Strana 116 od 134 PrvaPrva ... 1666106112113114115116117118119120126 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.151 do 1.160 od ukupno 1336
Like Tree788Likes

tema: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

  1. #1151
    Stariji član Avatar korisnika Nešoni
    Član od
    26.9.2017.
    Poruke
    718
    Lajkovi
    4566
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Oris aquis - više se izgleda ne vidi granica između fejka i originala. Jedino nisam ukapirao na osnovu čega je momak koji je napravio prilog zaključio da mu je sat lažnjak
    https://youtu.be/RSs7ziYCO9E


    Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

  2. #1152
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7471
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Ako sam dobro ispratio
    - nema ga u bazi podataka na orisovom sajtu (valjda), ali to možda znači da garancija nije nikad aktivirana
    - nedostatak natpisa na mehanizmu
    - razlika u fontu na rotoru
    - subjektivni osećaj veličine i glatkosti krunice

    Ima i drugi deo iskocio mi kad sam kliknuo na prvi.

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

  3. #1153
    Stariji član Avatar korisnika Nešoni
    Član od
    26.9.2017.
    Poruke
    718
    Lajkovi
    4566
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Ja nikada nijedan Aquis nisam našao u toj bazi (probao sam 4-5 puta). Sve ostalo što si/je naveo, ja bih stavio pod subjektivni (pred)osećaj. Replika sa Selitom, kutija, papiri, zvuk okretanja bezela, kvalitet kopče I gume itd. U svakom slučaju, nema šanse da prilikom kupovine provališ a savet koji sam ovde puno puta pročitao - proveri kod časovničara, u ovom slučaju mislim da ne bi vredeo... Sada ću II deo da odgledam

    Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

  4. #1154
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Svako može da postavi sve na internet, a „stručnjake” sa Youtubea i sličnih mesta treba zaobilaziti u širokom luku. Vidim da mu ni komentatori ne veruju baš mnogo, a ako nije baš siguran, može da ode do časovničara koji će mu razrešiti dileme. Da se razumemo, ja svakako ne mogu da tvrdim da li je njegov sat original ili nije, ali kao što rekoh, postoje stručne osobe koje to mogu da utvrde.

    Sećam se da mi je pre nekoliko godina jedan (pre)prodavac rekao da proklinje dan kada je uzeo nekoliko primeraka sata Tissot Seastar i onoga ko je izmislio internet jer se u to vreme pojavila priča po forumima da kruži veliki broj replika ovog sata, pa je maltene morao da vuče za rukav svakog potencijalnog kupca da idu zajedno kod časovničara koji bi potvrdio originalnost satova.

    Znam da su replike veliko zlo za časovničarsku industriju, ali kupovinu od opskurnih likova iz banana-država treba izbegavati, pa će se i rizik svesti na najmanju moguću meru.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  5. #1155
    Stariji član Avatar korisnika Nešoni
    Član od
    26.9.2017.
    Poruke
    718
    Lajkovi
    4566
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    Svako može da postavi sve na internet, a „stručnjake” sa Youtubea i sličnih mesta treba zaobilaziti u širokom luku. Vidim da mu ni komentatori ne veruju baš mnogo, a ako nije baš siguran, može da ode do časovničara koji će mu razrešiti dileme. Da se razumemo, ja svakako ne mogu da tvrdim da li je njegov sat original ili nije, ali kao što rekoh, postoje stručne osobe koje to mogu da utvrde.

    Sećam se da mi je pre nekoliko godina jedan (pre)prodavac rekao da proklinje dan kada je uzeo nekoliko primeraka sata Tissot Seastar i onoga ko je izmislio internet jer se u to vreme pojavila priča po forumima da kruži veliki broj replika ovog sata, pa je maltene morao da vuče za rukav svakog potencijalnog kupca da idu zajedno kod časovničara koji bi potvrdio originalnost satova.

    Znam da su replike veliko zlo za časovničarsku industriju, ali kupovinu od opskurnih likova iz banana-država treba izbegavati, pa će se i rizik svesti na najmanju moguću meru.
    Kako će mu časovničar razrešiti dileme kada i original i "fejk" imaju isti originalni Sellitin mehanizam. Zato mnogi i sumnjaju u zaključak autora klipa. U drugom delu nije mogao ni za narukvice da nađe neku razliku. Ispade da je jedina razlika za dlaku tanji font na rotoru i datumu i bolja kutija kod "neoriginala".
    "Smrt replikama, originali narodu"

    Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

  6. #1156
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Citat Nešoni kaže: Pregled poruke
    Kako će mu časovničar razrešiti dileme kada i original i "fejk" imaju isti originalni Sellitin mehanizam. Zato mnogi i sumnjaju u zaključak autora klipa. U drugom delu nije mogao ni za narukvice da nađe neku razliku. Ispade da je jedina razlika za dlaku tanji font na rotoru i datumu i bolja kutija kod "neoriginala".
    "Smrt replikama, originali narodu"

    Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
    Ne može svaki časovničar, jer ne rade svi sve marke satova i nisu upoznati sa svim pojedinostima, ali kvalifikovani časovničar može. Ovaj jućuber ne živi u zemlji trećeg sveta, već u jednoj malo većoj gde takvih časovničara ima. Upravo zato sam i napisao da postoje stručne osobe koje to mogu da utvrde.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  7. #1157
    Stariji član Avatar korisnika chuck
    Član od
    14.11.2011.
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    922
    Lajkovi
    7655
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Zaista vrhunska kopija. neverovatno, da nemaš original pored njega, nema šanse da bi ga iko provalio. Kod prvog Orisa, nije spomenuo ali i na koroni su oznake malo drugačije, a najviše razlike se vidi po položaju vrha trougla.
    Ako ih je kupio upola cene originala, može definitivno da bude zadovoljan

  8. #1158
    Stariji član Avatar korisnika chuck
    Član od
    14.11.2011.
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    922
    Lajkovi
    7655
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    I neverovatno koliko se nepravilnosti i razlike može pronaći kod fonta teksta, recimo oznake 300m, a mašinske delove odrade neverovatno identično, verovatno zahvaljujući vrhunskim 3D laser skenerima.

  9. #1159
    Član Avatar korisnika Oyster Prince
    Član od
    8.8.2018.
    Lokacija
    Belgrade, born&bred
    Poruke
    201
    Lajkovi
    802
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    ali kupovinu od opskurnih likova iz banana-država treba izbegavati
    Osim ako ne postoji neko ko živi u tim divljim zemljama i može da proveri na licu mesta, sovjetske prodavce izbegavati brzinom svetlosti.

  10. #1160
    Novi član
    Član od
    22.12.2019.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Pozdrav,

    Da li neko ima iskustva sa ovim prodavcem?

    https://www.kupujemprodajem.com/Naki...r_id=156261105

    Hvala.

Slične teme

  1. Pomoc pri kupovini ručnog sata...
    By Corsair in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 90
    Poslednja poruka: 17.10.2013., 19:42
  2. Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 24.6.2013., 7:54
  3. Da li je ovo Breitling replika sata ??
    By profa in forum Breitling
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 6.10.2011., 23:16
  4. Pomoc pri kupovini sata
    By dovla5 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 6.7.2010., 23:18

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •