Strana 6 od 10 PrvaPrva ... 2345678910 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 51 do 60 od ukupno 97
Like Tree132Likes

tema: umbra - moja kolekcija

  1. #51
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Black monster

    U principu ne bi trebalo da škodi mehanizmu, trpe jedino zupčanici na liniji od ključa do bubnja, tj pogonske opruge. To su dovoljno robusni zupčanici, kod satova navijača npr. svakodnevno su opterećeni prilikom navijanja. Ostatak mehanizma je na taj način samo zaustavljen i ništa drugo (ako grešim, nek mi je bog u pomoći).
    Druga stvar je poenta sinhronizacije sa atomskim satom. Ne vidim neki smisao, izuzev testiranja, jer mehanički sat mora dnevno da odstupa.

  2. #52
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    898
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Black monster

    Citat Vukas kaže: Pregled poruke
    U principu ne bi trebalo da škodi mehanizmu, trpe jedino zupčanici na liniji od ključa do bubnja, tj pogonske opruge. To su dovoljno robusni zupčanici, kod satova navijača npr. svakodnevno su opterećeni prilikom navijanja. Ostatak mehanizma je na taj način samo zaustavljen i ništa drugo (ako grešim, nek mi je bog u pomoći).
    Druga stvar je poenta sinhronizacije sa atomskim satom. Ne vidim neki smisao, izuzev testiranja, jer mehanički sat mora dnevno da odstupa.
    Vukas...hvala na odgovoru, malo si me smirio jer sam juče par puta to uradio. Naravno, samo u svrhu početnog testiranja. Znam da automatici dnevno odstupaju. Hoću za prvi put što tačnije da vidim koliko je to odstupanje, kasnije ću samo korigovati minutnu kazaljku. Imam godinama možda neobičnu naviku da mi sat 5 minuta žuri a ponašam se kao da je tačan. Time dobijam dragoceno vreme kojim izbegavam sitna zakašnjenja: posao, autobus, pozorište i sl.
    boing likes this.

  3. #53
    Član
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    208
    Lajkovi
    252
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: umbra - Moj jedini sat

    mozda je neko vec spomenuo ali evo ja cu da dodam.
    CASOVNICAR SIMOVIC DAMIR
    BUL CARA LAZARA 39 21000 NOVI SAD
    021 636 3831
    064 1 171 788
    restauracija satova i cifera istih kao i popravka.
    U jednoj rubrici je prikazano kako je jednom clanu preporodio jedan zenit koji je bio u dosta losijem stanju.
    Kolekcija je odlicna i voleo bih da taj IWC stvarno ponovo zasija starim sjajem.

  4. #54
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    898
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: umbra - Moj jedini sat

    Laneni...hvala, znam za majstora ali nisam imao njegove telefone.

    Kolika je rezerva snage kod monsterovog mehanizma 7s26? I kada se može znati da je on potpuno navijen? Moj posao podrazumeva puno sedenja, što za štafelajem, što za računarom, tako da se jako malo krećem, leva ruka na kojoj nosim sat miruje veći deo dana. Možda je pitanje smešno, nikada nisam imao automatika, i zaista me zanima da li je i to malo kretanja dovoljno da se sat navije ili treba, s vremena na vreme, učiniti neke jače i dugotrajnije pokrete? Možda me monster prisili na malo dnevne gimnastike!
    Poslednja ispravka: umbra (15.12.2011. u 12:49)

  5. #55
    Član Avatar korisnika Clarissa
    Član od
    19.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    461
    Lajkovi
    711
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: umbra - Moj jedini sat

    Citat umbra kaže: Pregled poruke
    Možda je pitanje smešno, nikada nisam imao automatika, i zaista me zanima da li je i to malo kretanja dovoljno da se sat navije ili treba, s vremena na vreme, učiniti neke jače i dugotrajnije pokrete? Možda me monster prisili na malo dnevne gimnastike!
    Negde sam pročitala, moguće i ovde, da ljudi koji rade na računaru i pretežno koriste miša ( naravno pretpostavka je da su desnoruki), treba da prebace sat na desnu ruku, baš zbog ovoga što pišeš.
    "Vazduh trepti, kao da nebo gori. Da, sprema se oluja..."

  6. #56
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: umbra - Moj jedini sat

    Citat umbra kaže: Pregled poruke
    Laneni...hvala, znam za majstora ali nisam imao njegove telefone.

    Kolika je rezerva snage kod monsterovog mehanizma 7s26? !
    Rezerva je oko 42 sata.
    Dovoljno je da ga nosiš 8-9 sati dnevno i da sutra ujutro sat i dalje radi.Bez obzira na tvoju (ne)aktivnost tokom dana, verujem da neće biti problema u navijanju mehanizma.
    Navija se on i pri najmanjim pokretima.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  7. #57
    Stariji član Avatar korisnika nele
    Član od
    23.2.2011.
    Lokacija
    Lazarevac
    Poruke
    534
    Lajkovi
    2222
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Black monster

    pridružujem se čestitkama za monstera

    ps . nemoj mnogo da gledaš u njega po mraku kao jai ,može čovek da se spotakne

  8. #58
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    898
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Black monster

    Evo i obećanih fotografija. Biće ih još. Jedna je obična koja ponovo pokazuje snagu monsterovog osvetljenja, a druga je neobična montaža koja mi se učinila simpatičnom. Ako moderatori misle da joj nije mesto ovde, neka je prebace u podforum za fotografije. Ja bih voleo da ostane jer mi se čini da će sa još nekima koje spremam, biti malo osveženje što se tiče prikaza satova.

    1.

    2.

  9. #59
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    898
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Black monster

    Nakon dvodnevnog testiranja monster kasni 7 sec za 24 sata. Čitajući dosta toga napisanog na tu temu, jako sam zadovoljan rezultatom. Nadam se da u budućnosti neće biti velikih odstupanja. Što ga duže nosim i gledam na ruci, shvatam zašto su osećanja prema njemu ekstremno podeljena. U moru dobrih, pa i daleko skupljih modela koji često liče jedan na drugog, monster je nekako potpuno svoj i poseban i upravo stoga nikog ne ostavlja ravnodušnim! Hvala svima koji su svojim komentarima doprineli da se odlučim za njega.

    Mereno prema: Current local time in Serbia – Belgrade
    Gde kod nas može da se nabavi originalna SEIKO gumena narukvica?
    vladas and skydrummer like this.

  10. #60
    Član Avatar korisnika Milanche78
    Član od
    30.7.2009.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    439
    Lajkovi
    199
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Black monster

    Citat umbra kaže: Pregled poruke
    Nakon dvodnevnog testiranja monster kasni 7 sec za 24 sata.
    Hm, a prethodni vlasnik je tvrdio da zuri 15min na sat!

    Inace i moj Atlas kasni otprilike toliko kad je na ruci, kad ga nocu stavis u kutiju, licem na gore, trebalo bi da malo ubrza i onda nema potrebe za cestim stelovanjem.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •