Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 22
Like Tree10Likes

tema: Seiko SNZH55-K1 ili Tissot Quadrato - Pitanje za clanove :)

  1. #1
    Novi član
    Član od
    2.7.2010.
    Poruke
    21
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Seiko SNZH55-K1 ili Tissot Quadrato - Pitanje za clanove :)

    Poštovani članovi,
    Već neko vreme sam se dobro zagrejao za SEIKO SNZH55-K1 o kom sam samo reči hvale čuo.
    Jako mi se sviđa ovaj model na crnoj narukvici i smatram da neću pogrešiti ako ga kupim.Seiko SNZH55-K1 ili Tissot Quadrato - Pitanje za clanove :)-seiko-snzh55k1b.jpg
    Ali danas sam naišao na interesantu ponudu.Radi se o Tissot Quadrato modelu koji vizuelno deluje jako privlačno.Jedino što me kopka jeste to da li je isplativo dati preko 200eur za sat sa kvarcnim mehanizmom?
    Seiko SNZH55-K1 ili Tissot Quadrato - Pitanje za clanove :)-imag0490.jpg
    Na forumu nisam video temu u kojoj preterano hvale mehanizam koji Tissot u sebi ima.
    Seiko je automatik i još je jeftiniji,pa mislim da je tu dodatni plus za njega.
    Ali Tissot ima neobičan oblik i malo ko u gradu se može videti da ga nosi.
    Slika Seika je pozajmljena sa drugog foruma,a slika Tissota je mojim aparatom napravljena.
    Šta Vi mislite,koji je vizuelno privlačniji,a koji kvalitetniji-isplativiji za pare koje se ulože?

    Zahvaljujem svima koji se budu uključli u diskusiju
    Pozdrav!
    Misic M. likes this.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom re: Seiko SNZH55-K1 ili Tissot Quadrato - Pitanje za clanove :)

    Mislim da ćeš tu morat sam donijet odluku jer po mome oba sata su lijepa i imaju svoju draž.Automatic je nešto super ali treba znati da preciznost automatika nije savršena i nakon nekoliko godina treba servis,dok quarc treba samo promijenu baterije.Inače ako Tissot koristi sviss mehanizam moja iskrena preporuka je da ga uzmeš jer to su satovi po mom mišljenju dosta ok.Nešto oko srednje klase satova.
    Po mom ja bih uzeo prvo jedan od ta dva,nije bitno koji i skupljao i onda uzeo i drugi jer oba su super.
    Malo koristi od mene,kad je tesko ponekad odlucit se za bolje između dvije podjednako dobre a različite stvari.

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18036
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom re: Seiko SNZH55-K1 ili Tissot Quadrato - Pitanje za clanove :)

    Tissot ima G10.211 mehanizam.Većina učesnika raznih foruma za taj mehanizam ima reči hvale ali nije zanemarljiv broj onih koji su imali probleme sa njim.
    Eto,jedna usputna informacija koja možda pomogne u odlučivanju.
    Inače,ova dva sata su toliko različita po svemu da samo ti možeš da napraviš izbor.
    skydrummer and Misic M. like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #4
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom re: Seiko SNZH55-K1 ili Tissot Quadrato - Pitanje za clanove :)

    Kada bi ja birao između ta dva sata, izabrao bih Seiko bez da trepnem. Na tebi je ostalo.
    jagoda-nbg likes this.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom re: Seiko SNZH55-K1 ili Tissot Quadrato - Pitanje za clanove :)

    Vladan je u pravu, izbor za tebe ne bi trebao biti tezak posto biras izmedju kruga i kocke iskreno ja bi pre uzeo SEIKA zato sto je taj model jedan od najlepsih Seikovih, i ima super mehanizam. Cak i da je Tissot okrugao opet bih razmislio da li bi uzeo sat sa tim mehanizmom (jer je najlosiji u celoj ponudi Etinih baterijasa sa stopericom), i smatram da je 2ooe i vise puno para za taj sat.

  6. #6
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36955
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom re: Seiko SNZH55-K1 ili Tissot Quadrato - Pitanje za clanove :)

    Isto je vazno,koji se od ta dva sata tebi se najvise svidja!? Ti ces nositi te satove,pa je najbolje da prelomis u glavi koji. Sto se tice samih satova kako kazu prijatelji Seiko!
    Cim kupis jedan skupljaj pare za drugi i bice ti lakse..i tako ces da se navuces ) Malo se salim,ali najbolje je da sam odlucis.
    eee and anbeast like this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  7. #7
    Član
    Član od
    27.4.2011.
    Poruke
    151
    Lajkovi
    225
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom re: Seiko SNZH55-K1 ili Tissot Quadrato - Pitanje za clanove :)

    Iskreno ja tu ne bih razmišljao ni jednog sekunda i uzeo bih seika ali...Ja ,,ne volim" satove sa kvarcnim mehanizmima bez obzira na sve njihove prednosti. U ovom slučaju samo ti možeš odlučiti a ipak mislim da što se tiče odnosa kvaliteta i cijene tu ne bi trebao da razmišljaš ( to je u korist seika ), e sad što se tiče dizajna tu samo ti možeš odlučiti ( meni je seiko ljepši i po izgledu ).

  8. #8
    Novi član
    Član od
    2.7.2010.
    Poruke
    21
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Seiko SNZH55-K1 ili Tissot Quadrato - Pitanje za clanove :)

    Juče sam naišao na Tissot-a u radnji koja se zatvara i cena mu je bila oko 25 000 din. dok je regularna oko 45 000din.Ovoliko sniženje me je jako privuklo, ipak je sat dosta dobro odrađen po pitanju dizajna i obrade, jedino mi smeta kako je datum postavljen, možda bolje da ga nisu ni stavili, ali to nije neki veliki problem
    Možda malo podseća na Tag Heuer Monaco(ali samo malo)
    Gledao sam mehanizam koji ima u sebi(Hvala VLADAN P na info) i na nekim mestima sam naišao da njegovi vlasnici imaju problema sa njim.Takođe sam video da se ti mehanizmi kreću oko 50$, dakle zamena mehanizma je uvek u mogućnosti.

    Seiko merkam već duže vreme i mislim da mu ne mogu naći neke zamerke i po pitanju izgleda i po pitanju kvaliteta u tom cenovnom rangu.Nisam imao prilike da ga probam sa kožnom narukvicom kako mi stoji,mada verujem da bi i sa njom lepo ležao na ruci.Što se tiče održavanja, koliko često se vrši servis na automaticima(da li nakon nekog vremenskog perioda ili kad primetim veća odstupanja u merenju ili...)?

    Znam da je na meni da donesem odluku, ali opet volim da čujem i mišljenja od iskusnijih ljudi, ne dozvoljavam sebi da kupujem sat samo zbog lepog izgleda, ipak gledam da je kvalitetan i da me može lepo služiti.

    Zahvaljujem svima na brzim odgovorima

  9. #9
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36955
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom re: Seiko SNZH55-K1 ili Tissot Quadrato - Pitanje za clanove :)

    Datum je po meni jako bitan,ako ti je do kvaliteta onda Seiko bez razmisljana. Poz

    next year at this time I'll be a millionaire




  10. #10
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom re: Seiko SNZH55-K1 ili Tissot Quadrato - Pitanje za clanove :)

    Recimo na 3 do 5 godina se radi servis. Cika casovnicar, otvori, rasklopi, podmaze i vrati na mesto. (zameni eventualno nesto ako treba, a verovatno ne treba ). Ima mehanickih satova koji deceniju i vise nisu videli servis pa kuckaju i dalje, ali to nije dobra praksa.

    Lepo je malo zameniti te dosadne krugove nekim cetvorouglom, ali u ovom slucaju moj glas ide Seiku.
    Tiso je poznat brend i verovatno ta ETA (koliko god bila nisko u hijerahiji) moze dugo sasvim lepo da radi, ali Seiko je ''more bang for the bucks...''. Sticem utisak da je Tiso prilicno lenj u poslednje vreme. Prodaju tek adekvatne satove za vise para od konkurencije, unovcavajuci poznato ime....
    Poslednja ispravka: anbeast (20.3.2012. u 12:08)
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Potrebna pomoc - Seiko SNZG13 ili Seiko SNZH55
    By backarelli in forum Pomoć pri kupovini satova
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 24.4.2012., 17:21
  2. tissot quadrato
    By Okac in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 27.11.2011., 14:12
  3. Trilema - SEIKO SNDB57P1, TISSOT PRC 200 ili TISSOT PR50
    By Komes21 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20.5.2011., 16:38
  4. Seiko Sports 150 sat - Pitanje ?
    By tolarbo in forum Seiko
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 21.8.2010., 16:39
  5. Pitanje u vezi Tissot-a V8
    By vladast in forum Opšti forum
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.2.2009., 17:36

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •