Strana 113 od 134 PrvaPrva ... 1363103109110111112113114115116117123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.121 do 1.130 od ukupno 1336
Like Tree788Likes

tema: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

  1. #1121
    Stariji član Avatar korisnika chuck
    Član od
    14.11.2011.
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    923
    Lajkovi
    7663
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Provera orginalnosti Tissot PRS 516 Chronograph-a

    Dovoljno je pogledati pušere i crvene prstene na njima, i videti da je kopija u pitanju, barem po meni. Ima ovde iskusnijih članova koji će reći svoj stav.
    eee likes this.

  2. #1122
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Provera orginalnosti Tissot PRS 516 Chronograph-a

    Što se tiče Tissota, ali i ostalih brendova, najbezbednije je otići kod ovlašćenog servisera/časovničara i tražiti stručno mišljenje.

    Ma koliko da je fotografija dobra (ovo govorim generalno, dakle za sve modele), objektiv nekada ume da prevari, pa je zato ipak najbolje ustati od kompjutera i prošetati se do onoga ko najbilje zna. Ukoliko prodavac nije voljan da ide kod časovničara, onda sat treba izbeći u širokom luku.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #1123
    Član
    Član od
    24.7.2013.
    Poruke
    181
    Lajkovi
    64
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom

    Pavle, mislim da je ovo kopija PRS 516 modela, po slici cifer i slika originala nidje veze, sto rece kolega gore iznad puseri su kriminal a i jos jedna bitna stvar reklamna etiketa - karton sa seriskim brojem, sifrom sata i ostalim oznakama za sam sat je lose odradjena ni nalik originalnoj tissot etiketi. Tako da suva kopija sat po mom misljenju. Pozz

  4. #1124
    Stariji član Avatar korisnika srdjanr
    Član od
    19.2.2014.
    Lokacija
    Deutschland- Beograd
    Poruke
    1.976
    Lajkovi
    17739
    Reputacioni uticaj
    163

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Složio bih se apsolutno sa kolegama.
    Tissot je jedan od najkopiranijih brendova, rekao bih takođe da i Tag Heuer nimalo ne zaostaje za njim.
    Ako hoćeš da budeš 100% siguran, kupuj ga samo kod ovlašćenih dilera, ili polovnog sa pratećim računom i garancijom.
    Nakon kupovine mog PRS516 Automatic, koji je kupljen kod Tissot dilera u Beogradu, imao sam priliku da ga uporedim sa istim modelom koji je moj prijatelj kupio od prodavca sa KP-a po značajno nižoj ceni od one koju sam ja platio.
    Čak sam od njega dobio i kritiku da sam ispao "ovca za šišanje".
    Uveravao me je da je kupio 100% original, pošto ga je nosio na procenu kod nekoliko časovničara u Bg, koji su mu potvrdili autentičnost sata.
    Problem je nastao kad je doneo sat i uporedio ga sa mojim, na prvi pogled bilo je sve u redu, ali kada smo uporedili neke detalje pod lupom, shvatio je da je sa njega ošišana "merino vunica".
    Sat smo odneli zajedno u autorizovani servis u Knez Mihajlovoj ulici, i potražili mišljenje momka koji tamo radi.
    U početku je bio protiv toga da ga pogleda, iz razloga što je prethodno imao nekoliko puta nemile scene u radnji sa potencijalnim prodavcima "originalnih" Tissot-a, ali je na kraju pristao kada sam ga zamolio i objasnio mu o čemu se radi.
    Prvo što se videlo je nepreciznost štampanih tekstova na ciferu kao i asimetričnost graviranih tekstova na poklopcu mehanizma kao i na rotoru mehanizma. Pojedini šrafovi u mehanizmu su takođe odstupali od onih na originalu, kao i ukupna težina sata koja je bila veća.
    Boja cifera je isto bila drugačija u odnosu na original, keramički fiksni bezel oko stakla je bio deblji i brojevi i oznake na njemu se nisu idealno poklapali sa satnim indeksima na ciferu itd.
    Sretna okolnost po drugara je bila ta, da mu je KP prodavac vratio novac.
    Ako baš želiš ovaj sat po povoljnoj ceni, probaj da ga pazariš ako imaš mogućnosti u outlet radnjama Swatch grupacije koje se zovu "Hour Passion".
    Jedna od njih se nalazi u austrijskom Outlet-u Parndorf kod Beča.
    Takođe ih ima u Nemačkoj u Outlet-ima Wertheim i Metzingen kao i Holandiji u Outlet-u Roermond.
    Info i za ostale članove foruma je da se u pomenutim radnjama mogu kupiti i satovi sledećih brendova:
    Certina, Mido, Rado, Hamilton, Union Glashüte, Longines kao i pomenutog Tissot-a.
    Cene su značajno niže od onih u ostalim prodavnicama u zemljama koje sam naveo.





    Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
    milan zmaj, taunus, stanis and 3 others like this.

  5. #1125
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    777
    Lajkovi
    3128
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Pozdrav svim clanovima i zelio bih da prenesem jedno moje iskustvo a mozda i naucim nesto novo. Naisao sam na jednoj stranici (da nepisem ime/pravim reklamu) covjek prodaje kopije rolexa sa eta mehanizmom 3135. Ja mu napisem poruku da eta nema takav mehanizam vec da je to rolexov org mehanizam-(aludirajuci da ne vara narod). On meni odg da nemam pojma i da ti br znace nesto sasvim drugo. Prilazem sliku njegove poruke. Ako imate volje i snage prokomentarisite jer bi volio znati ima li ista istine u tome sto je napisao. Predstavlja se kao neko ko ima svoje radnje i zlatare koje su uveliko poznate.Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!-fullsizeoutput_143f.jpeg

  6. #1126
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Meni deluje da je on veoma nacitan. Nema sta nije citao - Tarabici, stari zavet, novi zavet...

    Ignorisi budalu .

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

  7. #1127
    Novi član
    Član od
    26.6.2013.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Pozdrav drustvo,

    planirao sam sebe daobradujem nekim malo skupljim satom pa na putu do Mihajlovica naleteh na ovog KP prodavca:
    https://www.kupujemprodajem.com/7631...svi-oglasi.htm
    Da li neko ima iskustva trgovine sa njim i da li se ovo sto prodaje moze smatratit dobrom kupovinom?
    Tvrdi da su originalni satovi. Sta znaci kada kaze da za novu stvar on ne daje garanciju. Da li je uopste original, i ako jeste, da li je problem poreklo?

    Hvala unapred

  8. #1128
    Novi član
    Član od
    3.6.2019.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Pozdrav, da li bi neko bio ljubazan da mi kaze nesto vise o ovom satu i da li da ga uzimam da li ovo je replika ili original?

    https://www.kupujemprodajem.com/Naki...r_id=110419535
    Prilog 143284

    Možda imate neki predlog sata koji ima sapfirno staklo i swiss made slično ovome.
    puno hvala svima.

  9. #1129
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    777
    Lajkovi
    3128
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Pozdrav za drustvo!
    Nasao sam jedan sat naaukciji, trazio sam na googl i nisam nasao bas ni jedan koji je skroz isti.
    Da odmah odagnam sumnje da je pokusaj prevare jer imam pravo povrat sata u roku od 10 radnih dana.
    Trgovina koja prodaje polovne stvari prodaje sat i nemam strah da ce me neko prevariti. Mislim da vise mogu uraditi nesto u ne znajnu. Aukcija zavrsava sutra u 20:00 i naj radije bih da zaobidjem kupovinu sata ako je kopija da ga ne bih morao poslije vracati itd. U isto vrijeme nisu bas naveli puno informacija o satu pa tako ne mogu da vidim da li je automatic ili quartz.
    Ako neko moze da mi pomogne oko ovoga sata bio bi mu zahvalan. Trenutna cijena mu je 600E, mislim da ce jos rasti. Prijedlozi do koliko vrijedi ici sa cijenom su takodjer dobro dosli . Zahvalan unaprijed.Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!-img_0323-2.jpgPazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!-img_0324.jpgPazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!-img_0322.jpg

  10. #1130
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Ako sam dobro procitao,a mozda i gresim oznaka sata je wak2110!! Proveri ili proverite ako neko moze da li ima chrono varijante. Ne znam mozda jos neko proveri. Ali oznake sa sata po meni ne odgovaraju satu sa slike. Wak serija je calibre 5 a ne 16 koliko mogu da vidim. Mozda gresim ali... sata.

    Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
    Poslednja ispravka: milan zmaj (21.6.2019. u 15:07)

    next year at this time I'll be a millionaire




Slične teme

  1. Pomoc pri kupovini ručnog sata...
    By Corsair in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 90
    Poslednja poruka: 17.10.2013., 19:42
  2. Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 24.6.2013., 7:54
  3. Da li je ovo Breitling replika sata ??
    By profa in forum Breitling
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 6.10.2011., 23:16
  4. Pomoc pri kupovini sata
    By dovla5 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 6.7.2010., 23:18

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •