Strana 3 od 36 PrvaPrva 123456713 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 358
Like Tree1280Likes

tema: joppa - moja kolekcija

  1. #21
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: joppa - moja kolekcija

    Liči na kutiju za alat Inače odličan izbor satova, nema šta
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  2. #22
    zma
    zma je offline
    Stariji član Avatar korisnika zma
    Član od
    21.8.2012.
    Lokacija
    Ukrajna i Srbija
    Poruke
    1.924
    Lajkovi
    18076
    Reputacioni uticaj
    114

    Određen forumom Re: joppa - moja kolekcija

    Postovanje!
    Dobro dosao na SS forum! Pratim tvoju kolekciju na WUS-u i sa velikim zadovoljstvom pritiskam Like " dugme " svaki put kada vidim tvoje satove! Na WUS-u sam prijavljen pod pravim imenom, Zeljko!

  3. #23
    Član
    Član od
    27.4.2011.
    Poruke
    151
    Lajkovi
    225
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: joppa - moja kolekcija

    Meni je od svega najinteresantnija bila najava da ćeš da predstaviš svoju skromnu kolekciju! Baš je ,,skromna"... ma fenomenalna!

  4. #24
    Stariji član Avatar korisnika joppa
    Član od
    30.9.2013.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    1.556
    Lajkovi
    15583
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom Re: joppa - moja kolekcija

    Citat zma kaže: Pregled poruke
    Postovanje!
    Dobro dosao na SS forum! Pratim tvoju kolekciju na WUS-u i sa velikim zadovoljstvom pritiskam Like " dugme " svaki put kada vidim tvoje satove! Na WUS-u sam prijavljen pod pravim imenom, Zeljko!
    Hvala, pratim i ja tvoju i nekolicine drugih koji su mi poznati sa PSa i WUSa i osjećaj je obostran, imaš vrhunsku kolekciju!

  5. #25
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: joppa - moja kolekcija

    Uhhh kakva lepa kolekcija....
    Dobro nam dosao...

    next year at this time I'll be a millionaire




  6. #26
    Stariji član Avatar korisnika joppa
    Član od
    30.9.2013.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    1.556
    Lajkovi
    15583
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom Re: joppa - moja kolekcija

    Citat milan zmaj kaže: Pregled poruke
    Uhhh kakva lepa kolekcija....
    Dobro nam dosao...
    Hvala, tvoja kolekcija, barem dio koji mi je poznat, je brutalna!


    Evo da stavim nekako i svoj put kroz satove u zadnjih godinu i nekih 4-5 mjeseci..

    Ovo su bili moji satovi prije groznice i prije no što sam otkrio wus gdje sam se zarazio dokraja, dva diesela i guess:


    citajuci teme malo pomalo pozelio sam neki finiji sat pa sam uzeo ovaj Edifice Casio:


    Tada sam surfajuci naletio na ovaj snn079p2 Seiko i zaljubio se. Ovo je sat s kojim je pocelo ludilo..


    Shvatio da bi bilo dobro imati i jedan diver pa sam se odlučio za ovaj MDV106 - odličan bang for buck. Meni jako drag sat. Na kraju sam ga poklonio nekom liku u Kanadu za svoj 1000ćeti post na WUSu.


    Pa me malo ulovili vojni/filed satovi i na ebayu sam poprilično jeftino ulovio ovaj Wenger Terragraph. Isto super sat s obzirom na cijenu. Na kraju ga dao mom starome i njega nosi najčešće od svih satova.


    Onda krenuh gledati flieger satove. Parnis se činio kao dobar i jeftin izbor i nisam pogriješio. Sat je bio jedan od točnijih koje sam imao. Lugove sam mu pobrusio jer mi polirani nisu pasali.


    Pa otkrih malo ruse i Vostok (na koje sam i dan danas slab). Uzeo Komandirskie, nosao ga neko vrijeme i tada me uhvati malo 'groznica bronce' ali nisam tada imao ni financija ni odvažnosti za skuplji sat pa odlučih složiti neki mod. Stavio bezel od Amphibije, pobrusio krom dolje sa sata i eto ga:


    Zatim je bilo vrijeme za neki dress sat pa naletih na prc200 povoljno na ebayu. Ovaj je uzela žena i ona ga nosa sada.


    Pa jedna Amphibija da radi društvo Komandirskieu. Imao sam par bezela za nju, na ovom sam ga najčešće nosio.


    Pa zatim jedan 7002-7001 vintage Seiko. Imao je orginalni cifer sa predivnim raspadnutim lume-om.


    Orange Monster, sat kojeg se i danas sjetim. Vjerovatno ću opet neku varijantu uzet kad tad..


    Pa me ulovila neki 'marine stil' groznica.. Ovaj Seagull je bio pun pogodak. Odličan sat i predivan uživo. Završio kod mog starog i on ga nosi danas.

    Iako nikada nisam bio ljubitelj kronografa odlučio sam probati opet sa SeaGull 1963 obrnuta panda, ona veća verzija 42mm mislim? Prodao sam ga za nekih tjedan-dva dana i shvatio da kronografi definitivno nisu za mene. Nepomična i beskorisna krono kazaljka me izluđivala.
    Diveri su zakon!



    Jedno vrijeme me AT2500 izluđivala pa sam kao quick fix uzeo ovaj Fineat (na kraju poklonjen kolegi sa PSa):



    Pa vintage SeaGull ST5 kojeg sam osvojio na nagradnoj igri na WUSu.


    Pa stari Poljot Alarm dok su me jedno vrijeme vintage satovi držali:


    Još uvijek u vinage fazi, ova mala Doxa Synchron mi je bila baš draga:


    Impulsna kupovina Casio mtp1339 - fora sat. Isto kod starog završio.


    Prvi PVD i microbrand sat - Obris Morgan Branco. Dobra ura, otišla dijelom zamjene za moj SMP.



    Pa me jedno vrijeme držala digitalna groznica, nabavio ovaj G-Shock. Super satovi ali nisu za mene.


    Toliko sam želio Tunu odkada sam ju vidio. Nisam imao love a naletio sam na ovaj Albacore i na jedno vrijeme je utažio moju želju za tunom.



    Nakon što sam prodao Monstera ostala je želja za oranž dial-om pa sam jedno vrijeme imao ovu Doxu za balkansko tržite - Aquaman. Fora sat, čudan oblik ali fina izrada.


    Vintage Tag 2000, tranzicijski model (postoji isti sat pod oba logotipa). Nedavno prodan, premalen mi je bio sa svojih 38mm.


    Sumo - predivan sat vrhunske izrade ali malo mi je pregeneričan bio i ubrzo je dosadio.


    Amphibia 090 - nije mi se sviđalo kako sjedi na ruci. Brzo isto prodao.



    I to je to plus ovi koji su još uz mene. Možda sam neke preskočio ali to je neka većina koja je prošla kroz moje ruke.
    U svakom slučaju danas bolje znam što želim i što me više a što manje smeta. Puno mojih kupovina je impuslno. Vidim sat - zaljubim se i odmah ga želim (ako si ga mogu priuštiti u danom trenutku). Danas se pokušavam više kontrolirati.
    Poslednja ispravka: joppa (1.10.2013. u 9:29)

  7. #27
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: joppa - moja kolekcija

    Bravo za odličnu foto priču, sa uživanjem sam je pregledao!

  8. #28
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    6.987
    Lajkovi
    58277
    Reputacioni uticaj
    217

    Određen forumom Re: joppa - moja kolekcija

    joppa bravo i za bivse i za sadasnje,svaka cast

  9. #29
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: joppa - moja kolekcija

    Zanimljiv put si imao.
    Albacore mi se bas svidja.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  10. #30
    Stariji član Avatar korisnika joppa
    Član od
    30.9.2013.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    1.556
    Lajkovi
    15583
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom Re: joppa - moja kolekcija

    Albacore je super sat. Malo gruba obrada ali stvarno dobar.
    Na početku me sve živo zanimalo, danas samo diveri. Tko zna što idućih godinu dana nosi..
    RUS and zma like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •