Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 22
Like Tree20Likes

tema: Potrebna pomoc - Seiko SNZG13 ili Seiko SNZH55

  1. #1
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Potrebna pomoc - Seiko SNZG13 ili Seiko SNZH55

    -Pošto se nikako nisam ohladio skorašnjom kupovinom sata, pokušavam da ne mislim o polovini februara u 2012-toj ,kada mislim da ću moći da priuštim neki od Seiko modela.
    E sad, skoro sam siguran da će to biti Seiko SNZG13 ili Seiko SNZH55 .
    Recite mi, ima li neke razlike u kvalitetu izmedju ova dva modela ?
    Što se samog izgleda tiče , mrtva trka izmedju oba modela, mada mi za nijansu više "srce dira" snzg13 ...

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Seiko SNK807K2 ili...

    Tehnicki, to su identicni satovi. SNZH55 je malo masivniji samo,ima onaj rotirajuci prsten, i "diver look", odnosno, izgledom podseca na ronilacke satove. Ja imam pomenuti model, i jako sam zadovoljan njim, i sve preporuke za njega sa moje strane.
    U selekciji "kompletni testovi satova" mozes procitati par reci o njemu...

    Pozdrav

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Seiko SNK807K2 ili...

    -da,da, znam da imaš taj model. Pa upravo,pročitavši tvoja zapažanja (test) , meni je 55ca ušla u uži izbor. Zanimalo me samo, da li postoje neke razlike u kvalitetu kućišta, narukvice, stakla, itd... (obzirom na isti cenovni rang) .
    23jewels , hvala na brzom odgovoru ... Naziv: icon_wave.gif, pregleda: 480, veličina: 650 bajtova

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Potrebna pomoc - Seiko SNZG13 ili Seiko SNZH55

    Nema nikakve bitne razlike,to su modeli iz "5 sport" serije, i siguran sam da nikakvih zamerki neces imati. Ne znam pouzdano da li snzG ima ravno ili konveksno staklo. Fantom ima ispupceno, ali evo sad ce negde godina dana kako sam ga uzeo, nema ni najmanju ogrebotinu. SNZH55 puno lepse izgleda uzivo nego na slikama,videces vec

    pozdrav

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Potrebna pomoc - Seiko SNZG13 ili Seiko SNZH55

    backarelli - preselio sam pitanje u zasebnu temu, prosto - ako se pojave razliciti predlozi i misljenja - da ne "kvarimo" temu o sasvim drugom satu .

    Sto se tice pitanja - i jedan i drugi sat su fenomenalni, jako slicnog kvaliteta i oba predstavljaju odlicne kupvine. SNZG13 je odlican homage pilotskim i vojnim satovima (tzv. Pil-Mil t.j. Pilots-Military satovi) dok je SNZH55 homage sjajnom ronilackom satu Blancpain Fifty Phatoms. Ako ti se bas ovaj stil ronilackih satova svidja - kreni za SNZH55. Iako je i ovaj ronilac fenomenalan, ja licno bih mozda pre birao neki ronilacki model u stilu Rolex Submarinera, npr. SKX007, tako da bih pre odabrao SNZG13 u ovoj konkurenciji.

    Naravno - ovo je subjektivan stav, a moze se desiti da nakon jednog u februaru usledi i drugi u, recimo, maju ili junu ... Sta god odaberes, nisi pogresio.
    Poslednja ispravka: vladas (13.12.2011. u 21:29)
    backarelli likes this.
    No time to lose

  6. #6
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Potrebna pomoc - Seiko SNZG13 ili Seiko SNZH55

    Evo da i vizuelno dočaramo pomenute modele:

    Potrebna pomoc - Seiko SNZG13 ili Seiko SNZH55-snzg13j1_seiko.jpg Seiko SNZG13J1
    Potrebna pomoc - Seiko SNZG13 ili Seiko SNZH55-snzh55-seiko.jpg Seiko SNZH55

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Potrebna pomoc - Seiko SNZG13 ili Seiko SNZH55

    -drugari moji, mislio sam da idem na "online-sense" varijantu, pa mi je samim tim i teže da odlučim, jer nemam opciju da svaki od pomenutih modela stavim na ruku. Svaki model uistinu dobije drugačiji izgled (na ruci) . Skroz sam se razboleo i počeo ljude koje ne znam, da procenjujem (njihovu ličnost, ukus...itd...) gledajući njihov sat. Vaše mišljenje mi puno znači, jer ne spadam u one, koji bi posle nekog vremena prodali sat iz kolekcije. Zato mora biti pažljivo odabran, gde mi je vaša pomoć svakako od koristi.

    Citat 23jewels kaže: Pregled poruke
    SNZH55 puno lepse izgleda uzivo nego na slikama,videces vec
    -u to verujem, zato me i zainteresovao. Mislim da sam još negde pročitao tu konstataciju.

    Citat vladas kaže: Pregled poruke
    backarelli - preselio sam pitanje u zasebnu temu, prosto - ako se pojave razliciti predlozi i misljenja - da ne "kvarimo" temu o sasvim drugom satu .
    --------------------------------------------------------------------------------
    Naravno - ovo je subjektivan stav, a moze se desiti da nakon jednog u februaru usledi i drugi u, recimo, maju ili junu ... Sta god odaberes, nisi pogresio.
    -ma ok. nego samo dok pohvatam konce, kako funkcioniše forum. Mislio sam da ne preteram sa otvaranjem tema zbog preglednosti samog foruma.

    vladas, što se tiče tvog subjektivnog stava i pomenutog maja i juna, šta drugo reći nego "iz tvojih usta u Božje uvo" !


    ShmizzzZZZ
    , hvala na vizuelnim efektima ! Obožavam da ih gledam, pa makar i na slikama, pogotovu jedan pored drugog !
    vladas and SanelMNE like this.

  8. #8
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Potrebna pomoc - Seiko SNZG13 ili Seiko SNZH55

    Citat backarelli kaže: Pregled poruke
    -drugari moji, mislio sam da idem na "online-sense" varijantu, pa mi je samim tim i teže da odlučim, jer nemam opciju da svaki od pomenutih modela stavim na ruku...
    Probaj da odes do novog Merkatora. U radnji O'Clock trebalo bi da mozes da vidis makar jedan od pomenutih pa da procenis...
    backarelli likes this.
    No time to lose

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Potrebna pomoc - Seiko SNZG13 ili Seiko SNZH55

    Citat vladas kaže: Pregled poruke
    Probaj da odes do novog Merkatora. U radnji O'Clock trebalo bi da mozes da vidis makar jedan od pomenutih pa da procenis...
    -uuhhh... pratim već danima satove na netu, a tu radnju nisam video. Naziv: eusa_wall.gif, pregleda: 574, veličina: 2,3 KB

    vladas, hvala na informaciji... Naziv: icon_flower.gif, pregleda: 493, veličina: 291 bajtova

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika banja
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Srbija medju sljivama!!!
    Poruke
    594
    Lajkovi
    706
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Potrebna pomoc - Seiko SNZG13 ili Seiko SNZH55

    backarelli pa zar ti nisi nedavno kupio sat..? Pa sta ce ti vise satova...? Heheheheh, salim se, eeee vidim ja da nije trebalo dugo vremena da se zarazis satovima,hehehe..

    Moj predlog vec sigurno znas....naravno to je SNZG13..Vec sam sve rekao o satu, a sto se tice SNZH55, apsolutno neces pogresiti ni sa njim, posto je sat prelep a razlike u kvalitetu sa snzg13 uopste nema...

    Na tebi je da se odlucis da li ti se vise svidja diver's ili mozda military izgled sata...

    backarelli likes this.
    Historia est magistra vitae!

    Ljudi su kao satovi, neki žure, neki kasne, a ima i pokvarenih.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Potrebna korona za sat Vostok Amfibia - moze od Seiko SKX007
    By cupe in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 30.3.2012., 11:00
  2. Potrebna narukvica za SEIKO SPORTURA
    By janovic in forum Oprema za satove - narukvice, kaiševi, delovi...
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 2.10.2011., 16:00
  3. Par pitanja o Seiko SNZG13 i mehanizmu
    By mistrall in forum Seiko
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 30.9.2011., 20:00
  4. Seiko SNZG13 - PROBLEM ILI NE !
    By banja in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 9.1.2011., 16:52
  5. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 18.3.2009., 17:11

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •