Strana 4 od 23 PrvaPrva 1234567814 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 224
Like Tree904Likes

tema: backarelli - nešto malo sačuvano

  1. #31
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: backarelli - nešto malo sačuvano

    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    Ima fazon za volgu, ali obavezno se konsultuj sa mehaničarima - staviš motor iz mercedesa 123D i završio si posao
    -pa JA sam, Nešo, mehaničar ! To mi je posao, koji svaki dan radim i od koga jedem `leba...
    Nebi sa njom išao na posao i vozikao se. Sredio bi je i vozio samo leti (mangupirao) Nebi ni plin ni drugi motor, već samo oridjinale, kako reče moj drugar i komšija VladanP ...

    No, da ne odemo u off previše, evo samo jedne sličke...

    backarelli - nešto malo sačuvano-stock-photo-moscow-oct-gaz-volga-soviet-old-car-moscow-exhibition-technical-antiques-6.jpg
    Neša likes this.

  2. #32
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: backarelli - nešto malo sačuvano

    Reših malo da osvežim temu, a i bilo je malih promena...
    Najme, mali reklamni LTM je otišao na poklon. Drugar ima mali zglob, ne toliko "rutavu" ruku, voli kvarcne švajcarce, te mu je legao kao kec na 10.
    Mini kolekcija je malo dopunjena, a evo i sa čim...
    Nadjoh polovan, poprilično "iznošen" Wenger Commando 70725 . Sat bi trebalo da izgleda ovako...

    backarelli - nešto malo sačuvano-74340-1.jpg ...medjutim, moj mučenik izgleda ovako backarelli - nešto malo sačuvano-imag0424.jpg

    I ako izgreban , deluje prilično dopadljivo i originalno. Ovom satu ožiljci kao da idu u prilog. Kroz, nešto oko, mesec dana nošenja, ja sam se oduševio "udobnosti" sata. Odličan materijal "mat" kućišta , odmerena oblina i težina su razlog udobnosti. Takodje me oduševila čitljivost sata. Svi markeri, podbrojčanici , arapski brojevi, kao i kazaljke su fenomenalno uklopljeni na ovako malu površinu, koja je ujedno i najveća mana ovog dase. Najme, njegova "robusnost" ne prelazi 39mm (bez krunice) , što je za moj zglob malo. Šteta. Lunjajući malo kroz net, saznao sam za ovog "dasu" da je u jednom momentu bio najprodavaniji sat na Aziskom tržištu. Dosta priče, a evo malo slika, loše uslikanih telefonom...

    backarelli - nešto malo sačuvano-imag0427.jpg backarelli - nešto malo sačuvano-imag0426.jpg backarelli - nešto malo sačuvano-imag0430.jpg backarelli - nešto malo sačuvano-imag0432.jpg backarelli - nešto malo sačuvano-imag0436.jpg backarelli - nešto malo sačuvano-imag0443.jpg

    Skoro svi ti nedostaci su otklonjeni na njegovom krupnijem i mladjem bratu Commando 70825 . Povećan obim na 42mm kao i safirno staklo sigurno su značajne promene . Ako se kvalitet kućišta zadržao i kod njega, sigurno ću ga imati, samo je pitanje vremena. Naziv: icon_wave.gif, pregleda: 275, veličina: 650 bajtova

    Zaboravih reći... pošto je mizerno plaćen, uložiću novu mašinu (ETA G10.211) koja i nije nešto skupa. Kako ću rešiti krunicu (izgleda da i ključ ne valja) nemam pojma, ali vi ste tu, pa možda i nadjem rešenje. Poliranje stakla i kućišta ne dolaze u obzir, jer mu sve te faše daju ne vidjeni šmek.
    Djordje, marko14, RUS and 9 others like this.

  3. #33
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: backarelli - nešto malo sačuvano

    Prvo čestitke.Baš lep sat.
    Nisam shvatio zašto bi menjao mašinu!?
    Kakav je problem sa krunicom?
    backarelli likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #34
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: backarelli - nešto malo sačuvano

    Naprosto omamljen ovim crvenim krstićem, ovaj brend (kao i Victorinox) me polako ali sigurno osvaja. I dok su Rusi i dalje na ubedljivo prvom mestu u mom srcu, ovi mali kvarcni švajcarci mi se ne osetno zavlače pod kožu i ako nisu visoko rangirani. Eto, tako ja omadjijan, dodjoh u posed i jednog novog novcijatog Wenger-a. Najme, radi se o Wenger Commando Day Date XL 70160 . Evo slike sa neta...


    backarelli - nešto malo sačuvano-wenger-commando-day-date-xl-70160_slika_l_1846005.jpg...koja ni približno ne daje pravu sliku, kada sat vidite uživo.

    Evo mojih slika, kada sam ga uneo u svoj dom...
    backarelli - nešto malo sačuvano-1.jpg backarelli - nešto malo sačuvano-2.jpg backarelli - nešto malo sačuvano-3.jpg

    Zajsta osvežavajuće izgleda, a crvena sekundara me gadja u srce... Naziv: icon_peace.gif, pregleda: 273, veličina: 573 bajtova
    backarelli - nešto malo sačuvano-4.jpg backarelli - nešto malo sačuvano-5.5.jpg backarelli - nešto malo sačuvano-5.jpg backarelli - nešto malo sačuvano-6.jpg


    Kućište sata je takodje kvalitetno, ali manje mat od 70725 . Tu je i krstić na famoznoj krunici...
    backarelli - nešto malo sačuvano-7.jpg backarelli - nešto malo sačuvano-8.jpg backarelli - nešto malo sačuvano-9.jpg backarelli - nešto malo sačuvano-10.jpg backarelli - nešto malo sačuvano-11.jpg ...kao i na kopči backarelli - nešto malo sačuvano-12.jpg



    I ako manjih dimenzija 40mm (ja izmerio 41mm al` nema veze) , sat na mojoj ruci ne izgleda loše...
    backarelli - nešto malo sačuvano-13.jpg backarelli - nešto malo sačuvano-14.jpg backarelli - nešto malo sačuvano-15.jpg

    U ovom delu bi hteo samo da napomenem i jednu zamerku, od ukupno dve (ako zanemarimo quartz-nu mashinen) ...kaiš i ako kvalitetan, izuzetno je krut. Kada sam stavio na ruku, imao sam osećaj da sam okomotao bambus a ne kožu. Da li će to vremenom omekšati, nemam pojma.

    Elem, sat poseduje i iluminate, gde je upravo i moja druga zamerka. Odlično osmišljen, vrhunski izgleda, ali (na žalost) ponaša se vremenski kao i na Casio satovima. Posle 4-5h ,jedva da je uočljiva. Ono što mi se dopada je da, spoljnji markeri sijaju malo drugačije i ujedno najslabije, dok unutrašnji, sa malko drugačijom nijansom, sijaju jače. Kazaljke naprosto svetle i odaju najJaču svetlost...
    backarelli - nešto malo sačuvano-16.jpg backarelli - nešto malo sačuvano-18.jpg backarelli - nešto malo sačuvano-19.jpg

    Eto, ja sam prezadovoljan kupovinom istog, jer u odnosu na cenu koju sam platio i više od odličan sat. Ima dozu elegantnosti, malo sportskog i možda najmanje, komandosa u sebi . Naziv: icon_cool.gif, pregleda: 275, veličina: 180 bajtova
    Nadam se (i ako su fotke sa moba lošeg kvaliteta) da sam vam koliko toliko napravio neki "live" prikaz ovog, slobodno mogu reći, lepotana ! PozzzZZZ Naziv: icon_wave.gif, pregleda: 268, veličina: 650 bajtova
    Poslednja ispravka: backarelli (21.2.2012. u 19:56)
    marko14, RUS, vladas and 9 others like this.

  5. #35
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: backarelli - nešto malo sačuvano

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    Prvo čestitke.Baš lep sat.
    Nisam shvatio zašto bi menjao mašinu!?
    Kakav je problem sa krunicom?
    Datum ne radi uopšte, pa ko će to da popravlja. Krunica originalna nedostaje (kao i što se vidi na fotkama) a ključ se ne retko ceo izčupa iz sata kada se, recimo, podešava vreme ili štoperica (nulti položaj) . Koliko sam video na netu, nije to skup mehanizam, pa bi pre uzeo nov, nego popravljao postojeći...
    Poslednja ispravka: backarelli (21.2.2012. u 19:58)

  6. #36
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: backarelli - nešto malo sačuvano

    Citat backarelli kaže: Pregled poruke
    Datum ne radi uopšte, pa ko će to da popravlja. Krunica originalna nedostaje (kao i što se vidi na fotkama) a ključ se ne retko ceo izčupa iz sata kada se, recimo, podešava vreme ili štoperica (nulti položaj) . Koliko sam video na netu, nije to skup mehanizam, pa bi pre uzeo nov, nego popravljao postojeći...
    Tako reci.

    Nego,sad moram da čestitam i na Wengeru.

    Odličan sat za sezonu proleće-leto.A i krstić je plusić.

    Za kaiš ne brini.Posle par dana redovnog nošenja delimično će poprimiti oblik oblik tvoje ruke i sve će leći na mesto.
    backarelli likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  7. #37
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: backarelli - nešto malo sačuvano

    ...i ja se nadam za kaiš, nego taj logo je reljefan ,ustvari "zalepljen" na cifer a ne nacrtan, što mu daje dotanu lepotu. Nego, na slikama se to nešto i ne vidi...
    Komšija i pre svega, druže, hvala na čestitkama. Naziv: icon_flower.gif, pregleda: 274, veličina: 291 bajtova

  8. #38
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: backarelli - nešto malo sačuvano

    Druze, ja sam uzivao pregledajuci slike. Detaljno sam zagledao sat, moram priznati, bez lazne skromnosti, da mi se jako dopada. Beli cifer, preglednost, jednostavnost, crveni krstic koji mu zaista daje smek... fenomenalan sat, i jos bolja kupovina. I pusti ono "u odnosu na cenu", ovo je jednom recju odlican sat. Za kais sam siguran da ce vrlo brzo poprimiti oblik tvoje ruke, i ja sam imao slicnih zamerki kod mnogih koznih narukvica, ali par dana i sve ce leci na svoje. Uzivaj u satu, imas jako dobar razlog, i zelim ti da te dugo sluzi. A, znam da hoce...
    backarelli likes this.

  9. #39
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: backarelli - nešto malo sačuvano

    23jewels , hvala puno na željama... Sad me tvoj post potsetio, da eto malo, gvirnemo na jedan mali review koji napraviše braća Rusi !


    backarelli - nešto malo sačuvano-default.jpeg backarelli - nešto malo sačuvano-images.jpeg backarelli - nešto malo sačuvano-wengerlogo.jpg


    Priložene slike Priložene slike  

  10. #40
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: backarelli - nešto malo sačuvano

    Čestitke na oba sata, u zdravlju ih nosio. Meni se posebno dopada onaj crni model, nosio bih ga i bez krunice .
    backarelli likes this.

Slične teme

  1. Ajde ko zna neki dobar vic ...
    By milan zmaj in forum Kafić
    Odgovora: 1893
    Poslednja poruka: 16.12.2023., 19:12
  2. Malo zanimljive istorije
    By testarossa in forum Opšti forum
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 9.7.2011., 15:52
  3. Da li je moguce ovako malo odstupanje u tačnosti
    By nikola0406 in forum Opšti forum
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 1.7.2010., 7:42
  4. Jel moguce naci malo luksuzniji sat do 1000e?
    By Ulysse Nardin in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 11.3.2009., 22:57

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •