Strana 8 od 9 PrvaPrva ... 456789 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 71 do 80 od ukupno 88
Like Tree87Likes

tema: Pilotski sat do 1200e

  1. #71
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.666
    Lajkovi
    7511
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    Sta bi na kraju, jel neko dobio odgovor od Hamiltona?

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk

  2. #72
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.915
    Lajkovi
    13203
    Reputacioni uticaj
    402

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    Još ništa. Čekam još koji dan i onda ponovo pišem.

  3. #73
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    Prvobitno ništa nisam hteo reći ali mislim da postoji pristojna verovatnoća da zbog ove rečenice i ne dobiješ odgovor " Even chinese cheap brands do not afford such failure."
    No42 likes this.

  4. #74
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    Zbog (manjih) gresaka u gramatici a i zbog toga sa Kinezima zaista mogu misliti da ih neko trolluje, najbolje ukljuciti slike odavde u mail-u - ako vlasnik sata to odobri, naravno.

  5. #75
    Mlađi član
    Član od
    12.12.2012.
    Poruke
    41
    Lajkovi
    36
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    Odobravam upotrebu slika, nema tu sta da se krije. Posaljite im slike mailom da im dokumentujete to pa da vidimo sta ce reci.

  6. #76
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.915
    Lajkovi
    13203
    Reputacioni uticaj
    402

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    Poslan reminder sa linkom do slika, jer na Submitu nema mogućnosti slanja priloženih datoteka.

    Ne verujem, da napomena jefitinih kineskih brendova ili da manje gramatičke greške mogu biti razlog neodazivanja. Radim u firmi, koja se bavi globalnom prodajom svojih proizvoda (na žalost, ne satova) i ne pada nam na pamet, da ne bi nezadovoljnom kupcu odgovorili na njegovo pitanje. Bez obzira, da li se radi o oštroj ili ljubaznoj primedbi.
    To je sfera profesionalizma i ne ličnih afiniteta.

  7. #77
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.915
    Lajkovi
    13203
    Reputacioni uticaj
    402

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    Stigao odgovor od Hamiltona:

    Dear Mr. ......,

    Thank you for your message and interest in Hamiltonwatches.

    Please note that the H-30 movement in is based on the2836-2 caliber. It was a Hamilton management decision to use the new upgradedmovement H-30 as soon as it was available to give our customers the advantageof the latest technology on the market. As the H-30 is a upgrade on the 2836-2but based on the 2836-2, Hamilton used the cases available at that time withthe 2836-2 engraved on the case back. New cases in production will not have anycaliber description engraved on the case back.

    We remain at your disposal for further questions orcomments you may have.

    Kind regards,
    Sebastian Kärle

    Customer Service Team
    ---------------------------------------------



    HAMILTON INTERNATIONAL Ltd.
    Mattenstrasse 149
    2503 Biel/Bienne, Switzerland
    Phone : + 41 32 343 38 60
    www.hamiltonwatch.com
    FacebookTwitterYoutube - Instagram - Pinterest


    Ovo se dosta podudara sa ovim, što sam napisao pre nekoliko dana:

    Jedino što bih mi bilo logično, da su imali već mašineriju programiranu na H30 i da im je otišlo nekoliko starih kućišta i da su razmišljali u smeru: ionako će kupac dobiti noviji, moderniji mehanizam i neće biti oštećen...ali i ovo mi je fantastika.


    Šta reći? Ne znam, da li su o tome dali neko obaveštenje svojim retailerima. Mislim, da bi morali.
    Takođe smatram, da bi bilo vrlo dobro, da su na svojoj zvaničnoj stranici napisali informaciju, da su prešli na H30 iako je na kućištu naveden 2836-2. Ne znam, možda i jesu ali dok je i zadnji takav sat u prodaji, takva informacija bi morala biti na snazi.

    Moj konačan utisak u vezi ovoga:
    Iznenađen: da
    Razočaran: ne
    Zatečen: da
    Hamilton DA ili NE: uvek

  8. #78
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.915
    Lajkovi
    13203
    Reputacioni uticaj
    402

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    Iskoristio sam priliku, da konačno dobijem odgovor na dilemu, koja me je dosta mučila a i o njoj je bilo govora u ovoj temi a siguran sam, da će na Gorana delovati pozitivno, kao što je na mene:

    Dear Mr. .....,

    Thank you for your message and feedback.

    Please feel free to contact us at any time for yourquestions as many amateur forums are not quite accurate.

    Please note that the base caliber of the HamiltonH-10/H-30/H-40 family is the ETA caliber C07.6XX. Other brands use thebase C07.1XX.

    The C07.1XX version does feature a syntheticescapement, Hamilton does not use the synthetic escapement. The C07.6XXis equipped with a Swiss anchor escapement, the traditional metal partescapement used in all Hamilton watches.

    The three Hamilton movements based on the C07.6XX donot contain any synthetic parts.

    We rest at your disposal.
    Kind regards,
    Sebastian Kärle

    Customer Service Team
    ---------------------------------------------



    HAMILTON INTERNATIONAL Ltd.
    Mattenstrasse 149
    2503 Biel/Bienne, Switzerland
    Phone : + 41 32 343 38 60
    www.hamiltonwatch.com
    FacebookTwitterYoutube - Instagram - Pinterest




    Dear Mr. Sebastian,



    Thank you very much for your answer! Now, I'm calm. It seemslogical to me.

    I am very pleased with my little collection of your watches. Ibought them all at your retailer here in Slovenia – Slowatch and find them allvery accuarate and one of best choice in comparation of price and real value.

    There is one thing which confuses me and I was looking foranswer but can not find it nowhee. New powermatic movements H10, H30 and H40have all power reserve of 80 hours. It comes from reducing freqvency from28.800 to 21.600 b/h and some people say also from some plastic parts inmovements. Maybe because of connection with ETA C07.111. Do not get me wrong.It does not scare me, otherwise I would not buy model Frogman (it has H10 inside) and I also own Omega Moonwatch which is based ofLemania 1861: has some plastic parts inside.

    I just want to get clear picture. Do these 3 movements contain plastic parts or not?

    Thank you very much for your answer in advance.






    eee, VLADAN P, skydrummer and 6 others like this.

  9. #79
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    Haifisch hvala za trud i izdvojeno vreme.

    Najbitnije je da su sve sumnje otklonjene i da se pretpostavka o plasticnim delovima pokazala kao netacna. Mslim da nikoga ne bi obradovala vest o tome da su tako bitni delovi kao zaprecni sklop izradjeni od plastike.
    Sto se tice poslatih upita na koje nikada ne stigne odgovor, ima toga po forumima.

  10. #80
    Stariji član Avatar korisnika BucaJr.
    Član od
    9.8.2011.
    Lokacija
    New Now
    Poruke
    611
    Lajkovi
    4398
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Pilotski sat do 1200e

    Nisam pratio temu od početka ali sad pročitah sve i ako smatram da ne treba da se mešam s' obzirom na svoje jedva osnovno znanje o satovima, ovde se radi o nečemu drugom - marketing, management, customer service i slično, pa moram da predložim...:

    Goran88, u najmanju ruku si trebao sam da im se obratiš na način kako je to kolega Haifisch23 uradio i sada, nakon pravih, tačnih i proverenih informacija, da tražiš najmanje prvi servis gratis i novi poklopac bez oznake kako kažu (i da zadržiš stari, pa tebi na volju).

    Prosto mi je nvrvtn da takva kuća uradi takvu stvar, tj. da loše isplanira proizvodnju i onda da nonšalantno reši da 'potroši' neadekvatne zalihe kao da se radi o žvakama pa niko neće da čita sitna slova?!?

    Možda preterujem ali takav sam utisak stekao... Da moja proizvodnja uradi tako nešto i da mi se kasnije obrate nezadovoljni krajnji korisnici, letele bi glave.
    No42 likes this.

Strana 8 od 9 PrvaPrva ... 456789 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •