Strana 8 od 10 PrvaPrva ... 45678910 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 71 do 80 od ukupno 97
Like Tree132Likes

tema: umbra - moja kolekcija

  1. #71
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: umbra - Moj jedini sat

    Hvala momci. Vrhovac...po struci sam slikar, dizajnom se retko bavim. Ohrabrili ste me, i nadam se da će biti i nekih drugih satova. Zaboravih na početku posta da ubacim i luminiscenciju...evo je sad.

    ...požuri polako...

  2. #72
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Black monster

    Odličan dizajn, stvarno svaka čast. Ne znam koji bi odabrao, morao bih uživo da ih vidim pa da odlučim , a i osvetljenje je momačko.

  3. #73
    Član Avatar korisnika Clarissa
    Član od
    19.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    461
    Lajkovi
    711
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Black monster

    Pojavio se novi brend "umbra" ? Nisam čula za te satove, ali sudeći po dizajnu biće san svakog kolekcionara, naročito ako kvalitet mehanizma prati lepotu sata.
    Šalim se, svaka čast Umbra, ti si se igrao, kao što kažeš, a nama priredio lep doživljaj .
    Samo nastavi .
    "Vazduh trepti, kao da nebo gori. Da, sprema se oluja..."

  4. #74
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Black monster

    Sat je inspirisan tradicionalnom španskom borbom sa bikovima. Hteo sam ga nazvati El Toro i ukucam na google-u da vidim kako se pravilno piše i eto iznenađenja! Model sata sa tim imenom već postoji. Ni manje ni više već Ulysse Nardin kreirao sjajnu sportsku varijantu i nazvao ga El Toro. Kasnije vidim da je predstavljen i na našem sajtu. Šta ću jadan nego da menjam naziv, ali da ostane u stilu borbe sa bikovima. I tako, predstavljam vam model CORRIDA, zamišljen kao klasičan vintage, automatic sa datumom i prikazom rezerve snage. Zlatno kućište, kazaljke i markeri, beli cifer i nekoliko detalja u nežnom tirkizu za koji smatram da daje luksuznu notu u kombinaciji sa žutim zlatom.

    1.

    2.
    tolarbo, edin13, vladas and 9 others like this.
    ...požuri polako...

  5. #75
    Član Avatar korisnika skydiver
    Član od
    20.11.2008.
    Poruke
    272
    Lajkovi
    251
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Black monster

    umbra, dobar onaj dajver gore. Možda možeš da probaš da kontaktiraš yobokies-a, da ti napravi takav cifer i skazaljke, i sprovedeš dizajn u delo.
    ________________________________
    Smišljam novi potpis...

  6. #76
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Black monster

    Umbra,da ti nisi malo pogresio profesiju? Nasao bi posao u casovnicarskoj industriji,bez problema.
    sima hrabri likes this.

  7. #77
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: umbra - Moj jedini sat

    Ali mislim da nije kasno ima tu par ljudi sa kojima bi mogao i da saradjuje...za ovo BRAVOOO

    next year at this time I'll be a millionaire




  8. #78
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: umbra - Moj jedini sat

    Moram priznati da mi vaše pohvale daju podstreka U svom temperamentu svaštara satovi su mi oduvek bili dragi ali dolaskom ovde na sajt, za relativno kratko vreme, ta ljubav se ustrostučila i nekako profilisala. Pre par meseci nisam ni znao da se satovi strogo dele na ronilačke, pilotske, sportske itd. Mnogo toga sam naučio uz vas! "Bojim" se da je ovo pelcer iz koga neće nići samo jednogodišnja biljka. Dok sam crtao hvatao sam sebe često u razmišljanjima tipa: e frajeru jedan, pa što na ovo ne dođe ranije, jer mi neki unutrašnji glas već dugo govori da je vreme za nalaženje fokusa na koji bi se izlila sva energija, i da uz svaštarenje, koje donosi puno radosti u traženju, prođoše godine. Znam, reći ćete da nikad nije kasno, ali...!? No, kako stvari sada stoje, ne bih imao ništa protiv da se još puno ozbiljnije posvetim dizajniranju satova. Sada intezivno učim o mehanizmima, tipovima istih i kako funkcionišu, mogućim komplikacijama koje se mogu ugrađivati, jer sve to je neophodno za davanje odgovarajućih dizajnerskih rešenja...(na primer, koliko veliki mogu biti brojevi na datumaru, a da stanu na kružnice različitih prečnika kućišta). Mnooooogo toga se mora naučiti, ali moja sreća je u tome da sam na učenje spreman uvek. Dok sam crtao svoju kuću, mesecima sam bio opsednut veličinama cigli, blokova, visinama stepenica, svim mogućim standardima enterijera, hodao sam sa 5-metrom u džepu i stalno merio što šta po kućama prijatelja. Zvučaće neskromno, ali arhitekta koji je trebao po tim mojim crtežima odraditi ozbiljan projekat, bio je oduševljen i rekao da, osim dimenzija i statike par nosećih stubova, nije morao ništa drugo menjati. Rezultat je moja kuća kao vrlo ugodno stanište u kojoj se svi izvrsno osećamo i sve je po našoj meri

    Neke od ideja koje se počinju vrzmati po mojoj glavi su satovi posvećeni egipatskim piramidama i Ajfelovoj kuli. Ali bez rešenja na prvu loptu, već da istinski odišu duhom tih grandioznih i večnih ljudskih tvorevina. Ako već postoji nešto slično, (kao što je slučaj sa El Torom), molio bih vas da me uputite.

    Još jednom, hvala vam za komentare i ako neko zna koga bi sve ovo moglo zanimati neka ga uputi na mene. Pozdrav!
    Poslednja ispravka: umbra (11.1.2012. u 10:14)
    sima hrabri likes this.
    ...požuri polako...

  9. #79
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: umbra - Moj jedini sat

    Citat umbra kaže: Pregled poruke
    Na slici dole sam crvenom bojom označio mesto na kome se vidi neko beličasto zamagljenje na unutrašnjem delu stakla. Ono nestane kada se poklopac otvori ali se za par minuta vrati. Ne mogu precizno da kažem ali mislim da sam ovo zamagljenje video par nedelja posle kupovine, tada je bilo znatno manje i samo u ćošku, gore desno. Tada sat još nije bio u vodi. Da napomenem da sa satom plivam i da je do sada dobro dihtovao. Šta bi to moglo da bude? Priznajem da me malo nervira.

    Šta bi sa ovim problemom?
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  10. #80
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: umbra - Moj jedini sat

    Vladane, izvini što ti tek sad odgovaram! Zadnjih nedelja sam jako retko bivao uz Internet, i tek jutros vidim da si postavio pitanje. Casio je sad na ruci moga sina i jako je srećan što ga je dobio. Biće da je problem vezan za dihtovanje, fleka je sad gotovo nevidljiva jer on nema običaj da se kupa sa satom kao što sam to ja radio. Sad se više ni ja ne kupam sa monsterom, jer sam tek ovde na sajtu pročitao da to nije dobro za dihtung. Znam da bi trebalo odneti Casio kod servisera, ali sve nekako odlažem od danas do sutra.
    VLADAN P likes this.
    ...požuri polako...

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •