Strana 6 od 10 PrvaPrva ... 2345678910 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 51 do 60 od ukupno 92
Like Tree42Likes

tema: Pomoc pri izboru sata: Citizen - Sector

  1. #51
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom

    Pa pazi kvarcni mehanizam je prilicno tacan moze da masi nekoliko sekundi mesecno. A automatik ce verovatno biti +\- nekoliko sekundi dnevno. Ovo vazi za sve satove sa ovim mehanizmina, ne samo za Certinu. U tome je I car tih mehanizama moram da ti napomenem da je taj mehanizam na baterije u toj Certini DS Podium BIG SIZE mnogo dobar, skoro I najbolji Etin kvarcni mehanizam. Upravo se jedan takav kvarcni prodaje na berzi, ali sa koznom narukvicom, sat je mislim braon boje.

  2. #52
    Član Avatar korisnika srkis13
    Član od
    4.3.2012.
    Poruke
    175
    Lajkovi
    203
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom

    Zanima me da li neko ima iskustva sa kupovim u inostranstvu i povracaja pdv-a?
    Neko mi je rekao na forumu za Malbasic u Banja luci ali ne mogu da dodjem do nik nikako?!

    Mene zanima ova Certina Swiss Watches - Time Maker Since 1888 - DS Concept - A Company of the Swatch Group Certina?!
    To je automatik?
    Zanima me mehanizam kakav je ko se bolje razume od mene u to da mi malo objasni
    Hvala

    Zanima me koji je bolji od ova dva sata ne estetski nego u mehanizmu?!
    Prednosti i mane i jednoga i drugoga
    Certina Swiss Watches - Time Maker Since 1888 - DS Concept - A Company of the Swatch Group VS Citizen Watches
    Unapred veliko HVALA!
    Poslednja ispravka: d1d (6.3.2012. u 22:33) Razlog: spojeno

  3. #53
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata: Citizen - Sector

    Evo pokusacu ja da ti odgovorim ,najkrace moguce. U predposlednjem postu pitao si za Certinu Certina Swiss Watches - Time Maker Since 1888 - DS Concept - A Company of the Swatch Group .U pitanju je automatik kao sto si i predpostavio, u njemu se nalazi mehanizam ETA A07.231. Skraticu ti pricu: ODLICAN mehanizam -u pitanju je mehanizam koji bi uz neki servis kod dobrog sajdzije trebao da nadzivi i mene i tebe i da ostane nasim unucima!

    Sto se tice drugog posta, delimicno cu ti odgovoriti, kada je u pitanju Certina DS Podium BIG SIZE, od mene idu samo pohvale. Po meni NAJLEPSI baterijas, a sto se tice mehanizma-takodje ODLICAN! ETA u svojoj liniji Quartz mehanizama poseduje 5 grupa mehanizama poredjanih od najlosijeg ka najboljem. Ova Certina poseduje mehanizam Eta 251.262 koji se nalazi u 4 grupi(flatline grupa), koja se nalazi odmah do najboljeg. Pominjao si i licno iskustvo: Posedujem Certinu sa mehanizmom iz NORMFLATLINE grupe(3 grupa- losija od mehanizma koji se nalazi u Certina satu koji se tebi svidja) i nikada nisam imao ni najmanji problem (sat je star 6,7god).

    Detaljnije o Eti mozes pogledati na njihovom oficijalnom sajtu ETA SA Manufacture Horlog�re Suisse

    Sto se tice Citizena to ce ti neko grugi odgovoriti.
    Predlazem ti i da proveris ovaj oglas mozda nije prodat sat P:TISSOT PRC 200 Automatic T014.427.11.051.01
    Pozdrav.
    Poslednja ispravka: bezbi (6.3.2012. u 15:47)
    vladas likes this.

  4. #54
    Član Avatar korisnika srkis13
    Član od
    4.3.2012.
    Poruke
    175
    Lajkovi
    203
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata: Citizen - Sector

    Citat bezbi kaže: Pregled poruke
    Evo pokusacu ja da ti odgovorim ,najkrace moguce. U predposlednjem postu pitao si za Certinu Certina Swiss Watches - Time Maker Since 1888 - DS Concept - A Company of the Swatch Group .U pitanju je automatik kao sto si i predpostavio, u njemu se nalazi mehanizam ETA A07.231. Skraticu ti pricu: ODLICAN mehanizam -u pitanju je mehanizam koji bi uz neki servis kod dobrog sajdzije trebao da nadzivi i mene i tebe i da ostane nasim unucima!

    Sto se tice drugog posta, delimicno cu ti odgovoriti, kada je u pitanju Certina DS Podium BIG SIZE, od mene idu samo pohvale. Po meni NAJLEPSI baterijas, a sto se tice mehanizma-takodje ODLICAN! ETA u svojoj liniji Quartz mehanizama poseduje 5 grupa mehanizama poredjanih od najlosijeg ka najboljem. Ova Certina poseduje mehanizam Eta 251.262 koji se nalazi u 4 grupi(flatline grupa), koja se nalazi odmah do najboljeg. Pominjao si i licno iskustvo: Posedujem Certinu sa mehanizmom iz NORMFLATLINE grupe(3 grupa- losija od mehanizma koji se nalazi u Certina satu koji se tebi svidja) i nikada nisam imao ni najmanji problem (sat je star 6,7god).

    Detaljnije o Eti mozes pogledati na njihovom oficijalnom sajtu ETA SA Manufacture Horlog�re Suisse

    Sto se tice Citizena to ce ti neko grugi odgovoriti.
    Predlazem ti i da proveris ovaj oglas mozda nije prodat sat P:TISSOT PRC 200 Automatic T014.427.11.051.01
    Pozdrav.



    Hvala puno na odgovoru!
    Ova Certina automatik je nesto prelepo i fantasticno, e sada da iskren budem ne svidja mi se bas sto nisu toliko tacni, sve to stoji da ima dusu itd ali da dam 1000+e da ne bude tacan, nemam bas toliko para da mogu da se bahatim...
    E kada smo i kod njega i cene gledao sam oko 1500e, e sada vidim da mi ljudi predlazu kupovinu u inostranstvu pa posle povracaj pdv-a, ne znam nikada to nisam radio ne znam koja je procedura
    Ocu sebi da kupim sat za sva vremena manje vise jer sam stvarno takva osoba kada se veze za nesto nema dalje...
    A da budem iskren ovi mehanicki mi se najvise svidjaju sto nemaju bateriju i kada nisam kod kuce a cesto sam na putovanju pa da mi stane i ako se baterija menja svake 2 god ne znam, sta da vam kazem, vidite i sami da sam u "velikom" problemu!
    Jos jednom hvala na pomoci!

  5. #55
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata: Citizen - Sector

    Što se tiče povraćaja PDV-a, evo kako otprikike izgleda procedure: kada kupuješ neki proizvod, zatražiš obrazac za povraćaj PDV-a, koji ti popune u prodavnici. Novac dobijaš na graničnom prelazu preko koga napuštaš teritoriju EU ili zemlje u kojoj kupuješ. Ovo znači da nije bitno u kojoj zemlji EU si kupio sat, jer ako si npr. išao kolima u Austriju, a prolaziš preko Mađarske, onda PDV tražiš na graničnom prelazu između Mađarske i Srbije. Gde god da kupiš sat, gledaj da granicu pređeš otprilike u toku radnog vremena, jer ako zakasniš, od povraćaja nema ništa. Ne zaboravi da obavezno sačuvaš fiskalni račun, obrazac i svaki papir koji dobiješ.

    Što se tiče pomenute certine, manja preciznost ne znači da će ti sat raditi kao ventilator ili da ćeš morati da ga stalno proveravaš i podešavaš. Obično su u pitanju manje korekcije koje se mogu uraditi jednom mesečno, naročito kada govorimo o skupom i kvalitetnom satu.

    Ovo govorim zbog tvoje konstatacije da želiš sat koji će dugo trajati. Kada kvarcnom mehanizmu jednom dođe kraj, a svakako će doći, ukoliko ga ne bude na lageru, biće problema. Kao poznat slučaj mogu da navedem seriju breitlinga pravljenih za RV i PVO, kojima su mehanizmi uglavnom pocrkali. U pitanju su analogno-digitalni satovi (kazeljke + displej) za koje se mehanizam ne može nabaviti, ne računajući polovne, koji mogu da crknu svakog trenutka, a ako se pojave, koštaju mnogo. Čuo sam od časovničara da je video nekoliko takvih kojima je stavljen jeftiniji mehanizam, što podrazumeva da se kazaljke vrte, ali displej ne radi.

    S druge strane, dobar časovničar može da kroz redovne servise produži život kvalitetnom mehaničkom satu i da otkloni mnoge kvarove.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #56
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata: Citizen - Sector

    Pre nego sto se definitivno odlucis za quartz sat zelim da ti napomenem bitnu stavku u vezi mehanickog sata posto vidim da ti ne odgovara preciznost sata.
    Kada je u pitanju mehanicki sat, sastavljen je od velikog broja komponenti koje tu pored funkcionalnog karaktera sluze i da se odusevis kada vidis kako to sve radi, sto u slucaju baterijasa nije slucaj. Sto se tice preciznosti, kada se kaze da taj mehanizam ide npr. +/-5 sek/dnevno to ne znaci da ces podesavati sat svakod dana, i da ce sat jednog dana ici unapred 2 min pa onda drugog dana isto tako unazad, vec da ces verovatno posedovati sat koji ce mesecno ici unapred ili unazad ukupno 1-2min i ti to neces ni primetiti. Na forumu se cesto pojavljuju postovi clanova koji iznose informacije da njihov mehanicki sat ide +/- 1-2sek/sedmicno sto se priblizava mehanizmima na baterije i sto je odlican rezultat.
    Sa druge strane imas i osobe kojima vise odgovara quartz sat sto je potpuno ok, tako da ako se odlucis za Certinu na bateriju gore pomenutu, neces pogresiti. A nama ces dugovati opis i utiske novokupljenog sata i slike naravno
    vladas, Neša and backarelli like this.

  7. #57
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata: Citizen - Sector

    Mislim da je Bezbi odlično objasnio ovu problematiku. Pretpostavljam da je Srkisa malo poneo moj potpis, ali i uprkos tom stavu, iza koga stojim, apsolutno se slažem da i kvarcni sat može biti dobra kupovina. Naime, ne postoji idealno tačan sat, bar kada su u pitanju ovi ručni. Svakoga dana ima sve više inovacija, uključujući i tačnost. Postoje satovi koji se sinhronizuju putem radio signala, kao npr. neki Citizenovi modeli, koji se i kod nas mogu kupiti. I sâm posedujem neke kvarcne satove, od kojih mi je najdraži tissot, zbog koga sam se i učlanio na forum.

    S druge strane, koji je od ova dva sata sa slika lepši?
    Pomoc pri izboru sata: Citizen - Sector-q-%25u00252526-q-chrono-alrm-list-red110.jpg

    Ovaj prvi se može kupiti bukvalno za sitniš, i to nov, dok ovaj drugi, koji baš i nije u prvoj mladosti, ima cenu od nekoliko nula, i to u evrima.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  8. #58
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata: Citizen - Sector

    Citat srkis13 kaže: Pregled poruke
    Neko mi je rekao na forumu za Malbasic u Banja luci ali ne mogu da dodjem do nik nikako?!
    Malbašić company, Banja Luka - kuća nakita i satova
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  9. #59
    Član Avatar korisnika srkis13
    Član od
    4.3.2012.
    Poruke
    175
    Lajkovi
    203
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata: Citizen - Sector

    Prvo znaci ovako
    Ja da bih pdv-e dobio nazad moram da obavim kupovinu i da se vratim isti dan?

    Drugo naravno da necu ja to da primetim +- 2s na prvi pogled i da je to "sitnica" ali opet nisam znao da tako skupe stvari kasne ili zure ali dobro sada znam


    Trece ne kazem ja da "obicni" satovi nisu lepsi od digitalnih itd...


    Cetvrto da budem iskren moj budzet je ostao koliko je i bio -+ 500e i moja prva namera je bila kupovina Sectora 340 ali posle sam "naleteo" na Citizen Watches i mnogo mi se svideo privukao me je cenom koja je bila, i takodje privukla me je reklama gde pise "never change battery" sto sam vec naglasio da mi je jako vazno jer ne zelim da odputujem negde i sat mi prestane da radi!Citizen ima to solarno punjenje gde moze da radi 6 mes u mraku e sada koliko je to tacno ne znam ja samo znam sta sam procitao-video.Moj trenutni satic je Casio Marine Gear http://www.sailing-watch.com/acatalog/casioblue.gif mali satic koji je sa mnom proputovao pola evrope i sve proslo super, imao sam jedno 2-3 "greske" da je prestao da radi pa sam ga odneo kod sajdzije i samo ga je pipnuo on proradio, jenom sam ga i ja ovorio nesto cacnuo i proradio inace imam ga 6 i kusur godina, poslednji put kada mi se to desilo rekao mi je sajdzija da mu je polako dosao kraj.Pa sam resio da skupljam pare za neki novi, inace sam vam vec rekao da ne volim da imam vise satova jedan koji je sa mnom 24h, spavam sa njime... Eto tako sam ja nekako skupio 500e sto moram priznati za danasnje vreme je velika svota novca uzmimo u obrzir da je prosecna plata 350-400e sa kojom zivi cela porodica a ja cu 500e da nosim na ruci, inace ja sam sportska-eleganta osoba (nepotreba informacija) ali takav sam mi treba, ali volim i extremne uslove pa me je zato Sector privukao jer je sponzor extremnim sportistima...
    Onda mi ne neko preporucio Certinu otisao malo na internet pogledao sta nude i svideo mi se sat, izabrao sam Certina Swiss Watches - Time Maker Since 1888 - DS Concept - A Company of the Swatch Group koji je 520e sto moze da se uklopi u moj budzet i vidim da ste ga nahvalili puno, ali isto tako na pocetku ovog foruma jedan clan je pohvalio Citizenom mehanizam. Inace sam bio Swiss ljubitelj dok nisam malo citao pa video i da Japan moze da napravi dobar sat, to je sve sada stvar ukusa i iskustva... Ako treba da skupim jos par stotina evra nije problem radicu jos nesto da skupim i kupim neki automatik koji ce da bude moj jedini ljubimac!

    Pesto takodje sam razmisoa i o Tissotu? Sta mislite o sledecim modelima? Tissot , Tissot? Mada za njih ne znam u kojoj cenevnoj kategoriji krecu?


    Sesto na mom Casio pise da mu baterija traje 10god, koliko moze da traje na Certini,Tissotu...?


    Sedmo neko mi je preporucio Seiko automatike pa kakvi su to satovi tu oko 500-600e video sam zanimljivih ali nemaju safirno staklo sto se mene tice jako bitno, da li neko tu moze da mi pomogne?


    Osmo ja se izvinjavam sto "smara" ali vidim da ima puno ljubitelja satova pa onda malo diskutujemo i polemisemo ja licno o satovima i automobilima mogu danonocno da razgovaram i razmeljujem misljenja i iskustva!




    Srdacan pozdrav zaljubljenicima u satove
    Stivcevic Srdjan
    Poslednja ispravka: srkis13 (6.3.2012. u 22:35) Razlog: zaboravio sam nesto da napisem

  10. #60
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata: Citizen - Sector

    Evo skraćene verzije odgovora:

    - Što se tiče PDV-a, ne moraš da izađeš iz zemlje isti dan. Bitno je samo da ti avion za Beograd (samo, jedino, isključovo za destinaciju u Srbiji) poleće kada radi šalter za povraćaj PDV-a. Ako granicu prelaziš automobilom, tempiraj da na prelazu između npr. Mađarske i Srbije budeš u radno vreme. Bitno je da u trenutku napuštanja EU radi šalter.
    - Na mnogim satovima baterija traje dve-tri godine, u zavisnosti od toga koja je stavljena. Obično se stavljaju baterije renata, koje toliko i traju. Isto je kao akumulator na kolima - ako staviš neku igračku u mercedes, akumulator je gotov za godinu dana. Ako staviš najskuplji akumulator u jugo, ima da ga nadživi. Osim toga, mnogi kvarcni satovi mogu da te upozore da će baterija trajati još oko mesec dana. Upozorenje se vidi po tome što sekundara skače na pet sekundi, a ne na jednu sekundu. Ne znam koliko često putuješ niti koliko ostaješ u inostranstvu, ali baterija se može zameniti svuda u Evropi i u najvećem delu sveta.

    Što se tiče modela koje si naveo, generalno jesu OK.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Slične teme

  1. Pomoc pri izboru Seiko sata
    By Walter in forum Ankete
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 22.11.2011., 14:18
  2. Pomoc pri izboru rucnog sata
    By Roleks in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 2.10.2011., 14:29
  3. Pomoc pri izboru sata do 200e
    By Radovan in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 25.3.2011., 8:04
  4. Pomoc pri izboru sata
    By JovanaM in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 10.12.2008., 18:15

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •