Strana 5 od 69 PrvaPrva 1234567891555 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 685
Like Tree3293Likes

tema: Walter - moji satovi

  1. #41
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    @Walter prelepo, nema sta. Od tebe smo to i ocekivali! Sve cestitke.

  2. #42
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Evo nisam mogao da sacekam samo sam stavio novi kais ! Odmah sam uslikao nekoliko fotografija, radi se o vrlo retkom brendu na ovim prostorima posebno kad se radi o klasicnim satovima cak je redak i u svetskom rangu ovog istog nisam nasao po netu "Ebel" automatic radi se o vrlo starom satu moja procena je da je sat proizveden pre drugog svetskog rata, cim sam ga ugledao odmah sam se iscenkao bilo je dosta povuci potegni i etoga u moju kolekciju precnik sata bez krune je nekih 32mm to je mali sat kuciste ocuvano celo je ss odnosno celicno, masina sa 17 rubina automatic jako interesantno klatno koje se odbija na opruzi koja je postavljena sa obe strane odlicno sacuvana suva masina za svoje godine cifer je krem braonkast i solidan u odnosu na to koliko je star nemoze se videti njegova prava boja jer je staklo kucukovo i ono ima neku zuckastu boji takva su se stakla koristila davno nekada na ciferu su brojevi, stil brojeva je isto tako vintage skazaljke crne kruna je dosta velika u odnosu na sat .Ovaj sat iako malog malog precnika izgleda izuzetno cvrsto i kompaktno u jednu rec zdravo. Mogu reci da kad pokrecete ruku cuje se interesantan zvuk koji pravi klatno, iako je mali ovo je jako upecatljiv. Moja dilema je dali da ostavim sat u ovakvom satanju kao sto je ili da ga poliram i da mu promenim kaucukovo staklo koje je zuckaste boji i stavim neko pleksi, ako ispoliram kuciste i promenim staklo moze sat izgubiti ovaj vintage smek koji ima sad a mozda ce sa novim staklom i poliranjem izgledati boje ? Videcu stacu razmislicu dobro !


    tolarbo, RUS, vladas and 16 others like this.

  3. #43
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Da sam na tvom mestu sredio bih ga koliko je to moguće,... ,produžio bi mu život i njegova prirodna lepota bi došla do izražaja(a i posle toliko godina mislim da je i zaslužio).

  4. #44
    Član Avatar korisnika Misko81
    Član od
    7.6.2010.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    277
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Slažem se, maksimalno sređivanje i face-lifting.

  5. #45
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Znaci vas savet je poliranje i ovo njegovo sadasnje kaucukovo da izvadim i stavim novo pleksi staklo.
    milan zmaj and bt321 like this.

  6. #46
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Da,da .Poliranje,očistiti brojčanik(mada tu treba biti maksimalno porezan s obzirom na starost da ne bude više štete nego koristi),srediti kazaljke(koliko vidim na minutari je otpao fosfor,nadam se da je fosfor a ne rđa koja je pojela metal).E sad što se tiče tog kaučukovog stakla,ako je ono stvarno toliko žućavo je bih ga onda zamenio,narušio bi orginalnost sata ali sa druge strane koja je svrha ako je musavo.Naravno to staro staklo bih sačuvao,jer nikad se nezna.Eto to bi ja uradio.
    vladas, Walter, VLADAN P and 1 others like this.

  7. #47
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Jos koja fotka crni kais zutozlatni step.
    RUS, sima hrabri, VLADAN P and 2 others like this.

  8. #48
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Da,sredi ga bice jos lepsi...i sto mu malo ne iskrivis iglicu da prati kuciste mozda bi bilo jos lepsi..moje misljenje. Inace je bas kako si i napisao...

    next year at this time I'll be a millionaire




  9. #49
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Citat milan zmaj kaže: Pregled poruke
    Da,sredi ga bice jos lepsi...i sto mu malo ne iskrivis iglicu da prati kuciste mozda bi bilo jos lepsi..moje misljenje. Inace je bas kako si i napisao...
    Mislim da je iglica prava ali je tako izaslo na slici, sredicuga sigurno samo moram pronaci staklo jer je sat mali pa tako i staklo nije bas neki standard moram se potruditi naci adekvatno pleksi stako ostalo je u redu, sat radi izuzetno tacno vec ga dva dana testiram.

  10. #50
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    I Dok se sredjivaju neki seikovci i svajcarci da vam prestavim jednog okorelog Rusa crveni komunisticki rus sto komunistickiji nemoze biti, salu na stranu evo jedna Raketa iz vremena kad je komunizam bio ful u punoj snazi Video sam je zabacenu bez skazaljki i krune falila je i osovina ali na srecu tu je Maestro Kire vratio je u zivot ovaj interesantan sat da nas potseca na jedno proslo vreme !

Slične teme

  1. moji satovi - koje zapravo nemam :)
    By pap in forum Kafić
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 6.12.2010., 14:41

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •