Strana 1 od 36 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 358
Like Tree1280Likes

tema: joppa - moja kolekcija

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika joppa
    Član od
    30.9.2013.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    1.556
    Lajkovi
    15583
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom joppa - moja kolekcija

    Evo da predstavim članovima svoju skromnu kolekciju a igrom slučaja sam danas naletio na svoju sotc temu na wusu pa ću kada ulovim vremena probati staviti i svoj neki put kroz satove u zadnjih godinu i par mjeseci koliko sam zaluđen satovima..

    Dakle trenutno stanje kutije:

    (ovo je najsvježija slika kutije koju imam, ovaj vintage Tag je prodan i nije samnom više nažalost)


    - Steinhart Apollon - moj prvi (sigurno ne i posljedni) izlet u brončane vode. Jedan od najdražih satova, volim ga jer je unikatan i ne liči na ništa što je meni poznato.



    - SBBN015 Tuna - Dugo sam ju želio, jedno vrijeme je Albacore ugasio tu želju dok nisam više mogao izdržati. No bullshit tool ura. Na ovu je stavljeno zakrivljeno safirno staklo sa predivnim plavim AR premazom.


    - Longines Hydroconquest - ovog sam uzeo kao zamjenu za prodani Seiko Sumo koji mi je bio pomalo dosadan sat. Ok je, ne znam da li će se zadržati dulje. Zasada sam zadovoljan iako mu je lume sranje. Koristim ga u svim situacijama iako u kolekciji ima namjenu dress ure.



    - Seiko 6309 - modan sa aftermarket 6105 ciferom i kazaljkama, crnim date wheelom, kromiranim chapter ringom te koliko mi je poznato, a nisam ga otvarao, sa nos mehanizmom (info od prijašnjeg vlasnika). Odličan sat za malo novaca, oduševi me uvijek iznova.


    - Omega SMP 2264.50 - Auto verzija je dugo bila moj gral ali u trenutku kupovine nisam imao više love i nekako sam mislio da je pitanje kada bi opet iskočila u prodaji pa sam uzeo kvarcnu i nisam nikada požalio. Moj sat za sve živo, od plaže do odjela. Svakim danom ju sve više i više volim.


    - SNK809 - modan sa Jake B.-ovim ciferom i Haroldovim kazaljkama. Case je ispoliran i složen destro/left hook setup. Ovo je prvi mod kojeg sam samostalno složio (i pritom izgrebao i cifer i kazaljke ). Rijetko ga nosim, premalen je. Vjerovatno će završtiti kao poklon, vidjet ćemo.


    I to je to. Imam još jednu Amphibiju 420 case naručenu sa custom bezelom.. ovo mi je prvi 420 case pa ćemo vidjeti da li će mi se dopast. Neki planovi za budućnost su PVD diver, možda sa tritium cjevčicama i još jedan bronze diver. Prije toga svega sigurno jedan diver za ženu.

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: joppa - moja kolekcija

    Joppa odlicna kolekcija i lijepe slike, dobrodosao na forum. Svidja mi se ovaj Steinhart, ovako na zivim slikama djeluje mnogo ljepse, a tek Longines, taj sat me odusevljava

  3. #3
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: joppa - moja kolekcija

    Odlicna kolekcija cestitam !

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: joppa - moja kolekcija

    Dobrodošlica i od mene.
    Lepa kolekcija.
    Vidi se da umeš da izabereš.
    Ako budeš imao vremena mogao bi da detaljnije predstaviš Steinhart. Vrlo zanimljiv sat.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika ckvrlj
    Član od
    25.12.2012.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    837
    Lajkovi
    3692
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: joppa - moja kolekcija

    Sjajna kolekcija, svaka čast.

  6. #6
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: joppa - moja kolekcija

    prodruzujem se pohvalama, joppa, reci mi kako ti se cini bronza u eksploataciji, bas me zanima, da li se lako grebe, ostecuje, da li ostaju fleke na bronzanom kucistu od praskova, trenja, da li se patina ravnomerno hvata i da li uopste pametno uzeti sat sa kucistem od bronze itd.

  7. #7
    Stariji član
    Član od
    13.9.2011.
    Lokacija
    Zrenjanin
    Poruke
    986
    Lajkovi
    4298
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom Re: joppa - moja kolekcija

    Svaka cast za kolekciju.Svako bi je pozeleo.

  8. #8
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: joppa - moja kolekcija

    Odlicna kolekcija. Vidi se da je sa velikom paznjom birana.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika joppa
    Član od
    30.9.2013.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    1.556
    Lajkovi
    15583
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom Re: joppa - moja kolekcija

    Citat milan milanovic kaže: Pregled poruke
    prodruzujem se pohvalama, joppa, reci mi kako ti se cini bronza u eksploataciji, bas me zanima, da li se lako grebe, ostecuje, da li ostaju fleke na bronzanom kucistu od praskova, trenja, da li se patina ravnomerno hvata i da li uopste pametno uzeti sat sa kucistem od bronze itd.
    Hvala svima na komentarima!

    Pa u biti bronca je nesto meksa od celika i relativno lako ostaju ogrebotine ako udaras satovima od stvari iako nije da je premekan.. fora je u tome sto kada se ulovi patina, opet ce ogrebotina dobro izgledati i uklopit ce se u izlgled sata. Sto se patine tice probao sam vise toga...

    Samim nosenjem je luneta vrlo malo ili gotovo nista patinirala. Zatim dva tjedna u moru - samo je otupio sjaj bronce. Pa tretman kuhanim jajima - neravnomjerna i crna patina. Kvasina i sol - lagana patina sa laganim odsjajem boja koje preljevaju. I na kraju liver of sulfur (ne znam koja je nasa rijec za to - tekuci sumpor?) + malo kvasine i patina je ovakva kao sa slike gore - toplo smedja sa ovakvim odsjajem pod odredjenim kutom svjetla:


    Ovo je samo kvasina i sol:


    Ovo su kuhana jaja:


    Kopcu imam jednu broncanu ali mi je pre-v stil presirok za ruku pa sam spalio jednu od oem kopci (koristio sam samo zippo upaljac):


    Nisam imao full bronze sat ali planiram uzet. Radio sam prije jedan mod na Komandirskieu gdje sam ogulio krom sa sata i patinirao ga. Poledjinu sam ostavio kromiranu cijelu doduse. Meni je sve to jako fora jer se stalno mijenja izgled i na neki nacin sat stari sa vlasnikom.
    Kada dosadi moze se patina skrpz oprati limunovim sokom pa se moze igrati opet ispocetka.
    Vjerovatno nije za svakoga ali meni je trenutno zanimljivo..
    eee, RUS, vladas and 11 others like this.

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: joppa - moja kolekcija

    Steinhart je bas, bas unikatan i izgleda mi kao nesto steampunk... Sto je naravno odlicno

    Svi satovi su lepi, pohvale
    Djordje Sugaris likes this.

Strana 1 od 36 1234511 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •