Strana 4 od 13 PrvaPrva 12345678 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 129
Like Tree323Likes

tema: veberz - moji satovi

  1. #31
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom re: veberz - moji satovi

    Citat veberz kaže: Pregled poruke
    Čestitam!
    (Što volim kada se ovako vidi mehanizam...Kakva,bre,naknadna ukrašavanja...)
    skydrummer and Markoni BG like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  2. #32
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.021
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom re: veberz - moji satovi

    Hvala vam svima još jednom!
    zma: ovde u Kečkemetu, stari stručnjak, preziva se Hanga. Ne verujem da ti se isplati tu donositi sat. Ako ipak - ti mi se javi!
    skydrummer: hvala ti na pametnom savetu, taj kaiš je i kupljen sa "bund"-om (jel nema neki lepši srpski naziv za to parče kože?), samo je taj "bund" širine čak 45mm pa bez veze izgleda sat na njemu. Trebao bih poručiti jedan po meri, samo kod koga? S druge strane ja taj sat baš i neću nositi, s jedne strane ću ga čuvati a sa druge strane malo mi je malo tih 36mm (zadnja slika je varljiva, zglob mi nije baš jako tanak).

    I na kraju, ja se izvinjavam, ali još nisam ovladao horološkim rečnikom koji se koristi u Srbiji, ali i dalje ću se truditi.
    Markoni BG likes this.

  3. #33
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom re: veberz - moji satovi

    Nema na čemu. Možda, kaiš sa podloškom. U principu izbegavam strane reči kada god nisu baš nužne ali nisam siguran za tačan i ne previše opisan izraz za "bund" .

  4. #34
    Stariji član Avatar korisnika bogojevski
    Član od
    5.7.2012.
    Lokacija
    Makedonija
    Poruke
    555
    Lajkovi
    5263
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom re: veberz - moji satovi

    Mislam deka se zaljubiv ?
    Prekrasen e!
    So zdravje da si go nosis.
    Women have numerous choices for accessories. Real men really only have one....a watch.

  5. #35
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.021
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom re: veberz - moji satovi

    Fala drugar! Najdobro i tebi!

  6. #36
    Član
    Član od
    30.4.2011.
    Lokacija
    makedonija
    Poruke
    141
    Lajkovi
    685
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom re: veberz - moji satovi

    lepota............

  7. #37
    zma
    zma je offline
    Stariji član Avatar korisnika zma
    Član od
    21.8.2012.
    Lokacija
    Ukrajna i Srbija
    Poruke
    1.924
    Lajkovi
    18076
    Reputacioni uticaj
    114

    Određen forumom re: veberz - moji satovi

    hvala veberz za informaciju! pored tog tvog majstora ja imam izbor da ga saljem u britaniju, majstor Chistianu i nijedan vise! ako ti nije problem, napisi mi na pp koliko je sve kostalo, trajalo, itd...
    Markoni BG likes this.

  8. #38
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.021
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: veberz - moji satovi

    Dobar dan drugari!

    Dozvolite da predstavim dva nova sata u mojoj kolekciji:

    RUS je još u leto predstavio Orient Star Classic model EL05003W (WZ0241EL)
    Orient Star classic review
    koji mi se jako svideo, izuzev plavih kazaljki (sto ljudi sto ćudi), a ni za metalnim narukvicama nisam nešto lud. Srećom, postoje još tri modela linije Classic, a to su EL05001S (WZ0261EL) pozlaćeno kućište + beli cifer + kazaljke zlatne boje + kožni kaiš, EL05002B (WZ0231EL) čelično kućište + crni cifer + srebrne kazaljke + metalna narukvica, i naravno model koji se meni osobito svideo EL05004W (WZ0251EL) čelično kućište + beli cifer + srebrne kazaljke + kožni kaiš. (u zagradama su oznake modela namenjenih japanskom tržištu)
    Ja sam moj primerak kupio kod Tutu-a u Budimpešti sredinom decembra, kada sam ga se već bio odrekao za neko vreme. Čovek dobio neplanirano pošiljku u kojoj je bio jedan komad ovog sata. Sutradan je već bio naravno moj. A za relativno smešnu sumu novaca, otprilike 250€ + naravno put do Bp i nazad.
    Ja o ovom satu ne bih previše pisao, sve je već rečeno. Tačne mere su mu 38,6 x 44,5 x 13,3 mm, cifer je uživo više srebrne nego bele boje, završna obrada je veoma precizna – celo kućište je polirano pa se nažalost jako lako uočavaju otisci i prašina na njemu. Kaiš je jako kvalitetan i udoban, nažalost meni je malkice mali. Posebno me oduševljava mineralno staklo u stilu starih pleksi stakala. Nije nažalost zafirno, ali to je u već pomenutoj temi prežvakano. A da, ambalaža. Luksuzna – ima ga preko kilo
    Evo vam slike pa uživajte (nisu baš neke, i izvinjavam se za prašinu koja se na nekim slikama vidi)

    veberz - moji satovi-os-01.jpgveberz - moji satovi-os-02.jpgveberz - moji satovi-os-03.jpgveberz - moji satovi-os-04.jpgveberz - moji satovi-os-05.jpgveberz - moji satovi-os-06.jpgveberz - moji satovi-os-07.jpgveberz - moji satovi-os-08.jpgveberz - moji satovi-os-09.jpgveberz - moji satovi-os-10.jpgveberz - moji satovi-os-11.jpgveberz - moji satovi-os-12.jpgveberz - moji satovi-os-13.jpgveberz - moji satovi-os-14.jpg
    I nije mali! Za mene nije.

    Drugi sat koji ću vam predstaviti je jedan od dva „krivca” što sam se zarazio satitisom. Prvi je Poljot Aviator I kojega sam uspeo brzo nabaviti, a ovaj drugi sam čekao skoro pa pola godine. Radi se o modelu Poljot Traveller Automatic. Po nekim forumima ga zovu još i model „5”. Kupio sam ga koriščenog iz SAD, stigao je nakon 22 dana putešestvija zadnjeg dana godine (ne kupovati više u decembru iz prekookeanskih zemalja – ako ne mora. mada, ovo je bilo moranje). A izašao me skupo.
    „Motor” sata je švajcarski mehanizam ETA 2824-2 o kojem se ne bih nešto raspisao, pošto većina vas zna više o njemu nego ja. Dimenzije sata su 39,0 x 45,0 x 12,7 mm. Kućište je čelično i celo je polirano. Staklo je mineralno i blago konveksno. Cifer je mat crni, datum ring je u originalu bio beo a na ovom primerku je zamenjen sa crnim. Meni je ovako lepši. Indeksi i kazaljke su čelične i polirane sa lumeom koji nije baš najjači. Jedina zamerka koju imam satu je da su krunice nekako nesrazmerno male, prečnika svega 5 mm. To mi prethodno sa slika nije „prošlo”. Ako bude moguće biće promenjene.
    Zaboravio sam pomenuti unutrašnji bezel koji se okreće pomoču leve krunice, i da je serija bila ograničena na 500 komada a ovo je 22.-i. Dakle verovatno sa početka serije, nažalost pojma nemam kada je serija počela, tako da za svaki slučaj uskoro ide na servis.
    Sve u svemu, divan „dress” sat koji će se sa nekim smeđim kaišem uklopiti i uz sportskiju garderobu.
    Evo vam slika drugari (i ponovo nešto prašine):

    veberz - moji satovi-pt-01.jpgveberz - moji satovi-pt-02.jpgveberz - moji satovi-pt-03.jpgveberz - moji satovi-pt-04.jpgveberz - moji satovi-pt-05.jpgveberz - moji satovi-pt-06.jpgveberz - moji satovi-pt-07.jpgveberz - moji satovi-pt-08.jpg

    Evo i grupna slika mojih trenutačnih satova, uz napomenu da su oni gornji „za sva vremena”, a ona dva donja su verovatno samo u prolazu.

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	klkcj.JPG
Viđeno:	291
Veličina:	287,7 KB
ID:	82944



    Za kraj: fala Vi lepo za čitanje!
    marko14, RUS, VLADAN P and 13 others like this.

  9. #39
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: veberz - moji satovi

    Čestitke za oba
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  10. #40
    Stariji član Avatar korisnika ckvrlj
    Član od
    25.12.2012.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    837
    Lajkovi
    3692
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: veberz - moji satovi

    Čestitam na prinovama, neka te u zdravlju služe!
    Zašto su donja dva u prolazu? :what:
    Meni se oni, uz Strelu, najviše svidjaju.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •