Strana 110 od 134 PrvaPrva ... 1060100106107108109110111112113114120 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.091 do 1.100 od ukupno 1340
Like Tree795Likes

tema: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

  1. #1091
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.339
    Lajkovi
    27433
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Ako se ne razumeš dovoljno,obavezno povedi nekoga,ko može da ga proceni,jer veruj mi ima tako urađenih kopija,da mora bukvalno da se otvori sat,da bi se ustanovilo da li je original ili ne.Ovako preko slike procena je opasna.Lako se pogreši,a i 300 km nije "tu preko puta" da bi se tako olako prešlo preko toga.
    Ovako preko slike mi deluje kao kopija,a i cena to pokazuje,jer taj model kad je original nećeš naći ispod 5.000-6.000 € .
    Omega rules !!!

  2. #1092
    Stariji član Avatar korisnika dr.Duka
    Član od
    21.12.2015.
    Lokacija
    Pozarevac
    Poruke
    616
    Lajkovi
    5408
    Reputacioni uticaj
    195

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Ako se tvoj prodavac složi da ga odnesete kod ovlašćenog zastupnika/servisera o tvom trošku možda bih i poverovao.Ako se ne složi, nemoj ni da kreces
    Petar012 likes this.
    Gde pacov prodje,tu mis nema sta da trazi(rumunska narodna poslovica)

  3. #1093
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    777
    Lajkovi
    3128
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    On pristaje na sve , ne bježi on od toga da se sat otvori. Znam kako bi trebao da izgleda mehanizam u satu, plus osjeti se kopija pod rukom. Nij tako dobro odradjena završna obrada, a i kvalitet materijala nije isti. Na mjestu gdje se spaja sat i narukvica na originalu 16610 imaju rupe a na ovome ne vidim. 11660 nema rupe na tom dijelu.

  4. #1094
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Nek ti napravi snimak dok podešava vreme. Kad okreće krunicu u smeru od sebe kazaljke treba da idu u smeru kazaljki na satu, a ne unazad. To je daljinski najpouzdanija provera.

    Ovako sa slika narukvica i kopča mi deluju više nego sumnjivo. Na staklu kod broja 6, uz ivicu, sa unutrašnje strane treba da bude izgraviran Rolex logo. Teško će se to uslikati osim profi apratom ili jako fobrim telefonom. Rolex natpis na unutrašnjem prstenu treba da se gađaju slova od 12 do 6 sa slovom R, a od 6 do 12 sa X (ili obrnuto, nisam siguran napamet). Svakako ne znam da kopča na nekom modelu mlađem od 20ak godina izgleda ovako jadno.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  5. #1095
    Stariji član Avatar korisnika srdjanr
    Član od
    19.2.2014.
    Lokacija
    Deutschland- Beograd
    Poruke
    1.976
    Lajkovi
    17739
    Reputacioni uticaj
    163

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Ivke1,

    slike su jako loše da bi se stekao bar neki iole precizan utisak, mogu samo da kažem da ni meni ova narukvica ne uliva baš nikakvo poverenje.

    Imao sam priliku nedavno da probam baš ovaj model kod Rolex-ovog autorizovanog dilera, koliko se sećam ova narukvica nema baš nikakve sličnosti sa originalnom.

    Nisi naveo da li sat ima prateću kutiju, karticu i račun. Ako nema, ne mora nužno to da bude pokazatelj da nije original, ali svakako je razlog više za oprez.

    Po meni je najbolje da se sat odnese na proveru u autorizovani servis pa da doneseš odluku.

  6. #1096
    Član
    Član od
    3.9.2012.
    Poruke
    272
    Lajkovi
    152
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Ovo je klasicna prevara ili ljudska glupost, tako da nemoj da gubis vreme i novac...Evo ti i kraca psiho analiza profila prodavca u oba slucaja:
    -Ako ga ne poznajes, u pitanju je mozda "prevarant u pokusaju" koji veruje u tvoju gramzivost i hoce da pokusa da te prevari (to je najbolje oruzje vacarosa), a mozda je i razbojnik pa namerava da te navuce a zatim i otme novac!
    -U slucaju da ga poznajes ili ti ga je neko preporucio, onda je u pitanju klasican debil koji je uveren da je original (iako su mu mnogi rekli da verovatno nije), ali on i njegova masta i verovanje u cuda to ne moze da prihvati (to je klasicna fascinacija skupim predmetima i materijalnim dobrima i odustvo osecaja za realnost, simptomaticno za infantilne osobe i decu), jer je vec video priliku da najzad, onako socijalno izmucen, i on i njegova uža i dalja rodbina decenijama unazad, napokon skoci u visu klasu i pocne napokon da zivi zivot za kojim pati, kao tamo neki... jer on smatra da to zasluzuje!
    Sat, ili bilo sta drugo velike vrednosti sto je neko debelo platio ne dolazi tako lako u tudje ruke bez borbe, pretnje oruzjem ili dobre materijalne nadoknade, pogotovu ne u ruke nekoga gore opisanog... Ako je ukraden (a prodavac verovatno na to sugerise), u danasnje vreme interneta i svima dostupnih informacija, ukraden Rolex Submariner se prodaje za najmanje duplo vise para i to cak u najzabacenijem selu bilo gde na kugli zemaljskoj.
    "Ne postoje sedam svetskih čuda. Postoji samo jedno i to je ljubav." (Žak Prever)

  7. #1097
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    777
    Lajkovi
    3128
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    To je stariji čovjek , mislim da ne želi da prevari. Rekao sam mu da ću novac prebaciti na račun u banci. Ne pravi problem ni oko čega. Pusta da se sat provjerava kako god ja želim. Mislim da je on ubjedjen da jeste org. On ga je dobio da ga proda, ne razumije se uopste u to. Iskreno smrdi kao riba sve oko tog sata , ali on se ludak ne suprostavlja ničemu. Kaže ostavi dokumenta i nosi gdje zelis i provjeravaj.

  8. #1098
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.627
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Citat Ivke1 kaže: Pregled poruke
    On ga je dobio da ga proda, ne razumije se uopste u to.
    Ova rečenica sve objašnjava.
    Da li bi ti nešto svoje vredno ostavio na prodaju čoveku koji se ne razume u predmet prodaje?
    eee, RUS, stanis and 3 others like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  9. #1099
    Član
    Član od
    3.9.2012.
    Poruke
    272
    Lajkovi
    152
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    Ova rečenica sve objašnjava.
    Da li bi ti nešto svoje vredno ostavio na prodaju čoveku koji se ne razume u predmet prodaje?
    Bravo!!!

  10. #1100
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    777
    Lajkovi
    3128
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Rekao sam mu da ga otvori i uslika mehanizam inače ne dolazim bezveze.. Rekao je da će dati sestricu da odnese sajdziji i da će poslati slike. Vidjet ćemo šta će biti. Ako ne pošalju slike onda nemam šta tražiti .
    lookic likes this.

Slične teme

  1. Pomoc pri kupovini ručnog sata...
    By Corsair in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 90
    Poslednja poruka: 17.10.2013., 19:42
  2. Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 24.6.2013., 7:54
  3. Da li je ovo Breitling replika sata ??
    By profa in forum Breitling
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 6.10.2011., 23:16
  4. Pomoc pri kupovini sata
    By dovla5 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 6.7.2010., 23:18

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •