Strana 6 od 13 PrvaPrva ... 2345678910 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 51 do 60 od ukupno 129
Like Tree323Likes

tema: veberz - moji satovi

  1. #51
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: veberz - moji satovi

    Kao što već rekoh u ovoj temi, ne kupuje se parče istorije svaki dan. Čestitke. U zdravlju je nosio.
    veberz likes this.

  2. #52
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: veberz - moji satovi

    aha ja sam pitao, nazalost ona prevazilazi sada moj budzet

    inace veoma mi je drago da si je nasao, stoga cestitam
    veberz likes this.

  3. #53
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: veberz - moji satovi

    Svaka čast, 3017 je zaista premija

    Doduše, i ostatak kolekcije je za čistu desetku.
    veberz likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  4. #54
    Istaknuti član Avatar korisnika marko14
    Član od
    21.3.2009.
    Poruke
    2.394
    Lajkovi
    7589
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom Re: veberz - moji satovi

    Cestitam
    veberz likes this.


  5. #55
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.015
    Lajkovi
    58487
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: veberz - moji satovi

    Odlicno veberz,stvarno odlicno.
    veberz likes this.

  6. #56
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.020
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: veberz - moji satovi

    Hvala vam drugovi! Hvala vam za moralnu podrsku! Moja supruga ne deli vase misljenje

  7. #57
    zma
    zma je offline
    Stariji član Avatar korisnika zma
    Član od
    21.8.2012.
    Lokacija
    Ukrajna i Srbija
    Poruke
    1.924
    Lajkovi
    18076
    Reputacioni uticaj
    114

    Određen forumom Re: veberz - moji satovi

    Cestitam!!! U zdravlje ih nosio, cuvao, brisao, menjao kajseve, pa opet brisao i tako jos dugo, dugo...
    veberz likes this.

  8. #58
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.020
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: veberz - moji satovi

    Pozdrav društvo! Evo da vam predstavim još dve prinove. Malo starije - još iz februara. Svakako sam hteo zajedno da vam ih predstavim, pošto su to po meni dva najlepša (tj. najelegantnija) sata sa tim mehanizmom, no sa Strelom nije baš bilo sve u redu. Prvo slike:

    veberz - moji satovi-01.jpgveberz - moji satovi-02.jpgveberz - moji satovi-03.jpgveberz - moji satovi-04.jpgveberz - moji satovi-05.jpgveberz - moji satovi-06.jpgveberz - moji satovi-07.jpgveberz - moji satovi-08.jpgveberz - moji satovi-09.jpgveberz - moji satovi-10.jpg

    Šturmanskije Civil je stigao iz Poljske kao polovan, ali veoma dobro očuvan sat. Dimenzije su mu tačno 39,0 x 44,6 x 13,7 mm. Ima zakrivljeno mineralno staklo i unutrašnji bezel koji se okreće pomoću druge krunice (kod 10:00). Sa njim je bilo i ostalo sve u redu, a u stvarnosti mi deluje još lepše nego što sam očekivao na osnovu slika. Skladan, elegantan, pravi dres hronograf! Moj je miljenik i ostaće!


    A Strela Agent je stigla od g. Kampmanna kao nov sat. Tačnih dimenzija 38,0 x 47,1 x 14,9 mm, sa zakrivljenim mineralnim staklom, čuveni naslednik još čuvenije Strele 3017! SA njim ništa nije bilo u redu od početka. Prvo, (manji) estetski šok. Nikada pre toga ga nisam video uživo, sa slika mi se činio super, a u stvarnosti je nekako neskladan. Suviše visok za dati prečnik, pa ti lugovi, nije to to. Nije postignuta harmonija linija kao kod 3017-ce. Prethodne rečenice uzmite strogo sa rezervom, sigurno sam previše očekivao!


    E sad, drugi problem. Nekako mi je čudno izgledao, okrećem ga, zavrtim krunicu, hop ostane mi u ruci (krunica). Lagano je navijem nazad, krivo stoji. Probam još nekoliko puta, isto. Zakrivljena krunica za otprilike 10-15 stepeni. Otvorim sat, izvadim krunicu sa sve štemom (ili osovinom - j..te me, ne znam kako se zove srpski a mrzi me tražiti), štem prav i ispravan, unutrašnji navoj u krunici neoštećen. Iskrivio se onaj cevasti deo krunice sa unutrašnjim navojem. Mislim da je to neko ispustio pravo na krunicu. A nisam ja (majke mi). Stvarno nisam. Bio sam kod poznatog i kod nepoznatog majstora, obojica rekoše da oni to ne bi ispravljali, boje se upropastiće i štem. Onda sam pisao g.Kampmannu (21. februara), malo se čudio ali nije postavio pitanje oko svoje krivice. Onda je ponudio ili da šaljem nazad sat pa on meni nov, ili da odmah pošalje novu krunicu i štem. Aj' reko' jednostavnije slat krunicu i ... Za jedno mesec dana mi dosadilo da čekam, pa ga priupitao šta je. Kaže on odmah poslao. A ja nisam primio. Sigurno nestalo na pošti. E ...ga saće odmah on meni drugi da šalje. Čekam još dve nedelje, pa ga pitam što me zavlači? Ne, kaže na putu je, treba da ga dobijem za tri dana. Tačno za tri dana (juče) stiglo expresno pismo od njega, a u njemu krunica i ... Sada je Strela sasvim u redu!


    Oprostite što sam ja to naširoko-nadugačko, ali to sam napisao da biste i vi (koji nikada niste kupovali kod njega a nameravate) shvatili isto što i ja. Dakle, nema govora o tome da on svaki sat pre isporuke lično pregleda tj. servisira. I malo je aljkav. S druge strane, nije pokvaren čovek, nije pokušavao da krivicu prebaci na mene, a mogao je. Rešenje smo našli, doduše potrajalo je. Nije za zanemariti ni to što je jako fleksibilan, i mogao sam sa njim dogovoriti povoljnu cenu. Osećanja u vezi njega su mi ambivalentna, ali sada nakon svega imam mišljenje da ću ponovo kod njega kupovati ako zatreba.


    A na kraju još toliko, da uprkos tome što dizajn sata nisam našao u redu, on svakako ostaje u mojoj kolekciji, jedino što me sada kopka, da je Strela Poljota International kanda mnogo lepša. Sa slika ...

    A da ... Fala za pažnju!
    milan zmaj, marko14, RUS and 14 others like this.

  9. #59
    zma
    zma je offline
    Stariji član Avatar korisnika zma
    Član od
    21.8.2012.
    Lokacija
    Ukrajna i Srbija
    Poruke
    1.924
    Lajkovi
    18076
    Reputacioni uticaj
    114

    Određen forumom Re: veberz - moji satovi

    Lepi satovi! Cestitam!!!
    veberz likes this.

  10. #60
    Istaknuti član Avatar korisnika marko14
    Član od
    21.3.2009.
    Poruke
    2.394
    Lajkovi
    7589
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom Re: veberz - moji satovi

    Da ti cestitam jos jednom,sa srecom
    veberz likes this.


Strana 6 od 13 PrvaPrva ... 2345678910 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •