Strana 5 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 54
Like Tree69Likes

tema: Seiko SNZF17K1 ili Citizen AT0960-52E

  1. #41
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.627
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Seiko SNZF17K1 ili Citizen AT0960-52E

    Citat Clarissa kaže: Pregled poruke
    Slažem se sa backarellijem, pre pola godine kupila sam mu casio, vodila sam se onim što je rekao da hoće plavi cifer, da neće okrugli, a nisam bila ni pri parama i sad mi je taj sat ...onako... pre svega sa estetske strane, ima mnogo lepših primeraka iz te serije. Pukli smo 65 EUR, nedugo posle toga je snižen na 50 EUR , sad ga ne bih mogla prodati ni za 20 EUR.
    Hoću da kažem da 65 EUR nije otišlo u baš vetar, ali da sam sačekala sad bih imala te pare (što sam mudra ).
    .
    Ne tuguj drugar'ce.
    Može to i tako da se gleda...ali ja ne bih

    O.K. u jednom trenutku ste dali neke pare (65 evra) za sat koji vas sada baš i ne oduševljava , ali svakako ne verujem da mislite da je ružan.
    Sada ćete nabaviti novi koji će ispunjavati sve vaše kriterijume.
    Šta raditi sa starim?
    1-Malo poliranja i može biti divan poklon nekome.
    2-Može se koristiti kao pomoćni sat u svim situacijama gde postoji pretpostavljena mogućnost da se sat može oštetiti (razne sportske aktivnosti i sl.) i time novi sat sačuvati za svakodnevno paradiranje.
    3-Na kraju,može se i prodati (pa makar i za 2000 dinara) i za te pare nabaviti neki vama lep vintage primerak koji vas može usrećiti isto kao neki novi sat.

    Dakle-za 65 evra ste dobili par meseci zadovoljstva koje nosi novi sat, (bar) tri lepe mogućnosti šta raditi sa njime + iskustvo koje je neprocenjivo.

    Poenta-Nisu to baš propale pare
    Poslednja ispravka: VLADAN P (24.12.2011. u 11:19)
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  2. #42
    Član Avatar korisnika Clarissa
    Član od
    19.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    461
    Lajkovi
    711
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Seiko SNZF17K1 ili Citizen AT0960-52E

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    O.K. u jednom trenutku ste dali neke pare (65 evra) za sat koji vas sada baš i ne oduševljava , ali svakako ne verujem da mislite da je ružan.
    Mom mužu je sat OK, meni se ne sviđa . Za ovo vreme, videla sam mnogo satova, pa je logično da mi se "optika" gledanja na iste bitno pomerila.
    2-Može se koristiti kao pomoćni sat u svim situacijama gde postoji pretpostavljena mogućnost da se sat može oštetiti (razne sportske aktivnosti i sl.) i time novi sat sačuvati za svakodnevno paradiranje.
    Da, stvarno se ne isplati prodavati da za 20 EUR i mislila sam da služi za izlete, aktivnosti u prirodi i sl.
    Poenta-Nisu to baš propale pare
    Nisu baš, baš propale, ali se suma pretvorila u jednu trećinu prvobitne, da mi je tada bila ova pamet, uključila bih se u rad foruma, čitala, čitala, pa tek onda kupila sat. A ako treba neki sat za sportske aktivnosti, onda kupila polovni casio od 20 EUR na forumskoj berzi .
    "Vazduh trepti, kao da nebo gori. Da, sprema se oluja..."

  3. #43
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.627
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Seiko SNZF17K1 ili Citizen AT0960-52E

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    Dakle-za 65 evra ste dobili par meseci zadovoljstva koje nosi novi sat, (bar) tri lepe mogućnosti šta raditi sa njime + iskustvo koje je neprocenjivo.
    Citat Clarissa kaže: Pregled poruke
    , da mi je tada bila ova pamet, uključila bih se u rad foruma, čitala, čitala, pa tek onda kupila sat. A ako treba neki sat za sportske aktivnosti, onda kupila polovni casio od 20 EUR na forumskoj berzi .
    Vidiš da se isplatilo
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #44
    Član Avatar korisnika Clarissa
    Član od
    19.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    461
    Lajkovi
    711
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Seiko SNZF17K1 ili Citizen AT0960-52E

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    Vidiš da se isplatilo
    Ispalatilo se, jer sam našla ovaj forum, drugarice i drugove na koje se mogu uvek osloniti kada je izbor sata u pitanju.
    Mislim da je TO neprocenjivo .
    eee, vladas, sima hrabri and 5 others like this.
    "Vazduh trepti, kao da nebo gori. Da, sprema se oluja..."

  5. #45
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Seiko SNZF17K1 ili Citizen AT0960-52E

    Citat Clarissa kaže: Pregled poruke
    Ispalatilo se, jer sam našla ovaj forum, drugarice i drugove na koje se mogu uvek osloniti kada je izbor sata u pitanju.
    Mislim da je TO neprocenjivo .
    E , to je ono što hoću sve vreme da kažem. Upravo se to meni desilo, a i dešavaće se !

    Djoso , iskreno se nadam , da ćeš pročitati sve ove postove u "tvojoj temi" . Siguran sam svih 100% da će ti pomoći u odluci, kao što je mnogima od nas...

  6. #46
    Član Avatar korisnika Clarissa
    Član od
    19.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    461
    Lajkovi
    711
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Seiko SNZF17K1 ili Citizen AT0960-52E

    Raport sa fronta .
    Bili u Merkatoru, muž je stavio sat na ruku...a onda smo istovremeno, sasvim nezavisno jedno od drugog zaključili...da mu je sat preveliki. Pokriva mu čitav zglob. Nije mi krivo, bar je probao, a ja izvukla još jedan nauk , sat uvek treba probati, ako niste u prilici nađite neki istih dimenzija, milimetri čine razliku - od satića do vodomera.
    @đosa
    Želim ti da nađeš sat koji će ti odgovarati po svim parametrima - od dimenzija, preko cene do estetike.
    "Vazduh trepti, kao da nebo gori. Da, sprema se oluja..."

  7. #47
    Novi član
    Član od
    27.12.2010.
    Lokacija
    beograd
    Poruke
    22
    Lajkovi
    24
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko SNZF17K1 ili Citizen AT0960-52E

    Drugarice clarissa ne znam sta da ti kazem, ja sam bio u delti, u bomaru, i stavljao sat na ruku (doduse na brzinu) i nisam bas siguran sto se tice velicine, izleda cu morati da idem ponovo. Mada nisam siguran ni da je onaj seiko manjih dimenzija. Sve u svemu po ceo dan ne mogu da izbacim nighthawk iz glave.

  8. #48
    Član Avatar korisnika Clarissa
    Član od
    19.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    461
    Lajkovi
    711
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Seiko SNZF17K1 ili Citizen AT0960-52E

    Odgovorila sam ti u PP na pitanja, evo i dodatne pomoći, ako misliš na model seika koji stoji u naslovu njegov prečnik bez krunice je 40,5 ili 41 mm, a citizen ima prečnik od 42 mm, bez krunice.
    Da bi našao dimenzije samo kucaj [oznaka modela] case diameter.

    Nama se je izgledao ogroman, jednostavno taj sat ne pristaje ruci mog muža.
    Najbolje je da probaš ponovo u Merkatoru, a možeš videti i neki od seiko satova koji su po dimenzijama kao ovaj tvoj.
    Prodavci nisu ni ljubazni, ni neljubazni, ali jesu neinformisani, jedan (onaj krupniji) nas je sve vreme gledao ( da ne otrčimo sa satom), a na pitanje, koliki je prečnik odgovorio je : "Ne znam".
    A to im je najprodavaniji model citizena.

    Cena modela CitizenBJ7010-59E je 26,392DIN (ako naručiš preko njihovog sajta)

    The Review of Seiko Automatic Divers 23 Jewels SNZF17K1 SNZF17K SNZF17 Men’s Watch.
    The Review of Seiko Automatic Divers 23 Jewels SNZF17K1 SNZF17K SNZF17 Men’s Watch.
    Approximate measurements:
    Case diameter: 43.5mm (with crown)
    Case diameter: 40.5mm (without crown)

    http://www.skywatches.com.sg/reviews/seiko-5-snzf17k1-sports-automatic-mens-japan-watch-snzf17.htm
    Case diameter: 44.5mm (with crown)
    Case diameter: 41mm (without crown)

    Citizen Nighthawk 24 Hour Flight Watch Eco-Drive Watches from Gem of the Day
    DIMENSIONS:
    Case Diameter is 42 millimeters (with setting crown 46.5 millimeters)
    Citizen Nighthawk BJ7010-59E - Watcharama
    Dimensions:
    Diameter 42mm


    Srećno
    EDIT :Jedan od linkova se ne može otvoriti na uobičajen način, selektuj ga, pa desni klik i izaberi Open Link iz padajućeg menija .
    "Vazduh trepti, kao da nebo gori. Da, sprema se oluja..."

  9. #49
    Novi član
    Član od
    27.12.2010.
    Lokacija
    beograd
    Poruke
    22
    Lajkovi
    24
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko SNZF17K1 ili Citizen AT0960-52E

    Nema vise dileme, narucio sam nighthawk preko sensa, trebalo bi da stigne sutra

  10. #50
    Novi član
    Član od
    27.12.2010.
    Lokacija
    beograd
    Poruke
    22
    Lajkovi
    24
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko SNZF17K1 ili Citizen AT0960-52E

    Sat mi je stigao, jos iste veceri, i kad sam ga dobio pravo da vam kazem nekako sam bio ravnodusan. Ali sada iz minuta u minut sve mi se vise svidja , poredio sam ga sa seikom i sada sam siguran da nisam pogresio u izboru. Narocito me odusevilo to sto sam u toku noci par puta pogledao sat i bez problema ocitao vreme.
    Hteo bih da vam se zahvalim na pomoci u izboru.

Slične teme

  1. Preporuka za Tissot, Citizen ili Seiko
    By JoMan in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 5.2.2011., 15:13
  2. Kupujem Seiko, Certinu ili Citizen
    By Ljubomir in forum Kupovina satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 26.11.2010., 16:52
  3. Seiko,Citizen,ili neki treci...
    By Vladan984 in forum Japanski satovi
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 30.8.2010., 3:16
  4. Seiko - Tissot - Citizen - ... ?
    By uroshBG in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 27.3.2009., 0:40
  5. Seiko vs Citizen
    By rasa in forum Citizen
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 9.3.2009., 23:53

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •