Strana 8 od 10 PrvaPrva ... 45678910 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 71 do 80 od ukupno 94
Like Tree79Likes

tema: Sat za plivanje i ronjenje na dah - do 250 EUR - cena/kvalitet

  1. #71
    Stariji član
    Član od
    9.12.2011.
    Lokacija
    Stuttgart
    Poruke
    1.430
    Lajkovi
    3274
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Sat za plivanje i ronjenje na dah - do 250 EUR - cena/kvalitet

    Zasto mislite da pokreti u vodi drasticno uticu na povecanje pritiska na sat?

  2. #72
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Sat za plivanje i ronjenje na dah - do 250 EUR - cena/kvalitet

    Zato sto prilkom tvog pokreta stvaras odredjenu silu i tako djelujes na silu pritiska koja je ogromna na tim dubinama.
    I tako svojim pokretom povecavas prtisak na sat. Tako da najprostije objasnim ovo sto se tice fizike jer na tom polju mi malo bolje ide nego kod satova

    P.S Serb to je tacno da se sve testira ne samo satovi na cak na duplo vece opterecenje nego sto je deklarisano ali opet u stvarnim uslovima nikada nije kao na testu, mozda bi taj sat i prezivio tih 80m ali ne bi bas radio kao prije nesto bi se poremetilo i sigurno ne bi izdrzao tako nesto 2 puta.
    Poslednja ispravka: Dragojlovic Darko (26.3.2013. u 14:53)

  3. #73
    Stariji član
    Član od
    9.12.2011.
    Lokacija
    Stuttgart
    Poruke
    1.430
    Lajkovi
    3274
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Sat za plivanje i ronjenje na dah - do 250 EUR - cena/kvalitet

    Mislio sam da je ta sila zanemarljivo mala.....Hvala na objasnjenu

  4. #74
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Sat za plivanje i ronjenje na dah - do 250 EUR - cena/kvalitet

    Citat Hornet kaže: Pregled poruke
    @ Darko - Što reče Milan sat nosim i kad spavam i kad plivam i kad se tuširam. Naravno nije svaki sat za to. Nosim ga i na plaži i u moru, smara me da ga stalno skidam i stavljam - najverovatnije bih ga i izgubio na taj način. Osećam se kao go bez sata.
    Što se tiče iznete filozofije o nepotrebnosti wr200 naspram wr100 satova, isto može da se primeni i na one wr600 ili wr1000 omege, naspram wr200
    Pazi, da imam Omegu Planet Ocean itekako bih ronio i sa njim, jer to mu je priroda - poziranje na suvom ili stajanje u kutiji je bedak za taj sat, osim u slučaju kada se radi o kolekcionarstvu. A ako takva Omega propadne od ronjenja i slane vode, onda, uz dužno poštovanje, je..š Omegu
    Itekako sam ronio i sa Po i sa PP i sa Rolexom i sa Brajom )) pa kad moze James Bond mogu i ja. Jedva cekam ovaj poziv Darka da isprobam novi diver..

    next year at this time I'll be a millionaire




  5. #75
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Sat za plivanje i ronjenje na dah - do 250 EUR - cena/kvalitet

    Slobodno kad kod hoces vrata su ti sirom otvorena a i morsko prostranstvo
    Hornet likes this.

  6. #76
    Novi član
    Član od
    15.3.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    14
    Lajkovi
    7
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Sat za plivanje i ronjenje na dah - do 250 EUR - cena/kvalitet

    Imas na ruci lep sat sa metalnom narukvicom,po njemu kapljice morske vode,a sve to okupano suncevim zracima...To je za mene lep prizor.
    83stojan likes this.

  7. #77
    Novi član
    Član od
    15.3.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    14
    Lajkovi
    7
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Sat za plivanje i ronjenje na dah - do 250 EUR - cena/kvalitet

    Ja stvarno obozavam da nosim sat cak i spavam sa njim ali mi nikako ne ide u glavu zasto se neko ljeti kupa u more sa satom osim ako nije ronilac pa mu je potrebno da zna koliko je vec pod vodom i koliko mu je kiseonika ostalo. Znaci ljeti je meni sve sem kupacih i eventualno nekog sorca bespotrebno peskir nosim jedino ako idem kolima pa da ne sjedim slan u kola, i naravno naocare.
    Imas na ruci lep sat sa metalnom narukvicom,po njemu kapljice morske vode,a sve to okupano suncevim zracima...To je za mene lep prizor.
    milan zmaj likes this.

  8. #78
    Novi član
    Član od
    15.3.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    14
    Lajkovi
    7
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Sat za plivanje i ronjenje na dah - do 250 EUR - cena/kvalitet

    Hvala na datim predlozima i komentarima.Nazalost nisam i dalje nacisto da li da kupim WR 100 ili WR 200.Ne znam da li sam dobro formulisao pitanje.Kada kazem ronjenje na dah,u mom slucaju je to 3-4 metra.Da je vise od toga,odmah bi se prijavio za snimanje filma "Veliko plavetnilo".Ne bavim se ronjenjem,ni amaterski,a ni profesionalno.

    Jedini sat koji trenutno imam je Swatch Irony.Kupio sam ga u Grckoj 2007.godine.Ne skidam ga sa ruke ni u bazenu,ni u moru vec pet godina.Za cudo neko,nije popio vodu i ako nigde ne pise na koliko je metara vodootporan.Do sada sam dva puta promenio bateriju i jednom polirao staklo.




    Zbog svega navedenog,i dalje se lomim da li da kupim sat koji je WR 100 ili WR 200.Postoji evidentna razlika u ceni od istog proizvodjaca.Kao sto spomenuh,u medjuvremenu se i budzet smanjio za koju hiljadarku.

    Pozdrav.

  9. #79
    Mlađi član
    Član od
    27.2.2013.
    Poruke
    58
    Lajkovi
    127
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Sat za plivanje i ronjenje na dah - do 250 EUR - cena/kvalitet

    E ti sad zavitlavaš
    Tebi i wr50 vrši posao :p
    Šta smo drobili sve ovo vreme...
    "bolje čitav život biti milijunaš, nego jedan dan siromah..."

  10. #80
    Novi član
    Član od
    15.3.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    14
    Lajkovi
    7
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Sat za plivanje i ronjenje na dah - do 250 EUR - cena/kvalitet

    Krivo mi je ako si stekao utisak da se zavitlavam.No dobro.Kada sam otvorio ovu temu,od samog starta mi je sugerisano da sat bude obavezno WR 200.Moja je greska jer nisam naveo da je dubina na koju bih zaronio svega 3-4 metra za sta bi mozda bilo dovoljno da sat bude WR 100.Izvinjavam se ako sam iskomplikovao stvari.Nisam strucnjak za satove pa mi valjda nije za zameriti.

    Hvala i pozdrav.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •