Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 21
Like Tree18Likes

tema: Panerai ili Omega

  1. #11
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.911
    Lajkovi
    13195
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Panerai ili Omega

    Pozdrav,

    Kupovanje preko Chrono 24 je sigurna kupovina.

    Naravno uvek treba tražiti dealera, koji ima odličnu verifikaciju (verified dealer), koja je što duža - najbolje nekoliko godina. To znači, da se radi o pouzdanom i ozbiljnom prodavaču. Obično uz takvog dealera dolazi puno komentara i ocena iz kojih se vide pojedinosti, kao što si ih i sam proverio.
    Ocene su za te prodavače esencialne i od njih zavisi njihov promet. Još nisam uočio, da je neko od verifikovanih delara i koji nije Private Seller, na Chronu 24 prodavao fake sat.

    Nema potrebe, da ideš u Monako i tamo preuzmeš sat, jer novčani transfer preko Chrona 24 ide preko Escrow aplikacije. To znači, da novac koji uplatiš, kod sebe zadržava Chrono sve dok ti ne potvrdiš prijem sata. Ne onaj prijem, kada potpišeš kuriru od brze pošte, kada preuzmeš sat, nego prijem na Chrono 24 strani odnosno na mestu gde si kupio sat (Confirm Delivery). Za tu potvrdu je otvorena mogućnost od nekoliko dana, što znači, da ima dosta vremena za proveru originalnosti i kvalitete sata.

    Da, na Chronu su cene obično niže neko kot zvaničnih dealera, a za to postoji više razloga.

    Zvanični dileri high end proizvođača su obično veće organizacije, koje imaju prodajne prostore, osoblje koje dobija platu i u ogromno slučajeva i servise. Sve to košta.
    Dealeri na Chronu nisu zvanični dileri. Mnogi od njih imajo manje prodavnice a neki čak ni to nego rade isključivo on line.
    Ali zato kod zvaničnih dealera dobiješ garanciju, koja važi u bilo kojem zvaničnom servisu na svetu. U slučaju sata, koji si izabrao, to je 5 godina.
    Mnogo dealera na Chronu 24 nemaju mogućnost izdavanja takve garancije, pa može biti problema u slučaju, da je potreban neki servis pre isteka garancijskog roka, jer u garanciji piše, da važi samo ako je kupljena kod AD (Authorised Dealer).

    Naveo si, da je retail cena, kod zvaničnog delaera 7.500 €. Ako ne pričamo o Rolexu i Patek Nautilusu, to nije konačna cena. Nema dealera na svetu, koji na tu cenu neće dati uobičajenih 10 % discounta. Obično, bez većih problema ide i do 15 %. To znači, da je sat za 1.000 € jeftiniji. Naravno, još uvek je Chrono jefitiniji ali sada je razlika manja i logičnija nego u startu.

    Ja sam za tu Omegu PO, samo sa čeličnom narukvicom kod zvaničnog dealera iz 7.800 € došao do 6.400 €. I za to nisu bili potrebni nikakvi pregovori već je stvar bila dogovorena u minuti.

    Uz to, vrlo retko se dešava, da prodavač na Chronu spusti cenu za jednakih 10 do 15 %, pošto je već sam na limitu i obično sleduje odgovor, da je njihova ponuda među najugodnojima i da nisu spremni za spuštanje cene. Više puta se desi, da troškove poštarine preuzmu na sebe.
    Osim toga su dužni Chronu pokriti proviziju. Ne znam koliko ona iznosi ali sigurno nije ispod 10 % od prodajne vrednosti sata.

    Nikada nećemo saznati, koje su zvanične marže i koliko zaista iznosi nabavna cena, koju plaćaju zvanični dealeri proizvođaču, ali se sećam kada sam čitao intervju sa jednim od vlasnika brenda Christopher Ward, koji je naveo, da su u vreme proučavanja tržnih mehanizma, došli do zapanjajučih konstatacija, da ta razlika kod nekih velikih imena dolazi i do nekoliko stotina %.
    To je još jedan od razloga, zašto su cene na Chronu 24 izrazito jefitinije nego kod AD.
    Poslednja ispravka: Haifisch23 (21.12.2019. u 16:02)

  2. #12
    Novi član
    Član od
    2.4.2018.
    Lokacija
    Kotor
    Poruke
    7
    Lajkovi
    8
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Panerai ili Omega

    Postovanje Haifisch23,
    Hvala velika na brzom i opsirnom odgovoru.
    Izbjegao bih slanje u Crnu Goru jer onda moram da platim PDV koji je 20% a inace se mislim prosetati malo do zapadne Evrope sa suprugom tako da mi to nije na odmet.
    Poslao sam sigurno preko deset mejlova raznim selerima u Njemackoj, Svajcarskoj, Italiji i Monacu pa cu u zavisnosti od odgovora o mogucnosti licnog preuzimanja i dostupnosti sata odluciti za kupnju, vjerujem da ce to ipak biti kod nekog ovlastenog dilera zbog garancije jer nije mali novac u pitanju da bi se kockao.
    Kada ga kupim postavljam slike a jos jednom hvala velika svima na pomoci.

  3. #13
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.911
    Lajkovi
    13195
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Panerai ili Omega

    Zaboravio sam napisati, da prilikom slanja upita dealeru nije na odmet pitati, da li uz sat dolazi potvrđena garancija od zvaničnog dealera.
    Naime, najveći deo ponude na Chronu dolazi iz takozvanih kvota.

    To znači, da je zvanični dealer ugovorom vezan sa proizvođačem, ne samo sa maržom nego i sa količinima. Za što bolju maržu, dealer se obaveže, da će u određenom vremenskom periodu od proizvođača nabaviti određeni broj satova.
    Mnogo puta se desi, da nabavljene količine ne može prodati i onda na scenu stupaju dealeri sa Chrona. Njima zvanični dealer proda satove po nabavnoj ceni ili nešto iznad nje. Time je ispunio kvotu do proizvođača, prodajom nije ništa izgubio a možda je čak i nešto malo zaradio.
    Dealer sa Chrona je dobio sat po boljoj ceni i zato ga prodaje po nižoj ceni nego što je to preporučena retail cena. Time svi dobijaju. Neki zvanični dealeri na satove, koji prodaju prodavaču sa Chrona pošalju proizvod sa ispunjenom garancijom sa svoje strane a neki to ne smeju, da urade. Zavisi od politike i odnosa, koje imaju sa obe strane.
    Zorg likes this.

  4. #14
    Novi član
    Član od
    2.4.2018.
    Lokacija
    Kotor
    Poruke
    7
    Lajkovi
    8
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Panerai ili Omega

    Postovanje Haifisch23,

    S ovim postovima si mi otvorio oci, sada sam ponovo poceo da saljem mejlove i zvanicnim dilerima i ovima sa Chrona da pitam za popuste, radije bih da to bude ovlasteni ali i novac ima svoju ulogu pa cu vidjeti sta ce biti.

    I jos jednom Hvala Jovan.

  5. #15
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Panerai ili Omega

    Samo da pozdravim Haifisch-a i činjenicu da se aktivirao.

    Jo Husafer srećna kupovina.
    popovac 76 and Haifisch23 like this.

  6. #16
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.911
    Lajkovi
    13195
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Panerai ili Omega

    Hvala Sky!
    Ponekad se dese stvari, koje su jače od sopstvene volje i udalje te na takav ili onakav način.
    Nadam se, da ću ubuduće biti aktivniji više nego što sam bio u poslednjih godinu dana.
    skydrummer likes this.

  7. #17
    Novi član
    Član od
    2.4.2018.
    Lokacija
    Kotor
    Poruke
    7
    Lajkovi
    8
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Panerai ili Omega

    Postovanje svima,
    Evo me nakog nekog vremena, uspjele su se spojiti zvijezde i kupio sam sat koji doduse nije jedan od onih za koje sam pitao ali bila je to ljubav na prvi pogled kada sam ga vidio na internetu pa i u zivo. Radi se o Omega Seamaster 300M Diver steel on steel ref number 21030445101001.
    Vise mi se svidja sa gumenom/silikonskom narukvicom ali je nije bilo u shopu pa cu sad da trazim po netu da kupim a ova metalna neka stoji ako mi se jednog dana promjeni misljenje (ako imate neki predlog za dobar sajt za kupnju narukvica slobodno napisite).
    Movement je 9900 i nadam se da nece biti problema makar koliko sam citao do sada na netu.
    Moji utisci o satu su da je bas glomazan/debeo jer i ruka mi je poveca, isto tako je i tezak ali i izgleda mocno.
    Jos jednom hvala svima na odgovorima i savjetima.

    Panerai ili Omega-seamaster.jpgPanerai ili Omega-seamaster-2.jpgPanerai ili Omega-seamaster-3.jpgPanerai ili Omega-seamaster-4.jpgPanerai ili Omega-seamaster-5.jpg
    eee, VLADAN P, taunus and 5 others like this.

  8. #18
    Stariji član Avatar korisnika mihajlons
    Član od
    11.6.2021.
    Poruke
    1.179
    Lajkovi
    6403
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Panerai ili Omega

    Cestitam.
    Imam nekoliko Omega, trazim narukvice, istrazujem po netu i najbolje sto sam nasao na internetu da valja je ovo

    https://zealande.com/products/rubber...39599824961715

    Originalne su mnogo skupe. Jedino da juris neke nizerazredne kopije. Al ovo mi deluje dosta pristojno a i sama cena govori da je kvalitet ozbiljan u pitanju. Ja cu sigurno uzeti


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #19
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Panerai ili Omega

    Čestitam

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

  10. #20
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Panerai ili Omega

    Uncle Seiko ima nekoliko metalnih modela za omegu. Ovi za seamastera su uglavnom lepsi od originalnog

    https://www.uncleseiko.com/collections/seamaster

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •