Strana 86 od 127 PrvaPrva ... 367682838485868788899096 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 851 do 860 od ukupno 1265
Like Tree825Likes

tema: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

  1. #851
    Član
    Član od
    4.12.2011.
    Poruke
    162
    Lajkovi
    1159
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

    Pozdrav svima!
    Nadam se da nisam promasio temu, ali u svakom slucaju treba mi vase misljenje o ovoj Alpini:
    Alpina Startimer Pilot Big Date (ref. AL-280N4S6) | ALPINA WATCHES (Official)

    Nasao sam na jednom sajtu prilicno povoljno, tacnije za 350 € (redovna cijena 750 €), pa sam opet u razmisljanju da kupim sat.
    Vjerovatno i ne bih razmisljao o njemu da se ne radi o tolikom popustu i sto je od prethodne kupovine proslo svega mjesec dana , ali znam da se radi o kvalitetnom satu, pa se bojim da bi bilo steta propustiti ovu priliku.
    Volio bih posebno da cujem misljenja vlasnika Alpine i onih koji su se susretali sa njima...
    Sad pomagajte drugu u "nevolji" ...

  2. #852
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.287
    Lajkovi
    29467
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

    Bohi, vidjao sam u prodaji I ovaj model I deluje mi sasvim korektno. Ono sto mu je zajednicko sa mojom Alpinom koju nosim 1,5 godinu:

    -Kuciste 44 mm veoma kvalitetno uradjeno nema nikakvih ostecenja, skoro ceo je u ciferu zato ne deluje preveliko
    - Staklo safirno, nema nikakvih ostecenja
    - Krunica usrafljujuca, odlicna za rukovanje I precizna
    - Zavrsna obrada veoma kvalitetna
    - Sirina narukvice 22 mm, adekvatna lako I lepo se nosi
    - Vek rada baterije 4 godine
    - Big date datum sastoji se od dve razdvojene cifre veoma pregledan
    - Sat je veoma citljiv
    - Bilo bi dobro da ima bolju iluminaciju

    Nisam imao nikakve zamerke I probleme sa satom I smatram ga verovatno najlepsim u svojoj kolekciji, opisao sam ga u delu o testovima satova.

    Uvek bih preporucio Alpinu ako se nadje estetski adekvatan model po prihvatljivoj ceni.

    Pozdrav I srecno sa kupovinom
    Poslednja ispravka: piksi (8.7.2017. u 11:14)
    Haifisch23 likes this.

  3. #853
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.911
    Lajkovi
    13196
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

    Pozdrav Bohi,

    Ja imam Alpinu iz iste serije Startimer Pilot, samo što je automatik,
    Piksi je već sve detaljno i odlično opisao, Ja mogu samo da dodam: Alpina 280 je modifikovana Ronda 7004B iz Mastertech linije.
    Radi se o jednostavnom, robusnom i pouzdanom kvarc mehanizmu. Svi delovi su iz metala, sasvim dovoljnih 6 rubina, jer se ne radi o kronografu.
    Cena (350€) za ovaj brend je više nego dobra prilika i ja se ne bih mnogo dvoumio.
    piksi likes this.

  4. #854
    Član
    Član od
    4.12.2011.
    Poruke
    162
    Lajkovi
    1159
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

    Piksi i Haifisch23, hvala vam puno na odgovorima.
    Nazalost, bio sam odsutan citav dan i sad gledam na sajtu, ovaj model je rasprodan (sto nije ni cudo).
    Sa druge strane, u toj "odsutnosti" probavao sam jos neke satove:
    Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini-citizen.jpgSatovi za svakog - Pomoć pri kupovini-swiss-military-hanowa.jpg
    Gledajuci na slikama, Hanowa mi je izgledala ljepse, dok je uzivo sasvim druga prica. Citizen mi se puno vise svidio.
    Sad je opet pitanje da li njega odabrati ili ici na nesto trece, cetvrto, peto...

  5. #855
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.911
    Lajkovi
    13196
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

    Bohi,

    Ako imaš mogućnost naručivanja preko Amazon.De, imaš isti model snižen iz 750 na 450 €. Skuplji je za 100 € od tvoje prve želje ali još uvek je govora o povoljnom aranžamnu.
    Link
    https://www.amazon.de/Alpina-Herren-...ywords=watches

    Još ugodnija ugodnija varijanta:
    Alpina Racing Chronograph sa mehanizmom AL 353, koji je modifikovana Ronda 5030D iz Startech linije (13 rubina).
    Link:
    https://www.amazon.de/Alpina-Herrenu...1G37CYFQMRXEDR

    Hanowa ili Citizen? Svakako Citizen.
    Hanowa nije loša, ali tu bih gledao, da je unutra Ronda a ne ISA, koja se vrlo često nađe u njihovim satovima.
    Pošto vidim, da tražiš kvarc, u tom cenovnom razredu (oko 400 €), pogledao bih i Seiko.






    Citat bohi kaže: Pregled poruke
    Piksi i Haifisch23, hvala vam puno na odgovorima.
    Nazalost, bio sam odsutan citav dan i sad gledam na sajtu, ovaj model je rasprodan (sto nije ni cudo).
    Sa druge strane, u toj "odsutnosti" probavao sam jos neke satove:
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	citizen.jpg
Viđeno:	176
Veličina:	198,3 KB
ID:	131632Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	swiss military hanowa.jpg
Viđeno:	177
Veličina:	218,7 KB
ID:	131633
    Gledajuci na slikama, Hanowa mi je izgledala ljepse, dok je uzivo sasvim druga prica. Citizen mi se puno vise svidio.
    Sad je opet pitanje da li njega odabrati ili ici na nesto trece, cetvrto, peto...
    piksi likes this.

  6. #856
    Član
    Član od
    4.12.2011.
    Poruke
    162
    Lajkovi
    1159
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

    Haifisch23,

    Iskreno ova Alpina mi je bila interesantna samo po cijeni koju sam naveo, ali eto zakasnio sam.
    S obzirom da trenutno posjedujem samo dva sata, najradije bih izabrao jos 10-ak da imam za svaku priliku i nepriliku
    , ali to naravno nije izvodivo. Dosta vas sa foruma je vec proslo te muke, formirajuci neku svoju pocetnu kolekciju.
    Ja sad svaki dan (blago receno) mjenjam misljenje o kupovini, a u browseru imam 100 otvorenih tabova sa razlicitih sajtova .

    I ovako nesto mi je zanimljivo:
    PRO TREK Uhren von CASIO bieten Funktionen wie Solarbetrieb, Digitalkompass, Höhenmesser, Barometer und Thermometer – perfekt für Outdoor- und Trekking-Fans.

    https://www.galeria-kaufhof.de/p/sei...4?v=3000116227

    Citizen Herrenuhr »JW0125-00E« @Timeshop24

    Zna li neko da li ovaj citizen ima pozadinsko osvjetljenje? Ja nisam uspio naci taj podatak. Pro Trek znam da ima.
    Koji je vama najbolji od navedenih? Neki novi prijedlog... Svaki komentar je dobrodosao

  7. #857
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.911
    Lajkovi
    13196
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

    Potpuno te shvatam, da si na teškim mukama
    Dobro kod svega ovoga, što se ipak zadržavaš na dobrim brendovima.
    Zato je i težko dati jedinstveni odgovor, koji od ovih tri sata je najbolji izbor, jer je svaki na svoj način dobar. Meni je od ova tri najbliži Seiko ali to je ipak samo moj izbor i ne mogu tvrditi, da je i najbolji.
    Zavisi i od razloga, zbog kojeg kupuješ sat. Zavisi i od toga, koja su ti dva sata već u kolekciji.
    Možda bi bilo najbolje, da uzmeš nekoliko dana pauze u traženju i dobro razmisliš u kome smeru, želiš da proširiš kolekciju. Očigledno je, da je to nešto u kvarc smeru, jer možda imaš dva mehanička....
    Drugo, što bih gledao je sat, koji bi mogao, da probam uživo.
    I neka cena ne bude najpresudniji kriterijum. Uvek se za jednaku sumu može naći i nešto drugo.
    Jedino što je sigurno oko cene, je to, da kvarc gubi 50 % vrednosti, čim se zatvore vrata prodavnice za tobom. Skoro bez obzira o kojem se brendu radi. Obično se ljubitelji satova dosta brzo zasite kvarca, pa je razlika na kraju u tome, kojii se može lakše prodati...Zato u kupovinu kvarca treba ići sa potpuno čistom odlukom, da je to, baš to.

    Nadam se, da će se nači neki član foruma, koji ima više iskustva od mene u vezi sa tvojim problemom. Ovo sa pozadinskim osvetljenjem... to mi je twilight zone. U čemu je svrha?
    Sve u svemu...ipak si na slatkim mukama.




    Citat bohi kaže: Pregled poruke
    Haifisch23,

    Iskreno ova Alpina mi je bila interesantna samo po cijeni koju sam naveo, ali eto zakasnio sam.
    S obzirom da trenutno posjedujem samo dva sata, najradije bih izabrao jos 10-ak da imam za svaku priliku i nepriliku
    , ali to naravno nije izvodivo. Dosta vas sa foruma je vec proslo te muke, formirajuci neku svoju pocetnu kolekciju.
    Ja sad svaki dan (blago receno) mjenjam misljenje o kupovini, a u browseru imam 100 otvorenih tabova sa razlicitih sajtova .

    I ovako nesto mi je zanimljivo:
    PRO TREK Uhren von CASIO bieten Funktionen wie Solarbetrieb, Digitalkompass, Höhenmesser, Barometer und Thermometer – perfekt für Outdoor- und Trekking-Fans.

    https://www.galeria-kaufhof.de/p/sei...4?v=3000116227

    Citizen Herrenuhr »JW0125-00E« @Timeshop24

    Zna li neko da li ovaj citizen ima pozadinsko osvjetljenje? Ja nisam uspio naci taj podatak. Pro Trek znam da ima.
    Koji je vama najbolji od navedenih? Neki novi prijedlog... Svaki komentar je dobrodosao

  8. #858
    Član
    Član od
    4.12.2011.
    Poruke
    162
    Lajkovi
    1159
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

    Haifisch23,

    Forum pratim odavno, mada nisam toliko aktivan.
    Oba sata koja imam, kupio sam uz konsultacije sa clanovima foruma, a i citajuci tekstove i komentare znao sam u kojem pravcu trebam ici.
    Trenutno su tu Seiko 5 automatic i jedan G-shock (bilo je tu jos nekih koje sam podijelio).
    Seiko je sa metalnom narukvicom, pa u ove vrele dane zna mi malo smetati, a G-shock mi nije najsretnija kombinacija za posao uz kombinaciju sa kosuljom, mada moram priznati da sam ga i tako nosio
    .
    Razmisljam o nekom satu koji bi mogao biti za "skoro" svaku priliku, neka svakodnevna varijanta. Mislim da bi ovi koje sam naveo u prethodnom postu mogli biti tako nesto...

  9. #859
    Novi član
    Član od
    12.7.2017.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

    Lijep pozdrav,

    Posljednjih par dana gledam Tissot i Certinu te sam izbor suzio na ovaj model:

    Ručni sat TISSOT T055.427.11.057.00

    Zanima me vaše mišljenje o njemu, i ako ga budem uzimao vidio sam da ga ima jeftinije vani uzeti. Pa ako može vaš savjet da li ima neka pouzdana europska online stranica ili da idem preko krona.hr

    Hvala

  10. #860
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.911
    Lajkovi
    13196
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

    Pozdrav Tar-ikste i dobrodošao na forum!

    Ovaj Tissot pokreće hronografski mehanizam ETA C01.211, koji ima u sebi nešto plastike i ne baš puno rubina (15). Mišljenja oko njega su jako podeljena. Od odobravanja do negiranja. Oni koji ga odobravaju, kao argument nude, da je napravljen na bazi Lemania 5100, koja je isto tako bila obogaćena plastikom i imala 17 rubina i važi za odličan mehanizam.

    Opet Tissot sa klasičnim ali uporedivim hronografskim mehanizmom Valjoux 7750 ili Valgranges A07.H21 (koji je u biti uvećani Valjoux 7750) i koji sadrži metalne delove, je za 600 € skuplji od gore pomenutog, što može dovesti do nekog zaključka.

    https://www.tissotwatches.com/de-de/...h-a05-3-2.html

    https://www.tissotwatches.com/de-de/...ograph-34.html

    Inače sat je dobro urađen, 20 ATM je odličan podatak.

    Što se tiče online stranica, gde se može naći jefitniji sat - ovde treba biti oprezan, zbog garancije za proizvod.
    Mogu ti reći, kako je sa tim ovde kod nas u Sloveniji.
    Međunarodna garancija važi samo u slučajevima, kada je sat kupljen kot zvaničnih (autorizovanih) retailera. Ako kupim sat na Amazonu, Idealu i sličnim online velikim kompanijama - oni nisu ovlašteni retaileri i zato u slučaju kvara, uslovi garancije ne važe na domaćem servisu. Skoro sam siguran, da je tako i u HR.
    Obično kod kupnje na Amazonu, u najboljem slučaju dobiješ pečat na međunarodnoj garanciji ali ti on ne znači ništa, kada sat odneseš na domaći servis. Možeš ga vratiti nazad prodavcu ali i to je dugotrajan i nervozan proces.
    Zato je bolje dati koji euro više, pa si onda siguran.
    Opcija je i da na Tissot stranici pogledaš, koji su mu retalieri i onda tamo proveri, da ii je dotični model negde jefitiniji ali i to je redak slučaj.
    Uvek postoji i treća opcija - garancija na Tissot je 2 godine. Vrlo su male šanse, da se za 2 godine može nešto pokvariti, pa ako je u pitanju neka veća razlika u ceni...zašto, da ne.



    Citat Tar_Ikste kaže: Pregled poruke
    Lijep pozdrav,

    Posljednjih par dana gledam Tissot i Certinu te sam izbor suzio na ovaj model:

    Ručni sat TISSOT T055.427.11.057.00

    Zanima me vaše mišljenje o njemu, i ako ga budem uzimao vidio sam da ga ima jeftinije vani uzeti. Pa ako može vaš savjet da li ima neka pouzdana europska online stranica ili da idem preko krona.hr

    Hvala

Slične teme

  1. Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini
    By Zenith in forum Fotografije satova
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 7.9.2012., 17:35
  2. RESIDENCE satovi - Pomoć!
    By bezbi in forum Kineski mehanički satovi
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 25.7.2012., 21:14
  3. Pomoc pri kupovini
    By El Gnu in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 28.5.2012., 17:32
  4. Tissot satovi - pomoć pri izboru ?
    By div in forum Swiss-Made mid-range satovi
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 3.2.2012., 17:51
  5. Pomoć u kupovini sata: Festina f16235 ili Fossil AM4217
    By Sonia Wins in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 22.9.2010., 19:17

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •