Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 33
Like Tree6Likes

tema: Pomoc za sat sa metalnom narukvicom?

  1. #21
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Pomoc za sat sa metalnom narukvicom?

    Citat touch kaže: Pregled poruke
    Zvao sam radnju, kazu da originalna metalna ne moze u ovaj sat koji ima gumenu narukvicu... znaci pravi se posebno sa metalnom a posebno sa gumenom...bedak...steta...nema veze... mada to mi je rekao jedan prodavac, neko, a ljudi imaju tendenciju da grese...
    Ma to je samo pocetak "skole"

  2. #22
    Mlađi član
    Član od
    21.7.2014.
    Poruke
    32
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Pomoc za sat sa metalnom narukvicom?

    Citat MMario kaže: Pregled poruke
    Ma to je samo pocetak "skole"
    Izvini, nisam razumeo?

  3. #23
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Pomoc za sat sa metalnom narukvicom?

    To ti je jedan od izraza na ovim prostorima koji glasi "svaka skola se placa". To znaci da si se sad uslovno receno "zeznuo" i da si "platio skolu", pa ces sledeci put znati na sta da obratis vise paznje prilikom kupovine.
    MMario likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  4. #24
    Mlađi član
    Član od
    21.7.2014.
    Poruke
    32
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Pomoc za sat sa metalnom narukvicom?

    haha, pa dobro... ja reko nudi resenje za problem.
    Inace prethodni sat koga sam imao, pre ovog, je kada sma imao oko 12 godina, sa buvljaka neki no name... sada prvi put posle duzeg vremena nosim sat i to prvesntveno zbog funkcije... treba mi nesto sto nije mogo tesko jer sam pijanista, sto ne opterecuje ruku a opet da ne izgleda jeftino..

    Skagen satovi mi se svidjaju ali vidim oni su skuplji.

    Zato sam postavio temu za sat sa metalnom narukvicom koga mozda mogu da nosim kada izadjem negde neobavezno..

  5. #25
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Pomoc za sat sa metalnom narukvicom?

    Pogledaj Seiko 5 seriju kao i sve redom Casio koji se uklapaju u tvoje kriterijume. O ukusima se ne raspravlja, a ja bih pucao na sto elegantniji sat za ozbiljno nosenje i klasican metalni za svakodnevnicu
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  6. #26
    Mlađi član
    Član od
    21.7.2014.
    Poruke
    32
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Pomoc za sat sa metalnom narukvicom?

    Ok. Kad kazes sto elegantniji sta to znaci - kratak opis... klasican metalni?

  7. #27
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Pomoc za sat sa metalnom narukvicom?

    Pod elegantnim satom se podrazumeva takozvani dress sat. On izgleda ozbiljno, ide uz odelo ili kosulju (bilo koja elegantna varijanta), i najcesce prati ozbiljnu osobu - ili ozbiljno zanimanje, poput pijaniste

    Ovi satovi se odlikuju pre svega jednostavnoscu. Cifer je cist, najcesce bez nepotrebnih komplikacija, u neutralnim bojama. Kuciste je tanko, i ima standardan oblik (klasican okrugli, mada postoje i cetvrtasti). Skoro uvek je mehanicki, a retko automatski (kako bi bio sto tanji). Na ovakve satove skoro ekskluzivno ide kozni kais, mada i metalna narukvica moze da prodje, por uslovom da nije sportska ili slicno. Kuciste na sklupljim satovima iz ove kategorije je cesto izradjeno od plemenitih metala, medjutim, ovo nije toliko bitno za dress sat.

    Ovo je primer vrhunskog dress sata, iz Vacheron Constantin Patrimony kolekcije:
    Pomoc za sat sa metalnom narukvicom?-patrimony.jpg

    Ovo je Jaeger-LeCoultre reverso, jedan od popularnijih dress satova:
    Pomoc za sat sa metalnom narukvicom?-reverso.png

    Obrati paznju da iako nije previse konvencionalan, opet odise nekom ozbiljnoscu. Bitno je napomenuti takodje da pravi dress satovi neguju tradiciju casovnicarstva, tako da cesto podsecaju na stare dizajne. Nikada ne izlaze iz mode, i sluze prakticno da "zavrse" licnost. Ozbiljna licnost, a i ti kao pijanista mozes svoj izgled da zaokruzis jednim lepim dress satom, pokazujuci osecaj za detalje, eleganciju, poslovnost kao i da cenis vreme, svoje i tudje. Skrenucu van teme, ali je opste poznato da uprkos trendu "casual" looka, ukidanja dress code i globalnom "swagiranju" omladine, ogromna vecina ljudi vise ceni i oslanja se na nekog ko se oblaci ozbiljno (ogranicicu se samo na sat, da ti ne bih solio pamet), zato sto reflektuje profesionalizam. A o zenama, ne zelim da ti pricam... Lik u zarozanim farmericama koji nosi Nike LED sat nema sta da trazi pored tebe, elegantnog, pametnog i pijanistu (cure vole muzicare )

    No, da se vratimo na temu. Pomenucu ti samo jos da recimo, ovaj Skagen,

    Pomoc za sat sa metalnom narukvicom?-skagen.jpg

    lep kakav jeste, nije dress sat. Skagen je dizajnerska kuca koja pravi moderne satove, a moderan sat poput ovog nije idealan izbor za nosenje u specijalnim prilikama. Primetices razliku i sam izmedju prva dva i ovog.

    Za kraj, neki skoro idealan izbor u nizem cenovnom rangu je Tissot Visodate, koji kosta preko 300 eur. Kao zamena za to, mozes uzeti neki Seiko 5, staviti mu koznu narukvicu i imati prilicno dobar sat koji ide uz elegantne kombinacije. Vodis racuna, naravno, o izgledu cifera, ne zelis da ima 48 brojki, 12 skazaljki i 18,5 linija. Licno misljenje je da ovakav sat treba da nosis na svakom nastupu koji imas, a mogao bi i da uzmes sjajniju koznu narukvicu, kako bi se slagala uz klavir.

    Pozdrav !
    vladas and MMario like this.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  8. #28
    Mlađi član
    Član od
    21.7.2014.
    Poruke
    32
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Pomoc za sat sa metalnom narukvicom?

    Hvala na detaljnom objasnjenju a i na komplimentima!

    Eto koliko se ne razumem ne mogu ni da nadjem sta su to seiko 5 satovi? Koliko sam razumeo elegantni su sa sto manje detalja, jednsotavni... Sta mislis o Casio Standard seriji? Ne znam zasto, ali kada vidim sat bez hronometara, i sa sto manje detalja izgleda mi jeftino? Tako i sa ovom Casio serijom... Ovaj sat verovatno spada u eleganten i nema veze sto i nije toliko skup, oko 5000 dinara kosta: Pomoc za sat sa metalnom narukvicom?-mtp-1381d-7a.jpg? Trenutno mi po ceni izgleda pristupacniji Casio, tako da ako mozes neki savet oko konkretno casio satova, kako da znam da li moze da se skida metalna anrukvica i da se stavi kozna? I sta mislis o ovim standard satovima, da li iako je cena oko 5000, donja cena, da li izgledaju previse jeftino ili?

  9. #29
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Pomoc za sat sa metalnom narukvicom?

    Seiko 5 je kolekcija satova. Dizajn im nije potpuno "dress", ali u zavisnosti od modela znaju da budu izuzetno elegantni. Samo ukucaj na internetu "Seiko 5" i pogledaj izbor (kod nas ih lepo prodaje Sense web shop, po ceni od oko 10.000 rsd). Svi Seiko 5 satovi su automatski, sto znaci da na 5-7 godina zahtevaju redovan servis, koji kosta oko 2.000 dinara.

    Ovaj Casio ima dosta detalja na ciferu, ali jeste prilicno lep. Onaj prvi sat u prethodnom postu, Vacheron Constantin, trenutno moze da se nadje na berzi polovnih satova po ceni od 25-30 hiljada evra. Nisu podbrojcanici (strucno:komplikacije) odraz cene sata, i niko ko se razume ti nece takav sat smatrati jeftinim. Uostalom, lep je i to je jedino vazno za tebe. Casio u svakom cenovnom rangu je vrhunska kompanija, tako da svaki sat vredi nesto vise nego sto si za njega platio. I naravno, narukvica se skida i mozes staviti lepu koznu, samo obrati paznju kako i sa cim moze da se uklopi
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  10. #30
    Član
    Član od
    20.2.2012.
    Poruke
    295
    Lajkovi
    490
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Pomoc za sat sa metalnom narukvicom?

    Za dress sat ti mogu predložiti Frederique Constant slim line, kao i Hamilton Intra-matic(ja sam kupio pomenuti model i mogu ti reći da je fenomenalan). Ukoliko postoji mogućnost kupovine u inostranstvu
    Meni je FC jako lep, ali mislim da isuviše liči na Vacherona(da ne upotrebim neki drugiizraz). Taj model možeš pogledati kod "Andrejevića"-čisto da bi video kako stoji na ruci.
    Meni Visodate ne stoji nikako-deluje preveliko.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •