Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 14
Like Tree13Likes

tema: Tag Heuer - potreban savet upucenijih

  1. #1
    Novi član
    Član od
    31.5.2011.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Tag Heuer - potreban savet upucenijih

    pozdrav svima!
    kao novi clan, da se ukratko predstavim: veliki ljubitelj i slab poznavalac satova
    zato i koristim ovu priliku da zatrazim pomoc onih koji znaju vise. o cem se radi:
    resio sam sebe da obradujem novim satom cene 1-2keur. iz ne znam kog razloga prvi pik mi je Tag Heuer. Na sajtu Jomashop.com sam pronasao nekoliko modela koji mi se svidjaju, a imam mogucnost da ovim putem nabavim sat preko prijatelja koji zivi u USA, ali imam par nedoumica
    koliko je ovaj sajt relevantan, da li iko ima iskustava sa njim, da li su cene koje su stavili ok, ili su navedeni popusti samo mamac... Takodje mi se cini da se mahom radi o malo starijim modelima, mada, kako nisam neki veliki poznavalac, verovatno gresim
    i na kraju koji model od mnogo...
    neke moje ideje, ili modeli koji su mi "bas zapali za oko" su:
    Tag Heuer Carrera Day-Date Mens Watch CV2A11.BA0796
    Tag Heuer Grand Carrera Automatic GMT Chrono Mens Watch WAV5112.BA0901
    TAG Heuer Mercedes Benz SLR Calibre S Mens Watch CAG7011.BA0254
    na zalost svi modeli cenovno prevazilaze moj prvobitni plan o iznosu, ali bi me svakako interesovalo vase misljenje. takodje bi mi znacile i preporuke za neke jeftinije modele
    Svaka pomoc dobrodosla!!

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Tag Heuer - potreban savet upucenijih

    Sajt je relevantan - to ti nije problem.
    Pogledaj i na AuthenticWatches.com.

    Što se tiče Tag Heuer satova, moj savjet je da kupiš čisto mehanički sat,tj. da u opisu mehanizma piše nešto od ovog:self vinding ili automatic(navijanje pokretom ruke preko oscilujućeg tega u mehanizmu), manual vinding(ručno navijanje).

    Calibre S u SLR modelu je elektro mehanički mehanizam(komplikovana stvar).

    Od ova 3 modela moj bi izbor bio Grand Carerra Automatic GMT.

    E sad, postoji gomila jeftinijih proizvođača(Longines,Hamilton,Certina,Tissot,... )koji u pojedinim modelima koriste iste mehanizme kao i TAG.

    Pozdrav i dobro došao

  3. #3
    Član Avatar korisnika Misko81
    Član od
    7.6.2010.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    277
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Tag Heuer - potreban savet upucenijih

    Tu i tamo provejava mišljenje da je TAG kao brend malo precenjen, ja nisam toliko upućen da bih tvrdio da li je to tačno ili ne, ali svakako bi bilo poželjno i pametno da baciš pogled na satove onih firmi koje je nabrojao HADzI DALIBOR, imaju itekako šta da ponude po znatno nižim cenama, pogledaj samo ovu Certinu DS Podium Valgranges (sa odličnim Valgranges mehanizmom koji je još bolji od Valjoux 7750), ona je oko ~1400-1500e, možda može da se nađe i jeftinije.
    Priložene slike Priložene slike Tag Heuer - potreban savet upucenijih-certina-ds-podium-valgranges.jpg  

  4. #4
    Novi član
    Član od
    30.5.2011.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    26
    Lajkovi
    78
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tag Heuer - potreban savet upucenijih

    Pozdrav,

    moje mišljenje, a bazirano na mojem vlastitiom iskustvu kupovine satova i nekim razmišljanjima koje sam stvorio čitajući o satovima unazad 10,12 godina.

    1-2kEur nije dovoljno za bilo kakav ozbiljan sat. 1-2 kEur je bačena lova jer sve što kupiš za te novce ne vrijedi ništa osim što platiš brand, reklame..Omega(imam npr. Seamaster Planet Ocean 2005 godina), Tag itd. U toj cjenovnoj klasi, jedino što ja vidim da bi vrijedilo uloženih para, je njemački Sinn...

    Radije se malo strpi mjesec,dva; godinu dvije... furaj kantu od 50 eura ili mobitel pa skupi 4keur - 5 keur... a za tu lovu ipak možeš kupit neki ozbiljni model koji ima povijest, karizmu, vlastiti mehanizam itd... To je ono što čini pravi muški sat.

    Od Taga defintiivno kako je kolega predložio neka od Grand Carrera, pa nadalje Monaco, pa Omega Speedmaster Professional(onaj sa mjeseca)...i ako želiš da imaju vrijednost za 20,30,40 godina moraju biti limited editions...sve što nije nema realno nikakvu naknadnu vrijednost.
    Npr. ja uzeo Planet Ocean Seamaster...super sat, dobio je s popustom(Beč) i - Mwst u to doba za jedno0 2000 eur neto.Vrhunski sat, nikakav problem, odradio i servis krajem prošle godine...ali taj sat nema nikakvu vrijednost na tržištu rabljenih satova...niti će ikad imat. A dvoumio sam se za Speedmaster profeesional limited edition iz te godine..koji je bio oko 3000 neto eur...
    Nikada više, da krećem ponovo, ne bi kupovao u cjenovnom razredu 1-2keur.
    Ja već 3 godine skupljam za nešto...i možda ubrzo relaiziram...javim....

    Na koncu sa 4keur - 5keur ti ulaziš u sferu IWC-a, Zenitha, Glassuhutea, Rolexa...svašta se već može naći u Njemačkoj i Austriji...gdje će još godinama trajat -15% mwst na sve što ispregovaraš s njima...

    Eto moje mog mišljenja.

    sretno
    jagos and milospinkfloyd like this.

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Tag Heuer - potreban savet upucenijih

    Citat Dr.Igy kaže: Pregled poruke
    Pozdrav,

    moje mišljenje, a bazirano na mojem vlastitiom iskustvu kupovine satova i nekim razmišljanjima koje sam stvorio čitajući o satovima unazad 10,12 godina.

    1-2kEur nije dovoljno za bilo kakav ozbiljan sat. 1-2 kEur je bačena lova jer sve što kupiš za te novce ne vrijedi ništa osim što platiš brand, reklame..

    .
    .
    .
    .

    Radije se malo strpi mjesec,dva; godinu dvije... furaj kantu od 50 eura ili mobitel pa skupi 4keur - 5 keur... a za tu lovu ipak možeš kupit neki ozbiljni model koji ima povijest, karizmu, vlastiti mehanizam itd... To je ono što čini pravi muški sat.
    Uz svo dužno poštovanje prema tebi i tvom iskustvu i znanju iz oblasti satova ali ja ne mogu da se složim sa tvojom izjavom a još manje sa savetom koji je dat po pitanju kupovine. Savet da se "fura kanta od 50e" i praktično živi na parčetu hleba i margarina par godina kako bi se skupilo još par hiljada evra i ne bi li se kupio iole "ozbiljniji" sat je blago rečeno katastrofalan. Valjda izreke tipa "pruži se koliko ti to jorgan dozvoljava" postoje sa razlogom i ne vidim zbog čega bi bilo ko razuman sebe doveo u situaciju da si uskraćuje pristojan i normalan život samo da bi kupio sat koji realno ne može da si priušti?!

    Smatram da je 2000€ i više nego dovoljno da se kupi ozbiljan i kvalitetan sat i da novac koji je potrošen na kupovinu sata u ovom cenovnom rangu nikako ne mora da bude i bačeni novac. Kvalitetnih švajcarskih i nemačkih proizvođača sa istorijom, harizmom, in-house mehanizmom ima dovoljno u ovom cenovnom rangu, pogotovo ako se ne gleda samo tržište novih satova.

    Ujedno, hteo bih da naglasim da satove ne treba da posmatrate kao investiciju za budućnost jer generalno satovi bez obzira na poreklo proizvođača ne drže vrednost niti se može garantovati da će to činiti u budućnosti. Satovima pojedinih proizvođača vrednost opada brže dok drugima sporije ali svima vrednost vremenom opada, samo je pitanje u kojoj meri i kojom brzinom. Svaki sat koji je kupljen kao nov nema vrednost na tržištu polovnih satova niti će je ikad imati jer on vremenom mora da izgubi na svojoj vrednosti (izuzev LE serija).

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  6. #6
    Član Avatar korisnika Templar
    Član od
    6.4.2010.
    Poruke
    157
    Lajkovi
    53
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Tag Heuer - potreban savet upucenijih

    Citat Dr.Igy kaže: Pregled poruke
    Pozdrav,

    moje mišljenje, a bazirano na mojem vlastitiom iskustvu kupovine satova i nekim razmišljanjima koje sam stvorio čitajući o satovima unazad 10,12 godina.

    1-2kEur nije dovoljno za bilo kakav ozbiljan sat. 1-2 kEur je bačena lova jer sve što kupiš za te novce ne vrijedi ništa osim što platiš brand, reklame..Omega(imam npr. Seamaster Planet Ocean 2005 godina), Tag itd. U toj cjenovnoj klasi, jedino što ja vidim da bi vrijedilo uloženih para, je njemački Sinn...

    Radije se malo strpi mjesec,dva; godinu dvije... furaj kantu od 50 eura ili mobitel pa skupi 4keur - 5 keur... a za tu lovu ipak možeš kupit neki ozbiljni model koji ima povijest, karizmu, vlastiti mehanizam itd... To je ono što čini pravi muški sat.

    Od Taga defintiivno kako je kolega predložio neka od Grand Carrera, pa nadalje Monaco, pa Omega Speedmaster Professional(onaj sa mjeseca)...i ako želiš da imaju vrijednost za 20,30,40 godina moraju biti limited editions...sve što nije nema realno nikakvu naknadnu vrijednost.
    Npr. ja uzeo Planet Ocean Seamaster...super sat, dobio je s popustom(Beč) i - Mwst u to doba za jedno0 2000 eur neto.Vrhunski sat, nikakav problem, odradio i servis krajem prošle godine...ali taj sat nema nikakvu vrijednost na tržištu rabljenih satova...niti će ikad imat. A dvoumio sam se za Speedmaster profeesional limited edition iz te godine..koji je bio oko 3000 neto eur...
    Nikada više, da krećem ponovo, ne bi kupovao u cjenovnom razredu 1-2keur.
    Ja već 3 godine skupljam za nešto...i možda ubrzo relaiziram...javim....

    Na koncu sa 4keur - 5keur ti ulaziš u sferu IWC-a, Zenitha, Glassuhutea, Rolexa...svašta se već može naći u Njemačkoj i Austriji...gdje će još godinama trajat -15% mwst na sve što ispregovaraš s njima...

    Eto moje mog mišljenja.

    sretno
    Seiko može xD
    "Don't Touch The Watch." - Patrick Bateman

    http://www.youtube.com/watch?v=Tm4zUH-Xv_o

  7. #7
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Tag Heuer - potreban savet upucenijih

    Citat dragon kaže: Pregled poruke
    ..... Svaki sat koji je kupljen kao nov nema vrednost na tržištu polovnih satova niti će je ikad imati jer on vremenom mora da izgubi na svojoj vrednosti (izuzev LE serija)...
    Ne bih se slozio sa ovom stavkom LE satova. Mora se paziti koji satovi su u pitanju, pojedini proizvodjaci (npr. Fortis) izbacuju na trziste svake godine "gomilu" LE serija pa njihova vrednost opada kao i obicnim-serijskim satovima. Pojedini brendovi se pojavljuju sa LE serijama od par hiljada komada pa se i ne razlikuje kolicinski od serijskih modela (npr. Omega 007).
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  8. #8
    Novi član
    Član od
    30.5.2011.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    26
    Lajkovi
    78
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tag Heuer - potreban savet upucenijih

    Citat dragon kaže: Pregled poruke
    Uz svo dužno poštovanje prema tebi i tvom iskustvu i znanju iz oblasti satova ali ja ne mogu da se složim sa tvojom izjavom a još manje sa savetom koji je dat po pitanju kupovine. Savet da se "fura kanta od 50e" i praktično živi na parčetu hleba i margarina par godina kako bi se skupilo još par hiljada evra i ne bi li se kupio iole "ozbiljniji" sat je blago rečeno katastrofalan. Valjda izreke tipa "pruži se koliko ti to jorgan dozvoljava" postoje sa razlogom i ne vidim zbog čega bi bilo ko razuman sebe doveo u situaciju da si uskraćuje pristojan i normalan život samo da bi kupio sat koji realno ne može da si priušti?!

    Smatram da je 2000€ i više nego dovoljno da se kupi ozbiljan i kvalitetan sat i da novac koji je potrošen na kupovinu sata u ovom cenovnom rangu nikako ne mora da bude i bačeni novac. Kvalitetnih švajcarskih i nemačkih proizvođača sa istorijom, harizmom, in-house mehanizmom ima dovoljno u ovom cenovnom rangu, pogotovo ako se ne gleda samo tržište novih satova.

    Ujedno, hteo bih da naglasim da satove ne treba da posmatrate kao investiciju za budućnost jer generalno satovi bez obzira na poreklo proizvođača ne drže vrednost niti se može garantovati da će to činiti u budućnosti. Satovima pojedinih proizvođača vrednost opada brže dok drugima sporije ali svima vrednost vremenom opada, samo je pitanje u kojoj meri i kojom brzinom. Svaki sat koji je kupljen kao nov nema vrednost na tržištu polovnih satova niti će je ikad imati jer on vremenom mora da izgubi na svojoj vrednosti (izuzev LE serija).

    Pozdrav
    Zanimljiv komentar...hvala. Kako i jesam naveo to je samo moje mišljenje, a ukusi i mišljenja jesu različiti.....

    Pitanjce Dragon, za koje proizvođaće i modele smatraš da vrijede uloženih 1000-2000 eur, a imaju in house mehanizam, povijest i karizmu?

    Omega i Tag definitivno imaju povijest, ALI u tome cjenovnom rangu plaćamo samo i isključivo njihov brand....svi mehanizmi na tom nivou su, najčešće, najjednostavnije ETA-e...masovni proizvod, fino zapakiran i skupo naplaćen.

    Na kraju, koja je razlika između Tag Heuer Carere,(iskjlučene Leditions) Baume & Merciera(bilo kojeg) i Oris-a(bilo kojeg)? Ime na brojčaniku, remen, izgled/stil sata, web site, holivudske zvijezde koje ih reklamiraju...drugim riječima ništa bitno što se mehaničkih satova tiče....Za navedeno je meni cijena od 1500/2000(ili čak više Eur) apsolutno preskupa.

    Naravno, svatko može po svojim mogućnostima i zna što su mu prioriteti...daleko sam od toga da nekome solim pamet i tjeram ga da živi od zraka i skuplja godinama za sat(sačuvaj Bože), ali dajem prijedlog na bazi svog mišljena...ako imam mogućnost sada 2000 eur, skupljao bi još toliko i kupio nešto ozbiljno i konkretno...jer ipak ozbiljan sat je ozbiljan sat i za 50 godina, a nešto jednostavno (bazne ETA-e zapakirane u Brandove) su samo skupe nama koji ih masno plaćamo danas...

    A dok ne skupim samo "kanta od 50 eur" :-)!

    Dr. Igy

    P.S. naravno i ja sam ih nekoliko kupio u tom rangu 1000-2000 i trebao 10 godina da shvatim gdje je tu greška...

  9. #9
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tag Heuer - potreban savet upucenijih

    Kupiti bilo sta drugo u tom cenovnom rangu sem Tag Heuera. Ozbiljno izreklamiran brend, nista vise, Imao jedan i naikada vise. Plasticni spejser u satu od 1800eura :0 Strasno. Ako hoces dobar sat u tom cenovnom rangu, znaci oko 2000e, kupi si Fortis ili se malo jos istegni za Speedmaster Pro 35705000, mada sada sa ovim Omeginim povecanjem cena ne znam koliko kosta trenutno, ali bio je kod jednog ovl.distributera 2000e. Pozdrav

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Tag Heuer - potreban savet upucenijih

    Skupi 800 Eura, pricekaj dan-dva da napravim oglas za Sinn 856 UTC i neces pogrijesiti.
    Malo samoreklame, ali ozbiljno mislim da su Sinn i Damasko pravi izbor ako te zanima kvaliteta i tehnologija.
    Pozz

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Potreban savet za kupovinu sata do 300 evra
    By marre in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 27.3.2016., 17:53
  2. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 29.4.2011., 2:20
  3. Potreban savet/predlog oko kupovine sata...
    By rogonja in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 3.8.2010., 21:46
  4. Potreban savet oko preciznosti sata
    By Nikle in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 28.4.2010., 14:57
  5. Potreban savet i mišljenje -
    By esdy_11192 in forum Stari (vintage) ručni satovi
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 15.12.2009., 16:55

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •