Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 18
Like Tree3Likes

tema: Frederique Constant vs Maurice Lacroix Pontos-Savet za kupovinu

  1. #1
    Mlađi član
    Član od
    2.4.2015.
    Poruke
    30
    Lajkovi
    39
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Frederique Constant vs Maurice Lacroix Pontos-Savet za kupovinu

    Pozdrav svima,

    Vec duze vreme merkam neki malo bolji satic u trenutno sam u dilemi u vezi dva modela koja sam nasao relativno povoljno:

    1. Frederique Constant Automatic Moontimer FC-330V6B6
    ili
    2. Maurice Lacroix Pontos Automatic PT6148-PS101-130

    Frederique Constant vs Maurice Lacroix Pontos-Savet za kupovinu-frederique-constant.jpgFrederique Constant vs Maurice Lacroix Pontos-Savet za kupovinu-maurice-lacroix.jpg

    misljenja, sugestije dobrodosle...
    pozdrav

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika mizzy
    Član od
    6.2.2013.
    Lokacija
    Zrenjanin, Srbija
    Poruke
    1.490
    Lajkovi
    9927
    Reputacioni uticaj
    103

    Određen forumom re: Frederique Constant vs Maurice Lacroix Pontos-Savet za kupovinu

    Meni lično je lepši Maurice Lacroix, ali mislim da bi bitan element kod samog izbora ovog puta bila i "relativno povoljna cena"
    trenutna kolekcija:
    Titoni Airmaster Ref. 93963 S-005
    Doxa Sub 300t Aquamarine Ref. 840.10.241.10
    Grand Seiko SBGA211 Snowflake
    Zenith El Primero Classic Cars Ref. 03.2046.400/25.C771

  3. #3
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Frederique Constant vs Maurice Lacroix Pontos-Savet za kupovinu

    Iskren da budem satovi nisu bas u mom stilu, ali ovako na prvu vise mi se svidja ML.
    Ta moonphase komplikacija meni apsolutno nista ne znaci, i nije mi uopste privlacna.
    Just my two cents.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Frederique Constant vs Maurice Lacroix Pontos-Savet za kupovinu

    FC bih uzeo ali sa crnim ciferom i plavo-srebrnim moon diskom.
    Od ova 2 ipak ML.

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika marko14
    Član od
    21.3.2009.
    Poruke
    2.394
    Lajkovi
    7589
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom Re: Frederique Constant vs Maurice Lacroix Pontos-Savet za kupovinu

    FC jer sam ga video,a i lepsi mi je.


  6. #6
    Mlađi član
    Član od
    2.4.2015.
    Poruke
    30
    Lajkovi
    39
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Frederique Constant vs Maurice Lacroix Pontos-Savet za kupovinu

    Meni lično je lepši Maurice Lacroix, ali mislim da bi bitan element kod samog izbora ovog puta bila i "relativno povoljna cena"

    ako se tvoja konstatacija odnosi na cinjenicu da postoje i lepsi modeli istih proizvodjaca, slazem se u potpunosti, ali sve sto mi se svidja je mnooogoo iznad sume koju sam nameravao da izdvojim a na ova dva sam naleteo po ceni ispod 1000 eur...

    Naravno sugestije za neke druge modele (citaj proizvodjace u istom rangu) su dobrodosle...
    Poslednja ispravka: Lost&Found (24.4.2015. u 8:28)

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika mizzy
    Član od
    6.2.2013.
    Lokacija
    Zrenjanin, Srbija
    Poruke
    1.490
    Lajkovi
    9927
    Reputacioni uticaj
    103

    Određen forumom Re: Frederique Constant vs Maurice Lacroix Pontos-Savet za kupovinu

    @Lost&Found


    Kolega,

    Maurice Lacroix je po meni lepši sat, ali ipak nisam nešto posebno oduševljen

    Njegov MSRP je $3.700,00 naspram Frederique Constant-a i $2.295,00.
    Verujem, da ni jedan ni drugi sat, nisu previše atraktivni u Srbiji (i okruženju), te da bi se sporo i teško prodali "dalje"...

    Stoga, ako zadovoljavaju minimum vizualnog ugođaja, kupio bih onaj koji jejeftiniji (ako su slične, iste kranje cena, uzeo bih sat koji ima veću osnovnu, preporučenu prodajnu cenu, Maurice Lacroix...).

    I još jednom ponavljam, ovo bi bila racionalna kupovina, a ne kupovina"srcem"

    Pozz
    gdin Branko likes this.
    trenutna kolekcija:
    Titoni Airmaster Ref. 93963 S-005
    Doxa Sub 300t Aquamarine Ref. 840.10.241.10
    Grand Seiko SBGA211 Snowflake
    Zenith El Primero Classic Cars Ref. 03.2046.400/25.C771

  8. #8
    Član
    Član od
    20.2.2012.
    Poruke
    295
    Lajkovi
    490
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Frederique Constant vs Maurice Lacroix Pontos-Savet za kupovinu

    поздрав свима! шта мислите о овом сату и колика је његова реална цена? у питању је нов сат...без пропратних елемената.
    Lc6027-ss001-320


  9. #9
    Mlađi član
    Član od
    2.4.2015.
    Poruke
    30
    Lajkovi
    39
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Frederique Constant vs Maurice Lacroix Pontos-Savet za kupovinu

    Citat mizzy kaže: Pregled poruke
    @Lost&Found


    Kolega,

    Maurice Lacroix je po meni lepši sat, ali ipak nisam nešto posebno oduševljen

    Njegov MSRP je $3.700,00 naspram Frederique Constant-a i $2.295,00.
    Verujem, da ni jedan ni drugi sat, nisu previše atraktivni u Srbiji (i okruženju), te da bi se sporo i teško prodali "dalje"...

    Stoga, ako zadovoljavaju minimum vizualnog ugođaja, kupio bih onaj koji jejeftiniji (ako su slične, iste kranje cena, uzeo bih sat koji ima veću osnovnu, preporučenu prodajnu cenu, Maurice Lacroix...).

    I još jednom ponavljam, ovo bi bila racionalna kupovina, a ne kupovina"srcem"

    Pozz
    Hvala na iskrenom misljenju. Mozda malo pojasnjenje , veliki sam ljubitelj satova i kupujem ga zbog sebe i nemam nemaru da ga dalje prodajem vec da ga zadrzim i eventualno nekada predam svojoj deci. Slazem se da vizuelno sat nije primer eye catcher-a, ali takvi su znatno van mog cenovnog ranga. Mislim da ipak zadovoljava minimum nekog kriterijuma koji je meni bitan. Druga stvar je i precnik koji je u slucaju Maurice-a "samo" 40mm dok je FC 42.

    Dodatak u medjuvremenu se pojavio i ovaj model kao opcija:
    maurice lacroix Pt6318-ss001-130
    Frederique Constant vs Maurice Lacroix Pontos-Savet za kupovinu-pt6318_ss001_130_b9b99bf475_1.jpgFrederique Constant vs Maurice Lacroix Pontos-Savet za kupovinu-pt6318-ss001-130_1.jpgFrederique Constant vs Maurice Lacroix Pontos-Savet za kupovinu-pt6118-ss001-130.jpg

    svidja mi se ideja i komplikacije (indikator dan noc i meseceve mene)
    Poslednja ispravka: Lost&Found (27.4.2015. u 18:49)
    mizzy likes this.

  10. #10
    Mlađi član
    Član od
    2.4.2015.
    Poruke
    30
    Lajkovi
    39
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Frederique Constant vs Maurice Lacroix Pontos-Savet za kupovinu

    Citat gdin Branko kaže: Pregled poruke
    поздрав свима! шта мислите о овом сату и колика је његова реална цена? у питању је нов сат...без пропратних елемената.
    Lc6027-ss001-320

    Pa na netu, cena mu je oko 1100eur (kazu retail) ali vidim da moze da se nadje i za 990eur...moguce da moze i nize..

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •