Strana 8 od 10 PrvaPrva ... 45678910 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 71 do 80 od ukupno 92
Like Tree42Likes

tema: Pomoc pri izboru sata: Citizen - Sector

  1. #71
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata: Citizen - Sector

    Citat srkis13 kaže: Pregled poruke
    Verovatno nisi citao temu od pocetka, napisao sam da sat nosim 24h 365/6 dana, tako da to nije problem!
    A ne ! Veruj mi da sam procitao i obratio paznju na sve sto si naopisao .
    Jednostavno - samo zelim da ti skrenem paznju, posto si vec pitao i ovo:
    Citat srkis13 kaže: Pregled poruke
    Mehanicki sat je sat bez baterije ili?
    No time to lose

  2. #72
    Član Avatar korisnika srkis13
    Član od
    4.3.2012.
    Poruke
    175
    Lajkovi
    203
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata: Citizen - Sector

    Trazeci sat naisao sam na ovaj Tissot
    Izgleda jako jako lepo, i karakteristike su mu ono sto meni treba vodo otporonost, safirno staklo...
    E sada me zanima kakav mu je mehanizam? A i cena nije nesto prevelika za automatike na amazonu 860$ = 650e

  3. #73
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata: Citizen - Sector

    Rekao bih da je ovaj: Valjoux 7750 mehanizam .

    Ako jeste - odlican je. MIslim da bi trebalo da se fokusiras jer surfajuci netom odluku mozes odlagati u beskonacnost. Mnogo je opcija ispred tebe i uvek ce ti nesto iskociti i privuci paznju. Potrazi prvo po forumu jer postoji velika verovatnoca da je na tvoje pitanje vec, u nekoj formi, odgovoreno. Iscitavajuci teme naucices mnogo toga. Vec u ovoj temi ima dovoljno predloga i odgovora da bi na njima mogao da baziras svoj stav. Da bi olaksao i sebi i nama predlozio sam ti da napravis uzi izbor (mozda jedno 5 - 6 primeraka) onih satova koji ti se svidjaju i uklapaju u tvoj budzet pa da ti malo blize kazemo o njima.

    Dakle:
    1. Imas utvrdjen budzet,
    2. Imas vec dovoljno odgovora da utvrdis da li hoces mehanicki ili kvarcni sat,
    3. Imas odgovor da u cenovnom rangu u kome ti trazis sat, bilo koji kvarcni sat Certine, Tissota, Citizena, Seika, Candina itd. ne moze biti los. Stoga, komotno mozes birati po izgledu,
    4. Nije toliko vazno da li je safir ili mineralno staklo, ali u tvom cenovnom rangu vecina ima safir i kad nije naznaceno
    5. U tvom cenovnom rangu od automatskih mehanizama verovatno ces sresti: ETA 2824, Sellita SW 200, Miyjota 821 ili 8215, cak mozda i Valjoux 7750 (verovatnije nesto iznad tvog budzeta) - sve su to dobri i pouzdani mehanizmi o vecini se mozes obavestiti u drugim temama na forumu.

    Pozdrav!
    Poslednja ispravka: anbeast (7.3.2012. u 13:13)
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  4. #74
    Član Avatar korisnika srkis13
    Član od
    4.3.2012.
    Poruke
    175
    Lajkovi
    203
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata: Citizen - Sector

    Citat srkis13 kaže: Pregled poruke
    Razmisljam da kupim sebi nov sat ali sada zelim da kupim sat koji cu bas bas dugo da nosim, inace sat nosim na ruci 24h, 12 meseci 365/6 dana u godini ne skidam ga nikada!

    Napisao sam ali nema veze, verovatno niste obratili paznju na tu recenicu


    Vazno je da mi delimo misljenja i naucimo nesto novo

  5. #75
    Član Avatar korisnika srkis13
    Član od
    4.3.2012.
    Poruke
    175
    Lajkovi
    203
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata: Citizen - Sector

    Ja se izvinjavam ako postavljam suvise pitanja ali sta cu kada volim da pitam i cujem odgovore, po ceo dan mogu da sedim u kucam sa ljudima oko sata, moji su vec zabrinuli da nisam bas normalan


    Naucio sam mnogo za ovih par dana kucanja, i hvala vam na tome!!!!


    Ja iskreno ne zurim sa satom mogu da sacekam mesec- dva da dodjem do onog pravog! Triput meri jednom seci!


    Iskren da budem ne znam da li cu mehanicki ili kvarcni, mozda malkico vise tezim ka mehanickom...



    A moji za sada favoriti su Citizen Watches, Tissot , Tissot, Tissot, Certina Swiss Watches - Time Maker Since 1888 - DS Concept - A Company of the Swatch Group, Certina Swiss Watches - Time Maker Since 1888 - DS Concept - A Company of the Swatch Group!

  6. #76
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata: Citizen - Sector

    srkis13 - tema koju si pokrenuo zove se "Pomoc pri izboru sata: Citizen - Sector". Na osam strana teme naslovna dilema se spominje u prvih par postova. Sve ostalo je mesavina sectora, razlicitih citizena, vise seika, tissota, certine, rasprave o safir staklu, hardlexu, automatic i quarc mehanizmima........ u svemu tome kraja nema. Napravio si od svoje teme mesavinu off topica i nastao je forum u malom! Sve o svacemu je ovde naslo svoje mesto. Imam utisak, nemoj zameriti, da ti ne znas sta zelis i sta ti treba. Jedino resenje je da provedes odredjeno vereme citajuci ceo forum i teme koje te interesuju, da udjes u njima u aktivnu raspravu i vremenom ce ti se sve iskristalisati. Ovako, ja ne vidim kraj ovom vrtenju u krug.
    popovac 76, anbeast, djosa and 1 others like this.
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  7. #77
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata: Citizen - Sector

    Rekao bih da je ovaj: Valjoux 7750 mehanizam .
    Pogresio sam, NIJE TAJ. Lepo na sajtu pise c 01.211, sto je jeftiniji mehanizam od 7750.

    D1d je u pravu. Malo skretanje sa teme radi pojasnjenja je ovde dozvoljeno ali smo bas otisli daleko, daleko..... Mozda moze da se preimenuje tema? Ipak je napisano dosta korisnih stvari...
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  8. #78
    Član Avatar korisnika srkis13
    Član od
    4.3.2012.
    Poruke
    175
    Lajkovi
    203
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata: Citizen - Sector

    Citat d1d kaže: Pregled poruke
    srkis13 - tema koju si pokrenuo zove se "Pomoc pri izboru sata: Citizen - Sector". Na osam strana teme naslovna dilema se spominje u prvih par postova. Sve ostalo je mesavina sectora, razlicitih citizena, vise seika, tissota, certine, rasprave o safir staklu, hardlexu, automatic i quarc mehanizmima........ u svemu tome kraja nema. Napravio si od svoje teme mesavinu off topica i nastao je forum u malom! Sve o svacemu je ovde naslo svoje mesto. Imam utisak, nemoj zameriti, da ti ne znas sta zelis i sta ti treba. Jedino resenje je da provedes odredjeno vereme citajuci ceo forum i teme koje te interesuju, da udjes u njima u aktivnu raspravu i vremenom ce ti se sve iskristalisati. Ovako, ja ne vidim kraj ovom vrtenju u krug.

    Hvala, slazem se sa tobom u nekim stvarima...
    Naslov teme je trebao da budem pomoc, posto je te veceri kada sam ovarao temu forum bio u kvaru pa je doslo do nekih izmena i sam je pobrljavio pa je nazvao Sector-Certina...
    Ja sam se u pocetku i stvarno dovoumio izmedju ta dva modela ali kasnije kroz razgovor sam promenio misljenje uvideo neke stvari itd...
    Covek se uci dok je ziv, ne vidim nista lose u tome sto sam promenio misljenje, zahvaljujuci odgovorima sam i mnogo toga naucio sto se tice satova
    Budimo iskreni da nije mnogo lakse da ovde nadjem sve sta me interesuje, nego da citam ceo forum i trazem odgovore, postavim pitanje ako neko zna i zeli odgvorori ako ne nikom nista...
    Znam sta zelim i hocu to su oni modeli koje sam izvojio i sada ce mehanizam da odluci, a oticicu i do jednog casovnicara da potrazim isljenje... Jer nisu male pare u igri za sat!
    Neko je vec rekao za te pare tesko da cu moci da pogresim!
    IZVINJAVAM SE JOS JEDNOM AKO SAM NEKOGA UVREDIO, SMORIO ILI TAKO NESTO...
    Srdacan pozdrav za sve ljubitelje satova
    Stivcevic Srdjan

  9. #79
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata: Citizen - Sector

    ^
    Srdjane nista od toga, nema potrebe za izvinjavanjem. Forum postoji da bi se zaljubljenici u satove okupljali i informisali. Ali za to sluzi citav Forum, a ne jedna tema.
    Imamo svi problem u tome da ti omognemo zato sto je polje na kojem trazis pomoc suvise veliko. Zato sam i predlozio da se malo razletimo po forumu pa da slicne rasprave vodimo u temama rezervisanim za pojedine specificne stvari. Vremenom ces imati jasniju sliku i pokrenuces temu SAT vs SAT, gde cemo puno lakse moci da pomognemo.
    pozdrav,

    Dragan
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  10. #80
    Član Avatar korisnika srkis13
    Član od
    4.3.2012.
    Poruke
    175
    Lajkovi
    203
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata: Citizen - Sector

    Pa onda je najbolje da odvojim meganicke i kvarcne satove i napravim novu temu?
    Pa da vidimo sta i kako dalje...
    Iskreno ne zanimaju me misljenja o fizickom izgledu jer je to vise svar ukusa i osove koja ce da ga nosi nego voli neko ono, meni je najvaznije ono u unutra a to je mehanizam

    Hvala u svakom slucaju!

Slične teme

  1. Pomoc pri izboru Seiko sata
    By Walter in forum Ankete
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 22.11.2011., 14:18
  2. Pomoc pri izboru rucnog sata
    By Roleks in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 2.10.2011., 14:29
  3. Pomoc pri izboru sata do 200e
    By Radovan in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 25.3.2011., 8:04
  4. Pomoc pri izboru sata
    By JovanaM in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 10.12.2008., 18:15

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •