) Dakle orginalna Eta pogonska opruga je suviše jaka za modifikovani tj. izmenjen IWC mehanizam. Slabija IWC opruga donosi značajne prednosti. Svi pokretni delovi trpe manje trošenje i habanje jer su izloženi manjim silama, što značajno produžava prosečan životni vek IWC mehanizma.IWC mehanizmu 79320 koji je modifikovan, više ne odgovara eta pogonska opruga već ta neka modifikvana koja manje haba delove.
    sima hrabri, anbeast and krstin like this.

  4. #54
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.009
    Lajkovi
    58437
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: ZMA - moji satovi...


  5. #55
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36955
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: ZMA - moji satovi...

    Nisam ni video da si uslikao ono sto sam ti napisao u temi Koji sat...
    Hvala ti
    Sad je cudo
    Kad sam bio mali pojam safhauzen mi je bio najbolji sat na svetu...a nisam ni znao kako izgleda. eh moj AQ
    krstin and Serb like this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  6. #56
    zma
    zma je offline
    Stariji član Avatar korisnika zma
    Član od
    21.8.2012.
    Lokacija
    Ukrajna i Srbija
    Poruke
    1.924
    Lajkovi
    18076
    Reputacioni uticaj
    114

    Određen forumom Re: ZMA - moji satovi...

    Postovanje! Ovog puta, Tissot Visodate! Ne bi mnogo pisao, sve je vec poznato!
    ZMA - moji satovi...-img_0248.jpgZMA - moji satovi...-img_0249.jpgZMA - moji satovi...-img_0254.jpg

    Sirina sata je 40mm, debljina je 11.6mm. Srebrni ciferblat, sa tzv. podeocima ne ciframa, malo se losije vide skazaljke. Krunica je takodje brendirana slovom T! Interesantan detalj. Prozocic sa datumom je na poziciji broja 3, datum je zajedno sa danom i broj dana, zajedno sa nazivom dana. Na primer, 1mon sto oznacava, prvi dan u nedelji, ponedeljak!
    ZMA - moji satovi...-img_0293.jpgZMA - moji satovi...-img_0295.jpgZMA - moji satovi...-img_0253.jpg

    Mehanizam koji pokrece ovog lepotana je ETA 2836-2, sa zutim rotorom i starim natpisom Tissot. Inace, ovaj sat je rimejk modela koji su oni napravili u cast 150. godina firme, 1957. godine i posle 50. godina ga ponovo napravili 2012. godine.
    ZMA - moji satovi...-img_0243.jpgZMA - moji satovi...-img_0245.jpgZMA - moji satovi...-img_0277.jpgZMA - moji satovi...-img_0270.jpg
    Staklo je safirno, zadnja strana je takodje u safiru da bi moglo videti kako ETA 2836-2 lepo rad. Autonomnost rade je negde oko 40-42h, nikad nisam uspeo da ga provalim tacno. Sto se tice tacnosti rada, ovaj moj ima rezultat od +8 sec/24h. Nije lose, zadovoljan sam.
    Kajs je kozni, braon boje, sirine 20mm verovatno od nekog telecenta, prosiven finim koncem u boji koze. Na kajsu je leptir kopca sa logom firme i na koju se mora navici, zatvara se i otvara po odredjenom redosledu.
    ZMA - moji satovi...-img_0247.jpgZMA - moji satovi...-img_0263.jpgZMA - moji satovi...-img_0272.jpgZMA - moji satovi...-img_0274.jpg

    Ovaj model se jos nudi sa crnim ciferom i crnom kozom, sa zutim kucistem i ciferom. Licno meni se izuzetno dopada, ide uz odela, dzempere, kosulje, tzv. dress watch. Ponavljanje starog logoa im je bio pun pogodak, predivan srebrni cifer i kuciste koje se siri pri dnu. Ovaj detalj daje satu veci izgled tako da na muskim, velikim, dlakavim rukama ne izgleda mali.
    ZMA - moji satovi...-img_0238.jpgZMA - moji satovi...-img_0262.jpgZMA - moji satovi...-img_0255.jpgZMA - moji satovi...-img_0280.jpgZMA - moji satovi...-img_0268.jpg

    Toliko! Postovanje!
    Shmizla, milan zmaj, RUS and 18 others like this.

  7. #57
    Član
    Član od
    20.2.2012.
    Poruke
    295
    Lajkovi
    490
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: ZMA - moji satovi...

    zma, ukus Vam je za desetku! Ne zna se da li je lepsi sa crnim ili srebrnim ciferblatom... Sto se cene u Beogradu tice-od 60000 do 66000 dinara. U Austriji je 450e- bez tax free(cekam odgovor,pa cu znati za koliko se umanjuje cena sata) ili za zemlje van EU 375e + 10e shipping. Ova varijanta je,mozda,zahvalnija za kombinovanje posto joj i crna narukvica odgovara. Imao sam prilike da istovremeno uporedim oba modela. Mada,crni mi za nijansu deluje elegantnije. To je moj subjektivni stav... Ipak,razum naginje srebrnom ciferu-zbog malopre pomenutog razloga.

  8. #58
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: ZMA - moji satovi...

    Ahh da taj Visodate! Prelep!

  9. #59
    zma
    zma je offline
    Stariji član Avatar korisnika zma
    Član od
    21.8.2012.
    Lokacija
    Ukrajna i Srbija
    Poruke
    1.924
    Lajkovi
    18076
    Reputacioni uticaj
    114

    Određen forumom Re: ZMA - moji satovi...

    Gosn' Branko, hava na lepim recima! Nosio sam ga i na crnom koznom kajsu od koze nekog gustera. Izgleda fantasticno! Sa crnom kozom je sat za frak i smoking.

    Shmizla ( nekako mi je neudobno da vas tako nazivam ), i Vama hvala na lepim recima, sta je stvarno prelep uzivo!



    Citat gdin Branko kaže: Pregled poruke
    zma, ukus Vam je za desetku! Ne zna se da li je lepsi sa crnim ili srebrnim ciferblatom... Sto se cene u Beogradu tice-od 60000 do 66000 dinara. U Austriji je 450e- bez tax free(cekam odgovor,pa cu znati za koliko se umanjuje cena sata) ili za zemlje van EU 375e + 10e shipping. Ova varijanta je,mozda,zahvalnija za kombinovanje posto joj i crna narukvica odgovara. Imao sam prilike da istovremeno uporedim oba modela. Mada,crni mi za nijansu deluje elegantnije. To je moj subjektivni stav... Ipak,razum naginje srebrnom ciferu-zbog malopre pomenutog razloga.

  10. #60
    Stariji član Avatar korisnika lemi
    Član od
    26.10.2011.
    Lokacija
    NOVI SAD
    Poruke
    561
    Lajkovi
    1415
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    85

    Određen forumom Re: ZMA - moji satovi...

    super je tissot ....taj model sam video uživo i ekstra je,sad nam reci samo još da pored onog pilockog iwc-a imaš još i avion.........
    milan zmaj and zma like this.
    ​LEMI

Strana 6 od 56 PrvaPrva ... 234567891016 ... PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •