Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
Like Tree19Likes
  • 5 Post By piksi
  • 2 Post By Al_Capone
  • 1 Post By don Alberto
  • 2 Post By bancika
  • 6 Post By Haifisch23
  • 3 Post By Haifisch23

tema: Hamilton Khaki automatic vs khaki mechanic

  1. #1
    Mlađi član
    Član od
    24.7.2019.
    Poruke
    73
    Lajkovi
    78
    Reputacioni uticaj
    5

    Određen forumom Hamilton Khaki automatic vs khaki mechanic

    Pozdrav drugari.

    Razmisljao sam da kupim neki sat od oko 1000e, pa onda video Grand Seiko koji mi se mnogo svideo i odusao od kupovine sata ok 1000e, stedim za nesto ozbiljnije... Mozda JLC
    U temi za kupovinu sata od 1000e kolega @Haifisch23 mi je pomenuo u naslovu pomenuti Hamilton Khaki mechanic kao jako dobru kupovinu za ne mnogo novca.
    Gledao sam i automatic i mechanic, pa sam u dilemi sta uzeti od ova dva

    I jedan i drugi imaju svoj sarm. Voleo bih da mi iz vaseg ugla kazete prednosti i mane jednog i drugog.

    Hvala unapred,
    pozdrav Bojan

    Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.287
    Lajkovi
    29467
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: Hamilton Khaki automatic vs khaki mechanic

    Imenjače, za cenu od cca 1.000 evra po mom mišljenju nema bolje kupovine od Longines HC

    https://www.longines.com/watches/spo.../hydroconquest

    Ima ih kod nas kod više prodavaca, nisam dugo gledao cene, a ova mi se čini približno budžetu

    https://www.s-l.co.rs/shop/proizvodi...oconquest/1606

    Sa keramičkim bezelom je još lepši, ali je i nešto skuplji, s tim da bih ja uvek išao na plavi cifer.

  3. #3
    Mlađi član
    Član od
    9.4.2021.
    Poruke
    75
    Lajkovi
    129
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Hamilton Khaki automatic vs khaki mechanic

    Ako je budzet za kupovinu 1000€, ima boljih opcija.
    Ako je dilema izmedju ova dva Hamiltona, nevezano za pricu od 1000€, sve se svodi na licni izbor da li preferiras automatik ili manuelni navijac. Oba su podjednako kvalitetna. Ako volis da sam navijas sat i to ti pricinjava zadovoljstvo, zaobidji automatik.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Haifisch23 and Bojan Savic like this.

  4. #4
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27420
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Hamilton Khaki automatic vs khaki mechanic

    Citat piksi kaže: Pregled poruke
    Imenjače, za cenu od cca 1.000 evra po mom mišljenju nema bolje kupovine od Longines HC

    https://www.longines.com/watches/spo.../hydroconquest

    Ima ih kod nas kod više prodavaca, nisam dugo gledao cene, a ova mi se čini približno budžetu

    https://www.s-l.co.rs/shop/proizvodi...oconquest/1606

    Sa keramičkim bezelom je još lepši, ali je i nešto skuplji, s tim da bih ja uvek išao na plavi cifer.
    Potpisujem!!!
    Bojan Savic likes this.
    Omega rules !!!

  5. #5
    Mlađi član
    Član od
    24.7.2019.
    Poruke
    73
    Lajkovi
    78
    Reputacioni uticaj
    5

    Određen forumom Re: Hamilton Khaki automatic vs khaki mechanic

    Hvala na odgovorima, sto se tice Longines HC-a vise mi se svidja stari model zbog za nijansu zauzetijeg brojcanika i kombinacije mat-poliranog kucista...
    No trenutno ne bih davao 1000e za sat, radije bih ustedeo 2000-3000-4000 pa kupio JLC

    Sad sam u dilemi izmedju automatic i mechanic khakija

    Razlike u mehanizmima i nekim nijansama...

    Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

  6. #6
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Hamilton Khaki automatic vs khaki mechanic

    Ako mislimo na iste modele...Ja bih pre mechanical...on mi je nekako vise autentican field sat. Auto mi je ok, ali ima neke dressy detalje, npr polirane povrsine na kucistu, tekstura na obodu brojcanika i sl...ali onda kada vec ide u tom smeru, nedostaje mi da ima i aplicirane indekse. Ovako mu nedostaje dubina na brojcaniku, sve je ravno. Mechanical mi je nekako "iskreniji" u tome sta predstavlja.
    Haifisch23 and Bojan Savic like this.

  7. #7
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Hamilton Khaki automatic vs khaki mechanic

    Vidim, da kod Jokića navode nepravilnce specifikacije za Hydroconquest.
    L633 je Elabore ETA 2824-2 sa 28.800 b/h i rezervom snage od 38 sati a ovo što oni navode je L688, koji je ETA 2892-A2 sa 25.200 b/h i 64 sati rezerve snage. Verovatno se radi o L688, jer ne verujem, da imaju 4 godina stare modele na lageru.

    Što se tiče Fielda, kolege su sve lepo napomenule. Oba kalibra su odlična, od tebe zavisi, koji ti je bliži. Razlike u samom kvalitetu nema, jer su oba klasična mehanizma (ETA 2801-2 - H50 i ETA 2824-2 odnosno H10 prerađena na sličan način. Stavljanjem duže i jače opruge, stanjivanjem poluge i potpunom preradom Berrela, te drugačijom strukuturom zupčanika). Obično se za H50 odlučuju oni, koji bi za najmanji ulog došli do odličnog ručnog navijača a pošto se radi o retro dizajnu, onda sve zajedno predstavlja dobitnu kombinaciju.
    Napomenuo bih još jednu za nekoga manje, za nekoga bitniju činjenicu. Kupovinom bilo kojeg ručnog navijača ćeš dobiit Swiss Made verziju Khaki Fielda. Kod automatika to nije garantovano samo po sebi. Naime, ako pogledaš modele, videćeš da je kod svih ručnih navijača (H50) na brojčaniku naveden Swiss Made standard. Kod automatika ćeš naći priličan broj Field modela bez Swiss Made navoda na brojčaniku, što znači da su napravljeni u Hamilton pogonima na Tajlandu. Određeni broj modela na sebi nosi Swiss Made standard na poklopcu sata, što znači, da su sklopljeni u Tajlandu sa Swiss Made mehanizmom u sebi a određeni broj na poklopcu nosi navod Swiss, što znači, da kompletan sat dolazi iz Tajlanda, zajedno sa mehanizmom, koji je tamo do kraja sastavljen.
    Naravno, tu neme nekih velikih razlika u kvalitetu, jer je svaki od njih napravljen po standardima Swatch grupacije ali kad se kupuje švajcarski brend, neka je onda bar zadnji deo mehanizma postavljen u Švajcarskoj i tamo napravljena konačna kontrola kompletnog proizvoda.
    H50 je još uvek u početnoj fazi produkcije i proizvodnja se obavlja u ETA pogonima u Grenchenu, dok se sat sastavlja u Swatch Group pogonu Genetrario u Ticinu.
    Poslednja ispravka: Haifisch23 (14.8.2021. u 16:24)
    Baron, bnovica, piksi and 3 others like this.

  8. #8
    Mlađi član
    Član od
    24.7.2019.
    Poruke
    73
    Lajkovi
    78
    Reputacioni uticaj
    5

    Određen forumom Re: Hamilton Khaki automatic vs khaki mechanic

    @Haifisch23 Hvala na odgovoru.
    Mozda sam ja kompleksas, ali nekako "Swiss made" mi je imperativ, tako da ukoliko automatic verzija poreklom sa istoka, otpada u startu.
    Meni se kod automatic verzije svidjalo to sto ima exhibition case back, kao i to sto je kuciste uradjeno u kombinaciji mat-polirano i 100m WR, medjutim ukoliko je sve to napravljeno na Tajlandu, onda ga jednostavno ne mogu doziveti kao CH sat.

    Ima li H50 mogucnost stelovanja i da li ima plastike unutar mehanizma?

    Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

  9. #9
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Hamilton Khaki automatic vs khaki mechanic

    Nema potrebe odricati se automatika, jer kao što sam napisao, postoji automatik u obe verzije (38 mm i 42 mm), koji na brojčaniku nosi oznaku Swiss Made. Ali takođe postoje isti modeli bez tog navoda na brojčaniku, nego samo na poklopcu sata (sastavljen u Tajlandu sa Swiss Made mehanizmom) i takođe modeli bez Swiss Made navoda na brojčaniku i sa naznakom Swiss na poleđini sata odnosno poklopcu (kompletan sat sastavljen u Tajlandu i sa takođe mehanizmom, koji je kompletno sastavljen u Tajlandu).
    Razlika među njima je uglavnom u tome koliki procenat mehanizma dolazi sastavljen iz Tajlanda. Ubeđen sam, da se sve osnovne ploče prave u Tajlandu i da se tamo sastavlja toliki deo mehanizama, koji se šalju u Švajcarsku, gde se na njima vrši preostali deo operacija baš u tolikom obimu, da se postiže Swiss Made standard. A većina ostalih delova - kućišta, stakla, narukvice, kaiševi su uvoze iz Kine ili jugoistočne Azije. Naravno, sve opet u takvom obimu, da se postiže Swiss Made. Kada bi bilo suprotno, onda bi Khaki Field koštao najmanje duplo više.

    Naravno i da H50 ima mogućnost štelovanja i da nema plastični anker. Svi Powermatici Hamiltona i Mida su Plastic free.
    Baron, sdbiba and BucaJr. like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •