Strana 3 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 54
Like Tree69Likes

tema: Seiko SNZF17K1 ili Citizen AT0960-52E

  1. #21
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Seiko SNZF17K1 ili Citizen AT0960-52E

    Iskreno, lep je Citizen, jos jedna fotkica sa neta! Koje su cene satova? Da budem iskren, Mako mi se dopada samo na slikama, jako siromasan izgled ima uzivo!
    Ova 5-ca mi je kao da su na brzaka uzeli pare ljudima, neki slican izgled vise serija Seiko satova koji veoma podseca na Submarinera...moze to kod Seika dosta bolje, Diver SRP043K1, barem se razlikuje, ima nesto svoje za slicne parice!


  2. #22
    Stariji član Avatar korisnika nele
    Član od
    23.2.2011.
    Lokacija
    Lazarevac
    Poruke
    534
    Lajkovi
    2222
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom re: Seiko SNZF17K1 ili Citizen AT0960-52E

    hmm,pa na ovoj slici citzen izgleda mnogo mnogo bolje .menjam mišljenje iz fundamenta,+ 1 za citizen
    ANGEL II likes this.

  3. #23
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom re: Seiko SNZF17K1 ili Citizen AT0960-52E

    Spork ( srp043) je vise nego duplo skuplji od ove 5-e .
    Ovaj seiko 5 je oko 140-150e... Kod nas su oko 18000 i jedan i drugi...(al nazalost,ne zajedno,vec pojedinacno)

  4. #24
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Seiko SNZF17K1 ili Citizen AT0960-52E

    Koliko sam video i Citizen je toliko, kod nas je nekih 250€ bio koliko se secam, ok sa popustom!

  5. #25
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom re: Seiko SNZF17K1 ili Citizen AT0960-52E

    Ako ima Spork za 250e, sutra ga kupujem

    slican model ovom Citizenu kod nas AT0760-51E 28,590DIN 22,872DIN

    isti,samo bela boja AT0960-52A 27,590DIN 19,313DIN

    Seiko SNZF17K1 23,100DIN 18,480DIN

    Seiko Spork SRP043K2 43,300DIN

    Slazem se ja sa tobom,u potpunosti,da ova 5-a izgleda da je nabrzaka sklepana,i da je SRP mnogo,mnogo bolja,ali je isto toliko i skuplja...

  6. #26
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom re: Seiko SNZF17K1 ili Citizen AT0960-52E

    -u sasvim sličnoj nedoumici sam bio i ja ne davno...

    Hteo bih podsetiti 23jewels-a na te, ne tako davne dane, kada mi je savetom pomagao u odluci...

    Citat 23jewels kaže: Pregled poruke
    Ja imam neku svoju logiku da nekom ko kupuje prvi sat,ili se pak ne razume preterano u satove,ne preporucujem odmah mehanicki sat iz prostog razloga sto ne mogu da mu objasnim sta to toliko vredi kod sata koji odstupa 10sek dnevno,koji ne sme da podatrese,da ispusti,koji mora da servisira, (svi kazu da sat nije auto),koji "mora" da nosi svaki dan, itd... Obicno ga pustim da sam shvati sta znaci ono "...ima dusu"

    Ko hoce obicni merac vremena,i malo nasminkaniji sat,eco drive je bolja varianta
    E sad, moja odluka nije pala na "eko-drive" samo zbog ovog posta, već zbog potrebe za primarnim satom ,koji će biti pristojnog kvaliteta i minimalnim otstupanjem. U tom trenutku sam imao Casio aw80 , ali me užasno počelo iritirati "skidanje" boje sa plastičnog kućišta. Znajući, da se neću zadovoljiti kupovinom jednog sata, ja sam se odlučio da za svakodnevno "drndanje" to bude neki malo kvalitetniji sat na struju.Za primarni sat mi stvarno nije bilo bitno, da li će mu cena kroz 100god pasti na 0 din . Citizen to svakako ispunjava svojom estetikom, kvalitetom, cenom...
    Što se tiče eko-drive tehnologije, sumljam da bi je primenjivali u visokoj klasi njihovih satova, da još uvek pati od dečijih bolesti, tako da u kvalitet ne sumljam ni malo.
    Slažem se u potpunosti sa VladanomP i mislim da nije nikakav luksuz imati obe varijante sata.

    djosa
    , ako nisi preterani zaljubljenik u satove i želiš sebi kupiti neki sat koji će imati minimalna otstupanja, dobar kvalitet, pristojnu estetiku, a da pri tom ne očekuješ da će ga tvoji unuci naslediti, Citizen je bolji izbor.
    Sa druge strane, ako si zaljubljenik i želiš da čuješ u svakom trenutku njegovo "srce" kako kuca, ubrzo će početi da te izludjuje "tišina" eko-drive-a , kao što mene sad izludjuje ,ako ne želiš priuštiti sebi više od jednog sata, onda je Seiko svakako bolji izbor.
    Ja sam zaljubljenik i kupih Citizen eko-drive , ali takodje provereno znam da se neće priča završiti na njemu, jer će u skorije vreme sevnuti neka mehanika sa "srcem i dušom" . Eto... Naziv: icon_wave.gif, pregleda: 205, veličina: 650 bajtova
    Poslednja ispravka: backarelli (22.12.2011. u 20:41)
    vladas, jagos, sima hrabri and 3 others like this.

  7. #27
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom re: Seiko SNZF17K1 ili Citizen AT0960-52E

    ^ drago mi je ako sam ti na bilo koji nacin pomogao,mislim da si sa svim ovim navedenim razlozima,nacinio zaista dobru odluku. Ja sam i sada "glasao" za Citizen. To sto sam rekao da sam malo skeptik,ne znaci da mislim da danas ne valjaju ili da ih necu uzeti. To je zbog nekih njihovih ranijih boljki. Danas su komentari uglavnom pozitivni prema ovoj tehnologiji,i siguran sam da ce Citizen to i dalje usavrsavati... Nighthawk je jedan od meni "must have" modela i ja nemam nista protiv njih. Samo...jos uvek nisam imao ni jedan
    backarelli likes this.

  8. #28
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom re: Seiko SNZF17K1 ili Citizen AT0960-52E

    -ma znam... čini mi se da si još negde prokomentarisao, da uvek izleti neki "mehaničar" pred kupovinu predhodno isplanirane "struje" .
    Ako mi veruješ, ja sam na mukama... silno želim, kada legnem da spavam, da čujem svoj sat (kao uspavanku). Ti takvih muka nemaš. Sada trenutno sam osudjen, jer nikako ne mogu naći vremena da popravim Glashutte. Medjutim, te muke neće dugo trajati, jer očekujem prinovu u mojoj smešno-maloj kolekciji za svega dva dana. Ovo će mi biti druga noć kako ne mogu da zaspim, jer jedva čekam da mi stigne jedan praaaavi , duševni, mehanic lepotan !!!

    Izvinjavam se na off-u , izletelo iz grudi mojih....

    EDIT: umalo zaboravih....

    Citat 23jewels kaže: Pregled poruke
    ^ drago mi je ako sam ti na bilo koji nacin pomogao
    Naravno da jesi... ti , kao i drugi meni omiljeni članovi ! Zato vas i volim !!!! Naziv: icon_wave.gif, pregleda: 199, veličina: 650 bajtova
    Poslednja ispravka: backarelli (22.12.2011. u 21:26)
    vladas, jagos and sima hrabri like this.

  9. #29
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom re: Seiko SNZF17K1 ili Citizen AT0960-52E

    "....... Obicno ga pustim da sam shvati sta znaci ono "...ima dusu" ....."

    Mislim da si upravo shvatio
    Ali,ne ocajavaj,i taj tvoj ima ite kako upotrebnu vrednost. Ja sam 100 puta uvece otisao u grad bez sata,jer me nervira da tresem ove moje, svi "spavaju",a sat mi treba nekih 3-4h samo...jer preko dana radim bez njih. Ja od svih mojih do sada,najvise cujem onog kineza. Seiko se cuje samo kada se nasloni na uho, Fortis malo vise,ni Orient i Citizen nisu nista bolji bili, nista posebno. Mislim da se rucni navijaci puno bolje,i lepse cuju...

    A,ni jedna kolekcija nije "smesno mala". Najbitnije je da ti volis te satove koje imas,i koje ces imati, i da ces uzivati u njima. Proci ce kroz tvoje ruke dosta njih,neke ces zadrzati,neke ne, ali budi siguran u jedno,nikada ih neces imati dovoljno Kao i svi mi ovde...
    backarelli likes this.

  10. #30
    Stariji član Avatar korisnika jagoda-nbg
    Član od
    17.7.2010.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    1.115
    Lajkovi
    4072
    Reputacioni uticaj
    19

    Određen forumom re: Seiko SNZF17K1 ili Citizen AT0960-52E

    ja posedujem seiko snzf17k1 i to je bio sat u koji sam se zaljubio na prvi pogled i rekao sam sebi da ga moram imati kad tad! prednost je naravno kao sto su svi vec rekli mehanicki mehanizam, ali iskreno da ti kazem na izgled mi se mnogo vise svidja ovaj citizen, i ne znam po kojim cenama mozes da nabavis satove ali ako su priblizno iste cene ja bih sada bio u velikoj dilemi. tako da najbolje sam da odlucis sta ti je bitno i koji ti se vise svidja. siguran sam u jedno: moj post ti sigurno nece pomoci

Slične teme

  1. Preporuka za Tissot, Citizen ili Seiko
    By JoMan in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 5.2.2011., 15:13
  2. Kupujem Seiko, Certinu ili Citizen
    By Ljubomir in forum Kupovina satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 26.11.2010., 16:52
  3. Seiko,Citizen,ili neki treci...
    By Vladan984 in forum Japanski satovi
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 30.8.2010., 3:16
  4. Seiko - Tissot - Citizen - ... ?
    By uroshBG in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 27.3.2009., 0:40
  5. Seiko vs Citizen
    By rasa in forum Citizen
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 9.3.2009., 23:53

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •