Strana 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 72
Like Tree91Likes

tema: Sat u rangu 1.500-2.000 EUR

  1. #11
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Sat u rangu 1.500-2.000 EUR

    Dodaću još i predlog - Tudor Black Bay. Mislim da se može dobiti malo iznad 2k pa još umanjiti PDV.
    Baron likes this.
    No time to lose

  2. #12
    Stariji član Avatar korisnika anpi
    Član od
    23.11.2012.
    Poruke
    759
    Lajkovi
    9131
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Sat u rangu 1.500-2.000 EUR

    Imas jednog BB crvenog na kozi na Portalu satova ispod 2000, a prije par tjedana je prodan i jedan na metalu. Tog sam imao na ruci na jednoj kavi i nisam se bas odusevio. Ganjaj ti Omegu. Pusti te Rolex, a nije Rolex

  3. #13
    Novi član
    Član od
    30.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    18
    Lajkovi
    50
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Sat u rangu 1.500-2.000 EUR

    Hvala svima na savetima i komentarima. Ja sam pokusao dati okvire kako bi se lakse doslo do sto boljeg resenja.
    Od svih satova sa liste sam probao Longines HC, Braju SOH, Oris Diver, dok sam danas prvi put na ruku stavio Fortis.
    Iz nekog razloga mi se Fortisi na ruci nisu dopali... Eventualno B-42 cosmonaut zbog svog mat/klot izgleda i jednostavne, svedene estetike.
    Pojedine predlozene satove sam imao prilike da probam i isti slucaj (LLD i Doxa). Opet, pre mesec dana sam probao prijateljev Panerai i svidelo mi se, mada taj sat nisam nikada uzimao u obzir. Jako je cudna stvar taj dojam na ruci i identifikacija sa satom.
    Oris nisam uzimao u razmatranje dok nisam video probani primerak na ruci poslovnog partnera. Izuzetno sam bio iznenadjen kvalitetom izrade, opstim utiskom, mada znam da je to mozda malo subjektivno i da je u sustini normalno da sat u tom cenovnom rangu izgleda pristojno. Jednostavno, video sam vise od ocekivanog.
    Sto se polovnjaka tice, ne dolaze u obzir iz vise razloga. Jedan od njih je i da ne bih zenio razvedenu zenu. 😉

  4. #14
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Sat u rangu 1.500-2.000 EUR

    Oris je jako dobar izbor. Jako kvalitetni satovi

    next year at this time I'll be a millionaire




  5. #15
    Stariji član Avatar korisnika anpi
    Član od
    23.11.2012.
    Poruke
    759
    Lajkovi
    9131
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Sat u rangu 1.500-2.000 EUR

    Citat Napapijri kaže: Pregled poruke
    Sto se polovnjaka tice, ne dolaze u obzir iz vise razloga. Jedan od njih je i da ne bih zenio razvedenu zenu. 😉
    Je, bas ti je usporedba. Komad metala vs. osoba sa kojom ces provest zivot. Bravo. Hoces li i sa satom do maticara ili svecenika?
    BANDIDO and BrankoD like this.

  6. #16
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.286
    Lajkovi
    29465
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: Sat u rangu 1.500-2.000 EUR

    Napapijri, pozdrav za tebe.
    Prvo bih te zamolio da mi napišeš na našem jeziku kako se čita tvoj nick nikada nisam bio siguran u to.

    Ja sam svoj prvi ozbiljan sat kupovao skoro pola godine i tu je bilo mnogo dilema i slatkih muka. Tada nije bilo ovog foruma da mi malo olakša izbor, verovatno bih doneo neke bolje odluke.

    Kum mog drugara je časovničar i kada sam njega konsultovao rekao mi je da kad sa novim satom izađeš iz prodavnice odmah izgubiš znatno na vrednosti. Zatim mi je dodao da je on strastveni pecaroš, te da će mu podjednak ulov biti i sa štapom od stotinak evra, a da je on uložio u štapove i mašinice nekih desetak hiljada istih. Na ruci je imao casio ili QQ ne sećam se više, ali ne skuplji od dvadesetak evra. Ko želi nov i vredan sat, a zbog toga ne trpe ostale obaveze, samo napred, podržavam. (meni npr. nije problem da mi auto bude jeftiniji od sata).

    Sve ono što si ti naveo kao predlge su dobri, kvalitetni satovi, nema promašaja ni sa jednim. Svodi se na tvoje estetske zahteve i naravno na to kako stoji na ruci, na tome bih ipak insistirao, sat sa četvorocifrenom cenom ipak probaj pre kupovine.

    Svako od nas ima neke svoje manje ili više omiljene marke i modele i verovatno će ti takav savet dati. Ponavljam, sve što si ti naveo jeste kvalitet.

    Ja na primer nikada nisam bio ljubitelj Omege (samo vizuelno, vrhunski su) i iz njihove game izdvojio bih ti jedan koji mi se jako dopao i prethodnih dana sam ga dosta gledao po radnjama
    231.10.42.21.02.001 Omega Aqua Terra Mens Automatic Watch
    Naravno ako uspeš da ga pronađeš po povoljnijoj ceni.

    Meni se na primer jako dopadaju Breitling SO i SOH, mislim da čak ovaj prvi možeš da nađeš u rasponu cena koje si naveo drugi je skuplji ali probaj, cene se po radnjama u inostranstvu znatno spuštaju.
    Breitling Superocean 42 Watches A17360


    Colt sam gledao i uživo izgleda mnogo moćnije nego na slikama.
    Breitling Colt Automatic - AuthenticWatches.com

    U vezi Hydroconquesta, on jeste najskromniji ali i ubedljivo najjeftiniji, to je sat sa dobrim mehanizmom, vizuelno jako lep, mnogi će ti reći da je on best buy <1000 evra kupovina.

    Nisam siguran da sam ti naročito pomogao, možda jedino kao podrška, samo napred, uživaj u slatkim mukama.
    Poslednja ispravka: piksi (21.2.2015. u 11:29)
    vladas and Napapijri like this.

  7. #17
    Stariji član Avatar korisnika Larosa
    Član od
    17.11.2009.
    Lokacija
    Zrenjanin
    Poruke
    538
    Lajkovi
    1905
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Sat u rangu 1.500-2.000 EUR

    Moj predlog ti je da se maneš precenjenih švajcaraca i da se okreneš istoku, konkretno Seiko Marinmaster automatic 300m koji košta oko 2000 eura je po meni no. 1 diver za te pare.

    vladas, 23jewels and Napapijri like this.
    Seiko ​Green Willard SPB153J1
    Seiko ​62 MAS Reissue SPB149J1 Limited edition
    Seiko ​Panda Chronograph SRQ029J1 Limited edition

    Omega Seamaster Co-axial 8800 Chronometer Diver Green

  8. #18
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Sat u rangu 1.500-2.000 EUR

    Problem je dostupnost servisa za Seiko- nije u pitanju 7s26!

  9. #19
    Novi član
    Član od
    30.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    18
    Lajkovi
    50
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Sat u rangu 1.500-2.000 EUR

    Piksi, hvala na podršci. Čita se po Vuku, stara srpska reč za severni polarni krug, na finskom.

    Tvoja priča mi je poznata, imao sam par sličnih sagovornika i sasvim se slažem sa takvim konceptom.

    Tačno je da se sat mora probati. Samo tako će se doneti prava odluka. kada smo već spomenuli Omegu, imao sam priliku da probam bez nekog požurivanja i tenzije prilično veliki broj modela. Na moje veliko iznenađenje, dopalo mi se kako "čuči" na ruci SMP Moonwatch, mada sam mislio da ce Bond mnogo bolje izgledati. Taj sat je ipak kao nov van mog domašaja i ne želim da razmišljam u pravcu polovnog ili reduced verzije. Druga stvar je staklo, pleksiglas... Priroda mog posla je takva da može doći do udaranja, grebanja, a tu su ipak safir i hardleks, što znam po svojim Seiko satovima, u prednosti.

    Obzirom da sam sve bliži Oris Regulateur-u, zanima me održavanje, servis. Obzirom da je u pitanju modifikovana Selitta SW220, koliko bi bilo komplikovano odrzavanje?

    Larosa, na istoku sam ali sam bacio pogled na zapad.

    Anpi, 100 ljudi, 100 ćudi. Ne volim polovno, nošeno, udarano, trošeno.
    vladas and piksi like this.

  10. #20
    Stariji član Avatar korisnika anpi
    Član od
    23.11.2012.
    Poruke
    759
    Lajkovi
    9131
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Sat u rangu 1.500-2.000 EUR

    Imas moonwatch model koji se u slengu zove saphire sandwich, odnosno klasican moon, samo sto ima safirno staklo sa jedne i druge strane. Pleksi je na tom satu ipak zakon.
    Sto se tice udaranja i grebanja, pleksi ces lako ogrebati, ali ces ga lako i ispolirati. Safir ces tesko ogrebati, ali zbog prirode materijala, kod fino odmjerenog udarca ce bas lijepo puknut
    Inace, sto meni nije jasno. Ne samo kod tebe, nego i inace kod takvih pitanja. Tko ce nositi taj sat? Ti ili netko drugi? Ovdje ce ti svatko dati svoje subjektivno misljenje, a ti nemas bas puno prostora za kupnju "luksuznog" svicarskog sata za tu lovu, ako si bas zapeo za novog. U tom rangu cijene si osuden na Longines i Hamilton (koji ti se ne svida, jel' tako ). Netko ce reci i Oris, ali ja necu, jer ih ne smatram "luksuznim", nego modnim.
    Zato, pare u djep i turneja po ducanima

Strana 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •