Strana 11 od 60 PrvaPrva ... 78910111213141521 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 101 do 110 od ukupno 592
Like Tree3307Likes

tema: Iggy Tee Space Age Kolekcija

  1. #101
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    iggy, ne cudi me uopste sto te je ovaj model nacinio zavisnikom... kako si ga se dokopao? jesi li ga sam sredjivao?



    Citat iggy tee kaže:
    Kada ga nosim osecam da sam na neki nacin u tom vremenu...
    da, potpisujem, i kapiram da smo svi mi vintage pacijenti u stvari nepopravljivi emotivci koji se u svom vremenu i ne osecaju bas najbolje, tragamo za svojim gralom-vremeplovom ne bi li se na trenutak vratili u neko srecnije doba.
    Poslednja ispravka: sima hrabri (22.5.2012. u 7:04)
    bajker71, bajker01 and iggy tee like this.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  2. #102
    Član Avatar korisnika iggy tee
    Član od
    31.1.2012.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    338
    Lajkovi
    2813
    Reputacioni uticaj
    92

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    ...maja daleke 1997 mi je bukvalno sam dosao...

    ....u tadasnjoj firmi gde sam radio moje kolege su uglavnom znale za moju pasiju, tada pogotovo za LED satovima.

    Jedan kolega mi je rekao da ima jedan takav sat negde u nekoj fioci, sat je njegov pokojni otac koji je ziveo u americi doneo odande, posle njegove smrti sat je stavljen u fioku i tu zaboravljen... dok moja prica nije dosla do kolege kome sam i danas beskrajno zahvalan na njemu.
    Kolega je pre nego sto ce mi ga doneti , sat nisio kod casovnicara da mu zameni baterije da bi mi dao sat koji radi, medjutim baterije za Pulsar se vise neproizvode tako da od toga nista nije bilo pa je on resio da mi sat pokloni takav kakav je znajuci moju pasiju...

    Naranno svaki problem ima resenje, postoje adapteri za baterije koji se stave u sat i on moze da koristi klasicne baterije ag12.

    Prilog 25677

    Nikada necu zaboraviti dan kada mi ga je poklonio.Bio je maj 1997 , secam se imao je neki karirani sako i i kada je izvadio iz dzepa sat ja nisam mogao da verujem sta drzim u rukama, bio sam spreman da mu platim koliko god trazi , ali on nije hteo ni da cuje za novac, secam se da je rekao da njega taj sat nezanima a da bi njegov pokojni otac voleo da dodje u prave ruke...

    Naravno nisam mogao da se ne oduzim , otisao sam i kupio Balantines 12years old.

    Kada sam stavio baterije sat nije radio jer mu je crkao kristal kvarca , stavio sam drugi kristal i sat je proradio , i dan danas radi savrseno.

    Sto se poliranja tice namerno nisam isao na Mint stanje jer to nebi bilo to, ispolirao sam ga taman toliko da idalje vintage energiju nosi sa sobom...

  3. #103
    Mlađi član
    Član od
    21.5.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    49
    Lajkovi
    191
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Iggy, SVAKA CAST! nemam reci, juce sam se registrovao na forum, i pogodio ovu temu... i ostao bez reci...
    iggy tee likes this.

  4. #104
    Stariji član
    Član od
    2.10.2011.
    Poruke
    659
    Lajkovi
    2390
    Reputacioni uticaj
    69

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Sat je mnoooogo moćan , svaka čast na slikama i lepoj priči!
    iggy tee likes this.

  5. #105
    Član Avatar korisnika iggy tee
    Član od
    31.1.2012.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    338
    Lajkovi
    2813
    Reputacioni uticaj
    92

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Kad smo vec kod LED satova sledeci cu da predstavim prvi sat na svetu sa digitronom , PULSAR CALCULATOR ....

  6. #106
    Član Avatar korisnika iggy tee
    Član od
    31.1.2012.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    338
    Lajkovi
    2813
    Reputacioni uticaj
    92

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Kratko vreme proizvodnje ovoga sata , ucinio je da njegova slava bude jos veca!
    Pri kraju 1975 godine Pulsar je predstavio prvi LED sat sa digitronom, sat je bio od cistog 18karatnog zlata i kostao je tadasnjih 3950dolara.
    Na prolece 1976 Pulsar je na trziste izbacio i stainless steel verziju koja je kostala tadasnjih 550dolara.

    Pored digitrona koji ima osnovne racunske operacije + memoriju, pulsar je za to vreme imao i intiligentni kalendar koji prepoznaje mesece u godini sa 30 i 31 dan i predstupne godine .

    Ovaj sat koristi cak cetiri baterije , sto cini da sat bude bas debeo i glomazan.
    Sat ima odstupanja za godinu dana oko 60sekundi.

    Prodaja LED Calculator satova nije dugo trajala jer su se na trzistu pojavili mnogo jeftiniji LCD satovi sa istim funkcijama, to je jedan od razloga sto danas na trzistu nema bas mnogo LED calculator satova...
    ....sto ovu ikonu jednog drugog vremena cini jos pozeljnijom!

    Nisam mogao a da sa njim ne uslikam i CALCUPEN i jos dve olovke sa LED satovima koji su takodje danas ekstremno retki ....

    Pulsar Calculator se pojavljuje i u filmu RONIN - poslednji screen shot.

    Iggy Tee Space Age Kolekcija-dscn1570.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn1572.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn1573.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn1575.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn1576.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn1580.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn1581.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn1582.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn1584.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn1585.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn1591.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn1594.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn1597.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn1600.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn1602.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn1604.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn1605.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn1606.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn1607.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn1610.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn1616.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn1617.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn1620.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn1622.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn1624.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn1627.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn1630.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-ronin.jpg
    milan zmaj, RUS, vladas and 14 others like this.

  7. #107
    Stariji član
    Član od
    2.10.2011.
    Poruke
    659
    Lajkovi
    2390
    Reputacioni uticaj
    69

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Vaauuuu, Iggy ovaj sat je pravi dragulj sećam se ovih hemijskih olovaka sa led digitronom koje su svojevremeno koštale pravo malo bogatstvo i nije ih bilo kod nas u prodaji. Fotke su super
    iggy tee likes this.

  8. #108
    Član Avatar korisnika iggy tee
    Član od
    31.1.2012.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    338
    Lajkovi
    2813
    Reputacioni uticaj
    92

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Evo najave za sat koji cu sledeci predstaviti

    Levi's commercial 1995 (Spaceman) - YouTube

    Koji je sat u pitanju?
    pokusajte da predpostavite...
    Vladimir13 likes this.

  9. #109
    Mlađi član
    Član od
    21.5.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    49
    Lajkovi
    191
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Citat dishaka kaže: Pregled poruke
    Iggy, SVAKA CAST! nemam reci,
    sta li je sledece neki satelit?
    p.s. Ronin mi je jedan od omiljenih... zbog Citreona XM !
    iggy tee likes this.

  10. #110
    Član Avatar korisnika iggy tee
    Član od
    31.1.2012.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    338
    Lajkovi
    2813
    Reputacioni uticaj
    92

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    He He XM, jedan DS mi je u dvoristu,

    a i SM ce jednog dana isto , Citroen SM jedan od najlepsih automobila ikad!!!!

    Mean Machine Citroen SM - YouTube

    Obratite paznju na krajnje scene kad Burt izlazi iz SM-a , Sta ima na ruci, naravno HAMILTON PULSAR!!!

Slične teme

  1. Kolekcija by Lastor ;)
    By Lastor in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 154
    Poslednja poruka: 20.9.2014., 7:05
  2. Aleksa - kolekcija
    By AleksaM in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 15.2.2012., 14:15
  3. Refresh - ova kolekcija
    By Refresh in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 25.10.2011., 9:09
  4. supercaliber - kolekcija
    By supercaliber in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 18.10.2011., 8:41

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •