Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 17
  1. #1
    Novi član
    Član od
    9.2.2012.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Veci sat sa celicnom narukvicom

    Pozdrav svim forumasima! Ovo mi je prvi post ali sam detaljno iscitao dosta tema na ovom sajtu. Na zalost u njima nisam mogao naci odgovor na moje pitanje pa sam prinudjen otvoriti novu temu.
    Naime treba da kupim sat po sledecim kriterijmima:
    Da kuciste bude vece (minimum 46mm a pozeljno i vece)
    Da ima celicnu narukvicu
    Budzet 200-300 evra (moze i malo vise ako nema za ove pare)
    Da ne bude modna marka (police, fosil, esprit...)
    Na ovom forumu sam primetio da vecina clanova preferira seiko i casio, ali bih molio da meni to ne preporucujete jer mi se stvarno ne svidjaju i ne bi ih uzeo u razmatranje.
    Takodje bitno mi je da sat vidim uzivo i probam pre kupovine tako da je on line kupovina iskljucena.

  2. #2
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Veci sat sa celicnom narukvicom

    Pogledaj Sector i Festina

    Da ti ne predlazem modele, bolje pogledaj sam . Ali, definitivno imaju to sto ti trazis.

  3. #3
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Veci sat sa celicnom narukvicom

    Pogledaj u Berzi novih satova brend HAEMER ( Novi satovi - Svet Satova ).
    Jeste modni brend (bar po meni) ali.....

    Mozda ovako nesto: Ručni sat Vostok-JS06/2255152K - Poklon Dućan

    Pogledaj ovaj Sector: BPM Watches. Ocean Master 3253966115

    A Festina? http://www.bpmsatovi.com/products/43...e-f165421.aspx
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  4. #4
    Novi član
    Član od
    9.2.2012.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Veci sat sa celicnom narukvicom

    Ovaj sektor je 45 mm, probao sam ga i uzivo ali ja trazim ipak veci, minimum 46 mm a pozeljno i vise. Visok sam. 205 cm i mali sat na mojoj ruci izgleda stvarno smesno. Ima jedna festina koja odgovara mojim kriterijumima (tour de france), ali reko da vidim da li neko ima ideju za nesto drugo.

  5. #5
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Veci sat sa celicnom narukvicom

    Malo je teze naci ''tanjiric'' kod nemodnih brendova. Jesi li video Haemer? Imaju komade i od 50mm. Ako se setim neceg drugog osim ovoga sto ti predlozih, postavicu. Pozdrav!
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  6. #6
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Veci sat sa celicnom narukvicom

    Ja satove tih dimenzija nisam pratio ali se sećam da je Citizen imao neke (vizuelno dopadljive)modele 46-50 mm.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  7. #7
    Novi član
    Član od
    9.2.2012.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Veci sat sa celicnom narukvicom

    @anbeast
    Hvala na preporukama i brzim odgovorima. Ipak se ne bih kockao sa Haemerom, ne znam kakvo misljenje vi imate o njemu ali sve sto sam ja nasao po netu nije bas pohvalno za tu marku.
    Izgleda da ce ipak biti ona festina za koju sam se uhvatio (a i ti si je preporucio) ako vam ne padne na pamet nesto bolje. Inace ima poprilicno veliki izbor vecih satova ali sa koznim ili gumenim narukvicama ali sa celicnim samo taj jedan. Video sam par modela i sector i jacques lemans ali ne na celicnim narukvicama. Kakvo je vase misljenje o zameni kozne narukvice celicnom? Da li se preporucuje i gde bih to uradio. Prodavci koje sam pitao uglavnom ne znaju za to a jedan mi je rekao da se ne preporucuje zamena kozne celicnom a obratno moze.
    @Vladan
    Citizen mi se jako svidja ali sam gledao njihove modele i nigde nisam video te velicine. Narocito mi se svideo ovaj Citizen AV0030-60E
    Da je samo malo veci kupio bih ga iako malo prelazi moj budzet jer je stvarno kvalitetan i lep.

  8. #8
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Veci sat sa celicnom narukvicom

    Nema na cemu. Ako nista drugo, mislim da su malo optimisticno postavili cene za taj Haemer. Stavio sam ga samo zato sto znam da imaju bas velike modele, a ti si naglasio da je to vrlo vazna karakteristika. Izmedju Festine i Haemera - Festina uvek.
    Festina ti je svakako dobar izbor. Milimetar gore dole mislim da ne znaci mnogo jer je kuciste robusno pa svakako ne deluje majusno.

    Hmmm, koliko ja znam celicnu narukvicu bi mogao da narucis od uvoznika ali se ceka prilicno i umeju da budu skupe. (Zato se, ukoliko postoji isti model sa celicnom i koznom narukvicom, obicno preporucuje kupovina onog sa celicnom, jer je koznu mnogo lakse i jeftinije nabaviti). Moguce je kupiti i celicne narukvice drugih proizvodjaca cija sirina odgovara, ali, koliko ja znam, uglavnom onlajn. (Ima ovde ljudi koji su kupovali pa se nadam da ce te uputiti ).

    Mogao bih preporuciti i Orient Mako XL. On je 46mm. Ne moze se kupiti zvanicno kod nas (onlajn ili preko ljudi koji ih donose) ali ga ima nekoliko clanova foruma (medju kojima i ja) pa se moze ugovoriti neki sastanak i probanje sata. ( Orient CEM75002D Mako XL ) Pozdrav!
    Poslednja ispravka: anbeast (1.3.2012. u 17:25)
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  9. #9
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Veci sat sa celicnom narukvicom

    Evo,na brzinu,na sledećem linku ,samo na prvoj strani,ima dva-tri sata sa čeličnim narukvicama i prečnicima 48-50.
    Amazon.com: Citizen Watches: Chronograph: Watches

    Pregledaj malo pa ako ti se nešto svidi vidi sa domaćim uvoznikom oko naručivanja i cene.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Veci sat sa celicnom narukvicom

    Pa izbor ti nije veliki: da bude nov, da ga probas, da bude ogroman, i da se vidi na ruci, da ima garanciju...svodi se po meni na jedan sat koji si pomenuo BPM Watches. Chrono Bike F16542/1 drug ga ima, jeste po malko modni al nece biti onoga ko nece da pogleda u njega

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 28.6.2011., 23:09
  2. Letnji sat sa belom narukvicom do 200e
    By Davor88 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 2.6.2011., 1:33
  3. Problem sa metalnom narukvicom
    By Milanche78 in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 20.4.2011., 7:32
  4. Casio sa metalnom narukvicom
    By jagoda-nbg in forum Japanski satovi
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 30.12.2010., 15:23
  5. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 25.10.2010., 8:10

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •