Prikaz rezultata 11 do 13 od ukupno 13
Like Tree9Likes

tema: Mondaine i(li) Rodina-dress satovi?

Threaded View

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika gogmajster
    Član od
    4.3.2013.
    Poruke
    1.075
    Lajkovi
    9773
    Reputacioni uticaj
    100

    Određen forumom Mondaine i(li) Rodina-dress satovi?

    Pozdrav svima!
    kako moja kolekcija raste, i uz dva već odabrana i placena sata u proizvodnji i dolasku, ipak me kao ovisnika muci jedna rupa koju bih zelio popuniti, ali od određenim uvjetima.
    Radi se, naime, o dress, odnosno sto bi Englezi rekli dressiER satu bijelog (ne srebrnog) cifera koji bi mi sluzio za koliko-toliko svecanije prilike, odnosno neki sako i(ili) odijelo (ništa presvečano i 'mladoženjsko' (o tom ću se brinuti kad dođe vrijeme).
    S tim ciljem, svjestan sam očiglednih izbora, bar što se pristupačnijih opcija tiče: niz Orient dressova, od Milleniuma, preko Uniona, Lexingtona i Vintagea bi dosli u obzir, i jednom ce sigurno. No trenutno sam se srcem zapalio za dva sata koja, po meni, predstavljaju neku 'srednju', ni-tamo-ni-vamo opciju, odnosno nešto što bi moglo zadovoljiti i kao dress sat, po potrebi, no bilo bi nosivo i svaki dan.
    Dakle, duga tiha patnja i već poznata Rodina, hommage Nomos Tangenteu, i to ISKLJUCIVO bijelog cifera, jer me crni uopće ne uzbudjuje (slike slijede dolje, kad budu prigodne ). Po mom misljenju, ovo je dizajn koji je dovoljno 'čist' i jednostavan da prolazi kao elegantniji sat, no opet dovoljno 'razigran' da ga se može profurati i svakodnevno, naravo uz prikladniju odjeću (neke jednobojne košulje i sl,.). Izuzetno mi se svidja taj bauhaus dizajn i smatram ga prednošću na bilo kojem satu, jer dodaje na eleganciji. Osim toga, nije skup, a automatik je i bio bi dobar bang for buck.

    Drugi kandidat je...problematičan . Radi se o Mondaine satovima, koji su vam, vjerujem, također poznati- satovi jednostavnog, ali upečatljivog i prepoznatljivog dizajna utemeljeni na satovima šivarskih željeznica. Problem već vidite... ima boje i tu upadljivu crvenu sekundaru s 'lizalicom', no osim toga mislim da je dizajnom također prilično jednostavan i pleše baš na toj granici jednostavnoh 'možda-dress sata, uz dozu razigranosti i ludosti. Što se modela tiče, ima ih more, ali u suštini su svi izuzetno slični. Mene je u biti osvojio CRNI model s ove slike (i upravo na njoj) - model Simply Elegant (!), samo 6 mm tanak i 41mm velik.

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	MondaineSE1.jpg
Viđeno:	487
Veličina:	125,1 KB
ID:	84650
    Doduše, veličina kao kriterij ovdje nije problem, jer prave i puno manje modele, negdje svrstavane i u ženske, ali dizajn je po meni unisex. Budući da nisam nešto razvijenog zgloba, potpuno mi paše i manja veličina sata, osobito ako je dress sat, što im je i u prirodi. Kažem, modela ima raznih, no veći mi je problem ta nivo univerzalnosti i njihova mogućnost da po potrebi prodju i kao nenametljivi dressier satovi. 'Problem' kod Mondainea je sto su mahom quartzovi, a i oni su poprilicno skupi za quartz satove (ipak je Ronda unutra, vjerujem neki malo kvalitetniji modeli), osobito u usporedbi s Rodinom i svime cime bih se bez problema zadovoljio (Orienti)
    Zato bih volio cuti vase misljenje i procjenu skale dress statusa ovih dvaju satova. Ubrajate li ih u dressier satove, koji vam je dressier i zašto, i da li bi onaj drugi mogao proći i kao takav, ako ustreba, npr. u okolnostima koje sam naveo gore. Njega bih uzeo i crnog, ali ne kao dress sat.
    Naravno, primam i druge, slične sugestije. Uzuse imate- jednostavan, a opet nosiv dizajn, što 'bauhausiastiji', PRISTUPAČAN prije svega (i mondaineov opseg cijena mi je već ohoho u ovim uvjetima, ali SVIDJA MI SEEE ).
    Osim toga,kod Mondainea mi se svidja upravo ta njegova 'spaljena' crta. Jedan tip ga je(po meni prikladno) nazvao 'LEGO satom. Meni to odgovara. Ako znate još koji 'lego sat', slobodno predložite.

    Zadrzimo dakle, skalu procjene na klasičnih 1-5 (1- uopće nije dressy- 5- sasvim ok za navedene potrebe, štoviše).
    Za kraj ovog duuugog posta, još slika kandidata na različitim remenima i/li garderobom.
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	1da599bcaf3b759f4cd66e4ef35a8d34.jpg
Viđeno:	1042
Veličina:	98,2 KB
ID:	84651Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	567550-rodina-small-seconds-nomos-stowa-homage-115.jpg
Viđeno:	543
Veličina:	37,5 KB
ID:	84652Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	rodina_mesh.jpg
Viđeno:	2362
Veličina:	226,8 KB
ID:	84654
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	Mondaine1.jpg
Viđeno:	1472
Veličina:	72,9 KB
ID:	84655Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	IMG_0775.jpg
Viđeno:	626
Veličina:	75,6 KB
ID:	84656Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	45773_v_1333116167.jpg
Viđeno:	974
Veličina:	177,5 KB
ID:	84657Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	47813_v_1335187651.jpg
Viđeno:	1003
Veličina:	151,3 KB
ID:	84658
    Priložene slike Priložene slike Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	rodina automatic -seagull.jpg
Viđeno:	302
Veličina:	104,5 KB
ID:	84653  
    Poslednja ispravka: gogmajster (28.1.2014. u 22:30)
    Markoni BG and salce like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •