Strana 25 od 60 PrvaPrva ... 1521222324252627282935 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 241 do 250 od ukupno 592
Like Tree3307Likes

tema: Iggy Tee Space Age Kolekcija

  1. #241
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Hmmm, bestraga, najednostavnijih stvari se najteze setim
    vladas, Neša, backarelli and 1 others like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  2. #242
    Stariji član
    Član od
    2.10.2011.
    Poruke
    659
    Lajkovi
    2390
    Reputacioni uticaj
    69

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Imao sam u više navrata tu čast da gledam Igorovu kolekciju i razmenjujem iskustva sa njim o restauraciji vintage satova. Naravno na izlazu sam morao da prođem metal-detektor. Nije ni primetio da mu nedostaje jedan G-shock koji je od plastike.
    Poslednja ispravka: bajker71 (13.8.2012. u 20:04)
    vladas, anbeast, VLADAN P and 3 others like this.

  3. #243
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Bre, da je stooki div Argos ne bi mogao da nadgleda toliku kolekciju
    bajker71 and iggy tee like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  4. #244
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Ja ne tako retko volim pogledati ovu temu od prve strane. Nekako me podseća na neki skupocen katalog , jer se ovakvi komadi zajsta retko vidjaju uopšte na netu ili bilo gde. Imam svoje favorite kada su galerije članova u pitanju, te kada nema nekih novih dešavanja, vrlo rado odem na razgledanje. Jedan od mojih favorita je upravo i ova tema, već gledam da je što manje "gušim" postovima , te slabo komentarišem, samo uživam.

    Trebalo bi izuzeti jedan mali ne sporazum koji se ne davno desio (igra reči, ne shvaćeno kako treba) jer, moje mišljenje je da je ovo zajsta jedna od respektabilnijih galerija na forumu. U prevodu, sjajno za pogledati od prve strane.
    Upravo zbog toga i stalno bacam akcenat na "galerije članova" , jer to mesto bi trebalo biti zajsta nešto lepo, opuštajuće, zanimljivo i nadasve vredno na forumu. Tu su ustvari naša blaga, riznice i ostalo. Inače, meni jedan od ubedljivo najJačih podforuma na sveukupnom portalu.
    bajker71, iggy tee and Vladimir13 like this.

  5. #245
    Član Avatar korisnika iggy tee
    Član od
    31.1.2012.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    338
    Lajkovi
    2813
    Reputacioni uticaj
    92

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    hvala , Hvala svima na lepim recima , i sto jes jes, stvarno je mnogo godina kopanja po raznoraznim svetskim i domacim , sto elektronskim , sto onim pravim buvljacima ucinilo da pronadjem ono sta trazim... ali jos uvek nisam sve - ima jos dosta da se trazi...
    ...ljudi ja nemogu da opisem kakav je to osecaj kada neki sat trazite godinama a onda se pojavi ispred vas
    onako skroz unisten ili mozda u mint stanju , nema veze , to mu dodje kao da kopas i trazis zakopano blago, a onda posle XY dana potrage zasija pred tobom , E TO JE NEMERLJIV OSECAJ ...
    ...zato ponavljam , i nemojte da me shvatite pogresno , nije isto kada odes i kupis sat u radnji, i OVO , jer za ovo nije potreban samo novac vec DEBEO trud da se sat pronadje a i sredi... za mene to predstavlja jos vece zadovoljstvo.
    ...pogotovo kada sat ponovo zasija u punom sjaju ...

  6. #246
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Osecam da se kolekcija zahuhtava )
    Prelep je,a i mogu da zamislim u ono vreme kakav je smekerica bio
    iggy tee likes this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  7. #247
    Član Avatar korisnika iggy tee
    Član od
    31.1.2012.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    338
    Lajkovi
    2813
    Reputacioni uticaj
    92

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Ovaj orient sam bas davno nabavio , tacnije to je bio jedan od prvih mehanickih koji sam uzeo, mislim da je 1994ili 1995-ta u pitanju... zanimljivo je da je staklo CUT Glass ali sa unutrasnje strane , tako da je spolja glatko a ipak presijava pod uglovima kao da je izbruseno spolja.
    ...sat sam bas dosta nosio i otuda sitne ogrebotine, mislim da zasluzuje da ga ponovo ispoliram sto i nije toliki problem jer su micro ogrebotine u pitanju...

    na poslednjim slikama je sa bracom ... jedan od njih je bas redak i imacete uskoro priliku da ga upoznate.

    Iggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5751_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5755_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5756_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5758_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5761_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5764_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5765_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5768_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5769_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5770_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5771_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5776_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5777_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5785_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5792_exposure_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-picture-001_exposure_resize.jpg
    Poslednja ispravka: iggy tee (14.8.2012. u 12:46)

  8. #248
    Član Avatar korisnika iggy tee
    Član od
    31.1.2012.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    338
    Lajkovi
    2813
    Reputacioni uticaj
    92

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Ovo sto cu vam sada predstaviti stvarno je redak sat pogotovo u MINT stanju kakav sam uspeo da nabavim, menjao sam ga sa jednim kolekcionarom iz UK i za njega sam dao cak tri Seika LCD i jedan Casiotron Worldtimer...

    **ORIENT TOUCH COMMAND/ TOUCHTRON/H680110 DIGITAL LED MADE IN JAPAN 1976 ** BY ORIENT WATCH CO LTD**
    WORLDS FIRST TOUCH CONTROLLED TIME PIECE**

    Sat se pali na dodir tako sto blago dodirnete sat na bilo kom mestu sa gornje strane i vreme ce se ocitati, dvaput kratko ga dodirnete i datum se prikazuje, ako pritisnete gornje dugme sekunde ce se prikazati, i naravno posle par sekundi se sam iskljucuje.Donje dugme je za stelovanje.
    Sat je izuzetno ekonomican, poznato je da led satovi jedu baterije , medjutim, ovaj model moze da radi sasvim solidno i po godinu dana sa jednim parom baterija, iako ima dosta veliki displej .Pa evo ove baterije sto su u njemu su stare skoro godinu dana a displej jos uvek ok sija.
    Kad stavim nove sija ko blesav , cak ako je totalni mrak moze da osvetli prostoriju
    ... nema kad Japanac napravi to mora da valja...
    Sat je all stainless steel a staklo je kristalno sa orient logom ugraviranim na njemu, naravno kais je originalan u punoj duzini.
    Izuzetno je kvalitetne izrade i modul koji je u njejmu nije ugradjivan ni u jedan drugi model izuzev orient LED satova.

    Tezak i robusan , pravi debeljko iz 70-tih , ako imate srece da naletite na jedan kupujte bez razmisljanja!

    evo sa jutjuba par snimaka:
    ORIENT LED WORLDS FIRST TOUCH CONTROLLED TIME PIECE 1976 - YouTube
    Orient Touchtron Led de 1976 - YouTube
    ORIENT LED WORLD'S FIRST TOUCH CONTROLLED TIME PIECE 1976 - YouTube
    ORIENT LED WORLD'S FIRST TOUCH CONTROLLED TIME PIECE 1976 - YouTube
    Iggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5932_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5933_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5939_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5942_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5943_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5944_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5945_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5946_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5947_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5948_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5949_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5950_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5951_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5952_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5959_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5960_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5961_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5962_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5967_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5969_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5970_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5971_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5972_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5973_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5976_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5978_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5980_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5986_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn5988_resize.jpg
    Priložene slike Priložene slike
    edin13, RUS, vladas and 13 others like this.

  9. #249
    Stariji član
    Član od
    2.10.2011.
    Poruke
    659
    Lajkovi
    2390
    Reputacioni uticaj
    69

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Ovo je ubedljivo NAJLEPŠI LED sat koji sam imao prilike da vidim. Zanimljivo je da se brojevi neće pojaviti ako neko pored vas dodirne sat, sluša samo onoga kome je na ruci.
    iggy tee likes this.

  10. #250
    Mlađi član Avatar korisnika SEIKO
    Član od
    11.2.2012.
    Lokacija
    Niksic, Crna Gora
    Poruke
    74
    Lajkovi
    167
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Pozdrav.
    Noćas sam prvi put vidio vašu kolekciju i mogu reći da sam bogami, ovu stranicu gledao preko 2 sata, i da zamalo nisam dobio infarkt...
    Svaki put kad vidim neki Seiko pritisak mi skoči...uh ne mogu vam opisati taj osjećaj kad gledate omiljeni brend a vi nemate takav model u kolekciji.....Jeste ne skupljam satove tako dugo kao vi već mnogo manje , možda godinu dana-godinu ipo, i imam tek 15 Seiko satova...šmrc...
    Kakva kolekcija, to je ludilo, nema ništa ljepše nego kad sam sebi središ sat,...uh te divote, pomučiš se da nađes sat, pa ga sredis pa ga onda sa ponosom nosis i sa više ljubavi nego kao kad olako kupiš nov ili kad ti ga sajđija završi...
    Ne znam šta da kažem sem što nisam od kolekcije zamalo završio u hitnoj...
    Svaka čast i vidi se vaša ljubav prema hobiju to jest prema satovima..

Slične teme

  1. Kolekcija by Lastor ;)
    By Lastor in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 154
    Poslednja poruka: 20.9.2014., 7:05
  2. Aleksa - kolekcija
    By AleksaM in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 15.2.2012., 14:15
  3. Refresh - ova kolekcija
    By Refresh in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 25.10.2011., 9:09
  4. supercaliber - kolekcija
    By supercaliber in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 18.10.2011., 8:41

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •